1

@fanbofan obiektywnie najbliżej mi do konfederacji z względu na część postulatów gospodarczych, z którymi się zgadzam. Z kolei światopoglądowo dla mnie są za bardzo skrajni w prawo i prawdę mówiąc ubolewam, że w Polsce od lat nie ma rozsądnej opcji dla osób takich jak ja, czyli umiarkowanych konserwatystów.

0

@_M4rtin bliżej Rosji serio? a kto mówił o resecie w relacjach z Rosją? i prowadził politykę prorosyjską lekceważąc jej zapędy imperialistyczne jakie już wtedy się dokonywały (aneksja Krymu, Gruzja). Jasne po wejściu do UE sporo się zmieniło w Polsce, ale to nie znaczy, że obecnie mamy się na wszystko potulnie zgadzać co nam UE nakazuje i nie dbać o własne interesy. Niestety, ale prawda jest taka, że UE jako organizacja idzie w złym kierunku i mało to ma wspólnego z współpracą gospodarczą i demokracją.
Socjalu również nie popieram, ale z tego co się orientuję PO jest tak samo za jego zwiększeniem i rozszerzeniem świadczeń socjalnych.
Inflacja to jest jak najbardziej słuszny argument przeciwko PiSowi, bo olbrzymi wpływ na jej wysokość miały decyzje jakie podejmował rząd, ale chleb za 11,50? Nie wiem co to za piekarnia, ale cena chleba odbieg znacząco od średniej krajowej i ja mieszkając na peryferiach Warszawy płacę połowę tego co Ty.

2

@Dundersztyc to chyba logiczne, że jeśli chcesz do czegoś więcej dojść w życiu to musisz sam w tym kierunku działać, bo nikt Ci tego nie daruje (pomijam jakieś spadki). Nie zmienia to jednak faktu, że za PiSu, chociaż nie masz 20% bezrobocia i młodym osobom jest zdecydowanie łatwiej wejść na rynek pracy i na nim funkcjonować.

0

@wasacz tutaj pełna zgoda, niestety nie każdy ma predyspozycje by kierować samochodem, a mimo to nim jeździ. Autopilot pewnie będzie w stanie wyeliminować część błędów ludzkich z powodu, których powodowane są wypadki, jednak tak jak wspomniałem w poprzednim komentarzu jego wdrożenie na masową skalę niesie nowe zagrożenia, które nie występują przy dzisiejszych autach.
@adi7adi8 jasne, że giną, ale winę za to ponosi w dużym stopniu państwo. Gdyby pijanym kierowcom odbierać dożywotnio uprawnienia do prowadzenia pojazdu, wprowadzić jakieś badania lekarskie od pewnego wieku, czy ograniczyć świeżo upieczonym kierowcom, że w okresie powiedzmy 2 lat mogą kierować tylko autami do pewnej mocy silnika to moim zdaniem tych wypadków byłoby znacznie mniej.

2

@Kgorecki2500 to raczej jestem na nie wszelkim pojazdom autonomicznym, nad którymi pracuje Tesla. Ciężko mi sobie wyobrazić by programiści byli w stanie tak napisać jakieś oprogramowanie, które uwzględniałoby dosłownie wszystkie sytuacje jakie mogą wystąpić na drodze. Ponadto mając na uwadze, że chodzi o ludzkie życie w przypadku prowadzenia pojazdów i fakcie, że właściwie każde oprogramowanie komputerowe czy jakieś inne zawiera błędy i luki w zabezpieczeniach to tym bardziej jestem na nie by oddać całkowite władanie nad samochodem technologii.

3

@Kgorecki2500 hmm nie wiem o jakiej konkretnie funkcji mowa, ale np. taki tempomat aktywny na dłuższych trasach to złoto

0

@brzucho nikt go nie weźmie, podejrzewam, że nawet ciężko będzie miał znaleźć jakiś atrakcyjny kontrakt w jakimś klubie kokosa i ostatecznie może zakończyć karierę.

9

@hayek szczerze miałem go za odważnego faceta, który ma swoje zdanie i ma jaja żeby postawić się temu wariactwu, ale po tym oświadczeniu stracił w moich oczach. Kuriozalnie brzmią te tłumaczenia, bo przeprasza jakby naprawdę brał udział w wydarzeniu na którym głoszone były homofobiczne hasła, a nic takiego nie miało miejsca ...

0

@Cotutajsiedzieje takie historie zdarzają się z obu stron, w swoim otoczeniu miałem sytuację, że chłopak zdradził moją koleżankę z studiów (super dziewczyna, wrażliwa, czuła, samodzielna, ładna), bo brakowało mu prawdopodobnie wrażeń (byli z sobą od szkoły średniej i razem się przeprowadzili do Warszawy). Później mega tego żałował, ale miał o tyle szczęście, że po czasie około pół roku mu wybaczyła i niedawno zostali rodzicami.

0

@Odcinkowy odczulanie zapewne, możesz przyjmować zarówno w tabletkach lub zastrzykach
@FCB24 jedynie pozostają teraz jakieś leki typu clatra, lira

2

@RafiVeB jakie to jest polskie, że jak komuś się wiedzie, osiąga sukcesy w swojej dziedzinie to zaraz ktoś zacznie mu świnie podkładać i donosić :/

1

@PatrychoO trzeba też mieć na uwadze, że im wyżej ktoś zajdzie tym dostaje więcej punktów do rankingu i kasy na konto, więc raczej zawsze ktoś kto jest w stanie wygrać mecz pomimo kontuzji będzie wolał przejść dalej, nawet jeśli do kolejnej miałby nie wyjść na kort.

6

@IronSanHybrid nawet będąc sympatykiem RM to ta lista wygląda słabo i widać, że układana była przez osobę, która w jakimś stopniu zna tylko futbol z XXI wieku. Przed Casillasem, Modriciem czy Beckhamem należałoby umieścić takie legendy jak Di Stefano, Puskas czy nawet Ramos, który zapewne po zakończeniu kariery będzie stawiany na równi z Maldinim i Beckenbauerem.

17

@michal26 pełna zgoda, chociaż trzeba też przyznać, że duża w tym zasługa Argentyny, która skomplikowała sobie ten mecz na własne życzenie.

6

@PatrychoO moim zdaniem nie i w pełni zasługuje by być w top10 w historii. Wygrał wszystkie najważniejsze trofea będąc jednocześnie graczem, który często bezpośrednio decydował o wyniku. Miał w sobie tą magę i każdy pamięta go z genialnej techniki i wielu ważnych bramek. Przeceniony na tej liście to jest wspomniany wyżej Beckham, Henry czy Roberto Carlos. Prawdę mówiąc mimo, że uwielbiam Ronaldinho to mając na uwadze ich całe kariery i to, że w reprezentacji nie był tak kluczową postacią przy jej sukcesach jak Zidane to również i on powinien się znaleźć za nim.

2

@Kamiloos tymbardziej przy varze, gdzie ciężko by takie zagranie przeszło niezauważone

1

@PatriBarca totalne bzdury kolego piszesz. Jasne Mourinho ma najlepsze swoje lata za sobą, ale patrząc na całość kariery był jednym z najlepszych trenerów. Wygrał LM z Porto czy maks solidnym Interem, a prowadząc RM potrafił ich przywrócić do czołówki w Europie i rywalizować z najlepszą Barceloną w historii. Można go nie lubić, ale trzeba mu oddać, że potrafił z maks solidnych piłkarzy tworzyć zwycięzców.

0

To było więcej niż pewne, że Sevilla mając Bono w bramce wygra karne. Bardzo niewygodny bramkarz dla strzelających.

1

@SeBa32 prawdę mówiąc po przeczytaniu kilkunastu biografii tego typu większość to straszna nuuda i strata czasu. Jedyną książkę jaką bym wyróżnił to "Ja Ibra", która nie ukazuje Zlatana wyłącznie od tej dobrej strony i porusza fragmentami trochę inne rzeczy niż opisywanie sukcesów podczas kariery.

0

@JordiAlbion oficjalnie marsz przeciwko drożyźnie xD Tusk stwierdził, że jak przemaszerują sobie ulicami Warszawa to zwalczą tym inflację. Nieoficjalnie wiadomo, że to zagrywka kampanijna, która ma zmobilizować ich elektorat i uderzyć oklepanymi hasłami w PiS.

3

@Comentateiro wszystko spoko, ale do zaniedbań w zakresie bezpieczeństwa energetycznego przyczyniły się wszystkie siły polityczne w Polsce jakie rządziły od lat 90 XX wieku. Zarówno PO jak i PiS w dokumencie strategicznym PEP umieszczał w planach przejście na atom, a wiadomo co z tego wyszło (nadal jest to stosunkowo odległa przyszłość i dopiero niedawno zaczęło się coś w tej kwestii dziać). Każda z opcji politycznych, która rządziła bała się ruszyć środowisko górnicze i mamy obecnie olbrzymie opóźnienia jeśli chodzi o transformacje energetyczną, co skutkuje wysokimi cenami prądu spowodowanymi w większości dużymi kosztami zakupu uprawnień do emisji CO2.

1

@Sysia11 trochę z czapy argument, ponieważ obecna piłka nożna powstała w Anglii, więc co za tym idzie pierwsze kluby piłkarskie utworzone zostały na wyspach. Jeśli porównamy sukcesy obu drużyn na przestrzeni tych lat to jednak taki MC nie ma podjazdu do Realu i Barcelony mimo, że został wcześniej założony.

1

@MESSIah16 Haaland jakbym miał przewidywać pewnie poprowadzi swoją karierę podobnie jak Ibra i zwiedzi trochę Europę, ale no nie ma opcji, że w MC zagości raptem na 2 sezony.

0

@mekston hmm czyja wiem, najlepszymi bramkarzami w PL w tym sezonie byli Ramsadale, Alisson, Pope i właśnie Ederson. Ramsadale imo number 1 w tym sezonie w PL, ale spośród reszty ciężko jednoznacznie sklasyfikować resztę. Jak wiadomo w plebiscytach najczęściej są wyróżniani bramkarze zwycięskich drużyn, więc jak City wygra tryplet raczej nie ma opcji, że nagrody indywidualne dla najlepszego bramkarz zgarnie ktoś inny niż Ederson.

2

@barcelonaLM na bank Ederson zgarnie jak MC wygra LM, szczególnie, że prezentował się bardzo solidnie w tym sezonie

1

@barcelonaLM ładnie Ci sypnęło :D robisz Maestro Kimpembe z sbc i masz obronę kompletną. U mnie po Bundeslidze słabo sypie z nagród za fut champions, za Ligue 1 - 2xFofana, Andre i Clauss. Fofane i Claussa wrzuciłem do pierwszego składu, bo pomimo niskiej ceny są mega rzeźnikami, szczególnie Fofana mnie zaskoczył, bo Clauss było widać po statach, że musi być dobry.

1

@cules100pro 6/10, solidna pierwsza część sezonu z fajnymi przebłyskami, ale po mundialu mocny zjazd.

0

@Worny ciężko ma kibic BVB, wcześniej sfrajerzyli się z beznadziejnym Chelsea i odpadli z LM, a dzisiaj wręczyli bezpośrednio mistrzostwo Bayernowi :/

0

@Valdes1231 trochę mało napisałeś o swoich wymaganiach. Nie będę Ci tu wypisywał jakiś fordów czy vw, bo te na pewno znasz i pełno jest jakiś testów z nimi, więc zaproponuje coś nieoczywistego czym będzie Suzuki Kizashi. Bardzo ładny i zgrabny sedan, rzadko widuje się go na drodze, a jest naprawdę ciekawym autem. Bezawaryjne auto jeśli kupisz zadbany egzemplarz, bogato wyposażone, a jedynym minusem jest większe spalanie przy jednostce 2.4.

1

@michal26 a do czego będziesz używał tego komputera? Dyski na pewno bym podzielił tzn. pod system i jakieś ważniejsze aplikacje zakupił ssd pod m2, a jako magazyn danych zwykły hdd lub ssd pod satę jeśli masz większy budżet.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?