Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
24
@Sawik_10 Dobre urojenie.
To nie atak na Amerykanów tylko republikanów, którzy zablokowali wsparcie dla Ukrainy.
Tylko idiota nie rozumie, że brak wsparcia dla Ukrainy oznacza porażkę, rozszerzenie ruskich wpływów i kolejne zagrożenia z jej strony dla Europy.
A to oznacza duży problem dla całego NATO.
Z resztą i dla USA to krótkowzroczna polityka, bo prędzej czy później dojdzie do eskalacji napięcia z Chinami. Wzmocnieni ruscy będą świetnym sojusznikiem Chin a przy trumpowej polityce USA zostanie sama.
0
@Pawci023x Teoretycznie bez znaczenia, praktycznie podłączasz do LAN.
WAN to gniazdo do podłączania internetu, to gniazdo oczywiście masz podwójne, ale dobrą praktyką jest podłączanie sprzętu lokalnego do gniazd lokalnych.
0
@michal26 Ale czy przypadkiem koncepcją audytu nie jest właśnie ocenienie, czy rzeczywiście taka potrzeba istnieje? Bo to, że 14 lat temu uważano, że potrzeba nie oznacza, że teraz warunki są takie same.
Biznes ma być opłacalny a warunków jest wiele, w tym choćby zmiany w polityce klimatycznej, bo chcemy czy nie, przecież od dawna jest wiadomo, że idziemy w stronę redukcji i już są zapowiedzi końca tanich lotów.
A zmian jest więcej, zmienia się też demografia, sytuacja geopolityczna, wiele parametrów które mogą sprawić, że to "wielce potrzebne CPK" nie zarobi na siebie ani grosza.
Masz już przecież sytuacje w kraju, gdzie nie oceniono ponownie warunków i wyszła kicha. Taka autostrada A2 na odcinku Warszawa - Łódź. Tam od samego początku potrzebne były minimum 3 pasy, bo ruch jest olbrzymi.
A czemu nie ma 3 pasów? Bo nie poddano ocenie warunków w trakcie realizacji projektu i autostrada została wybudowana z założeniami, że przez kilka dekad nie wygeneruje takiego ruchu, jaki generowała od pierwszego dnia istnienia.
Z resztą zobacz na przeinwestowanie Hiszpanii, ile autostrad, lotnisk, dworców porobili, przecież to wszystko potrzebne, tylko potem nikt nie używał.
Jeżeli zrobiliby najlepszy audyt jaki się da zrobić i wszystkie dane wskazywałyby, że w obecnych warunkach takie lotnisko nie ma sensu, to też byś twierdził, że muszą je wybudować bo musimy mieć takie lotnisko?
1
@RosjaninBut Ale audyty były zaplanowane zanim rozgorzała cała ta wojna o CPK.
To samo było z atomem na pomorzu, też było piszczenie, że łolaboga, likwidują elektrownie, choć nikt likwidować nic nie miał w zamiarze, a jedynie przejrzenie dokumentacji którą PiS stworzył.
I mają pełną racje, PiS nie ma ŻADNEJ wiarygodności i gdyby był na to czas, to nawet faktury za dostawy papieru toaletowego trzeba byłoby przejrzeć, bo też pewnie zrobili wałek.
Zaraz będziesz miał kolejną aferę, tym razem z likwidacją projektu SMR w Orlenie.
A wiesz czemu? Bo ABW kierowane przez rząd PiSu wydało negatywną ocenę projektu, uznali go za zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa.
A co z tą opinią zrobiło ministerstwo środowiska? Nic, 2-tygodniowy rząd wydał wszystkie zgody. Więc tu też trzeba będzie zrobić audyt, czy projekt tych SMR ma uzasadnienie, czemu ABW go odrzuciło i o co w ogóle chodzi, i znowu będziesz miał media zalane tym, jak to Tusk na zlecenie Niemców uwala polski atom.
Nie wierzy się PiSowi w nic co robią, bo oni nie mieli najmniejszego zainteresowania stanem państwa, oni mieli zainteresowanie swoim korytem.
Co było z Ostrołęką? Od 10 lat było wiadomo, że projekt się nie uda, dlatego rząd PO porzucił inwestycję, bo zmieniły się warunki rynkowe i Ostrołęka nie mogłaby działać.
Co zrobił PiS? Wydał 2 miliardy na zbudowanie Ostrołęki, która nawet jednego dnia nie pracowała i została rozebrana.
A modernizacja i rozbudowa energetyki? 60 miliardów złotych, tyle Polska dostała w ciągu ostatnich kilku lat z praw do emisji, kasa miała iść na modernizację i co?
Gówno, kasa zniknęła i nie zrobiono niczego.
Za to mógłbyś zrobić 1/2 wymiany infrastruktury, którą musimy wymienić do 2030 roku, nie dotknięto sprawy i inwestycja jest niedofinansowana.
Za to mógłbyś wybudować 2 elektrownie jądrowe, nie dotknięto tematu a teraz jest szukanie frajerów do współfinansowania.
Chore kontrakty wojskowe z Koreą czy kupowanie bez przetargu i konsultacji sprzętu, byle się pokazać. A gdzie są śmigłowce, które miały być w 2016 roku? Też nie ma, anulowali przetarg z Francuzami, mieli załatwić "lepsze na lepszych warunkach", do dziś nie mamy wielozadaniowych śmigłowców.
Tak można wymieniać bez końca, ale nie, z CPK jest inaczej, co nie?
Wszystko czego dotknęli zamieniało się w gówno, ale akurat CPK wyszło im perfekcyjnie a Lasek zmyśla?
Zmyśla, że nie było konsultacji społecznych? Bo jak zmyśla i były konsultacje, to ciekawe z jakim społeczeństwem one były, bo nie z polskim.
Zmyśla, że mają tam ogromny zarząd i zmyślone stanowiska, które nie wiadomo za co odpowiadały a brały ogromną kasę?
Zmyśla, że spółka CPK z niewiadomych powodów przelewała grubą kasę na jakieś parafie, choć nikt nie wie w jakim celu?
A wydatki marketingowe? W jakim celu wydano tyle pieniędzy na reklamy lotniska, którego nawet nie zaczęto budować?
Po co opłacali influenserów jak Świniarski? Skoro to taka świetna i strategiczna decyzja, to po jaką cholerę wydawaliśmy z budżetu państwa jakieś miliony na reklamowanie czegoś, co przecież jest takie świetne?
4
Nie wiem czy PO się ugięło czy po prostu taki był plan a ludzie łyknęli kolejny PiSowski spin (jakich wiele sieją od dawna).
Lasek zabrał głos w sprawie CPK i dość klarownie oznajmił, że nikt nie anulował projektu a prowadzony jest audyt wszystkich decyzji jakie podjęto.
I z tym w 100% się zgadzam i życzę sobie, by przeprowadzono audyt każdej jednej decyzji PiSu w jakiejkolwiek sprawie.
Już tyle co Lasek ujawnił pokazuje, że ten projekt by upadł na mordę pod PiSowskim zarządem.
Niegospodarność, trwonienie kasy, niekompetentne decyzje, brak konsultacji przy projekcie.
A to duży problem, bo to inwestycja bardzo mocno zależna od ekonomii.
Pamiętajcie, że oni kopiąc dziurę w ziemi założyli, że wydadzą na to 600 milionów. Już na etapie przetargu ich projekt dostał w ryj i podniesiono budżet do 800 milionów.
I to tylko po to, żeby w 2 lata koszt urósł do ponad 2 miliardów.
Końcowa wycena (choć pewnie nie do końca znana) już sprawia, że przekop mierzei nigdy się nie zwróci (bo nie zdąży nim się rozleci), a to tylko mały kawałek, wręcz jedynie narzędzie w ogólnej inwestycji regionalnej. Tyle, że ta inwestycja leży i kwiczy, mamy przekop który miał wpuścić łodzie do rozbudowanego portu w Elblągu.
No, tylko mistrzowie z PiSu tak zarządzili, że już po otwarciu przekopu oni wciąż się nie mogli dogadać, kto ma pogłębić rzekę i rozbudować port.
Czaicie? Główny cel tej całej hucpy, czyli port w Elblągu nie został tknięty bo nikt nie wie, kto ma wykonać ten etap projektu a rząd naciskał, żeby to samorząd dokończył projekt Kaczyńskiego.
No to skoro tak licha sprawa, za "skromne" 2 miliardy im się sypała, to jak widzicie wielką inwestycję w CPK?
Z resztą o czym my dyskutujemy, każdy chyba zna mema z panem Foglem (Fogielem?), że PIS nie zatrudnia ekspertów, bo ci nie chcą realizować ich wizji.
To nie jest żart, to są słowa rzecznika PiSu, dosłownie to powiedział w jakimś wywiadzie, narzekając, że PiS przejechał się na tym w kadencji 2005-2007, dlatego nie zatrudniają ekspertów bo ci nie realizują programu politycznego.
0
@Iniesta997 Jednym z powodów dla których ty czy ja jesteśmy randomami z netu a nie sportowcami walczącymi o najwyższe laury.
To jest inny poziom mentalny i coś, czego zwykły człowiek nie zrozumie. Celowe pchanie się w stresowe sytuacje, żeby się sprawdzić.
To jest jak dziewczyna biorąca łobuza, bo chce podjąć wyzwanie i go zmienić na lepsze, tak trenerzy też patrzą na takie topowe kluby w tym na Barce, bo to wyzwanie poprowadzić takie zespół.
Oczywiście, tłuste koty na to nie pójdą, taki Pep nie ma powodu tu przyjść, bo może więcej stracić a zyskać niewiele, ale jest dużo trenerów, którzy potrzebuja się pokazać, coś udowodnić i ich nie zniechęci mówienie, że tu jest presja i stres.
3
Andrzej Duda w Kanale Zero mówił, że jaki to on nie jest ugodowy i nie dąży do spięć.
Tymczasem mija 1,5 miesiąca od kiedy powołano nowy skład PKW który nie może pracować, bo prezydent nie odebrał tych powołań.
Ewidentnie znowu przeciąga terminy czym destabilizuje działanie państwa.
Po co? Nie wiem, może chce, żeby pisowskie PKW klepnęło subwencje dla partii-matki, bo to co odwalili w kampanii wyborczej oznacza brak kasy dla PiSu na ten rok?
A może po prostu bawi się kosztem obywateli i chce sabotować wybory?
Kadencja PKW kończy się 150 dni po wyborach, ale nie trzeba czekać do końca kadencji i można ich powołać wcześniej.
150 dni wypada na drugi tydzień marca.
I tu pojawia się problem, bo w pierwszym tygodniu kwietnia są wybory samorządowe a w czerwcu wybory do europarlamentu.
To oznacza, że nowe PKW będzie miało tylko 3 tygodnie, żeby wdrożyć się do pracy, ogarnąć bałagan i przygotować wybory.
Polityczne zabawy Dudy mogą skończyć się wielkim chosem a w krytycznej sytuacji nawet unieważnieniem wyborów, pytanie czy obecne PKW w ogóle cokolwiek robi, bo jeżeli serio chcą sabotować państwo byle Tusk dostał po dupie i nie trwają żadne prace nad przygotowaniem wyborów, to mamy problem.
4
Pan Wilk to jednak ma fatalny chłopski rozum.
Nie istnieje obrona przeciwlotnicza, która jest w stanie powstrzymać zmasowany atak, nawet wspomniany przez niego Iron Dome nie potrafi zatrzymać wszystkich rakiet Hamasu, gdzie mówimy o sprzęcie składanym z gówna za garażem.
Jeden port lotniczy może być dowolnie obstawiony, jest najprostszym do wyłączenie elementem.
Dlatego CPK nie będzie NIGDY obiektem strategicznym do obrony Polski. Zwłaszcza, że w linii prostej do granicy Białorusi jest 180 km.
Koncentracja sprzętu w jednym miejscu to strata całego sprzętu jednym atakiem.
I mamy tego żywy obraz na Ukrainie, gdzie nie ma już praktycznie lotnisk a wojsko wykorzystuje rozsiane lotniska drogowe.
CPK w aspekcie militarnym jest wyłącznie kwestią hubu dla działań NATO ale nie w konflikcie bezpośrednim na terenie Polski.
Dywersyfikacja i rozłożenie sił, tego potrzebowalibyśmy do obrony naszego kraju.
Czyli utrzymanie i przystosowanie lotnisk lokalnych i rozbudowa sieci lotnisk polowych/drogowych.
0
@Gaz Pep miał świetnych zawodników na start swojej kariery. Musiał tą kadrę uformować, ale jego głównym problemem było to, którą gwiazdę wywalić.
Xavi akurat nigdy nie stał przed dylematem, czy wywalić Ronaldinho czy nie.
A Enrique to według mnie miał więcej szczęścia niż umiejętności, niestety słabość jego warsztatu przyćmiła klasa zawodników i wyniki.
Miał w skłądzie Xaviego, Iniestę, Messiego w top formie, Neymara w top formie, Suareza w prime, Alvesa, Mascherano, Albe w top formie, jeszcze biegającego Busquetsa.
Zbrodnią jest to, że z taką ekipą w takiej dyspozycji my w 2015/16 odpadliśmy z gównianym Atletico w 1/4 a w 16/17 musieliśmy robić remontade z PSG i odpadliśmy po gównianym meczu z Juve.
Gdyby Lucho dziś rządził, nie sądzę, żeby mu lepiej poszło niż Xaviemu.
2
@Matan_Zajcev Tylko skończony idiota może twierdzić, że media pokroju TVN czy GW to to samo co media prawicowe + TVPiS.
Przed 2016 nawet TVP grzało tematy głośne.
Wszystkie media grillowały rząd PO, niektóre bardziej, inne mniej, ale robiły to wszystkie. Dużych afer nigdy nie pomijano a politycy partii rządzącej musieli wić się na antenie.
Warto wspomnieć, że ostatnia z afer rządu PO, afera reprywatyzacyjna, której PiSowcy potem chętnie używali, nie została wykryta przez żadne frondy, niezależne i inne prawicowe szmatławce.
To przecież PO-wska Gazeta Wyborcza przeprowadziła śledztwo, wykryła i bez wahania nagłośniła tą sprawę.
Potem przez 8 lat z ŻADNYCH dużych mediów związanych z PiSem nie usłyszało się ani słowa krytyki rządu.
Inne prawicowe media, nawet te oddzielne od PiSu też są śmieszne.
Choćby szmatławiec pana Tomka Sommera, który hucznie grzmiał, że Konfa jest rzadko zapraszana do TVNu a jak już są, to negatywne materiały o nich powstają, że to nie są wolne media.
A jego "wolne medium" w ogóle nie rozmawiało z przeciwnikami politycznymi.
3
Czemu zespoły przy odwołaniach nie powołują się na casus Viniciusa, czyli anulowanie kary "bo tak"?
4
@Saviola88 Seria i tak potrzebuje zmiany, ostatnia część była już kompletnie bez pomysłu i na siłę zrobiona.
Kobietę też mogą wsadzić, bo czemu nie? To nie jest film historyczny tylko bajka dla dzieci jedynie bazowana na pewnym okresie i to też w bardzo luźnej formie.
Tylko tyle, że najpewniej z kobiety nie zrobią szalonego pirata zawadiaki, a nudną, patetyczną postać która będzie godnie reprezentować płeć.
Czyli będzie tak charyzmatyczna i ciekawa jak Orlando Blum czy ta dwójka z ostatniej części, czyli w ogóle.
1
Sędzia za mało doliczył. Teraz będizemy musieli grać dopóki Real nie strzeli :(
1
@natanvip Za to grają w większym składzie niż rywale. Byliby daleko za Gironą gdyby sędziowie im wyniku nie dawali a tu mówimy tylko o bezpośrednich błędach przy ocenie bramki.
Jakby doliczyć, że Bellingham powinien przynajmniej 4 mecze nie grać przez czerwone kartki, to byłoby więcej punktów straty.
0
Ale w sumie dobrze gadają. Atletico dziś ma Real a w środę Bilbao w CDR. Tymczasem Athletic grał w piątek, więc mają 2 dni odpoczynku więcej a to bardzo fizyczna drużyna.
To może być powodem dzisiejszej nikłej intensywności gry Atletico, PK jest dla nich obecnie ważniejszym pucharem bo na mistrza szans wielkich nie mają a LL z niewiadomego powodu nawet nie chciała z nimi rozmawiać o przeniesieniu meczów, co jest standardem przy takich sytuacjach.
0
@Pedri16Future Pierwsze nie, drugie to w ogóle xD
Jeżeli ktoś pisze, że za zderzenie barkiem Bellinghama powinien być karny, to od razu można spuścić w kiblu wszystko co ten ktoś pisze.
Zwłaszcza, że kilka sekund wcześniej Carvajal łapą wleciał w plecy napasntika Atletico i jakoś nikt nie mówi o karnym.
1
@626 Kolor skóry zgodny z kodeksem immunitetu
4
4v2 i kopnąć prosto w bramkarza. Ale wiadomo, Rodrygo the best, inteligencja, klasa, złota piłka
1
Karny, bo jeden gość zderzył się z drugim barkiem xD
Wy to niektórzy tutaj już nieźle płyniecie.
0
@robsons23 Ponoć za pokazywanie sędziemu że ma sprawdzić VAR są kartki. Ale chyba tylko dla Xaviego.
0
@kuz To nie jest karny w żadnym wypadku. Nawet jakby nie było tych gównianych "karniątek" to było zderzenie barkami.
0
Jak dla mnie każdy faul taktyczny powinien być obligatoryjnie karany kartką.
0
@Barcelonka070 Serio zniżać się do poziomu przeklejania wpisów pisowskiego bota z wynurzeniami "biznesmena" Świniarskiego który tłucze materiał sponsorowane przez pisowskie spółki skarbu państwa?
Porównywać przychody Orlenu za czasów PO gdzie od 2008 był światowy kryzys a Orlen był spółką paliwową do prezesury Obajtka, który dzięki PiSowi zamienił Orlen w monopolistę koncentrującego u siebie masę innych spółek nie związanych z działalnością przedsiębiorstwa?
Całkiem logiczne, że jak przejmiesz jednego z największych producentów energii, przejmiesz największego operatora gazu, wchłoniesz jedynego konkurenta paliwowego na rynku to twoje przychody urosną.
No, tylko trzeba sobie zadać pytanie, skąd Orlen miał kasę na te inwestycje i jak uzyskał takie przychody? Bo mnie się wydaje, że to głównie z portfeli Polaków.
A co do pensji, porównywać zarobki według oficjalnych informacji udostępnionych przez typa, który nawet bał się wpuścić do firmy kontrolerów NIKu xD
Kwoty to poznamy jak wejdzie nowy zarząd i zrobi audyt, bo nie jest sztuką sobie wystawić niską pensje a potem brać miliony w "premiach" które sam sobie wystawiał.
Za co zresztą miał donosy do prokuratury, niestety dziwnym trafem ukręcone w przedbiegach.
0
@Faro Spokojnie, Real gra w 17 osób, nawet Mendy tego nie zepsuje.
A jak zepsuje, to się naprawi szybko.
2
@sliwa92 Gra nie ma znaczenia gdy mówimy o bardzo prostej matematyce. Podsumowano błędy sędziów i to tylko takie wchodzące bezpośrednio na wynik i sprawa jest prosta: Real powinien być za nami a przed nami Girona na fotelu lidera.
A są jeszcze mnie oczywiste kwestie, jak skrócenie kary dla Nacho czy brak dwóch czerwonych kartek dla Bellinghama (za faul z Atletico i Sevillą).
1
@Arczi87 Ależ nie ma o co się przepychać bo fakt jest oczywisty i niepodważalny:
Rok temu Real by wygrał ligę, gdyby VAR nie poprawiał błędnych decyzji głównego.
W tym roku Real naciskał na VAR i sędziów, a teraz idzie po mistrzostwo i ma największy zysk punktowy dzięki błędom sędziów. Żadna inna drużyna nie dostała tyle ile Real bo mówimy o 8 punktach na które nie zasłużyli.
0
@Tabaluga37 To po co wywiad z którego nic się nie dowiadujesz?
Sprawa ułaskawienia nie poruszona, bo drugie ułaskawienie to przyznanie, że pierwszego nie było - nie ciągnęli tematu tylko głupie żarciki robili.
Jaki związek ma prezydent z pegasusem? Taki, że te nielegalne podsłuchy wykorzystywano przeciwko opozycji w tym członków sztabów wyborczych.
Na Brejze masz potwierdzenie od analityków.
Dziennikarze ustalili w śledztwie, że Sławomir Nowak był podsłuchiwany i na tej podstawie wsadzony do aresztu. Nowak był członkiem sztabu wyborczego Trzaskowskiego w okresie podsłuchów.
A czy to sprawa Dudy to się zastanów, bo chętnie mówi o wielu rzeczach, które go nie dotyczą a jednak o to, że jego kampania była nieuczciwa to już nie można zapytać i podrążyć?
O tym, że w lockdownie wraz z telewizją robił objazd po kraju też nie wiedział?
O rządzie, który - w sposób nielegalny - objeżdżał kraj i obiecywał kasę w gminach i powiatach, jeżeli wygra Duda też nie wiedział nasz strażnik prawa?
To była jego kampania a się nagle okaże, że głowa państwa to tam tylko za statystę robiła.
A co nieprawdziwego powiedział odnośnie Krymu?
Zasadniczo wszystko.
Bo nikt go nie pytał o ciekawostkę historyczną, że Krym należał do ruskich dłużej niż należy do Ukrainy (choć, to jest dopiero sprawa skomplikowana, w dziejach Krymu należał do wielu nacji).
Pytanie brzmiało, czy ruscy powinni oddać Krym i tu nie ma ŻADNEJ skomplikowanej sprawy. Krym należy do Ukrainy i to jest nawet oficjalne stanowisko Polski.
Jakbym cię zapytał, czy Messi jest najlepszym piłkarzem na świecie a ty byś opdowiedział, że "to skomplikowane" to wszyscy by zrozumieli, że nie masz przekonania do tego, czy Messi jest najlepszy i taki właśnie jest przekaz.
Ten kuksaniec dla Ukrainy to najbardziej idiotyczny spin jaki można wymyślić, bo tego nie mówi Jurek z Pierdziszewa tylko prezydent kraju.
Prezydent Polski podważa przynależność Krymu do Ukrainy.
Także masz super wywiad. Tak super, że mógłby się nie odbyć i twój poziom wiedzy by się nie zmienił. A nawet wyszłoby lepiej, bo przynajmniej urząd prezydenta nie zostałby ponownie skompromitowany.
1
@Arczi87 No no, okradziony z dwóch karnych. Pewnie w ramach rekompensaty za mecz z Almerią gdzie wydrukowano im 2 karne i dano wygrać w meczu który powinni przegrać.
1
@draxidox CPK jest potrzebne, ale nie kluczowe. Z punktu widzenia obronności NASZEGO kraju CPK ma niewielką wartość bo podczas konfliktu na naszym terytorium byłoby głównym celem a obecna lokalizacja oddalona jest o 180 km od granicy z potencjalnym wrogiem.
Tu potrzeba byłaby rozwinięcia wielu mniejszych lotnisk.
Natomiast dla NATO i obronności paktu i owszem, byłoby potrzebnym hubem.
Ale to jest za duża inwestycja, żeby ją robić byle zrobić na podstawie planów partii, której rzecznik dosłownie powiedział, że nie zatrudniają ekspertów, bo ci nie chcą realizować ich wizji.
A nie może się okazać, że to był tylko wał a CPK skończyłoby jak lotnisko w Radomiu? Może, bo PiS tak działał, to samo wyszło z "niezwykle strategiczną militarnie i ekonomicznie" inwestycją przekopu mierzei wiślanej.
Tak samo było z ogromną inwestycją w bezpieczeństwo energetyczne w Ostrołęce.
Należałoby zadać pytanie czy CPK ma powstać tu, teraz i w takiej formie a nie czy samo istnienie hubu w Polsce jest istotne. Bo to dwa różne pytania.
1
@Arczi87 No no, sędziowie są "ch*jowi".
Tylko dziwnym trafem Real najczęściej w tym sezonie korzysta na tej "ch*jowości" bo gdyby pozbyć się wszystkich błędów sędziowskich mieli o bodajże 8 punktów mniej.
I dziwnym trafem dzieje się to akurat gdy przed praktycznie każdym meczem oficjalna telewizja Realu robi najazd na sędziów.
I jeszcze dziwniejszym trafem, takie cuda zaczęły się dziać w tym sezonie gdy cały zeszły rok Real płakał na sędziów VARu (głównie dlatego, że gdyby nie błędy poprawione przez VAR to oni by wygrali ligę) a RFEF się do tego ugięła i kazała VARowi mniej interweniować.