0

@sonek Ale co Coutinho? Nie mogł zaliczyć zjazdu bo nigdy nie był na topie. Tu się podziała jakaś magia, zrobili z niego wielkiego grajka ale jak się człowiek cofnie do jego gry w LFC to przecież nie było jakieś święto. Mierna kondycja, nawet pod okiem Kloppa nie był w stanie wyrobić formy do gry po 90 minut, średnią miał 60.
Nie mógł znaleźć miejsca na boisku, dlatego Klopp tak jak i u nas Valverde trzymali go na skrzydle, bo wyciągnięcie go na inną pozycję kończyło się tragedią.
Może specyfika ligi angielskiej i fakt, że LFC wtedy nie błyszczało jakoś go promowała, bo dobrze wyglądał na tle słabych a z lepszymi jak dostawali w łeb, to szło na konto całej drużyny.
Ale faktem jest, że jak tylko odszedł a w jego miejsce na stałe wszedł Mane, to jeszcze w tym samym sezonie LFC weszło do finału Ligi Mistrzów.

3

@Blantozaur Cytat z Wiedźmina, jednak jak zawsze źle stosowany, bo w całym opowiadaniu właśnie chodziło o to, że zawsze jakiś wybór zostanie podjęty a kwestią jest tylko czy podejmiemy go sami czy ktoś podejmie go za nas.
Czy politycy będą czy ich nie będzie, nic to nie zmieni, zawsze się znajdzie ktoś, kto będzie kradł i nadużywał władzy. To się działo zawsze, w każdej epoce, w każdym systemie. Możesz nie mieć w ogóle polityków i co to zmieni? W ich miejsce pojawią się watażkowie, którzy siłą wymuszą władzę i będzie to samo.
Taka jest ludzka natura, więc jeżeli mam wybierać, wolę mniejsze zło.

4

@konrad1661 Symetryzm jest wrogiem rozumu. Każda władza kradnie, ale co ciekawe, bez władzy kradzieże by nie zniknęły, tylko ktoś inny by kradł.
A więc skoro każda władza kradnie, to może warto sobie zadać pytanie: Kto ile i jak kradnie.
Wiesz jaka jest historia Red is bad?
Firma produkująca "patriotyczną odzież" dostała bez żadnego trybu 300 milionów, żeby za to kupić agregaty dla Ukrainy.
Kupiła chińskie agregaty za 70 milionów a reszta zniknęła.
Ostatecznie agregaty nawet nie dotarły na Ukrainę, politycy PiSu rozdali je gminom w kampanii wyborczej (oczywiście poza budżetem komitetu wyborczego).
A pamiętasz pandemię? Braki sprzętu medycznego, braki ubrań ochronnych.
No to politycy PiSu zrobili to co potrafią najlepiej.
Maseczki i inne pierdoły kupili po zawyżonej cenie od instruktora narciarstwa (kolegi ministra zdrowia), okazało się, że sprzęt to chińska tandeta warta mniej, niż "bardzo wielki samolot" który ten towar przywiózł. Nie spełniały żadnych norm, nie miały żadnych certyfikatów.
Potem kupili od handlarza bronią respiratory. Kasę wydali, respiratorów nigdy nie otrzymali a handlarz bronią zmarł w Albanii.
To może by sprawdzić, czy gość rzeczywiście nie żyje? No nie można, bo go skremowali.
Ale w Albanii nie ma żadnego krematorium.
Aaa no bo potajemnie przewieziono zwłoki przez całą Europę i skremowano go bez niczyjej wiedzy w Polsce.

I NIKT nie poniósł nawet konsekwencji za to, co więcej, PiS usilnie przez ostatnie 3 lata próbował przepchnąć przepisy, które zdejmą jakąkolwiek odpowiedzialność karną ze złodziei.
A to tylko wierzchołek góry lodowej, bo nie ma żadnego tematu na którym by nie zrobili milionowych wałów, nawet niezależnie od tego jak poważny był temat.

I chcesz powiedzieć, że ta kradzież to to samo co kradzież innych rządów? Przypomnę ci, że 10 lat temu wielką aferą był zegarek niewpisany w oświadczeniu majątkowym.

7

@kamyk_23 Nawet łopaty ukradli, z którymi tak dumnie się prezentowali przy ładowaniu ciężarówki a których jakoś nie dostrzeżono, gdy prezentowali rozładowanie ciężarówki.
No ale rzucili też ĆWIERĆ MILIONA na pomoc powodzianom, hojni darczyńcy.
Jakże to wysoka kwota, tylko 4x niższa niż to, co chcieli wpłacić za złodzieja z red is bad raptem tydzień przed powodzią.
Widocznie ratowanie złodzieja jest ważniejsze od powodzian.

1

@LubiePiwo Putinowski bełkot.
Nas nie interesuje czy Ukraina odzyska ziemie i cokolwiek innego, nas interesuje, żeby ruscy dalej tracili setki tysięcy ludzi, miliardy dolarów, tracili sprzęt.
Jeżeli uważasz, że skancje nie działają, to dajesz jasny dowód, że gówno wiesz i łykasz propagandę Moskwy, chcesz zobaczyć stan ruskiej gospodarki? Zajrzyj w ich raporty ekonomiczne... A, nie zajrzysz bo były tak dobre, że co chwila utajniają kolejne wskaźniki.
I byciem Polakiem sobie mordy nie wycieraj, Polacy wiedzą o co toczy się gra, wiedzą jaka jest waga i wiedzą kto jest prawdziwym wrogiem.
Jeżeli jesteś frajerem, to twoja sprawa, ja wolę żeby to Ukraińcy ginęli w okopach zamiast Polaków

1

@Kgorecki2500 I to bardzo słusznie, nie wiem w ogóle po co ktoś to proponował (choć się domyślam).
Uzależnianie wsparcia Ukrainy od jakiś gestów to idiotyzm, bo naszym największym interesem jest, żeby Ukraina była wspierana.
A druga i ważniejsza w tej kwestii sprawa: W dupie mam przeprosiny od osób postawionych pod ścianą.
To powinno być naturalne i samoistne, Ukraińcy powinni chcieć przeprosić, zrozumieć co zrobili, rozliczyć się z przeszłością a nie jakiś pusty gest bo jak nie, to będą w dupie z ruskimi.
Takie coś do niczego nie prowadzi a śmierdzi typowym polskim idiotyzmem, który już nas w historii wiele kosztował.
Hołd pruski, okupacja Moskwy, rzeczy bolesne dla Polski a wywołane ślepą głupotą i kierowaniem się emocjami. Teraz jakis tłuk wymyślił, żeby zmusić Ukrainę do przeprosin i zaprzestania czczenia Bandery, na bank to przyniesie rezultaty i polepszenie relacji.

0

@icmmii Ale napisałem, że wygrał sezon bez porażki.

2

@La Pulgaa Oczywiście, że skończyłby się znacznie lepiej.
Przegrać 2:1 na poziomie Ligi Mistrzów, gdy gra się 80 minut w osłabieniu to nie jest żadna kompromitacja. Kompromitacją był sam błąd, ale realnie byliśmy blisko wyciągnięcia remisu grając cały mecz bez jednego gracza.

0

@icmmii Tylko że na wiele tygodni po zdobyciu mistrzostwa, gdzie bodajże dał pograć eksperymentalnie.

4

@Marian_Pazdzioch No miał Leo i co? Bez Messiego wsadziliśmy manitę Realowi, bez Messiego a w sumie to samymi dzieciakami wywaliliśmy Inter z ligi mistrzów.
Z resztą samym Messim by tyle nie ugrał co pokazali następcy, tu potrzebna była jeszcze ręka z ławki trenerskiej.
Ogólnie uważam, że Ernesto jest bardzo nieuczciwie traktowany, bo to był nasz najlepszy trener od czasu Pepa (nie liczę Flicka, bo jeszcze niczego nie udowodnił).
I nie mówię tego żartem i nie jest to odklejone, Lucho oczywiście miał swój moment i tryplet, ale wiemy też, że to nie był ławy i miły sezon za to znaczna różnica kadrowa, bo Lucho miał NSM, Inieste, Xaviego, Mascherano, Alvesa a później już do swoich sukcesów nie nawiązali.
Ernesto od wejścia miał problemy, odejście Neymara, Iniestę który już myślał o emeryturze, Suareza z nadwagą, Dembele w szpitalu, niewypalonego Coutinho a w obronie Semedo na zmianę z Roberto.
I on tym ulepieńcem wygrał sezon bez porażki, puchar króla i był bliski finału LM. W następnym sezonie byliśmy dosłownie 3 mecze od trypletu a jak go wywalali z roboty, to zostawił nas na fotelu lidera, który chwilę później straciliśmy.

2

@Bzyczekk Sam sobie odpowiadasz - utalentowanych.
Chyba nie trzeba przypominać ile kosztuje błąd bramkarza a słaby bramkarz po prostu niszczy starania całej drużyny.
A nie mamy nikogo na tyle utalentowanego, żeby grać w pierwszym składzie.
Co do Penii, to dziś zaprezentował się wręcz tragicznie, jakby nie wiedział gdzie jest i co robi. Można liczyć, że wstanie rano i mu się coś w głowie przestawi, ale dobrze wiesz, że to nie jest wyjątek tylko reguła, on tak cały czas gra.

2

@Kamiloza91 Nie, w ogóle nierealna. Szczęsny nie zakończył kariery bo go nigdzie nie chcieli, miał poważne oferty. On po prostu chciał zakończyć karierę i przebąkiwał o tym już 2 lata temu.
Z resztą to bez znaczenia czy podjął czy nie podjął decyzji, jakby chciał wrócić do piłki to by wrócił niezależnie od decyzji o końcu kariery.

3

@Gacek5 Też napisałem i czekam, pewnie na szluga poszedł.

1

Wszystko wskazuje, że Daniel Riccardo żegna się z F1.
I oczywiście już strzelanina, że potraktowano go jak śmiecia, że oficjalka powinna być przed weekendem, że powinien po wyścigu dostać czas na kręcenie bączków, fetę w garażu itd.
A tak realnie, RB niczego nie jest winne Danielowi, bo dostał wszystko.
Dostał drugą szansę, choć od nich uciekł. Dostał dużo zaufania nawet jak wyników nie miał wcale, dostał nawet szansę przesiadki z VCRB na RBR ale nie prezentował poziomu.
No to się z nim żegnają i to w dość miłych okolicznościach, bez żadnej dramy, bez wypychania go na siłę żeby sam zrezygnował.
Nic więcej i tak mu się nie należało.

2

Mecz świetny do oglądania, emocjonujący i pełny akcji a obie drużyny pressowały nawet w 90 minucie przy wyniku 5-1.
Sam wynik też świetny dla was i w sumie to nie wiem jakim cudem, bo po pierwszej połowie tu się zapowiadało na jakieś 3-2.
Obra oczywiście musieli popsuć szmaciarze, którzy z frustracji chcieli połamać dzieciaka, ale na szczęście futbol się uratował sam.

1

Takie coś to już czerwona kartka, piłka w ogóle była gdzie indziej zanim wykonał to kopnięcie.

2

Ter Stegen może zbierać cięgi i to zasłużone, ale z Peną to my niczego nie wygramy.

1

@kanver_ Przecież dziś gra bardzo dobrze.

1

Czy Lewy od kiedy gra w Barcelonie nie spudłował już więcej karnych niż w całej profesjonalnej karierze?

0

Zaraz znowu bedzie płacz Ancelottiego, że VAR za bardzo interweniuje.
A sędziowie boiskowi to do śmietnika są, jeżeli on tego nie widział.

0

Ta powtórka weryfikacji spalonego była taka, że nic nie udowodniła xD Pokazali linię ręki, nie pokazano w ogóle człowieka który miał być na spalonym.
Jeszcze gdybym wierzył, że ta technologia się nie myli, ale umie się pomylić.

1

Trzeba powiedzieć, że mimo sporej walki w tabeli, jest to dość nudny sezon F1, który bardziej nadaje się do oglądania live timingu niż wyścigów.
Bardzo mało deszczu, od bodajże Kanady nie było Safety Caru co jest jakimś chorym rekordem w F1. Złamano nawet rekord Singapuru, który do tej pory miał średnią bliską 2 SC na wyścig a to pierwszy raz w historii tego GP, że nie było żadnego.
Nie ma tej nieprzewidywalności i chaosu.

0

@Mixtape A może to jest właśnie 100% jego możliwości?
Znamy go z dużej ilości bramek, które powstawały głównie w okolicznościach obijania strasznych ogórów z Francji i bycia największą gwiazdą zespołu na którego kreowana jest cała gra.
Już dawno się mówiło, że w Hiszpanii rywale mu nie dadzą przestrzeni bo nikt z Realem wysoko bronić nie będzie a w samym Realu suma ego jest taka, że nikt tam nie będzie usłużnym waflem bo każdy chce być największą gwiazdą.
Więc może być tak, że to nie jest tylko kwestia formy czy jakiegoś zgrania co problem ogólny.

10

@abram3k Przyjrzy xD To nie Lewandowski.
Vinicius już od skurwy**nów nawyzywał sędziego prosto do kamery, zgadnij jaką karę dostał

0

No dostał w morde ale jeżeli karne są inaczej traktowane niż faule w polu to to było karniątko więc bez żadnej kontrowersji. Piłkarz Realu i tak nie miał najmniejszych szans dojść do piłki, więc uderzenie w ryj było nieistotne.

7

FIA zabroniła przeklinania kierowcom, Verstappen dostał karę "prac społecznych" za przeklnięcie w wywiadzie.
To co zrobił dzisiaj na wywiadach po kwalifikacjach?
Powiedział, że nie może za dużo mówić bo ma problem z głosem a potem zaprosił dziennikarzy przed budynek i tam udzielał wywiadów różnym dziennikom poza kontrolą Sky i FIA xD

0

@mordini123 No własnie nie ma żadnej kary, dlatego to Verstappen ma polaka ;)

1

Czyli Max Verstappen z pole position do Grand Prix Singapuru

1

@Adriano99 Opuszczenie toru w drugim zakręcie

0

@Tomason Rzecz w tym, że to tylko domysły co do użycia tej technologii tylko w skrzydle z niskim dociskiem. Realnie mogą mieć to we wszystkich konstrukcjach, bo to jest taka technologia z cyklu win-win i nawet w Singapurze mogliby to mieć, bo tu też masz kilka sporych prostych a ten patent nie zmniejsza docisku przy niskich prędkościach, więc tu nawet by lepiej działał bo zyskujesz kilka km/h na prostej jednocześnie mając wymagany wysoki docisk w zakrętach.
My zakładamy, że to umieścili tylko na nisko-dociskowym skrzydle ale realnie w Baku było to bardzo mocno widać a samych okazji do obserwacji tylnego skrzydła jest bardzo mało.
A przecież wiemy, że na FIA nawet nie ma co liczyć bo oni mieli to w dupie i dopiero awantury w internecie i skargi zespołów sprawiły, że coś z tym zrobili - a i tak niechętnie, bo jeszcze dziś twierdzili, że to legalne.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?