1

Co jest takiego w Fatim, że on puści nawet kapcia w stronę bramki a jest to groźniejszy strzał niż reszta naszej ofensywy? Magiczne dotknięcie ma chłopak.

5

@arasz1819 Mhm i dlatego w swoim pierwszym sezonie tylko dwa razy przegrał mecz, bo grał swoje i na tyle na ile mu kadra pozwalała a nie udawał, że jakieś DNA ma dyktować co potrafią piłkarze. Potem nałożyli presje, kazali mu grać ofensywnie nawet gdy się nie dało i zaczęły pojawiać się porażki.

3

@Krystian1588 To nie jest romantyzm futbolu tylko jego przyszłość. Na dłuższą metę zabawa klubów-państw nie ma przyszłości i będzie płacz, gdy się szejkom znudzi. Takie PSG bez kasy z ropy by miesiąca nie wytrzymało na rynkowych zasadach i by po prostu zbankrutowali. A jaka jest szansa, że szejk nie odejdzie? Jakikolwiek przełom techniczny w dziedzinie paliw, czy kolejna wojna na bliskim wschodzie albo przejęcie władzy przez kogoś, kogo piłka nożna nie interesuje i PSG robi papa, bo to jest zabawka a nie jakikolwiek dochodowy biznes. Nierealny scenariusz? Dziś czy jutro może nie, w perspektywie dekady? Jak najbardziej możliwy, szczególnie gdy chodzi o szejkowe imprezy, które tak jak szybko się zaczynają tak i szybko mogą się skończyć - takie Newcastle jeszcze miesiąc temu było zespołem bez większych możliwości po środku stawki, dziś aspiruje do walki o Ligę Mistrzów, mimo że obecnie siedzi w strefie spadkowej.

0

@Scross Akurat zarządzanie obecnego zarządu można będzie wstępnie ocenić za rok, szerzej za 2-3 lata a całościowo po kadencji, bo obecnie to oceniasz coś na podstawie... w sumie czego? Wyniki działań biznesowych nie przychodzą w ciągu kilku tygodni czy nawet miesięcy, mówisz o ślepych socios a sam wiesz jeszcze mniej niż oni a wydajesz werdykty. Pozbycie się Pjanića i Griezmanna, obcinanie pensji tłustym kotom, przedłużenie umów z młodymi gwiazdami to są realne działania. Ten limit budżetowy wynikający z kreatywnej księgowości, konsolidacja zobowiązań, to są wszystko ciche działania których nie rozumiemy, ale mają swój cel, tyle że nie odkujesz się z potężnego długu w pół roku, to potrwa lata i dopiero po tych latach będzie można ocenić czy dobrze zarządził klubem czy nie. Ocena sytuacji na podstawie tego, że klub na granicy bankructwa znikąd nie zaczął generować miliardów i nie bije się o ligę mistrzów to ślepa uliczka.

1

Nosi mnie jak czytam te kłasmtwa i mataczenie... Co zrobił, żeby zatrzymać Messiego? Przecież to przez niego chciał odejść i w rezultacie odszedł, to on sprawił, że Leo chciał zniknąć, jego jedyną pracą było to, że mu odejść nie dał w 2020 roku. Odejście w 2021 roku też jest na jego głowie, bo to on - nie Laporta, pozostawił taki budżet.
I ten budżet, ile klub zarabiał, skoro nie mógł wytrzymać kilku miesięcy bez przychodów z publiki? Taka wielka organizacja stoczyła się na dno, bo stadiony zamknięte? Czemu to nie spotkało innych drużyn, szczególnie tych które dużo bardziej żyją z trybun, czemu one nie znalazły się na skraju bankructwa? Bayer, Real, United, Liverpool - żyją i mają się dobrze, a przecież to Barca zarabiała krocie a nie oni. To jak to działa? Czy może nie było tak kolorowo, wielki obrót bez realnych zysków, bo te był wypompowywane przez nierynkowe kontrakty i transfery? Dostałeś ch**u 222 miliony za Neymara a na o połowę tańszego (choć i tak o połowę za drogiego, nawet jak na tamten moment) Coutinho musiał wziąć kredyt? To jak to działa?
Z resztą wszystko podsumowuje wymiana Arthura za Pjanića. Arthur był kiepskim transferem, powinien wylecieć z klubu, ale kto bierzę go w wymianę za emeryta? I kto emerytowi daje tak ogromną pensje w dobie kryzysu?
Przecież my na tym straciliśmy krocie, oddaliśmy słabego bo słabego ale młodego zawodnika za dziadka, którego o ile uda się sprzedać po wypożyczeniu, to kwota nie pokryje nawet jego pensji za tamten rok, gdy tymczasem Juve jak zechce opchnąć Arthura, to nawet na nim zarobi.

4

@Ali094 A bo ty wiesz co jest robione, jak poza tym, że ktoś wbił nam kilka bramek nie masz innych informacji, gdy działania zarządu nie dotyczą boiska tylko tego, żeby wyprowadzić klub z problemów.

3

@Barcza223 Ej, ja cie nie hejtuje... Ty ch**u ;)

2

Poważne i odpowiedzialne, dostać 222 miliony za jednego piłkarza a i tak brać kredyt, żeby kupić 2 innych w jego miejsce.
Z resztą o czym gadamy... Niby tak poważny i bogaty klub, ile to nie zarabiał a wystarczyło że kibice nie mogli wejść na stadion i prawie bankructwo.

34

@Comentateiro Jeżeli w grę wchodzi tylko trzymanie za rękę, to bez żadnego problemu, proste odgrywanie roli za dobrą wypłatę. Z prostytucją nie wiem jak to może mieć coś wspólnego.

7

Drodzy La Ramblowicze, wszyscy wiemy, że Barcelona ma przewalone, ale jest ktoś, kto ma przewalone bardziej, jest nim kuzyn mojego przyjaciela - Nikoś, chłopczyk który jeszcze się nie urodził a już potrzebować będzie operacji serca w chwilę po przyjściu na świat z powodu bardzo rzadkiej wady serca.
Niestety, zabieg jest cholernie drogi, więc jeżeli ktoś miałby ochotę wspomóc groszem rodzinę, to może to zrobić tutaj:
https://www.siepomaga.pl/serduszko-nikosia

Każdemu kto pomoże, albo chociaż zechce udostępnić tą informację z góry bardzo serdecznie dziękuję.

2

Jak mamy kombinować i liczyć punkty na eliminacjach w meczu z Albanią, to może odpuśćmy ten mundial, bo to sensu nie będzie miało i przynajmniej święta będą weselsze.

0

@RobiS A jak inaczej nazwać zdjęcie zdrowego zawodnika w pierwszej połowie?

2

Moder to powinien wędkę dostać, dziś gra sabotaż.

0

@DaPidejpi Ty, ale jak napisałem wyżej, technika to tak ogólnikowe i nieprecyzyjne pojęcia, że właśnie możesz sobie dopasować każdy możliwy aspekt gry i będzie pasować, i to właśnie zrobiłeś. Inaczej sobie poustawiasz i wyjdzie, że Ronaldo jest najlepszym technikiem, bo ma lepszą technikę sprintu, lepszą technikę skoku, lepszą technikę uderzania głową czy co tam jeszcze piękny potrafi.

0

@Encore No może, nie jest żadną ujmą wykorzystywanie prostych środków skoro osiągasz nimi lepsze rezultaty niż ktoś kto wykonuje skomplikowane rzeczy. Ronaldinho miał bajeczną technikę, Neymar w formie także bije Messiego pod względem efektowności, ale żaden z nich nie potrafiłby minąć 5 obrońców jedną zmianą kierunku biegu.

1

@Encore Technika to tak ogólnikowe pojęcie, że jak sobie odpowiednio dopowiesz, to udowodnić możesz cokolwiek. Dlatego przez technikę rozumie się bardziej właśnie sztuczki i drybling. Messi nawet jak to potrafi, to tego nie wykorzystuje w swoim warsztacie, ograniczając się do dość prostych środków bez większej techniki, a cały efekt osiągał łącząc proste środki z niezwykłą dynamiką, bajeczną równowagą i nieziemsko krótkim prowadzeniem piłki. Większość jego dryblingów po prostu opierała się na balansie ciałem i zmienianiu toru biegu w sposób którego powstrzymać się nie dało, ale techniczny warsztat lepszy miał Ronaldinho.

7

@Encore A nie miał? Nawet Neymar ma lepszą technikę od Messiego, bo moc Leo nie bierze się ze sztuczek technicznych tylko sprytu, nieustępliwości, idealnej równowadze i nieziemskiemu panowaniu nad piłką. Messi z tej dwójki jest mało efektowny albo zabójczo efektywny, jednak jakbyś miał zrobić zestawienia do jakiejś reklamy Jogi Bonito, łatwiej byłoby tam wstawić kompilacje Ronaldinho niż Messiego, który nie musiał używać jakiś elastico, rainbowów czy innych ekwilibrystycznych sztuczek, bo mu dużo prostsze środki wystarczają do przebicia się przez 5 obrońców.

4

@juliacicha Ogólnie awionetka to nie jest precyzyjne ani profesjonalne określenie, ale potocznie rozumianym są małe i lekkie samoloty a patrząc na kokpit jaki ma na story wrzucony, to to na pewno nie jest mały samolot. Tak czy inaczej, czym by nie leciał, od ziemi się nie oderwał bo to symulator.

17

Przecież to nie jest awionetka i jest to symulator a nie prawdziwy samolot.

2

@Ls0811 co robiący?

1

@Davvd Ale akurat skład mamy gówniany. Co z tego, że pojedyncze indywidualności są mocne, jeżeli jako całość brakuje balansu i pełnego wypełnienia ról? Upośledzony napad, masa dzieciaków, które w kompletnej kadrze mogłby robić świetne uzupełnienie ale u nas mimo braku doświadczenia muszą brać ciężar wyniku na swoje barki. Poza chorym Dembele i dochodzącym do zdrowia Fatim nie mamy skrzydłowych do ataku, boki obrony są słabe. Dest nie dorasta do roli jaką ma pełnić, Alba bez Messiego to przeciętny zawodnik. Mingueza sobie jakoś radzi ale on nie jest bocznym obrońcą, więc pewnego poziomu nie przeskoczy, środek obrony to jedynie Araujo jest kompletnym i wartościowym zawodnikiem, ale sam przecież nie zatrzyma każdego ataku. Nasza pomoc jest pełna młodych talentów ale jest dość jednowymiarowa, zawodnicy są do siebie podobni profilem więc trudno żeby się uzupełniali.
Na papierze jakościowo mamy skład dobry, ale to jakbyś kupił 11 najdroższych kół do samochodu i liczył, że będzie dobrze jeździł mimo, że brakuje ci silnika i nadwozia.

6

@michal26 To był po prostu wał, błędna decyzja sędziego, który intepretował kontakt Garcii jako próbę zagrania. Ale do kogo i jak on miał zagrywać? To była próba parady obronnej, wybicie piłki która szła w stronę bramki a według obecnych przepisów parada obronna nie liczy się jako dotknięcie.

13

Nie negocjował bo miał wynegocjowane już w styczniu. Nigdy nie uwierzę, że Messi który chciał odejść, który nie przedłużył umowy i doprowadził do jej rozwiązania, po prostu siedział i nic nie robił, z nikim nie gadał.

0

Przełamuje niemoc strzelecką, bo ledwo co trafił karnego xD Jak dla mnie to on dalej nie ma bramki w punktowanych meczach reprezentacji w 2021 roku.

0

@MrPGG Przecież to nie było lekko, chciał kopnąć piłkę a kopnął nogę więc to lekko być nie mogło a jeszcze przez nogę wybił piłkę więc i strata po faulu. Wolałbym nie, ale jednak ewidentny karny i oby Ymbape zwalił

0

@agaFCB Oczywiście, że tak. Kopa dostał w tył nogi.

1

@baartekk97 Nie mam zamiaru w ogóle kupować bo w mieszkaniu raczej ciężko mi będzie je zainstalować. Nie przeszkadza to dzwonić do mnie 5 razy w tygodniu.

0

Niewiarygodne! Zadzwonili do mnie z fotowoltaiką i rozmawiałem z żywym człowiekiem a nie automatem. Czyli to nie Skynet próbuje mi wepchnąć panele na dach tylko prawdziwi ludzie.

1

@barcelonaLM Bo de jure ten trybunał konstytucyjny nie ma prawa do orzekania czegokolwiek.

0

@draxidox Żadna partia która chce wygrać wybory nie powie ci, że cofnie 500+ bo ich wtedy na bank nie wygra. Ludzie w tym kraju są po prostu za głupi, żeby do nich dotarły fakty i by się o te 500 zł oddali swoją godność, nawet jeżeli inflacja byłaby tak wysoka, że za tą kasę nie kupisz chleba.
Politycy w pierwszej kolejności mają dbać o interes kraju więc nie każda obietnica wyborcza powinna być realizowana i pochwalana, za to że ją zrealizowali.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?