2

@hayek Nie masz żadnego argumentu. Ty się powołujesz na ekspertów Polsatu i wyrok w nieuznawanej izbie SN który nawet nie dotyczy tematu, ja ci podaje wyroki SN a ty jedyne co potrafisz na to odpowiedzieć to to, że nie jestem autorytetem.
To kto tu nie posiada argumentów?

3

@macio_944 Konfie spieło styki. Oni chyba naprawdę myśleli, że nikt nikogo nie będzie rozliczał.
A przecież to oni całą kampanię się darli, że okrągły stół i idą go wywrócić i są jedyni którzy rozliczą wszystkich.
A jak przyszła koalicja i zaczęła od rozliczania, to wywaliło system i nie wiedzieli co zrobić.
Bosak był aktywniejszy w obronie Kamińskiego niż większość PiSowców xD
A jeszcze niedawno klaskali do wieszania ministra zdrowia.

3

@panczo Nie, ty nie rozumiesz.
Po pierwsze, ta Pisowska izba nie jest sądem i nie może niczego orzekać. To także jest wyrok Sądu Najwyższego, orzeczony w składzie trzech izb.
Więc już w tym aspekcie masz załatwione, że nie można niczego orzec.
Po drugie, ta izba nie orzekała w sprawie skazania Kamińskiego i Wąsika.
Oni jedynie rozpatrywali odwołanie od ogłoszenia przez marszałka wygaszenia mandatu, czynności administracyjnej wymaganej do rozpoczęcia procesu obsadzania nowych posłów w miejsce wakatów.
Nikt nie odwołał wyroku skazującego, nawet Wąsik z Kamińskim się odwołali od wyroku i ten uprawomocnił się 20 grudnia.
Stał się prawomocny więc już żadna izba SN nie ma mocy tego cofnąć.
Hayek nie ma racji, Hayek powołuje się na ekspertów z Polsatu wbrew orzeczeniu SN z 6 czerwca.
Gdybyśmy w tamtym momencie mieli jakiś inny wyrok innej izby SN (nawet uznając, że jest legalna) to można by dyskutować, że jedna izba mówi tak a druga srak.
Nie, nic takiego nie miało miejsca, izba karna zajęła się sprawą i 6 czerwca orzekła, że łaska była nieskuteczna, umorzenie było niesłuszne i sprawa ma wrócić na wokandę.
Żadna inna izba SN tego nie zanegowała.

3

@malicinho Żyj dalej idiotycznym spinem PiSu, który wmawiał, że Tusk okradł ludzi z OFE, choć sami to potem zrobili dwa razy xD
Za OFE to powinien wisieć Buzek, którego reforma emerytalna jedyne komu dała zarobić to funduszom emerytalnym kosztem kopania większej dziury w ZUS.

4

@hayek Dokładnie tak jak ty.
Ja natomiast nie powołuje się na Najwyższy Sąd Polsatowy tylko wyrok Sądu Najwyższego z 6 czerwca 2023 roku.

3

@hayek I żaden z tych ekspertów nie jest sędzią SN a to SN w czerwcu orzekł, że prawo łaski nie daje możliwości abolicji a Wąsik z Kamińskim mają stanąć przed sądem.
I koniec tematu, może się jeszcze 100 ekspertów w Polsacie wypowiedzieć, wyrok SN jest jeden.

13

Wyznacznikiem jak zerowy charakter ma Duda niech świadczy fakt, że doskonale wie, że nie ułaskawił Kamińskiego i Wąsika i popełnił delikt w 2015.
Doskonale wie, że ponownym aktem łaski tylko to potwierdza.
Chyba zdaje sobie sprawę, że jest dożywotnio skompromitowany i nie będzie już nikim i tylko może się modlić, by go nie dojechano prawnie za to co robił.

A on mimo to, postanowił jeszcze raz się skompromitować i pogrążyć, napluć na samego siebie.
Po co? Żeby wypuścić dwóch kryminałów i złodziei, którzy wolnością i tak się nie nacieszą
I Duda doskonale to wie, że to bez sensu, bo te dwa młotki tylko w grudniu popełnili przestępstwa za które znowu trafią do pierdla, a przecież jest jeszcze sprawa Pegasusa i nowości od Agenta Tomka o burdelach we Wiedniu.

0

@Lucerfi To będzie miało dokładnie taki skutek.
Nauczyciel rozliczany jest z realizacji programu więc chcąc czy nie, musi go wypełniać.
Obecny program jest przeładowany materiałem przez co nie ma możliwości realizacji go w stopniu należytym więc przez dużą część tematów przelatuje się pobieżnie, byle odhaczyć wykonanie.
Nie wiem jaką ty masz wiedzę o edukacji, ja akurat znam kilku nauczycieli a nawet moja matka przez 20 lat uczyła i trochę się orientuje jak to wygląda od zaplecza.
Zdajesz sobie np. sprawę, że jak masz 2 godziny fizyki tygodniowo i akurat tak się ułożą święta, że jeden tydzień nie masz fizyki to tracisz 15% dostępnego czasu w trakcie semestru i już się z materiałem nie masz szans wyrobić?

A wolna konkurencja nie istnieje na rynku powszechnego obowiązku.
Bon edukacyjny to gówno, po pierwsze: Mało wspólne z prywatną edukacją skoro i tak państwo ustala zasady i poziom finansowanie.
Po drugie: Tworzy patologię na rynku, co przy obecnej demografii doprowadziłoby do zapadnięcia się powszechności edukacji.
Głównie z tego powodu, że miałbyś nierównomierne finansowanie szkół i np. mieszkańcy wsi nie byliby w stanie utrzymać swojej szkoły bonami.
Natomiast w miastach miałbyś problem przeludnienia w jednej placówce i bankructwo drugiej, bo dając wybór szkoły nie możesz decydować o równomiernym rozłożeniu dzieci.

0

@MichuZ44 I jeszcze będą jeździć wokół tego madryckiego kibla. Obrzydlistwo.

1

@Lucerfi A co ma podstawa programowa do pracy nauczyciela? Przecież ta redukcja ma za zadanie dostosowania ilości materiału do dostępnych godzin, żeby właśnie nauczyciel musiał wykazać się pracą i nauczać dzieci a nie jak to ma miejsce teraz, masa rozdziałów robiona jest na zasadzie "przeczytajcie w domu strony od 40 do 160, pojutrze kartkówka" bo program jest zbyt szeroki, żeby zmieścić go na lekcjach.
PS. Gdyby szkoły były tylko prywatne, byś najpewniej dziś nie potrafił pisać i czytać

1

@AxelF Akurat nie, to była sytuacja z końcówki 19/20, z tych 10 meczów po lockdownie, gdzie działo się bardzo dużo dziwnych rzeczy, jak chociażby to, że Real w 10 spotkań dostał 5 karnych z czego 4 decydował o wyniku. Przeciwko nim nie dyktowano oczywistych karnych jak faul Ramosa na napastniku Bilbao (wytłumaczeniem było to, że napastnik nie brał udziału w akcji, a tak nie brał, że wbiegał w pole karne do dośrodkowania i go Ramos podeptał).
No i między innymi bramka po ręce Benzemy, która też dała im wygraną.

Ogólnie końcówka tamtego sezonu to był jeden wielki przewał gdzie Real dosłownie za uszy był przeciągnięty. 5 karnych w 10 meczach to już z samej statystyki jest jakiś fenomen.
A potem jeszcze Tebas otwarcie w mediach powiedział, że Perez osobiście latał do federacji, żeby w jakiś sposób naciskać na sędziów VARu.
I w takich okolicznościach Real o włos zdobył mistrzostwo.
I co? I nic, cisza i nikt już o tym nie pamięta, a nam od 15 lat wypominają jeden mecz w Lidze Mistrzów xD

7

@Pedri16Future Czyli co, Real może co tydzień strzelać kapiszonami w nas, bo Negriera, Real może co tydzień szczuć na sędziów, bo Negreira a my nie możemy słowem się odezwać bo Negreira?
Negrieira, czyli sprawa w której nie postawiono nawet jednego zarzutu mimo ogromnej gimnastyki śledczych, by cokolwiek wyciągnąć.
To nie, teraz siedźmy pod miotłom i patrzmy jak Real jest przepychany i nic złego im sędziowie nie pozwolą zrobić, bo przecież mamy sprawę bez zarzutów.

1

@hayek No właśnie nie. KS poza wybuchami popularności na fali - nomen omen - materiałów Stanowskiego utrzymywał stałą oglądalność około 15 milionów miesięcznie, jednocześnie notując ultra stabilny przyrost subskrypcji.
Wszystko padło we wrześniu 2023 czyli w okresie gdy akurat KS było na topie dzięki Janoszek i akurat w miesiącu w którym Stano ogłosił odejście.

8

@hayek Nie, YT tak nie działa.
KS nie zdycha przez to, że algorytm coś robi czy ludziom się znudziło tylko dlatego, że odszedł Stanowski a reszta robi gówniany content.
Przecież do września mieli najlepszy moment kanału od 1,5 roku a zaczęli spadać właśnie od ogłoszenia Stana, że już nie pracuje.

1

@hayek A ja uważam, że w przypadku akcji charytatywnych nie powinno mieć żadnego znaczenia kto, co i po co oddaje na aukcje. Jeżeli to da dodatkowe fundusze, to taki jest cel.
A Żukowska jedzie tu populizmem. Tak, politycy mają możliwość działań w sprawie finansowania służby zdrowia, ale to jest gadka polityczna dla Janusza który o polityce nic nie wie.

0

@DonPancio No to sam sobie odpowiadasz.
VAR nie wspomógł głównego, wezwali sędziego do ekranu choć nie powinni i nie pokazali mu prawidłowych ujęć, tylko takie z których nie widać szczegółów.
Sędzia VAR ma swoje obowiązki i swoją odpowiedzialność, 2x Hernandez popełnił karygodne błędy i to jego wina, niezależna od winy głównego.
Przypomnę ci tylko, że rok temu jak Vinicius dostał czerwoną kartkę za uderzenie typa w ryj to sędziowie VAR zostali zawieszeni, bo nie pokazali głównemu wszystkich ujęć.
Tutaj Real przepchnięty, strzela 2 nielegalne bramki pod okiem VAR a sędzia odpowiedzialny za przekazanie fałszywych informacji głównemu dostaje mecz pucharowy.

1

W sensie, że strzelał bramki ręką?

1

@Bobo25 Jak wspomniał @AxelF już to wyjaśniałem.
IFAB od sezonu 20/21 jasno nakreślił gdzie jest ręka a gdzie nie ma, specjalnie zrobili ten rysunek jak dla dziecka z powodu... Oczywiście kontrowersji w meczu Realu, gdzie Benzema przyjął piłkę bicepsem na granicy barku i strzelił bramkę.
Więc tu nie ma żadnej wątpliwości a powtórki jasno pokazują, że bark Viniciusa nie jest zasłonięty piłką więc trudno mówić o przyjęciu barkiem.
A przecież jeszcze jest coś takiego jak powierzchnia styku piłki, bo ta nie jest w stanie spaść na konkretny mikrometr ręki a dotknięcie nielegalnej strefy oznacza koniec akcji.

Co do decyzji VARu, tak jest zaskakujące, że postanowili dać to głównemu ponieważ powtórki która pokazali w żaden sposób nie mogły podważyć pierwotnej decyzji o anulowaniu bramki.
Tylko, żebyśmy się dobrze zrozumieli - my wiemy, że ręka była bo to jasno wskazuje powtórka.
Sędzia tego nie wiedział, bo VAR nie pokazał mu ujęcia zza bramki, którą my znamy.
Sędzia widział ujęcie z tyłu i z boku a te nagrania nie ujawniały żadnych dodatkowych szczegółów, nie rozwiewały wątpliwości jakie mógł mieć sędzia naocznie.
Dlatego jest dyskusja o tym, że VAR nie powinien tu interweniować i wpływać na decyzje głównego, bo nie mieli z czym.
Oglądali powtórki z których nie dało się ustalić, czy była czy nie było ręki.

1

@DonPancio A to spoko, sędzia główny jest odpowiedzialny to sędzia z VAR już może robić co chce xD
Przecież te patałachy z VARu nawet głównemu nie pokazali powtórki zagrania ręką z kamery od przodu i na VAR oglądał inne ujęcia na których nie widać dokładnie piłki.
Do tego jeszcze sugerowali głównemu co ma widzieć na nagraniu.

1

@Toretto Też bez przesady z tym chińskim optymizmem. To już nie jest ta tandeta co kiedyś, ale wciąż oni są ultra zacofani z rozwojem technologii.
Wykorzystać to co już istnieje czy nawet podrasować są w stanie, ale opracowania nowych technologii to już wyższa szkoła jazdy.
Moim ulubionym przykładem jest ich program silników odrzutowych, gdzie od 40 lat się z tym męczą, kupowali z rynku co się dało, nawet całe samoloty tylko po to, żeby dostać się do silników i spróbować je skopiować.
To dopiero teraz mówią, że udało im się stworzyć jeden model.
Na poziomie Eurojeta z 1991 roku xD

2

@Toretto No, tylko kupno to nie koniec, tu jest cały proces logistyczny, dostępność części zamiennych, serwisu itd. Nie wiem czy Xiaomi to posiada w Europie.
No i dalej, technologia się rozwija ale magii nie ma, masa podzespołów produkowana jest nawet przez jedną i tą samą firmę.
A z Chińczykiem jak to z Chińczykiem, naobiecywać łatwo, przecież i tak potem nic im nie zrobisz.
800 km zasięgu, przyspieszenie auta sportowego, prędkość maksymalna wyższa niż w Porsche za 500 tysięcy.
Żeby się potem nie okazało, że naprawdę 800 km zasięgu to jest na lawecie a w użytkowaniu to jak jest ciepło ale nie gorąco, nie używasz klimy i nie przekraczasz 40 km/h to może 400 zrobisz.

15

@draxidox Jakoś śmiem wątpić w te osiągi. Brzmi mniej wiarygodnie niż nawet spalanie podawane przez producentów spalinówek.
Żeby się nie okazało, że te 800 km zasięgu to gdy założymy, że auto porusza się w próżni i to na lawecie.

21

@escarabajo Nie, to oznacza że gol anulowany bo taka była decyzja boiskowa sędziego zanim VAR mu namieszał i powiedział, że nie ma ręki.

0

@qbuteq Dopisze co pamiętam, bo list już dawno mi się nie chce robić, za dużo pracy:
1. Bellingham na czworaka zatrzymuje piłkę ręką we własnym polu karnym, sędzia to olewa jakby Bellingham został trafiony w rękę podpierającą, choć nawet nie ma nawet jednego centymetra pola do interpretacji, bo podparty był drugą ręką, a tą którą zagrał po prostu postawił na torze lotu piłki.
2. W meczu z Atletico, Bellingham faul na czerwoną kartkę, wjazd sankami w nogę postawną rywala. Chyba nawet żółtej nie dostał, brak interwencji VAR
3. W innym meczu z podobnego okresu to samo zachowanie Bellinghama z tymi samymi konsekwencjami, czyli żadnymi.
4. Skrócenie kary dla Nacho za brutalny, idiotyczny i całkowicie nie uzasadniony faul bo "piłkarz nie doznał kontuzji wykluczającej go z następnego meczu", choć musieli go znieść z boiska. A to chyba nie jedyny raz, bo później też mi się wydaje, że skrócono karę.

0

@kuz Tylko w gówno-klubach masz deal, piłkarz chce odejść do lepszej drużyny a klub panicznie potrzebuje kasy i nie marnuje okazji.
W Gironie sprawa jest prostsza, bo oni kasy aż tak bardzo nie potrzebują a kontraktu nie zerwiesz.
Pozostaje klauzula odejścia, nie wiem jak wysokie tam dają, ale to nigdy nie jest ekonomicznie opłacalne.

0

@qbuteq Nie do końca.
Dziś decyzja była prawidłowa przy tym golu (a, że by go nie było gdyby nie zamieszanie po pierwszej bramce, która legalna już nie była to co innego).
To wtedy z Ferranem sędziowie nas wydymali.

0

@kuz Niekoniecznie. Girona to już nie jest gówno klubik z jakiejś wioski a ich przyrost formy nie jest kwestią przypadku.
Tam trwa od kilku lat duży projekt pod zarządem City Football Group czyli jak nazwa słusznie wskazuje, pod ręką tych samych szejków co rządzą City.
Więc dla nich wyprzedaż piłkarzy nie musi być tak kusząca a na pewno nie konieczna do przeżycia, jak to ma miejsce w innych małych klubach, które zaliczą dobry sezon.

0

@maroon Niech ci będzie. Moja odpowiedź: Nie.
Ale obecnie wstrzymane, bo nie mam piwnicy.

1

@maroon Ale ja nie mam piwnicy :(

0

Czy Real Madryt skończy ustawiać mecze?
Odpowiedz TAK/NIE

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?