Safrani
Dołączył/a: lipiec 2021
15 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Dari0G myślałem, że tu dojdzie do bara bara
0
@kuczyniak za grudzień i styczeń zapłaciłem 504 zł i jakieś tam grosze za działanie popmy ciepła.
1
@kamyk_23 fajna kapela
3
@kamyk_23 tu trochę fizyki i chemii trzeba.
Pierwsza zasada tutaj jest fizyczna. W przyrodzie nic nie ginie. Także to co spalone, to to co zostało i widoczne jest jako popiół, oraz to, co wyleciało przez komin.
Palisz węgiel, którego masa atomowa jest powiedzmy 12u. Ten węgiel przez reakcje łączy się z dwoma atomami tlenu, którego masa jest 16u,czyli łącznie 32u.
Czyli masa cząsteczkowa CO2 = 48u
Masa węgla 12u, masa CO2 48u minus masa tego, co zostało i widzimy to jako popiół
2
@Azi Seksmisja to Arcydzieło.
Żeby tak chłop z gołą babą w windzie. Aj.. M
1
@kamyk_23 dlatego nawet mi się nie chciało już odpisywać na jego kolejny komentarz.
@pluszek ma rację. Spalenie tony węgla to w zależności od rodzaju węgla jakieś 2-2,5 tony dwutlenku.
7
@Roobo czyli, jak Ci jakiś polityk rzuci przedział/widełki, które będą wzięte z dupy, to będziesz zadowolony?
Co z tego, że ktoś Ci powie, że bierzemy 40 mln euro oddajemy 150? (czysto hipotetycznie napisałem) jak za cholere nie jesteś w stanie powiedzieć ile realnie miliard euro będzie wart dajmy na to w roku 2050.
1
@Kozinho. @Roobo mi nie chodzi o kursy walut, stopy procentowe itd. Chodzi o realną wartość pieniądza.
19
@Roobo no, ale tego nikt nie jest w stanie powiedzieć. Nikt nie jest w stanie przewidzieć, jaka będzie wartość złotówki i euro za na przykład 30 lat.
1
@Giwera no Machulski do pewnego momentu robił świetne komedie. Bardziej od Killerow cenie sobie Vabanki.
0
@gaucho104 tak, pompę możesz podłączyć pod agregat.
Bez zwrotów wyszło jakieś 120-130 tys. Całość.
0
@gaucho104 nie jestem w stanie Ci teraz powiedzieć, bo będę miał wiele zwrotów. Jak już wszystko podsumuje, to mogę Ci napisać.
3
@michal26 tu by trzeba było zgody wszystkich polityków. Wszyscy powinni wyjść i wyjaśnić ludziom jak to wygląda w rzeczywistości. Tu nawet zmyślać nie trzeba. Wtedy ani związki, ani górnicy by nic nie zdziałali.
No, ale to się nie wydarzy
1
@kamyk_23 nie znałem, ale fajny kawałek
0
@jacobFCB Konfa około 13-14%
Braun? No cholernie trudno mi powiedzieć. Mam nadzieję, że nie wejdą
0
@michal26 no nie jest. A sytuacja Widzewa jest sprzed Drągowskiego
1
@escarabajo o to, będziemy mieć jasność na tę okoliczność
2
@michal26 no kopalnie to powinny być już 20 lat temu zamknięte. Ale nikt w Polsce tego nie odważy się zrobić.
Co do związków to trochę tak, trochę nie.
2
@escarabajo w sumie to coś w tym jest, bo na treningi Widzewa zawsze przychodzi czwarty bramkarz z rezerw.
Muszę zapytać Andrzeja Woźniaka jak to jest
0
@michal26 Widzewa to akurat jest. Chyba, że chcesz mi powiedzieć, że wiesz lepiej, niż Woźniak, Vuković i Dziółka
1
@michal26 nie wiem po co ten Drągowski. On się powinien zgrywać z kadrą Widzewa.
Utrzymanie Widzewa ważniejsze niż jakieś tam baraże sraże, że tak sobie pozwolę Czarnkiem pojechać.
Chociaż z tego co wiem, na na godzinę 11:02 on żadnego powołania nie dostał.
1
@pluszek ja pisałem o ets jaki płaci kopalnia, nie elektrownia. Chodzi o ets jaki masz w cenie tony węgla, gdy kupujesz na składzie.
Elektrownie to zupełnie co innego i wcale nie muszą być powiązane z polskimi kopalniami.
3
@Konradowskyy tak było też i u nas przed 1989
2
@gaucho104 koszty użytkowania tej pompy są śmiesznie niskie.
Za grudzień i styczeń wyszło mi średnio 252 zł na miesiąc. Dom 152 metry plus garaż 50 metrów. I oczywiście w tym jest podgrzanie wody dla rodziny.
2
@Ilka tak i dzisiaj go poczułem. Zapach wiosennego deszczu.
1
@gaucho104 ja wybrałem gruntową pompę ciepła i kominek.
0
@wyrek wszystko jest jak najbardziej prawidłowo. Ceny paliwa są wtórne, dlatego tak jest.
3
@gaucho104 tak, bo nie mieli wyjścia. Natomiast, gdybyś tym ludziom powiedział, że dajmy na to za dwa lata węgiel będzie kosztował 3500 za tonę, to znajdą inne rozwiazania.
0
@wyrek na dzisiaj marża Orlenu to 25 groszy na litrze. W grudniu było to 31 groszy.
Były czasy, gdzie grubo przekraczała 50 gr i więcej.
3
@MesQueUnClub_87 nie oglądałem Ojcowie i córki. Ale to raczej nie jest film, który chcę obajrzeć.
Film o Witku, który spieszy się na pociąg najlepszy z tej listy.