Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Poczuł dotknięcie, spojrzał gdzie jest piłka, pomyślał, stwierdził że nie da rady dobiec i się przewrócił xD
1
Jakby Ferran był bramkarzem, to by się nazywał Herrera xD
1
5 metrów od bramki to się ładuje z czuba pod ladę a nie jakieś techniczne fiku miku.
2
Dobitnym dowodem na to, że liga jest ustawiona pod Real nie jest to, że biali mają milion karnych co mecz, nie jest to, że sędzia daje przeciwko nam bramki po faulach.
Dowodem jest to, że komisja nie zawiesiła Ferrana na 38 spotkań za czerwoną kartkę.
Jawna gra na osłabienie naszego składu.
1
Już widziałem idiotyczne komentarze, że sami sobie nie pomagamy wygrać tego meczu bo słaby skład więc co tam wałek sędziowski...
Powtarzam to od zawsze, nie trzeba grać pięknie każdego meczu i nie jest to żadne wyjaśnienie dla wałów sędziowskich.
Bo dochodzimy do paranoi, że najlepiej jakbyśmy dymali cały sezon jednym garniturem bez rotacji, bo jak nie zrobimy 5 bramek w meczu to przegramy bo sędzia nas przekręci.
3
Odbiór piłki w akcji bramkowej to powinna być żółta kartka, po co w ogóle w tym studio dywagują jak to piękna bramka skoro to wał sędziowski.
1
Ferran Piłka Mu Uciekła. Pod takim nazwiskiem powinien być zarejestrowany w lidze.
0
Gdzie są powtórki tego faulu? Czemu nic nie pokazują?
1
@MichuZ44 Dla mnie to jest żenada, którą powinny zająć się sądy. Zespół spełnia wszystkie warunki więc psim obowiązkiem powinno być dopuszczenie go do udziału a nie jakaś polityka i zabawy w słupów.
1
@TheNekro94 Tak, jest do zaorania, ale z głową a nie jakieś debilizmy jakiegoś chłystka, który nie za bardzo wie co robi.
Argentyna popada ze skrajności w skrajność, poprzedni rząd był lewicowy, obecny jest prawicowy, oba były tak skrajne, że dotykały się plecami a naród dalej cierpi.
2
W pierwszym półroczu rządów nowego prezydenta Argentyny, aż o 9 punktów procentowych urósł odsetek ubóstwa.
Tam zawsze była bieda, ale tylko w pół roku nowego, skrajnie kapitalistycznego planu gospodarczego przybyło 3,4 miliona osób, przekraczających granicę ubóstwa.
Natomiast w stanie skrajnej nędzy (czyli braku środków nawet na zaspokojenie potrzeb żywieniowych), żyje 8,5 miliona osób, co przekłada się na ponad 18% społeczeństwa, ale gorzej to wygląda gdy się spojrzy na dzieci, bo ponad 66% dzieciaków w Argentynie nie ma co jeść.
Państwo w ruinie, więc te szokujące wartości są zrozumiałe, ale pod nowym prezydentem pojawił się pewien problem, który ja bym chciał traktować jako zbrodnię przeciwko ludzkości.
Otóż Argentyna weszła w nadwyżkę finansową, czyli zamiast deficytu w budżecie państwa zostaje więcej pieniędzy niż wydają.
I oczywiście, dla dzieci miłujących Korwinizmy i osób, które nie rozumieją w ogóle ekonomii państwa, taki stan rzeczy wydaje się bardzo dobry.
To jest pewien święty graal, mityczny dodatni budżet.
Ale czy to dobrze? Nie, absolutnie to nie jest dobrze, zwłaszcza w sytuacji w jakiej jest Argentyna.
Bo oto wychodzi, że nowy rząd zbiera od ludzi więcej kasy niż potrzebuje i to już jest skandal.
Ludzie nie mają za co kupić jedzenia a pobierają od nich pieniądze, które nie są państwu potrzebne, bo nic z tymi pieniędzmi nie robią.
To jakby poborca podatkowy przyszedł komuś do domu i zabrał ostatni bochenek chleba.
Można pomyśleć, że mają przynajmniej rezerwę czy coś - Nie, ta kasa się spala, inflacja pożera te pieniądze, których państwo nie wydało, więc to jest strata i to mocna, bo inflacja w Argentynie za 2024 szacowana jest na nawet 250%.
5
@Ojciec5tkidzieci Oczywiście, dezinformacja rozlewała się w obie strony, ale jest pewna ciekawostka.
Otóż dość uważnie obserwowałem temat pandemiczny praktycznie od jej startu w Chinach czyli od poczatku stycznia 2020.
Wtedy tak zwany "główny nurt" bagatelizował wirusa a druga strona usilnie pompowała jaki to on nie jest śmiertelny.
Do dziś pamietam latające po twitterze czy wykopie nagrania z CCTV z Chin, jak babka stała na ulicy i nagle upadła ponoć umierając na wirusa.
Pewne grupy robiły wtedy dużo, żeby wywołać sporą panikę COVIDem i to też od nich wzięły się właśnie zdjęcia z Bergamo.
Ale potem zrobiło się coś niebywałego, gdy wirus rozlał się po Europie to wajcha się przestawiła całkowicie w drugą stronę i główny nurt który do tej pory olewał zagrożenie przestawił się na sianie ogromnej paniki a te kręgi, które już w styczniu wieściły apokalipsę, nagle zmieniły narrację na bagatelizowanie jakiegokolwiek zagrożenia.
Ot taka ciekawostka.
A, co jeszcze ciekawsze, w grudniu 2021 setki profili negujących pandemię, zmieniły się nagle w profile antyukraińskie (i to było wtedy jak jeszcze nikt nie sądził, że wojna wybuchnie).
1
@Rust_Cohle Pewnie odruch, gość już działa na automacie instynktem, ktoś wyciągnął rękę to go odsunął a dopiero później pomyślał kogo odsuwa.
Z resztą akurat paradoksalnie, zrobił to z ręką Suareza, który kilka lat temu też działając na automacie zaczął protestować do sędziego, że rywal dotknął piłki ręką, tylko że to był bramkarz we własnym polu karnym xD
12
@July_6_BcN A bo znajoma z terenów zalewowych, a bo syn brata szwagra, a bo pies sąsiada mi powiedział...
Przerabiane już w trakcie pandemii takie historie, że ktoś zna masę ludzi która umarła od szczepionki, że jakby podsumować to w samej Polsce zmarło 30 milionów osób.
Na terenach zalewowych teraz jest masa mediów z każdej strony, są infuenserzy, youtuberzy i masa innych osób. Czemu nikt nie udokumentował tych masowych zgonów? Czemu nie ma nigdzie zalewu lamentu w poszukiwaniu zaginionych? Czlowiek wyjdzie z domu na dwa dni i cały internet jest zawalony wołaniami o pomoc w poszukiwaniach a teraz masa osób zaginęła i nikt ich nie szuka?
A te zwały trupów, no jaka szkoda, że żyjemy w XVII wieku i nie istnieją urządzenia, które człowiek mógłby przenosić w kieszeni a za pomocą których można by było uwiecznić tak przerażające sceny i w ciągu kilku sekund pokazać je całemu światu, rozbijając to wielkie rządowe kłamstwo.
Wielka szkoda, może kiedyś coś takiego wymyślą i będzie można weryfikować wydarzenia a nie ufać tylko w przekaz ustny anonimowych osób.
0
@Pressinho No nie, absolutnie nie. Zwykłe PS5 ma grafikę na poziomie RTX 3070 gdzie 3070 jest wydajniejszy od 4060.
Wersja Pro ma mieć ekwiwalent 4070 Super, a to jest mocny przeskok
0
@ProMILs Ale jaką bzdurę xD Ty rozumiesz co czytasz czy nie bardzo?
Nie było paliwa na stacjach, w całej Polsce nastąpiła plaga niesprawnych dystrybutorów z Pb95 dlatego musiałem tankować Pb98 i to są dla ciebie brednie? Czy żyłeś pod kamieniem?
I tak, twoja narracja, bo się zesrałeś jakimś tagiem dla ułomnych #CudaTuska
0
@ProMILs Tyle, że ropy nie kupujesz w sklepie z ropą tylko podpisujesz na kontrakty, więc sobie wybieranie ceny z konkretnego dnia nie ma żadnego sensu.
A i też cena ropy nie jest dokładnie taka jak w ogólnych statystykach, bo np. ruska ropa zawsze była tańsza (bo jest brudna).
Ale, że nawet nie chce mi się szukać cen ruskiej ropy to nadmienię jedynie, że na początku 2023 jeszcze kupowaliśmy ruską ropę, obecnie tej ropy już nie mamy.
A jeżeli chcesz ocenić ceny paliwa po kursie surowca to warto patrzeć na dłuższe perspektywy i średnią cenę, ale tu się robi niewygodnie dla twojej narracji.
Pół roku 2023 czyli od 26 marca do 26 września, średnia cena ropy to 81,37$
Ten sam okres tylko w 2024, średnia cena ropy 82,14$
2
A pamiętacie jak rok temu paliwo było po 5,99 na Orlenie?
Ja też nie pamiętam, bo musiałem tankować po 7zł za Pb98 bo dystrybutory 95 były popsute.
0
@Pressinho Trochę pomieszałeś, bo już teraz PS5 wyciąga 60 FPSów w Alanie w trybie performance i 30 w trybie quality. Co się zmieni w wersji Pro to obsługa raytracingu w wersji quality (30 FPSów) i skalowanie do 4K w wersji performance (60 FPSów).
To nie jest poziom RTX 4060, bo ten nawet na najniższych ustawieniach graficznych nie uciągnie 30 FPSów z włączonym RT a tu nawet nie ma co dalej brnąć w DLSS czy generowanie klatek, bo nie istnieje sens grania na low, skalowania z jakiś żenujących rozdzielczości tylko 540p czy nawet 360p tylko po to, żeby dało się grać.
Komp za 700 dolców nie zaoferuje ci niczego zbliżonego do konsoli za 700 dolców.
5
@Pressinho Chyba cie trochę ponosi, a nawet nie trochę. Za PC porównywalnego mocą do PS5 Pro musiałbyś wyłożyć koło 1200 dolców a mówimy o samych bebechach, bez odtwarzacza blueray, bez monitora, bez pada a i bez oryginalnego Windowsa.
A i tak by ten komputer chodził gorzej od PS5, bo taka niestety przypadłość komputerów, że potrzebują dużo więcej mocy, żeby osiągnąć wydajność jak zunifikowane konsole a w tym przypadku to już za samą kartę graficzną zapłacisz tyle co za całe PS5 Pro.
7
W sumie całkiem przyjemne uczucie o którym już dawno zapomniałem, piłkarze tłumaczą się z wygranego meczu, bo wygrali go za słabo.
2
Tylko 1:0, niebywały zjazd. #FlickOut
1
@VegetaPolska No, tylko w Realu to kształtowanie pójdzie w zupełnie innym kierunku niż byśmy oczekiwali, zwłaszcza z poczuciem bezkarności.
Vinicius też nie zachowywał się jak burak jak przyszedł a teraz widzimy co się dzieje.
Bellingham też się pogrąża w otchłani, nie wyrasta na miłego faceta tylko z meczu na mecz staje się coraz większym prostakiem, który już nawet bez kozery sobie do sędziego może obelgami rzucać.
Real deprawuje, jak starzy nie wychowają gówniarza, to Real pomoże mu stać się tylko gorszym.
5
@Bartas7VeB Bellingham nazywa sędziego kawałem gówna - komisja się nie zajmie tą sprawą.
Vinicius nazywa sędziego skurwy**nem - komisja nie zajmie się tą sprawą.
Lewandowski pokazał gest którego nikt nie rozumie - uuu 3 mecze zawieszenia
10
Halo panie sędzio, a gdzie kartka dla Złotopiłkusa? Ryja drze na technicznego
1
Panie hiszpan, kończ pan ten mecz, bo Mbappe musi zostać mistrzem hiszpanii
2
@Deviler Porozciągać się trochę i będzie git, to jest bramkarz więc jakiegoś specjalnego szkolenia formy nie potrzebuje. Chłop całe życie szlugi jara i mu nie przeszkadzało w graniu.
1
@Blantozaur Ale to co miał na myśli Sapkowski jest właśnie uniwersalną prawdą, nie ma znaczenia czy to kwestia fabularna czy dywagacja filozoficzna, nie pomylił się w tym fragmencie, więc to, że wytniesz część cytatu na swój użytek sprawia tylko tyle, że to nie Geralt jest w błędzie tylko ty jesteś w błędzie.
Bo dalej fakt pozostaje faktem, brak wyboru to też jest wybór i niesie takie same konsekwencje.
Dobre rozwiązanie zawsze istnieje, tylko trzeba odpowiednio zdefiniować co jest dobre.
Czy grypa jest zła? Tak, jest zła.
Czy rak jest zły? Tak, jest zły.
Ale gdybyś miał wybrać na co zachorujesz, to chyba zdecydowanie lepiej jest wybrać to mniejsze zło.
Sprawa jest prosta, jeżeli nie możesz osiągnąć zysku to ogranicz straty.
Ludzie zawsze będą ludźmi, politycy to tacy sami ludzie, od tego się nie ucieknie, więc jeżeli masz namiastkę wyboru, lepiej z niej skorzystać i wybrać mniejszą stratę niż tą większą.
1
@Blantozaur Nie możesz sobie wyciąć tylko tej części która ci pasuje bez kontekstu tej dość uniwersalnej prawdy, którą przekazał twórca tego tekstu.
Mówisz o iluzji wyboru i owszem, ale sam żyjesz w jeszcze większej iluzji. Sądzisz, że stoisz z boku, no nie stoisz, nikt nigdy nie stoi z boku.
Sądzisz, że lepiej nie wybierać niż wybrać jakiekolwiek zło, ale to jest fikcja, po prostu nie uczestniczysz w wyborze, który i tak zostanie podjęty.
Brzydzisz się politykami, ale politycy nie rodzą się w jakichś jamach, nie ma hodowli polityków. To są ludzie, tacy sami jak ci, których mijasz na ulicy.
Zasadne by było stwierdzić, że brzydzisz się ludzkością a nie konkretnymi ludźmi, bo ci "politycy" robią to, co zrobiłaby większość osób wokół ciebie.
0
@AmigoBlancos Umtiti nie zaliczył zjazdu tylko nie był w stanie grać przez kontuzje. Varane się wyczerpał po prostu a Umtiti zanim złapał formę to trafiał do szpitala i tak w kółko aż po dziś dzień.