Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@_catalan Ale ja w ogóle dekodera nie używam, mi nia portalu online nie działa.
0
@Overmarsinho89 Nie zadziała, bo w ogóle usługa nie jest włączona. To nie kwestia dekodera bo na C+ Online też nie działa i cały czas nagania do rozszerzenia oferty.
1
@dv_7 Tak, mam to samo. Do tego infolinia nie odpowiada a teraz to już zamknięta.
0
@Bobo25 Nie mogę sprwadzić, bo cały dzień czekam na włączenie oferty xD
3
@DLFCB Według których rzadzących jest wszystko cacy? Weź się chłopie obudź bo tragedia się w kraju dzieje a ty ewidentnie słuszach ludzi, którzy dupy nie ruszyli, sami przez 8 lat gówno zrobili a teraz korzystają na ludzkiej krzywdzie, żeby siać zamęt dla swoich politycznych korzyści.
2
@Comentateiro Ciekawe
1
@DonCarletto Nie no, to co zrobili w nowszych odsłonach to już nie film akcji tylko science fiction, ale nawet w tym pierwszych, nic się kupy nie trzyma nigdy. Nie jesteś w stanie kompletnie przewidzieć co się wydarzy, bo prawa fizyki są takie jakie są potrzebne w danej chwili. Typu bohater rozbija auto po jednym zderzeniu w trakcie pościgu i chuj, że wcześniej przez 10 minut rozbijał się w ten sam sposób i nawet zderzaka nie pogiął xD
1
@DonCarletto Mam taką przypadłość, że lubię logikę i konsekwencję, zwłaszcza jeżeli chodzi o spójność świata przedstawionego. Może dlatego F&F są dla mnie tak głupi, bo ten film nie akceptuje żadnych zasad, nawet tych które sami kreują.
Jeżeli film marnuje kilka minut mojego życia na przebitki jak to bohaterowie sobie budują ultra szybką furę, to oczekuje, że ta ultra szybka fura będzie ultra szybka.
A tymczasem ta ultra szybka fura w trakcie pościgu nie daje rady uciec rodzinnej Toyocie.
0
@ObiwanKenobi W całą dyskusję już mi się wchodzić nie chcę, wiec odniosę się tylko do ostatniego akapitu.
1. Moja wypowiedź odnosi się do prawienia mądrości przez ludzi, którzy gówno wiedzą i gówno się znają. Nikt im nie zabrania mówić, ale nie powinno się słuchać ludzi, którzy gówno wiedzą w danym temacie.
Właśnie dlatego, że ostrzegano o nadciągającej katastrofie a nawet pod moim oryginalnym postem był gość, co się kajał, że bagatelizował zagrożenie, bo nie wiedział skąd miałoby się wziąć.
Takich ludzi było dużo, widziałem ich tutaj, widziałem na Twitterze czy Wykopie.
Logika podpowiada, że należy się słuchać ludzi, którzy się na czymś znają a nie tych, którzy się nie znają. Mądrości takiego stereotypowego pijanego wujka przy świątecznym stole nikt nie słucha a to jest właśnie personifikacja chłopskiego rozumu.
2. A o Tusku to łyknąłeś po kule tanią manipulację a teraz propagujesz brednie.
Cała wypowiedź Tuska dotyczyła sytuacji W CAŁYM KRAJU.
To są słowa Tuska:
"Wiadomo, że nie można lekceważyć tej sytuacji, ale chcę powiedzieć, że dzisiaj nie ma powodu, aby przewidywać zdarzenia w jakiejś skali, która by powodowała zagrożenie na terenie całego kraju. Jeśli się można czegoś spodziewać - i na to chcemy być przygotowani - to oczywiście lokalnych podtopień czy tzw. powodzi błyskawicznych, a wiec zlokalizowanych w jakimś miejscu"
I jak łatwo sprawdzić, obszary poza Dolnym Śląskiem nie są zagrożone żadnymi powodziami.
0
@DonCarletto O głupoty jakie tam porobili.
Rozumiesz, takie typowe pierdolamento pod tworzenie efekciarstwa, latające auta zrobione z betonu bo nawet śladu nie ma po kolejnych rozwałkach.
70 biegów bo co chwila wrzucają kolejny i cudownie przyspieszają.
Nitro działające jak silnik odrzutowy.
Czy nawet sam fakt pościgów, jak w czwartej części, gdzie uciekają porobionymi autami mającymi po kilkaset koni a nie mogą uciec byle meksykańskiemu obdartusowi, który ich ściga minivanem rodzinnym xD
Filmy mają po 20 lat a kiedy byś nie oglądał, to wyłapujesz kolejne bezsensowne rzeczy.
Teraz np. oglądam 2F2F i ciekawostka, w Skyline jest zamontowany ATTESA czyli po prostu napęd na 4 koła co widać gdy pokazują zegary.
Wiesz jak ruszyć z piskiem tylnych opon w aucie 4WD?
1
@Transu96 Oczywiście, że były git.
Co nie zmienia faktu, że były cholernie głupie.
4
Oglądam sobie na Netflixie Szybkich i wściekłych i to niebywały fenomen, że można to oglądać któryś raz i za każdym razem ten film wydaje się jeszcze głupszy.
3
@arasz1819 Kasa mu się zgodzi, ale nie spełni swojego hobby kwiecistych i estetycznie barwnych monologów bez treści.
3
@Safrani No właśnie, tylko jego manierą rozciągłego i powolnego mówienia, powiedzenie "szczęść Boże" zajmuje mu połowę czasu wypowiedzi.
Smutne, bo nie dowiem się jak jest po angielsku Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym :(
7
Grzesiek Braun chyba nie będzie zadowolony z pracy w PE.
Zadebiutował dzisiaj, ale tam się nie pieszczą jak w polskim sejmie. Dostał 30 sekund to po 30 sekundach wyłączają mu mikrofon i nara.
Będzie musiał zacząć mówić zwięźle i merytorycznie zamiast typowego dla siebie pustosłowia, bo tak długo się zbierał do zadania pytania, że mu czas minął.
3
@tristan87 Człowiek nawet sobie nie zdaje sprawy z siły jaką niesie woda. Miasto wygląda jak po bombardowaniu
1
@pluszek To nie jest objaw chłopskiego rozumu, nie rozumiesz zagadnienia.
A przy budowie domów w obszarach zalewowych nie uczestniczy żadne fachowe podejście poparte badaniami tylko chciwość, bo ziemia jest tania i właśnie chłopski rozum, że jak budowałem i przez 15 lat nie było powodzi to jest bezpiecznie.
Z tego względu w całej Polsce są tacy co nie mają nawet wykupionego ubezpieczenia od standardowych żywiołów, bo przez lata nic się nie działo to po co płacić.
0
@mmaciass Mnie tam to mało obchodzi i czarnych nazywam czarnymi, gejów gejami a wieśniaków wieśniakami.
Nie będę się gimnastykował i unikał wszystkich słów, którym nadano jakieś pejoratywne znaczenia do neutralnych określeń.
0
@FCB_dimiC A kto jest od decydowania?
Ja też się nie dziwie ludziom, że nie chcieli. Też bym nie chciał.
Tylko ponownie zapytam, co z tego?
Twoja logika jest całkowicie dziurawa, nikt nie mówi o tym, że ktoś jest gorszy od kogoś innego ale masz coś takiego jak interes społeczny.
A interesem społecznym jest uratowanie Wrocławia kosztem jakiejś wioski, bo tu masz kilkadziesiąt osób a tam kilkaset tysięcy a do tego rozmaite instytucje, szpitale i wiele wiele innych potrzebnych całemu społeczeństwu rzeczy.
Bo widzisz, stosując taką logikę, to czemu jest oburzenie, że jakiś typ rozkopuje wał, żeby uratować swoje Spa? Jego Spa jest gorsze od cudzych domów w mieście?
A nawet można iść dalej, jesteś za budową CPK? Bo to oznacza wysiedlenie kilku wiosek (choć się na to nie zgodzili, nawet referendum urządzono).
I tak można dalej i dalej, autostrady, elektrownie czy właśnie zbiorniki retencyjne.
Tak, nie mam prawa mówić czy ktoś ma oddać swój dom, ale jeżeli jest taka potrzeba to właśnie to się robi bez pytania.
0
@FCB_dimiC A ja ci napisałem wyżej, że to w ogóle nie powinno podlegać dyskusji, bo jest wiadomym, że nikt nie będzie chciał zalać swojego domu, żeby uratować cudzy, nawet jeżeli mówimy o zalaniu wioski z kilkoma domkami w zamian za utopienie całego Wrocławia.
Masz swoje DOGADAĆ w przypadku zbiorników, osoby którym mieli likwidować domy odmówiły, nie dogadali się i w rezultacie zbiorników nie ma i nie będzie, póki państwo siłą nie wysiedli tych ludzi.
0
@Bobo25 Bo chodzi o stream Ligi Mistrzów, więc trudno, żebyś to sprawdził :D
Takie informacje podawano z miesiąc temu, że będzie ograniczenie ilości uruchomionych streamów jednocześnie, nie pamiętam czy do 2 sztuk? Wtedy nie obejrzysz jednocześnie 4 spotkań LM.
0
@FCB_dimiC Ale przecież to samo jest z budowaniem zbiorników, żeby powstały trzeba byłoby wysiedlić wiele miejscowości.
Tylko tu powinno się używać wyższej konieczności, po co pytali wieśniaków o zdanie? Zdanie kilku osób doprowadziło do tragedii miliona.
0
@OBSERWATOR2021 I to powtórka z 1997, gdzie można było zalać jedną wiochę i znacznie uratować Wrocław ale tych kilku mieszkańców się nie zgodziło i potem było, ze o Jezu co się stanęło.
0
@Marcin91fcb A nawet nie tyle kontuzja Lewego co ten Czupo-Moting który miał na nodze dosłownie 5 bramek a nie trafił żadnej waląc w bramkarza albo obramowanie z dosłownie 5 metrów.
0
@Bobo25 No tylko w przypadku LM tej opcji już chyba nie będzie, bo jest ograniczenie na ilość odpalonych kanałów, więc C+ się popisało. Nie dość, że drogo to jeszcze niewygodnie.
Jeżeli rzeczywiście będzie to działać jak opisywali, to chyba jednak zatęsknię za oglądaniem Polsatu przez C+ Online.
0
@Bobo25 No można było 4 odpalić, ale więcej nie leciało a plus był taki, że to można było cały czas używać więc mogłeś sobie zrobić multiligę z La Liga i Premier Leaguje czy co tam chciałeś.
Mi się to bardziej podobało niż normalna forma multiligi, bo widzę wszystko jednocześnie a nie muszę liczyć na to, że operator przełączy.
1
@PanMietek Melanżownia, bilard, piłkarzyki, paintball - to by ci dało przynajmniej klientelę na kawalerskie.
Jak turystycznie nie masz czym przyciągnąć, to musisz iść w stronę miejsca do zachlania pały.
0
@galix22 A dla mnie to mit z tym przygotowaniem. Co się trener zmieniał to słyszałem, jak to teraz mają mocne treningi tak jak Setien przyszedł i wyglądaliśmy gorzej niż u Valverde u którego cały czas się mówi, że nie trenowali. Potem Koeman i też gadka, że trenują lepiej niż u Setiena a u Xaviego trenowali lepiej niż u Koemana.
A na końcu tego wszystko i tak najlepsze wyniki mieliśmy za czasów Ernesto a porażki nie były w ogóle związane z brakiem formy tylko wątłą jak penis impotenta psychiką.
0
@Bobo25 Multiliga była cały czas, tylko w Canal+ Online sterowana przez użytkownika (sam sobie wybierałeś mecze które chcesz widzieć i ten na którym chcesz się skupić).
Co ciekawe, to działało jak LM było w Polsacie, teraz jest w C+ i ta opcja już nie będzie działać z tego co słyszałem, bo jest ograniczenie ilości wyświetlanych spotkań jednocześnie xD
5
@ObiwanKenobi
W sumie to o czym chcesz rozmawiać, nie rozumiejąc nawet czym są myśli?
Tak, myślę o tym, czy chce mi się srać czy nie, gdybym nie myślał, robiłbym pod siebie gdy tylko mi się zachce.
Nie jest to jakkolwiek zajmujący intelektualnie proces, ale ku twojej informacji, myślami sterujesz kiedy defekujesz i to dzięki myśleniu defekujesz dopiero po tym jak zdejmiesz spodnie i usiądziesz na kibel. Nie robisz kupy jak usiądziesz na krześle, nie robisz kupy jak usiądziesz na kibel w spodniach a jak tylko je zdejmiesz, to twój mózg zdejmuje blokadę i pozwoli ci się wypróżnić.
Magia co nie?
Co do reszty to jak wyżej: Analiza informacji w oparciu o doświadczenie to nie jest chłopski rozum. To jest analiza, ale tylko do momentu w którym wykorzystujesz posiadaną wiedzę w zagadnieniu, które poruszasz.
W chłopski rozum wchodzisz, gdy zaczynasz zmyślać albo łączyć rozdzielne wątki, czyli inaczej mówiąc, ekstrapolować doświadczenia niezwiązane.
Wiesz jak wiele osób myśli, że piwo jest dla nich dobre bo pomaga na sen? To im właśnie chłopski rozum podpowiada, wypija piwko i milutko zasypia.
Czy to dla nich dobre? Absolutnie nie, ale oni tego nie wiedzą, bo się nie znają.
I takich przykładów można mnożyć miliony.
Z bombą atomową to już w ogóle odjechałeś.
Wiesz czym jest bomba atomowa i nie musisz wiedzieć jak działa, bo znasz skutki wybuchu bomby atomowej, ale tą wiedzę skądś posiadłeś.
A gdybyś nie wiedział czym jest bomba atomowa?
Trudno sobie to zobrazować, ale przykład chłopskiego rozumu masz w przypadku elektrowni jądrowej, ludzie jej nie chcieli bo w Czarnobylu wybuchła.
Brak wiedzy i łączenie kropek przez ludzi niekompetentnych prowadzi do wizji, w której w elektrownie jądrowe wybuchają i w umyśle takiego człowieka jeszcze jest wizja, że to wybuch jądrowy.
Tymczasem prawda jest całkowicie inna.
I takich tematów masz miliony, które można by wymieniać dopóki świat się nie skończy.
Pierwszy lepszy jest taki, że jak lasy płoną to masz masę osób, które rzucają hasłami, że "ekolodzy płaczą bo emisja CO2".
No a tak się składa, że ekolodzy (prawdziwi, którzy mają pojęcie o czym mówią) nigdy nie płaczą z powodu pożarów lasu, bo emisja CO2 z takiego pożaru jest zerowa - wszystko wróci z powrotem do odrastającego lasu w czymś co się zwie cyklem węglowym.
Samodzielne myślenie jest bardzo istotne, ale samodzielne myślenie też prowadzi do konkluzji, że nie ma sensu o wszystkim myśleć samodzielnie.
Wszystko co masz wokół siebie, możliwe także, że to, że jeszcze żyjesz to efekt tego, że ktoś nie myślał samodzielnie tylko korzystał z wiedzy nabytej.
Tylko widzisz, problem jest w tym, że o samodzielnym myśleniu najczęściej mówią ludzie, którzy wypowiadają się w tematach, których nawet nie rozumieją.
Nie słyszałem od żadnego naukowca, żeby myśleć samodzielnie, natomiast słyszę to od ludzi, według których miliardy CO2 pompowanego do atmosfery nie może zmienić klimatu na ziemi, ale może to zrobić jakiś HAARP.