0

@Ilka nie, chyba osobiście się nie znamy.

0

@Ilka ha, ja wiem, że się zgadza.

4

@gaucho104 no przecież Ci napisałem. Państwo do każdej wydobytej tony dopłaca. Gdyby nie to, to węgiel z polskiej kopalni kosztowałby dwa, może nawet trzy razy tyle.
Teraz przez dopłaty państwowe masz węgiel po 1000-1500 zł. To ludzie chętnie kupują. Jakby się państwo odcięło, to miałbyś go po 3000-4000 zł. Nie wiem, czy tak chętnie by wtedy ludzie kupowali.

0

@Ilka dziewiątką miała być. Słownik mi poprawił

0

@Ilka dwie dwójki i dziesiątkę masz w dacie. A nazwisko na literę K.
Nawet wiem, gdzie pracujesz. Ba, nawet mogę znać Twój adres zamieszkania i nr telefonu.

Świat jest mały Ilona.

3

@Wojcio nie, to nie jest żadna sprawa strategiczna. Sprawa strategiczna to energia oparta o atom i OZE. W innym wypadku za 15-20 lat nie będzie żadnego przemysłu w Polsce.
Już teraz wiele polskich firm musi kombinować, żeby spełnić wymogi śladu węglowego. I nie dlatego, że wymaga tego UE, czy ets. Wymagają tego inni kontrachenci. Narazie dotyczy to głównie spożywki, ale będzie szło powoli w każdą inną dziedzinę. Świat nie będzie czekał na Polskę, tylko pójdzie do przodu.

5

@gaucho104 dlatego, że państwo do każdej wydobytej tony dopłaca kupę pieniędzy. Łącznie ponad 10 miliardów złotych rocznie.
I gdyby znalazł się w tym kraju ktoś taki jak kiedyś w UK Margaret Thatcher, to już by dawno tego nie było. Niestety od wielu wielu lat polskie rządy są szantażowane przez związki zawodowe górników. I nie ma polityka z jajami, który powie dość.

0

@Ilka nigdzie nie podglądam

3

@kpiarz i Ty piszesz o dokształceniu?
Już w podstawówce uczayna chemii że w dymie z węgla masz
- Dwutlenek węgla.

- Tlenek węgla - bardzo trujący dla organizmów żywych i rakotworczy.

- tlenki siarki - te bardzo źle działają na drogi oddechowe i są rakotwórcze

- tlenki azotu - uszkadzają płuca. Są główną przyczyną raka płuc.

- Pyły zawieszone PM 10 i PM 2.5. - szczególnie ten drugi jest groźny. Jest tak mały, że nie ma na niego żadnych filtrów. Przenika do krwiobiegu i każdej komórki żywych organizmów.

- benzopiren - silnie toksyczny i rakotworczy

- rtęć, kadm, ołów

- dioxyny

- furany


Rzeczywiście kur zapiał same witaminy i Dwutlenek węgla.

I Ty piszesz o dokształceniu.

22

@Kozinho. Wenezuelczycy też byli. Przez parę minut.
Irańczycy mieli być, ale chyba o tym nie wiedzieli, że mają się zachwycać.

15

@tbas trzeba poprosić Kubę o opinię
@jacobFCB @Kuba

5

@michal26 Konfa chce prywatyzacji spółek węglowych.
Kolejne mrzonki i sny o potędze. W Polsce są dwie kopalnie, które są rentowne. To KGHM, ale chyba nie w srebrze i miedzi chodzi o energetyke. I Bogdanka, która przynosi jakiś tam mały zysk. Cała reszta to straty liczone w miliardach. Jak oni chcą to sprywatyzować? Kto kupi kopalnie, która przynosi rocznie 1-3 miliarda długu.

0

@michal26 ale tu w sumie nie ma co podziwiać, bo mnie to jakoś dużo nigdy nie kosztowało. Wręcz odwrotnie, widać i czuć wiele korzyści. Z każdym tygodniem, miesiącem po odstawieniu czegokolwiek z tych rzeczy

0

@Ilka mogę Ci nawet dokładną datę urodzin podać

1

@Marusek tak, to prawda

5

@heniusss haha, udało to Ci się

1

@michal26 ja tak mam od wielu lat. Nie piję słodkich napojów, alko i nie jem słodyczy. Energetyków nie piłem nigdy. Jednego Red Bulla ze 20 lat temu i nigdy więcej.

13

@majkiii nie. Lucek wysłał zdjęcie mikrusa do @clyde i podpisał Pytong. A Karolina mało się nie udusiła ze śmiechu

1

@Ilka zodiakalne panny, szczególnie te urodzone pod koniec, a nawet na przełomie znaków zodiaku tak już mają

0

@BorzyKrzys w zasadzie, to chyba dobra pora, żeby wrócić do tego serialu, a raczej sezonu

4

@Comentateiro suchar z szynką

0

@Spacedragon Nine Dead, Identity, Exam, Escape Room

1

@NeroTFP1 no właśnie

1

@Kozinho. Podobno. Ja nie wiem

2

@MesQueUnClub_87 tak, szczególnie Nieoszlifowane

1

@Ilka w sumie możliwe. Choć ja od początku nowego stadionu w loży siedzę

2

@Kozinho. Zaraz za braćmi Mroczek

3

@escarabajo on ma zajebista umowę z Netflix. A zagrał tylko w
Jay Kelly i Happy Gilmore 2

6

Pierwsza dziesiątka aktorów, którzy zarobili najwięcej w 2025 roku.

1. ​Adam Sandler – 48 mln USD
​2. Tom Cruise – 46 mln USD
​3. Mark Wahlberg – 44 mln USD
4. ​Scarlett Johansson – 43 mln USD
5. ​Brad Pitt – 41 mln USD
6. ​Denzel Washington – 38 mln USD
7. ​Jack Black – 28 mln USD
8. ​Jason Momoa – 28 mln USD
9. ​Daniel Craig – 27 mln USD
​10. Millie Bobby Brown – 26 mln USD

7

@FajfusLodowy ja dzisiaj jestem
Czarnek - Srarnek

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?