Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@bartoszek Ale co oni mogą twierdzić? Analizowałem powtórkę klatka po klatce, z 3 różnych kamer. Na każdej widać dwie rzeczy: Gaya nie dotknął nawet piłki natomiast dotknął nogi Fatiego.
https://gfycat.com/pl/weeeveryballoonfish
Masz tutaj powtórkę, zatrzymaj sobie dokładnie na 14.87s i odpowiedz na pytanie: jak można "pięknie wybić" piłkę, skoro ta nie zmieniła nawet na milimetr swojego toru lotu a potem nagle przyspieszyła w zupełnie innym kierunku niż on ją "wybijał"? Odpowiedź jest banalna, Gaya nie trafił w piłkę, dlatego nie zmieniła toru lotu a potem poleciała w drugą stronę bo Fati ją strzelił tylko że strzał był fatalny bo chwilę wcześniej miał przyblokowaną nogę przez obrońcę.
6
@pluszek Cytując Najmana: Co ty pi*****isz człowieku. Fati nie zawadził nogą o ziemie, oddał strzał który był słaby bo przed strzałem zahaczył o nogę którą Gaya mu wstawił. Według Valencii Gaja odebrał piłkę, tylko dziwnym trafem on ją chciał wybić w zupełnie innym kierunku niż poleciała a przed uderzeniem Fatiego nawet o milimetr nie zmieniła toru lotu.
https://gfycat.com/pl/weeeveryballoonfish
6
@michelos Dlatego to nie ty siedzisz na VAR. Widziałeś pierwszy kontakt z piłką, tyle że on nie był pierwszy a co lepsze, nie było go w ogóle. Gaya z piłką się wyminął a jedyne co zrobił to zablokował nogę Fatiego.
2
No, ma rację. Sędzia robi to co ma ochotę, szkoda tylko że sytuacje mu się pomyliły, bo chyba miał na myśli brak kartki za faul taktyczny.
Co do karnego, no to trochę się kompromituje, szczególnie słowami "wszyscy zgadzają się, że odebrałem piłkę". Z tym zgadza się tylko on i ewentualnie jego koledzy z drużyny i trener który niczego nie widział, bo każda powtórka pokazuje, że jedyny kontakt jaki zaliczył, to kontakt z nogą Ansu, piłki nawet nie dotknął.
2
@bartoszek Wątpliwy bo? Gaya mówi, że odebrał piłkę mimo że jej nawet nie dotknął, wsadził nogę przed Fatiego, dlatego strzał był tak mizerny, bo Fati zanim strzelił to zahaczył się o nogę. To jest czysty faul i żadnej dyskusji być nie powinno, a racjonalność oceny świetnie pokazuje to, jak Gaya myśli że cokolwiek odebrał.
2
Coś co mnie mocno drażni to zbytnie komplikowanie sobie życia przez naszych piłkarzy. Często coś kombinują, jakieś cyrkowe sztuczki robią, próbują piętą zagrywać we własnym polu karnym, na bramkę zamiast walić i testować bramkarza, to chcą jeszcze podejść, jeszcze podać i wychodzi często fatalnie. Więcej prostych środków, mniej kombinatorstwa i będą nam te mecze szły.
1
@Batys Myślisz, że łatwo jest biegać przez 4 minuty?
2
@KrwawiaceoczyVEB Ansu. Dest miał wiele okazji a jeszcze więcej głupich błędów popełnił, bo mogliśmy zamknąć ten dużo wcześniej, gdyby potrafił przyjąć piłkę.
0
@Tasde Nie było tematu, dobrze to wyczaili.
0
Coutinho nie był na spalonym?
0
@Kubix93 No to skoro grasz, to po co zadajesz głupie pytania? Wiesz jak szybko piłka po strzale leci, nie trzeba stać na bramce by wiedzieć jak mało czasu na decyzje to daje.
0
Coutinho to albo chłopek roztropek od podwórkowego ganiania za piłką albo straszny muł. Widać był jak na skrzydle czekają żeby zrobić wrzutkę a ten stoi na 25 metrze i czeka nie wiadomo na co... I się zorientował to desperacko próbował się dobrze ustawić, gdy było już za późno na cokolwiek.
0
@Kubix93 Grałeś kiedyś w piłkę? Stałeś na bramce? To był mocny i mierzony strzał z pola karnego, piłka ma ogromną prędkość i raptem z 15 metrów do przebycia co robi w ułamku sekundy a ty uważasz, że bramkarz jeszcze zdążyłby się przesunąć i ułożyć dobrze ręce by to złapać... Oglądaj akcje a nie powtórki w zwolnionym tempie to zrozumiesz, że w takich sytuacjach nie ma czasu na decyzje.
0
@damiano996 Do ciebie i każdego innego kto chce wywalać bramkarza, bo wpadł w dołek formy.
0
@damiano996 Chłopie, gość miał dopiero co kontuzje, niedawno wrócił po operacji, nie ma formy a wy już jakieś pierdy tu walicie...
0
@Malpi_Musk chodzi ci o coś?
5
Z powtórek wygląda, że wsadził Fatiemu nogę przed strzałem, i Fati najpierw kopnął nogę obrońcy przez co nie mógł czysto strzelić. Jak dla mnie faul.
10
Hehe, uwielbiam te momenty gdy chłop drze ryja jakby go zabijali, już się zaczyna turlać ale nie słyszy gwizdka i jakby nigdy nic wstaje.
0
@maniak33333 Sędzia debil zagwizdał przed golem, dlatego karny zamiast bramki.
0
Gavi trochę za mocno wszedł barkiem - żółta w 15 minucie. De Jong dostaje taktyczny faul i bez kartki.
1
@matijas Przez FIFA i ich zje***e terminy eliminacji w Ameryce.
0
Parafrazując Walaszka, nasza obrona porozumiewa się chyba alfabetem downa. Żeby 3 obrońców dało się przerzucić bez spalonego bo wyszli z własnej połowy...
0
@BARCA_FOR_EVER TOP 1. Nie ma innego zawodnika, który oprócz wielkiego potencjału miałby jeszcze tak skuteczny wkład w wynik.
0
@FCB24 Bez przesady, co MATS mógł tu lepiej zrobić? Rąk sobie nie rozciągnie.
1
Co jest takiego w Fatim, że on puści nawet kapcia w stronę bramki a jest to groźniejszy strzał niż reszta naszej ofensywy? Magiczne dotknięcie ma chłopak.
5
@arasz1819 Mhm i dlatego w swoim pierwszym sezonie tylko dwa razy przegrał mecz, bo grał swoje i na tyle na ile mu kadra pozwalała a nie udawał, że jakieś DNA ma dyktować co potrafią piłkarze. Potem nałożyli presje, kazali mu grać ofensywnie nawet gdy się nie dało i zaczęły pojawiać się porażki.
3
@Krystian1588 To nie jest romantyzm futbolu tylko jego przyszłość. Na dłuższą metę zabawa klubów-państw nie ma przyszłości i będzie płacz, gdy się szejkom znudzi. Takie PSG bez kasy z ropy by miesiąca nie wytrzymało na rynkowych zasadach i by po prostu zbankrutowali. A jaka jest szansa, że szejk nie odejdzie? Jakikolwiek przełom techniczny w dziedzinie paliw, czy kolejna wojna na bliskim wschodzie albo przejęcie władzy przez kogoś, kogo piłka nożna nie interesuje i PSG robi papa, bo to jest zabawka a nie jakikolwiek dochodowy biznes. Nierealny scenariusz? Dziś czy jutro może nie, w perspektywie dekady? Jak najbardziej możliwy, szczególnie gdy chodzi o szejkowe imprezy, które tak jak szybko się zaczynają tak i szybko mogą się skończyć - takie Newcastle jeszcze miesiąc temu było zespołem bez większych możliwości po środku stawki, dziś aspiruje do walki o Ligę Mistrzów, mimo że obecnie siedzi w strefie spadkowej.
0
@Scross Akurat zarządzanie obecnego zarządu można będzie wstępnie ocenić za rok, szerzej za 2-3 lata a całościowo po kadencji, bo obecnie to oceniasz coś na podstawie... w sumie czego? Wyniki działań biznesowych nie przychodzą w ciągu kilku tygodni czy nawet miesięcy, mówisz o ślepych socios a sam wiesz jeszcze mniej niż oni a wydajesz werdykty. Pozbycie się Pjanića i Griezmanna, obcinanie pensji tłustym kotom, przedłużenie umów z młodymi gwiazdami to są realne działania. Ten limit budżetowy wynikający z kreatywnej księgowości, konsolidacja zobowiązań, to są wszystko ciche działania których nie rozumiemy, ale mają swój cel, tyle że nie odkujesz się z potężnego długu w pół roku, to potrwa lata i dopiero po tych latach będzie można ocenić czy dobrze zarządził klubem czy nie. Ocena sytuacji na podstawie tego, że klub na granicy bankructwa znikąd nie zaczął generować miliardów i nie bije się o ligę mistrzów to ślepa uliczka.
1
Nosi mnie jak czytam te kłasmtwa i mataczenie... Co zrobił, żeby zatrzymać Messiego? Przecież to przez niego chciał odejść i w rezultacie odszedł, to on sprawił, że Leo chciał zniknąć, jego jedyną pracą było to, że mu odejść nie dał w 2020 roku. Odejście w 2021 roku też jest na jego głowie, bo to on - nie Laporta, pozostawił taki budżet.
I ten budżet, ile klub zarabiał, skoro nie mógł wytrzymać kilku miesięcy bez przychodów z publiki? Taka wielka organizacja stoczyła się na dno, bo stadiony zamknięte? Czemu to nie spotkało innych drużyn, szczególnie tych które dużo bardziej żyją z trybun, czemu one nie znalazły się na skraju bankructwa? Bayer, Real, United, Liverpool - żyją i mają się dobrze, a przecież to Barca zarabiała krocie a nie oni. To jak to działa? Czy może nie było tak kolorowo, wielki obrót bez realnych zysków, bo te był wypompowywane przez nierynkowe kontrakty i transfery? Dostałeś ch**u 222 miliony za Neymara a na o połowę tańszego (choć i tak o połowę za drogiego, nawet jak na tamten moment) Coutinho musiał wziąć kredyt? To jak to działa?
Z resztą wszystko podsumowuje wymiana Arthura za Pjanića. Arthur był kiepskim transferem, powinien wylecieć z klubu, ale kto bierzę go w wymianę za emeryta? I kto emerytowi daje tak ogromną pensje w dobie kryzysu?
Przecież my na tym straciliśmy krocie, oddaliśmy słabego bo słabego ale młodego zawodnika za dziadka, którego o ile uda się sprzedać po wypożyczeniu, to kwota nie pokryje nawet jego pensji za tamten rok, gdy tymczasem Juve jak zechce opchnąć Arthura, to nawet na nim zarobi.
4
@Ali094 A bo ty wiesz co jest robione, jak poza tym, że ktoś wbił nam kilka bramek nie masz innych informacji, gdy działania zarządu nie dotyczą boiska tylko tego, żeby wyprowadzić klub z problemów.