4

@gumaz Trzeba być niezłym dz... żeby zapuszczać się w tego typu miejsca i jednocześnie kreować na wielkiego obrońcę prawości i rodziny. Jednakże ja bym się jeszcze wstrzymał z osądami do czasu aż potwierdzą to lepsze źródła - równie dobrze to może być AI

1

@LeszekFCB Z wymienionych przez Cb modeli mogę się wypowiedzieć jedynie o Timberlandach 6. But bardzo fajnie wykonany, całkiem wygodny jak na zimowe obuwie, ale podeszwa niestety średnio się sprawdza na zmrożonym podłożu czy nawet mokrej podłodze.

2

@Safrani ? w jaki sposób byłoby to neutralne skoro my musimy szukać nowych wpływów do budżetu państwa przy dzisiejszym deficycie i stale rosnących wydatkach oraz kosztach obsługi długu. Brzmi fajnie, ale jest to totalnie nierealne i uderzy w głównej mierze w najbiedniejszych. Zresztą wystarczy spojrzeć na kraje, które było stać na wdrożenie tego typu rozwiązania.

0

@Elprofesorxx zbyt ogólne informacje podałeś żeby coś doradzić - technikum o jakim profilu skończysz, czym się konkretnie interesujesz, jakie kierunki studiów byłyby w Twoim zasięgu, mieszkasz w dużym mieście? W tym wieku większość młodych osób nie ma jeszcze konkretnego pomysłu na siebie

1

@kubix05 Podobny zjazd jak niejaki Jose, nawet preferowali zbliżony styl i metody treningowe.

4

@Bolton Prawdziwych Warszawiaków to już niewielu masz, większość to przybysze z całej Polski uważający się za Warszawiaka, co dobitnie widziałem choćby w swojej robocie w postaci tłumu ludzi z olbrzymimi walizkami przed świętami.

0

@draxidox Certyfikat 80 Plus, marka i oczywiście moc odpowiednio wybrana do konfiguracji - najlepiej żebyś pod obciążeniem miał ok 20% zapasu mocy. Hmm moim zdaniem ceny przez dwa lata na pewno trochę się ustabilizują, ponieważ rynek się nasyci oraz zakładam, że Chińczycy wjadą na rynek z własnymi firmami (już się o tym słyszy), zwiększając wyraźnie swoje moce produkcyjne.

0

@draxidox Gotowce też bywają różne - na morelach czy innych sklepach komputerowych zazwyczaj są złożone z głową tzn. nie masz tam syfiastych zasilaczy, gpu z chłodzeniem referencyjnym itp. Jednakże przeważnie są to zestawy przepłacone i w danym budżecie idzie złożyć coś bardziej wydajniejszego/na lepszej jakości podzespołach. Na pewno odradzam kupowania gotowców z allegro, gdzie masz często wrzucone mocne cpu+gpu, a reszta podzespołów to dziadostwo marki no-name.
W takim sklepach jak morele, x-kom, proline masz usługę złożenia, więc wystarczy, że zakupisz u nich wszystkie podzespoły, a oni przyślą Ci już złożony komputer.
Masz kilka takich stron, gdzie możesz znaleźć propozycje zestawów np. techlipton, purepc, fanboy. Nie podałeś budżetu, więc ciężko określić na co Cię będzie stać - ogólnie jak ktoś nie musi to jest to bardzo kiepski okres do zakupu nowego PC - ceny pamięci RAM wystrzeliły (rynek pewnie dostosuje się do aktualnego zapotrzebowania najwcześniej w 2027/28 r.), zaś dyski ssd też są wyraźnie droższe niż rok temu.

0

@Czyhrynski Podobny powód jak w Barcelonie, czyli zbyt rozdmuchana drabinka płacowa i problemy finansowe. Jedyna różnica między nami jest taka, że mamy znacznie lepszą młodzież, dzięki której utrzymaliśmy się w pierwszej lidze i możemy wciąż rywalizować o trofea.

0

@Eklerek Prezentuje się tak samo znacznie poniżej oczekiwań i nie przypomina piłkarza, który robił bdb statystyki w Ligue 1 i Bundeslidze

0

@BorzyKrzys Ja tam z chęcią bym ich zobaczył razem na skrzydełkach - szkoda, że to nierealne przy naszej kondycji finansowej

0

@Eklerek Tylko kto za niego? Skład Juve ogólnie nie zachwyca, zaś sam David niestety został zweryfikowany przez mocniejszą ligę i klub, w którym na zawodnikach ciąży większa presja. Taki Openda również nie zachwyca, Vlaho gra mocno w kratkę, a zazwyczaj to jest niedostępny z powodu kontuzji.

2

@tbas i vice versa, Polska dla Niemiec też jest olbrzymim rynkiem zbytu. Z Niemcami należy robić biznes, ale na pewno nie powinno się ich traktować jako swoich przyjaciół i bezrefleksyjnie przyjmować narzucaną przez nich politykę, ponieważ bardzo często mamy sprzeczne interesy. UE jest w dużej części przedłużeniem niemieckiej polityki, co negatywnie odbija się m.in. na krajach Europy Wschodniej. Przykładów masz masę, z ostatnich np. umowa Mercosur, która nie jest niczym innym jak dealem Niemców z Ameryką Płd. w celu utrzymania tamtego rynku dla swoich gigantów motoryzacyjnych. Podsumowując, zza naszej zachodniej granicy pojawia się również wiele zagrożeń, przede wszystkim dla gospodarki.

0

@FcPortoFan1999 Chyba ten wywiad był nagrywany wcześniej i nie będzie to live. Poza tym pewnie nie będzie go prowadził Stanowski skoro nie ma go na grafice.

0

@Encore nie ma żadnych szans, Wilder był najsłabszy z całej trójki w prime

2

@Dari0G Ja ogólnie nie neguje Twojej tezy, którą tutaj stawiasz, jednakże relacje ludzkie nie zawsze są moim zdaniem takie zero-jedynkowe i na podstawie braku oddzwonienia w okresie świątecznym nie wysnuwałbym większych wniosków. Miałem już różne dziwne sytuacje/relacje z kobietami np. jeszcze w czasach studenckich jedna z moich bliskich koleżanek/przyjaciółek totalnie nie podejmował żadnej inicjatywy/potrafiła zapomnieć nawet o spotkaniu, sądziłem, że jej nie zależy, a gdy jej to zarzuciłem zaczęła wydzwaniać i ewidentnie z płaczem mówić, że nie chce mnie stracić i później zdecydowanie bardziej się starać.

2

@Dari0G Bo jest to jednorazowa sytuacja, a o innych przynajmniej nie wiem. Jeszcze w dodatku pierwszy dzień świąt, kiedy jest masa spotkań rodzinnych. W przypadku, gdyby takie sytuacje się powtarzały, to pewnie uznałbym to za sygnał ostrzegawczy i rzeczywiście zaczął się zastanawiać. Poza tym nie znam aktualnej sytuacji w związku autora, jeśli zadręcza ją ciągle swoimi problemami to być może jest już tym trochę przytłoczona i wolała zrobić unik by chociaż pierwszy dzień świąt spędzić w miłej i rodzinnej atmosferze.

4

@marcin62 Przyjaciółki, z którą zapewne ma okazję się spotkać raz czy dwa razy do roku - napisałem o tym wyżej. Ponadto, nie znam sytuacji w związku autora postu, jeśli codziennie rozmawiają na temat jakiś problemów, to może najzwyczajniej w świecie jest już tym zmęczona i chciała mieć chociaż jeden dzień dla siebie.
@Dari0G Nie, ja akceptuje fakt, że każdy ma prawo mieć własne życie prywatne pomimo bycia ze sobą w związku. Pogadać owszem można, ale stawianie jakiś wniosków, że dziewczyna olewa swojego chłopaka na podstawie tego, że zapomniała oddzwonić w święta jest co najmniej śmieszne. Jeszcze tym bardziej, że sami się wcześniej umówili - pierwszy dzień spędzamy osobno u swoich rodzin, a drugi razem.

1

@ArterkHD Nie mówię, że jest okej, ale nie robiłbym z tego również afery, bo są święta, które są często jedyną okazją do zobaczenia się z niektórymi osobami. Siebie macie na codzień (jutro się już widzicie) i wydaje mi się, że nic złego się nie dzieje jeśli dziewczyna pierwszy dzień świąt poświęciła rodzicom, swojej najbliższej rodzinie czy przyjaciołom, z którymi może się spotkać pewnie raz na jakiś czas. Może też jest zmęczona Twoją sytuacją (nie wiem czego dotyczy i czym to jest spowodowane) i chciała mieć chociaż ten jeden dzień odpoczynku i oderwania od Waszych codziennych problemów.
@Dari0G wątpię żebyś chciał być w związku, w którym kobieta oczekiwałaby od Ciebie bycia dosłownie na każde zawołanie i nie dawała przestrzeni na własne życie prywatne. Jutro się z nim widzi i jeden dzień bez siebie, nie wydaje mi się jakąś długą rozłąką. Jasne może z nią pogadać na ten temat, ale robienie pretensji i awantur, że w święta zapomniała oddzwonić to moim zdaniem gruba przesada.

2

@ArterkHD Nawet jeśli wiedziała to jutro sam napisałeś, że się widzicie - pierwszy dzień świąt zazwyczaj jest dla najbliższej rodziny. Mam sporo znajomych w związkach, którzy spędzają święta osobno, bo wolą je spędzić z swoją rodziną, a nie w rozjazdach.

21

@ArterkHD Moim zdaniem przesadzasz i daj dziewczynie spędzić święta z rodziną i starymi znajomymi, których pewnie widuje kilka razy w roku w przeciwieństwie do Ciebie - tym bardziej, że się umówiliście wcześniej na jutrzejszy dzień, który spędzicie razem. Jeśli potrzebowałeś jej wsparcia z jakiegoś powodu to było jej o tym powiedzieć wprost :)

0

@PaPo Eurosport 3, czasem na metrze puszczają

0

@Szczygiel06 Praca, ale zdalna do 7 stycznia

0

@europejczyk To znaczy jak traktują? Akurat oni to są w niego ślepo zapatrzeni i przymykają oko na wszystkie jego odpały/pajacerki. Moim zdaniem w żadnym innym klubie nie będzie miał takiego statusu i ochrony. Już widzę jak delegaci innego zespołu ośmieszają się i nie jadą w ramach protestu na galę ZP, bo biedny Vini nie okazał się zwycięzcą.

0

@Aragorn33 Bellingham ma lepsze statystyki G+A, a to ma spore znacznie przy wycenie transfermarkt. Dodatkowo, dochodzi do tego większa wartość marketingowa.

3

@partymaker U Gulera głównie wiek podnosi cenę, choć Vitinha jest oczywiście warty więcej niż 90 mln EUR

0

@brd42 dzisiaj to jednak bramkę im zawalił

0

@July_6_BcN tak też myślałem - winko/piwo okej od czasu do czasu u mnie, ale w rozsądnych ilościach. Mocniejszych alkoholi nie piję od kilku lat i dobrze mi z tym, a też nie chce mi się rozmawiać z jakimiś namolnymi osobami podczas tej Wigilii, które będę naciskały żeby jedną kolejkę z nimi wypić. Jeszcze w dodatku organizowana jest w środku tygodnia, a następnego dnia mam normalnie pracę i muszę ogarnąć wszystkie projekty przed świątecznym urlopem

1

Pytanie z tych głupich - na wigiliach firmowych (w korpo), które odbywały się poza miejscem pracy (w restauracjach), mieliście na stołach jakiś mocniejszy alkohol czy symbolicznie jakieś winko do jedzenia/toastu? Mam dylemat czy udać się na takie wydarzenie, bo nie chce mi się słuchać o tym, że z kolegą się nie napiję

2

@July_6_BcN Gdyby spiskował z Arktosem - a tak całkiem serio to dużo zależy od okoliczności i motywów tego zachowania. Zazwyczaj jednak jestem stroną, która nie przekreśla szybko drugiej osoby i stara się naprawić relacje, nawet gdy pojawią się jakieś nieporozumienia

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?