0

@Dari0G myślałem, że tu dojdzie do bara bara

0

@kuczyniak za grudzień i styczeń zapłaciłem 504 zł i jakieś tam grosze za działanie popmy ciepła.

1

@kamyk_23 fajna kapela

3

@kamyk_23 tu trochę fizyki i chemii trzeba.

Pierwsza zasada tutaj jest fizyczna. W przyrodzie nic nie ginie. Także to co spalone, to to co zostało i widoczne jest jako popiół, oraz to, co wyleciało przez komin.

Palisz węgiel, którego masa atomowa jest powiedzmy 12u. Ten węgiel przez reakcje łączy się z dwoma atomami tlenu, którego masa jest 16u,czyli łącznie 32u.

Czyli masa cząsteczkowa CO2 = 48u

Masa węgla 12u, masa CO2 48u minus masa tego, co zostało i widzimy to jako popiół

2

@Azi Seksmisja to Arcydzieło.

Żeby tak chłop z gołą babą w windzie. Aj.. M

1

@kamyk_23 dlatego nawet mi się nie chciało już odpisywać na jego kolejny komentarz.

@pluszek ma rację. Spalenie tony węgla to w zależności od rodzaju węgla jakieś 2-2,5 tony dwutlenku.

7

@Roobo czyli, jak Ci jakiś polityk rzuci przedział/widełki, które będą wzięte z dupy, to będziesz zadowolony?

Co z tego, że ktoś Ci powie, że bierzemy 40 mln euro oddajemy 150? (czysto hipotetycznie napisałem) jak za cholere nie jesteś w stanie powiedzieć ile realnie miliard euro będzie wart dajmy na to w roku 2050.

1

@Kozinho. @Roobo mi nie chodzi o kursy walut, stopy procentowe itd. Chodzi o realną wartość pieniądza.

19

@Roobo no, ale tego nikt nie jest w stanie powiedzieć. Nikt nie jest w stanie przewidzieć, jaka będzie wartość złotówki i euro za na przykład 30 lat.

1

@Giwera no Machulski do pewnego momentu robił świetne komedie. Bardziej od Killerow cenie sobie Vabanki.

0

@gaucho104 tak, pompę możesz podłączyć pod agregat.
Bez zwrotów wyszło jakieś 120-130 tys. Całość.

0

@gaucho104 nie jestem w stanie Ci teraz powiedzieć, bo będę miał wiele zwrotów. Jak już wszystko podsumuje, to mogę Ci napisać.

3

@michal26 tu by trzeba było zgody wszystkich polityków. Wszyscy powinni wyjść i wyjaśnić ludziom jak to wygląda w rzeczywistości. Tu nawet zmyślać nie trzeba. Wtedy ani związki, ani górnicy by nic nie zdziałali.

No, ale to się nie wydarzy

1

@kamyk_23 nie znałem, ale fajny kawałek

0

@jacobFCB Konfa około 13-14%
Braun? No cholernie trudno mi powiedzieć. Mam nadzieję, że nie wejdą

0

@michal26 no nie jest. A sytuacja Widzewa jest sprzed Drągowskiego

1

@escarabajo o to, będziemy mieć jasność na tę okoliczność

2

@michal26 no kopalnie to powinny być już 20 lat temu zamknięte. Ale nikt w Polsce tego nie odważy się zrobić.

Co do związków to trochę tak, trochę nie.

2

@escarabajo w sumie to coś w tym jest, bo na treningi Widzewa zawsze przychodzi czwarty bramkarz z rezerw.
Muszę zapytać Andrzeja Woźniaka jak to jest

0

@michal26 Widzewa to akurat jest. Chyba, że chcesz mi powiedzieć, że wiesz lepiej, niż Woźniak, Vuković i Dziółka

1

@michal26 nie wiem po co ten Drągowski. On się powinien zgrywać z kadrą Widzewa.

Utrzymanie Widzewa ważniejsze niż jakieś tam baraże sraże, że tak sobie pozwolę Czarnkiem pojechać.

Chociaż z tego co wiem, na na godzinę 11:02 on żadnego powołania nie dostał.

1

@pluszek ja pisałem o ets jaki płaci kopalnia, nie elektrownia. Chodzi o ets jaki masz w cenie tony węgla, gdy kupujesz na składzie.

Elektrownie to zupełnie co innego i wcale nie muszą być powiązane z polskimi kopalniami.

3

@Konradowskyy tak było też i u nas przed 1989

2

@gaucho104 koszty użytkowania tej pompy są śmiesznie niskie.
Za grudzień i styczeń wyszło mi średnio 252 zł na miesiąc. Dom 152 metry plus garaż 50 metrów. I oczywiście w tym jest podgrzanie wody dla rodziny.

2

@Ilka tak i dzisiaj go poczułem. Zapach wiosennego deszczu.

1

@gaucho104 ja wybrałem gruntową pompę ciepła i kominek.

0

@wyrek wszystko jest jak najbardziej prawidłowo. Ceny paliwa są wtórne, dlatego tak jest.

3

@gaucho104 tak, bo nie mieli wyjścia. Natomiast, gdybyś tym ludziom powiedział, że dajmy na to za dwa lata węgiel będzie kosztował 3500 za tonę, to znajdą inne rozwiazania.

0

@wyrek na dzisiaj marża Orlenu to 25 groszy na litrze. W grudniu było to 31 groszy.
Były czasy, gdzie grubo przekraczała 50 gr i więcej.

3

@MesQueUnClub_87 nie oglądałem Ojcowie i córki. Ale to raczej nie jest film, który chcę obajrzeć.

Film o Witku, który spieszy się na pociąg najlepszy z tej listy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?