2

Chciałeś chyba powiedzieć ,, pół sezonu " , zresztą Arde i Vidala będzie można dopiero ocenić po przyszłym sezonie . Nawet pół sezonu trenowania ( a potem pół sezonu gra na różnych pozycjach Arda środek i skrzydło a Vidal PO i skrzydła ) to nie to samo co okres przygotowawczy , więc nie skazywałbym z góry na porażkę piłkarzy , którzy mają w sobie potencjał by wywalczyć miejsce w pierwszym składzie .

0

Ja także rozumiem Twój tok myślenia . Nie widziałem tego młodzika w akcji ale jeżeli rzeczywiście jest rewelacją to czy transfer Umtitego za te choćby 20 mln to nie jest na miarę właśnie Porto i innych klubów , które wymieniłeś ? mi się wydaję że jest .
Co do przebudowy składu uważam że odmłodzić należy jedynie formację defensywną lecz jest parę aspektów , na które trzeba zwrócić uwagę .
Moim zdaniem w tym okienku na pewno nie pożegnamy się z Masche ani Mathieu . Przy Masche kieruje się wypowiedzią Fernandeza a przy Mathieu to bardzo solidny zmiennik na ŚO ( sam bym się go nie pozbył ) i defensywna alternatywa dla lewej obrony .
Bartra już pożegnany a najbardziej głowi mnie sytuacja Vermy , który dla mnie też zostanie na następny sezon tyle że to już inna kwestia . Verma może szału nie grał , nawet w jednym meczu zapewnił nam 3 punkty ale kto kupi tak kontuzjogennego zawodnika ? wątpie by znalazł się chętny dlatego też obstawiam że po prostu możemy nie znaleźć klubu , który wyraziłby zainteresowanie .
C o do transferów jeden młody ŚO , może lewy , Denis Suarez i zmiennik do ataku ( może być Nolito ) . W pomocy jest przepych i szczerze wątpię by któryś ze środkowych pomocników opuścił w lato Barcelonę ..

0

Co do mojego komentarza powyżej chodzi o to że takie kluby jak Ajax , Borussia , Porto czy Szachtar to kużnia talentów ale takie kluby są niezbędne dla takiej Barcy czy reszty świata by właśnie takich młodych zawodników oszlifować bo u nich są na to warunki . U nas nawet taki Pique został sprzedany , Alba , Fabregas , były czasy że rozważano sprzedaż Iniesty bo jego kariera też nie była kolorowa od początku , to samo z Xavim , do nas po latach wrócił Vidal , są pogłoski o Bellerinie ... także ukształtować piłkarza to nie taka łatwa sprawa .
Co prawda można się doczepić do naszej polityki transferowej ale każdy klub popełnia błędy a także dokonuje wspaniałych transferów , ja nie narzekam bo były czasy gdy nasza kadra i gra wyglądała o wiele wiele gorzej ...

2

Wiesz w Barcelonie nie do końca da się robić transferów tego typu ( choć bardzo bym tego chciał ) . Zespoły które wymieniłeś stawiają na młodych ale otrzymują szanse regularnych występów , u nas i zresztą w wielu zespołach z górnej półki nie ma na to miejsca . Dostajesz tylko parę szans i wtedy musisz udowodnić czy warto na Ciebie stawiać czy nie .
U nas ilu młodych dostaje szanse i wydaje nam się że będą to znakomici piłkarze a większość to po prostu solidni piłkarze lub zmiennicy ale dlatego że nie ma miejsca na regularną grę . Był Tello ( potrafił walnąć hattricka Levante ) , Cuenca ( tak wiem kontuzja ) , Gai Assulin , Bojan dostawał szansę ale musiał zwolnić miejsce lepszym , Fontas , Bartra , Montoya , Thiago Alcanta ! nie grał odpowiedniej liczby minut przy starym Xavim , Adama , Dongou , Deulofeu , Jobathan Soriano ( 35 bramek w drugiej hiszpańskiej ! ) nawet nie zadebiutował czy bracia Dos Santos ... to nie jest takie hop siup jak się wydaje :)

16

Tony Sanabria ? czy to jakiś żart ? kolo od nas odszedł bo liczył na grę w pierwszym zespole i teraz niby ma do nas dołączyć ? niby na jakiej podstawie ? pismaki już nie mają o czym pisać jak widzę .
Na następnej okładce madryckiej prasy będzie chyba Pepe wraz z pucharem LM i tytuł ,, przezwyciężyłem wiele trudności " i artykuł o tym jak udało mu się przeżyć brutalne ataki w finale gdzie został masakrycznie sponiewierany przez piłkarza , który dotknął dwoma palcami jego twarz itd. itd.

0

Tello to lewoskrzydłowy , zresztą nie wróci bo to za dobry gość żeby siedzieć na ławce .

1

Jeżeli profilem przypomina Pique to taki piłkarz jest nam zbędny , akurat potrzeba nam przeciwności czyli szybkości , gry na wyprzedzenie by mogli się uzupełniać .

1

Czy 10 mln to dużo ? jeżeli chłopak ma talent rzeczywiście to 10 mln wydaje mi się okazją . Dziś sprzedaję się tylko niechcianych zawodników po promocyjnych cenach a wątpię żeby LP chciało się go na siłę pozbyć .

3

Jak dla mnie to transfer Marca oznacza jego definitywne odejście a dlaczego ?
A dlatego że Bartra nigdy nie będzie grał w parze z Pique , ponieważ przy Gerardzie potrzebny jest typowy przecinak , szybki , grający świetnie na wyprzedzenie by razem się uzupełniali . Marc nie spełnia ani jednej takiej cechy i uważam że dopóki w Barcelonie będzie grał Pique to Bartra nigdy nie będzie mógł liczyć na regularne występy .
Ktoś mi powie że koło Pique gra Mathieu ale to inna para kaloszy . Francuz przewyższa go szybkością , przyśpieszeniem czy grą wślizgiem a jak najbardziej doświadczeniem , dlatego właśnie on jest pierwszym wyborem po parze Pique-Masche .

0

Większośc ludzi pisze że można go wziąć ale trzeba sprzedać Ardę a tymczasem Turek nigdzie się nie rusza i nie wierzę że po połowie sezonu może on zostać sprzedany ..

0

Dla mnie zbędny transfer a 40 mln drogą nie chodzi . W środku jest Iniesta , Rakieta , Busi , Rafinha , Arda , Sergi Roberto i nawet Denis Suarez będzie mogl grac w srodku . Pomoc to nie formacja do której potrzebujemy wzmocnień .
Liczy się stoper , prawy obrońca i zmiennik na środek ataku . Tak mi się wydaję .

17

Dzięki Dani za te wszystkie lata ! za okienko wpakowane Realowi , siateczkę CRowi , za te wszystkie asysty ! za wrzutki do nikogo , za zjedzonego banana podczas meczu ! .
Prawe skrzydło już nie będzie takie same bez ciebie! najlepszy prawy obrońca Barcy w historii ! .

1

Grecji ? oni akurat byli pięknie przepychani przez arbitrów .

2

Niby czemu ? mi tam np. mecz przypadł bardzo do gustu . Nie wszyscy lubią grę Atleti ale w ty meczu było dużo walki , parę ładnych bomb z dystansu czy gry kombinacyjnej . W dodatku dwa obronione karne i emocje do samego końca , gdzie nie wiadomo było kto awansuje .

44

W obliczu kontuzji powinni mu pomóc , nie widzę w tym nic złego . Jako kibic Barcy życzę mu jak najszybszego powrotu do zdrowia .

0

Dlatego że nie wszyscy są idiotami jak co niektórzy ( żeby Cię nie zwyzywać ) i łączą się kiedy trzeba , dzięki temu zachowując się jak profesjonaliści i utrzymywać ducha sportu i rywalizacji . Zresztą ,,Mes Que Un Club " mówi Ci to coś ? .

0

Akurat WS996 ma racje . Tello był w dużej mierze ograniczony przez nasz styl gry , do tego Martino wystawial go na prawym skrzydle co nie jest jego nominalna pozycja . Jak tylko w paru meczach mielismy okazje do gry z kontry to wtedy Tello gral zajebiscie , nawet z Levante ustrzelil hattricka co u młodych nie zdarza się często . Pamietam jak Pep dal mu wejść w koncowce meczu z Villareal ( chyba debiut ) , robil niezły wiatrak na skrzydle ale niestety wtedy zremisowaliśmy .
Wszyscy cisna Tello ze gral na jeden zwod ale goście o takim przyspieszeniu po prostu nie musza robic nic innego , nie potrzebna im przeplatanka skoro mogą gościa po prostu obiec . W dodatku Munir nie potrafi nic więcej , każdy wie ze zejdzie na lewa noge bo prawa ma do wsiadania do tramwaju .

0

Dla mnie to najlepiej jakby został . Na środku nie zawodzi , doswiadczony , groźny przy stałych fragmentach , do tego szybki z dużym zasięgiem wślizgu . Niech zostanie razem z Vermą . Bartra gdyby nadawał się do gry w pierwszym zespole to Masche grały więcej w drugiej linii ... wypożyczyć z opcją odkupienia .

0

Na szczęście mamy taką trójkę z przodu że jak jednemu nie idzie to reszta nadrabia .

1

Pogba to najbardziej przereklamowany piłkarz na świecie. Spójrz na jego statystyki w beznadziejnej Serie A , w LM też to nie on był jakąś wyróżniającą się postacią a Raiola chce za niego 100 baniek ....

0

A czemu zawodnik miałby chcieć przejść do miejsca gdzie będzie regularnie grzal ławę? . Nie ma opcji żeby wybił ze składu któregoś z napastników .

3

Rakieta i Busquets mają teraz przedłużać kontrakty , wiec nie wie czemu mielibyśmy bo sprzedać.

0

Co ?

2

Na szczęście mamy wyjazdy ze słabszymi rywalami . Jedynie Arsenal, chociaż jeśli Cech nie będzie miał swojego dnia to czeka ich gwałt już w Londynie .

0

Dokładniej chodzi mi o statystykę asyst ...

9

Jak Real gra z Espanyolem to już większa rywalizacja jest w meczach TVN kontra politycy ...

0

Yaya jakoś dawał sobie genialnie radę , mimo że wychowankiem nie był . A Songowi przypadło grać w okresie kiedy mieliśmy zniżkę formy , kontuzje . W pojedynkach z Bayernem , Espanyolem , Atletico , Bilbao czy paroma innymi taki piłkarz wydaje mi sie zbawienny . Ale to tylko moje gdybanie , wiadomo ze ten piłkarz już u nas nie zagra .

1

Sorry za spam ale zastanawia mnie jeszcze jedną kwestia.
Jak myślicie czy teraz kiedy nasz styl uległ nieco zmianie i druga linia nie liczy się już tak w kreacji jak kiedyś a Busquets nie podlega zbytnio rotacji czy nieźle by było przed sezonem ściągnąć Songa i mieć jeszcze jednego DP w obwodzie ? ( chociaż Roberto nie ma jak grać w środku i jest trochę zapchaj dziurą w trzech liniach ) .

2

2/2
końcowa faza meczu to już finał. Niewiem czy chcieli dobić Atleti w przewadze czy nie ale gdyby nie fantastyczna interwencja Bravo przy strzale Griezmanna to nie wiadomo jakby skończył się ten mecz , co prawda tez mielismy strzały Ardy i Alvesa blisko slupka ale niestety nic nie wpadło i niewiem jak reszta ale bałem się o wynik do samego końca ( mimo przewagi nad Realem ) . Co do zmian to tez ciekawe ze w miejsce Alvesa nie wszedl Vidal . Ważne ze zdobyliśmy 3 pkt i dobrze że zdobywamy je nawet grając po prostu przeciętnie, nic tylko czekać aż chłopaki się rozkręca .

2

Brawo dla chłopaków za zwycięstwo z ciężkim rywalem i brawo za reakcję po straconej bramce . Ogólnie rzecz biorąc był to mecz , który ciężko analizować.
Co do naszej gry to bardzo zastanawiajacy jest fakt ze mimo tego iz gramy przeciętnie jak na naszą grę to zdobywamy punkty nawet z tak ciężkim przeciwnikiem jakim jest Atletico , choć trochę w tym ich zasługi. Dziś w pierwszej połowie nasza druga linia pokazała się z bar dzo słabej strony w defensywie . Mieliśmy takie luki między liniami i piłkarze z Madrytu z taką łatwością przedostawali się na nasz 20 metr ze to było niepojęte. Dziwi mnie fakt ze grając 11 na 11 straciliśmy tylko jedną bramkę dodając do tego , że wygladalismy marnie przy ić wrzutkach w pole karne . Ale to akurat nie powinno dziwić skoro nasz blok defensywny składał się wraz z Gerardem z Masche , Alvesa i Alby . Po jakiś 15 minutach wyglądało to lepiej i mimo że czas leciał przy klepaniu piłki od Masche do Pique to udało nam się odrobić straty i wyjść na prowadzenie . Pierwsza akcja świetnie kombinacyjnie Neymar , Alba , Messi ... bramka . Druga to już kunszt Daniego ... jakie on czasami piłki posyła to aż niedowierzam i oczywiście Suarez ( który sam na sam nie wykorzysta A w takich sytuacjach strzela sobie jakby to było jakieś łatwe ) .
Potem to już buractwo i pokaż głupoty Felipe , który po paru wczesniejszych falach z Messim nawzajem zachował się nie powiem jak . Chłop mógł bez problemu wybić te piłkę i podnieść nogę ale wolał zostawić i liczyć ze sedzia niczego nie widzi , NIESTETY . Druga czerwona jak dla mnie jeszcze bardziej śmieszna , nie powiedziałbym że jeden z najlepszych środkowych obrońców potrafi się podpalić jak byle amator z żółtkiem na koncie . A jednak :) .

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?