1

@karolszymek Z wymianami podobno nie ma problemów. Intel też przedłużył gwarancję procesorów, których dotyczy ten problem z 3 do 5 lat podobno (do weryfikacji w internecie). Tutaj masz artykuł, więc możesz poczytać sobie: https://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/problemy-z-procesorami-intel-core-13-i-14-generacji.html

Sam zestaw jest złożony jak najbardziej z głową, na bardzo dobrej jakości podzespołach. Odnośnie budy to rzecz gustu, sam mam ten model w swojej stacjonarce i bardzo polecam. Wygląd w realu też jest bardzo w porządku, ale no ja nie przepadam za jakimiś gamingowymi obudowami oświetlonymi jak choinka na Boże Narodzenie. Nienachalne podświetlenie, spora ilość filtrów, bardzo dobre i ciche wentylatory w zestawie i bardzo dobra jakość wykonania.

2

@karolszymek Dlaczego dziwacznie poskładana? Zestaw bardzo wydajny złożony z bdb jakości podzespołów. Na minus CPU z racji tego, że seria 13 i 14 procesorów Intela ma poważną wadę produkcyjną (komputery sypią blue screenami), której doświadcza spora liczba osób. Ceny podzespołów to standardowo warto sobie porównać na portalach aukcyjnych typu allegro czy olx, ale na oko ten zestaw ma bardzo dobrą cenę, bo same gpu jest warte około 2800-3000. Odnośnie gwarancji to na niektóre podzespoły masz ją dłuższą niż 2 lata :)

2

@tomek8756 Ostatnim zdaniem, gdzie sugeruje, że jesteśmy zupełnie odrębnym bytem na świecie pokazał jakim jest ekonomicznym ignorantem. Choćby wzrost cen surowców energetycznych na rynkach światowych nie wynikał z sposobu prowadzenia polityki monetarnej przez NBP

1

@Deviler Raczej odradzam, ale nie z względu na stereotyp, a brak sensownych motorów i koszty serwisowe. Tak to moim zdaniem jest to spoko auto zarówno dla kobiety, jak i faceta

0

@Stinger_ Po urywkach już mogę powiedzieć, że studio niepotrzebnie na siłę dostosowali do dzisiejszych czasów. Te stoliki przy których siedziały drużyny miały swój klimat. Resztę zobaczymy w sobotę.

3

@draxidox Nie wszystkie auta mają aż tak precyzyjne liczniki. Tolerancja 10 km/h jest jak najbardziej w porządku i nie szukałbym problemu tam gdzie go nie ma.

1

@Kgorecki2500 Zielona

6

@capricornusjrk Słuchało się z czym przepraszam? Tych ludzi nie powinno być dawno w polityce, a niestety ludzie nabrali się na ich wielką przemianę w demokratów :/ Do dzisiaj jako społeczeństwo ponosimy koszty braku prawdziwej lustracji po 89 r.

0

@ObiwanKenobi Oo moje miasto :D kierowca uberka pewnie

0

@paweldunajecfcb jakbyś miał kupować zwykłą 16 to już lepiej dołożyć te 200-300 zł do 15 pro. Tam masz chociaż pewne zauważalne różnice przez przeciętnego użytkownika tzn. wyświetlacz 120 hz i lepszy aparat

4

@Safrani a skąd wiesz ile miał na liczniku? Równie dobrze mógł jechać zgodnie z dopuszczalną prędkością autostradową, nie widzimy na filmiku jaka odległość go dzieliła w momencie wjazdu TIRa na lewy pas. Jasne brońmy patologii (wyprzedzania się tirów), która stwarza olbrzymie zagrożenie na drogach i jeździjmy po autostradach 80 km/h za tirami.

3

@Safrani winę za ten wypadek to akurat ponosi kolejny „genialny tirowiec”, który postanowił łamać przepisy i wpierdzielić się na lewy pas by wyprzedzić kolegę. Wielokrotnie sam jadąc około 150 km/h miałem podobnie niebezpieczne sytuacje, gdzie musiałem dawać mocno po hamulcach, bo Panowie postanowili pościgać się tirami.

1

@Kgorecki2500 Codziennie przed zaśnięciem mam taką rozkminę i nie mogę na nią znaleźć odpowiedzi :(

0

0

@Masnymichael Oczywiście, że warto nadpłacać kredyt jak masz wolne środki

0

@Borneo Serio w trakcie tej pięknej niedzieli znowu chce Ci się wywoływać wojenki polityczne? Ktoś teraz może odbić piłeczkę i wrzucić wypowiedzi Twoich "ministerek klimatu", które były przeciwniczkami budowania tego typu infrastruktury, nazywając je budowlami rodem z PRLu xD

0

@macio_944 Smuteczek :/ teraz znowu trzeba będzie czekać ponad pół roku na ładniejszą pogodę i coraz dłuższe dni

0

@paweldunajecfcb co rozumiesz poprzez stwierdzenie „w najbliższym czasie”? W trakcie black friday na pewno będą jakieś fajne promocje na amazonie bądź w polskiej dystrybucji.

1

Szkoda, że nie powalczyliśmy o Mamardaszwiliego :/

1

@Kgorecki2500 ja właściwie zawsze daję te 5-10 zł napiwku dostawcy jak płacę gotówką. Rozumiem, że to rzadki gest u innych ludzi skoro wywołał u Ciebie uśmiech? Inna sprawa, że niektóre restauracje przesadzają z limitami wysokości zamówienia do dostawy. Dla przykładu w burgerowni, którą lubię jest to ponad 70 zł plus doliczają do tego 6 zł za dostawę. Trochę przesada, tym bardziej, że mają do mnie niecałe 4 km. Stąd podejrzewam, że niewiele osób daje napiwek przy tego typu praktykach.

0

@Matheu12 Co to za przedmiot? Ja na swoich studiach "najmilej" wspominam egzaminy z prof. Postułą, która teraz chyba jest wiceprezesem BGK. Jej egzaminy miały niewiele wspólnego z tym co rzeczywiście było omawiane na zajęciach, więc przygotować się z takich przedmiotów jak finanse przedsiębiorstwa, finanse grup kapitałowych itp. było mega ciężko.

78

@norbi77 Przecież to zdjęcie nie jest z wczoraj xD Żenadą to jest posuwanie się do takich manipulacji jak gość prowadzący ten profil na X.
Wziął udział w uroczystościach, ale zachował odpowiednią postawę do aktualnej sytuacji w kraju. To jest taki sam poziom jak te osoby, które teraz wypisują, że za powódź odpowiada Tusk.

0

@JordiAlbion na pomagam.pl pewnie masz

0

@kanver_ Mimo wszystko to Flick rozmawia bezpośrednio z piłkarzami i widzi ich na treningach. Może warto zaufać naszemu trenerowi, bo raczej zna lepiej poziom zmęczenia poszczególnych piłkarzy niż my tutaj na La Rambli.

2

@Kuczek Pro tylko i wyłącznie. Dużo wygodniejsze niż zwykłe, lepiej siedzą w uchu, mają ANC i lepszą jakość dźwięku.

0

@JohnnySilverhand za mniej niż 100 mln Perez na pewno nie odda go nikomu

0

@ACMaldini3 Ciężko ocenić imo. Fakt jest taki, że grał we wszystkich meczach i miał do pokonania trasę Ameryka Południowa - Europa.

0

@Krzysztof1987 Minimalną? Serio? Jak on ma się utrzymać za 3k na rękę w dużym mieście jeśli ma skończone 26 lat? Gość tutaj mówi o 4-5 tys., które są jak najbardziej normalnymi oczekiwaniami jak na dzisiejsze realia. Oczywiście zakładam, że ktoś skończył normalny kierunek studiów, który chociaż teoretycznie w pewnym stopniu przygotował go do pracy w jakimś środowisku. Nawet na stażach duże firmy płacą więcej niż ta Twoja minimalna. Oczywiście są odklejeńcy co mają ogromne mniemanie o sobie i oczekiwania rodem z księżyca, ale odnośnie oczekiwań finansowych przez młode osoby ten gość mówi niczym typowy prywaciarz z memów. Do reszty odniosłem się wczoraj pod inną dyskusją, gdzie był wrzucony ten filmik.

0

@Messi1000000 Najlepsza opcja do 1000 zł: https://www.morele.net/monitor-dell-g2724d-210-bhtk-13056891/
Zaskakująco dobry kontrast jak na matrycę IPS w tym przedziale cenowym. Chwalony w wielu recenzjach, masz nawet 2-3 od polskich serwisów. Ewentualnie możesz jeszcze spojrzeć na Lenovo R27q-30. Pod względem parametrów wypada porównywalnie do Della, a niewielkim plusem dla niektórych mogą być wbudowane głośniki.

2

@fart W pewnym stopniu się oczywiście z Tobą zgadzam, ale użytkownikami SM w dużej części są nastolatki i osoby młode, które są przez nie kształtowane i w pewnym stopniu "wychowywane". Dowodem może być na to choćby ankieta, w której na pytanie kim chciałbyś zostać w przyszłości, zdecydowana większość odpowiedziała, że influencerem. Pomijam fakt, że SM zastąpiły jeszcze wielu osobom interakcje z innymi ludźmi, co później potęguje uczucie samotności. Ludzie starszej daty dbali jednak znacznie bardziej o relacje z innymi.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?