Toretto
Dołączył/a: marzec 2015
9 obserwujących
14 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
5
@Maniek9444
Moderacjo przedstawianie swoich poglądów to jedno, ale tutaj zwyczajnie ktoś głosi herezje i prowokuje innych. Zachęcam do rozpatrzenia tego pod tym kątem czy nie powinno się dać temu użytkownikowi kilku dni odpoczynku :)
5
@Colon
Generalnie to wydaje mi się, że nie trzeba być ekonomistą żeby wiedzieć, że cała sytuacja na rynku wynika (lub powinna wynikać jeśli państwo się nie wtraca) z prawa popytu i podaży. Rynek sam wszystko wyreguluje. Mówimy tutaj o jakiejś wyssanej z palca teori znowy przedsiębiorców. W takich warunkach gdy ktoś na siłę chce sprzeciwiać się sytuacji na rynku to powstaje po prostu strajk. Możemy snuć do tego kolejna głupia teorię i zadać pytanie. Co zrobią Ci trzej przedsiębiorcy jeśli tych kilkudziesięciu chłopów ze wsi postawi się im i nie będzie pracować? Zakłady staną, bo nie będzie komu robić? Wątpię, to raczej przedsiębiorca musi dostosować się do pracownika nie odwrotnie ;)
0
@fortunate_son
Uważam, że nie ma nad czym dyskutować, ale skomentuje to tak:
Obecnie jest tyle zawodów dla mężczyzn, w których płaci się wielokrotność "minimalnej", i to bez większych kwalifikacji że to ta osoba sama sobie powinna zadać pytanie czemu zarabia minimalną. No chyba że ta osoba mieszka na Syberii i do najbliższego miasta ma 500km. Na wolnym rynku taka sytuacja miejsca mieć nie będzie. Zresztą realna wartość tntejieopodatkowanej "niskiej ze zmowy" wypłaty i tak będzie wyższa niż obecna minimalna która jest opodatkowana.
1
@Grzesior667
Oczywiście, że to nie to samo. Pomijając że brakuje wszystkim elementarnej wiedzy na czym polega ordynacja wyborcza to wychodzi jeszcze, że brakuje też podstaw matematyki. Pomijam, że powinno się zagłosować jednak na kogoś To nawet oddając pusty głos oddajesz go. Wlicza się on do ogólnej puli głosów i z prostej kalkulacji procentowej wynika, że zanizyles wyniki pozostałych.
0
@kerouac @Grzesior667
Brak udziału w wyborach powinien być karany surowymi mandatami tak jak w niektórych innych krajach.
A do Ciebie Grzesiu to nie idąc na wybory i tak przyczyniasz się do ich wyniku. Twój 'głos'z automatu zostanie odpowiednio rozporzadzony w pierwszej kolejnoaci dla partii ktora wygra czyli PIS brawo :)
10
@Rewolucja123
Ty serio czy to taki bait? Nie wierzę, że nie masz pojęcia o tym, że głosować możesz z każdego miejsca na ziemi
0
@Hanok
Ludzie żyją chwilą i są po prostu zbyt głupi, żeby pomyśleć skąd to się bierze i jakie niesie ze sobą konsekwencje. Ktoś teraz ma 3 dzieci szarpie z tego 1500zl miesięcznie, więc nie chce żeby mu to zabrano. On woli somsiadowi zabrać 3000 oddać 1500 państwu i samemu przytulić 1500 nie licząc się z konsekwencjami, że ta jego trójka bombelkow będzie miała w przyszłości jednym słowem przesrane.
9
@Hanok
Wincyj urzędów i papierkowej roboty, wincyj! :) do tego dąży PiS poszerzając prawa podatkowe, nowe ustawy i całą biurokracje tak zeby żaden szary Kowalski nie mógł się w tym wszystkim połapać. Ludzie nie chodzą na wybory płaczą tu na forum że ich głos nic nie zmieni i w dupie mają politykę, a później płacz jak coś nas spotyka nawet w szarym zwyklym dniu.
4
@BigShaq
Ulubiony: Sławomir Mentzen polecam dzisiaj debata z jego udziałem na Polsat news o 20:00!
Nielubiany: Kaczyński (mimo, że jest podobnie jak Tusk wytrawnym i bardzo dobrym politykiem to propaganda jaką sieje jest niemożliwa w negatywnym tego słowa znaczeniu)
20
@Lamora
PiS czy na własnym czy europejskim podwórku od zawsze siał nienawiść do wszystkich. Partia niby prawicowa, a przez szerzenie propagandy bezkarnie oczernia wszystkich w koło. Oni od zawsze dzielili, a nie łączyli. Do tej pory ich jedyne osiągnięcia to nie realizacja programów, a oklamywanie ludzi, sianie propagandy i zwalanie winy na poprzedników. Przerażające jest to, że mimo wszystko znaczna część narodu jak ślepe owcy idą na nich głosować.
1
@Kompletny
Fajna inicjatywa :) I widać, że jest odzew chociaż może przydałoby się chociaż raz/dwa razy dziennie do tego piątku odświeżać to?
2
Może w ramach wyborów podejmie się ktoś zrobienia sondażu/ankiety LaRambli? Pomijając wybór partii jestem ciekaw jak byłoby z frekwencją. Ilu z nas na pewno pójdzie na wybory, ilu się waha, a kto nie ma zamiaru głosować? Jakby nie było nasza społeczność przekracza liczebność niejednej wsi :>
2
Rozkład jazdy pozostałych debat dla Konfederacji:
Środa (09.10) godzina 18:00 RMF FM Janusz Korwin-Mikke (debata liderów)
Środa (09.10) godzina 20:00 POLSAT NEWS Anna Bryłka (zdrowie)
Czwartek (10.10) godzina 20:00 POLSAT NEWS i Sławomir Mentzen (gospodarka)
Piątek (11.10) godzina 20:00 POLSAT NEWS Janusz Krowin-Mikke (rodzina)
Osobiście mocno liczę na Sławka Mentzena, może uda mu się za Mikiego wbić na jakąś debatę. Jeśli ktoś go jeszcze nie zna to mocno zachęcam do oglądania właśnie tej debaty, bo może ona rozwiać Wasze wątpliwości jeśli jeszcze takie są.
W ramach ciekawostki kursy STS na Konfederacje:
Over 4.3 kurs 1.55
Over 5.0 kurs 2.33
Over 6.0 kurs 4.18
Co sądzicie? Poparcie z dnia na dzień mocno rośnie. Osobiście obstawiam około 7-8 wyniku Konfederacji.
0
@D44H
Szukasz dziury w całym. Od kilku dni śledzę dyskusję polityczne. Ludzie wypowiadają się konstruktywnie ZA kimś zazwyczaj Konfederacja lub Lewicą. Nie porównuje się która jest gorsza, sporo osób broni argumentów partii swojego wyboru. Oczywiście większość krytykuje PiS, ale to chyba dziwić nikogo nie powinno. Nie przesadzajmy
1
@kenneth99
Słabe prowo. Do spania bo rano sprawdzian z pszyry
3
@Maniek9444
Takie trollowanie o PiSie powinno być zakazane, bo niektórzy serio jeszcze mogą to łyknąć.
10
@haryveb944
1. Konfederacja
2. W Polsce potrzebne są radykalne zmiany całego systemu (NFZ, ZUS, PODATKI). Bez tego kryzys będzie się tylko pogłębiać, a pozostałe partie tylko licytują się kto da więcej (500,800,1000+), aby tylko dostać się do koryta. Oni dobrze wiedzą, że tak działać nie można, ale co mają zrobić jak ciemny naród i tak wybierze przysłowiową marchewkę, więc chociaż oni skorzystają i się nachapią zanim to wszystko pierdyknie, bo ludzie się obudzą oczywiście, ale za jakieś kilkanaście lat najwcześniej jak już będziemy dążyć do skrajnego ubóstwa i przejemy wszystkie dodrukowane pieniądze.
5
@SHIBA
Tu nie chodzi o narzucanie swoich "lepszych" racji, a o uświadamianie ludzi jak ważną sprawą są wybory które bardzo dużo ludzi po prostu olewa, a uczęszczać do głosowania powinien każdy. Druga kwestia jest taka, że jeśli ktoś nie ma zielonego pojęcia o polityce, o sytuacji w kraju i konsekwencjach wyborów to dobrze mu przedstawić w miarę prosto co się z czym je właśnie po to by zmobilizować do wzięcia udziału w wyborach.
1
@Mario96w
Każdy głos ma znacznie. Trochę późno to do mnie dotarło, ale jak to mówią lepiej późno niż wcale :p z dwojga złego szanuje, gdyby nie było Konfederacji to pewnie sam bym zagłosował na Lewice, poglądy jak dla mnie ok, ale jeśli chodzi o aspekt ekonomiczny niedokonca. Jednak pod tym względem uważam, że socjal powinien zostać tylko dla tych najbardziej potrzebujących, a jak już mowa o emerytach to ta gałąź również wymaga gruntownej przebudowy. Nasze emerytury są już zagrożone. Opłacamy ZUS za chorą kasę, a niewiadomo czy chodźby naparstek z tego dostaniemy kiedyś. Osobiście mimo stosunkowo młodego wieku sam dolaczylem juz do programów emerytalnych czyli nic innego co jak się okazało chce wprowadzić właśnie konfa. Powoli trzeba walczyć i starać się zmienić coś w tym państwie POPISOWI już dziękujemy, oni żyją tylko z tego, że prowadzą od 20 lat nagonkę wzajemną w mediach.
4
@Katalończyk 99
Profesjonalny sondaż wyborczy podlega próbie. Próba w wypadku wyborów do parlamentu wynosi grubo ponad 40tys ludzi, więc trochę by Ci pewnie zeszło gdybyś chciał takie badanie przeprowadzać sam :p
2
@Katalończyk 99
Tak jak mówię mocno sfałszowane nie są na pewno. Dlaczego w kółko rządzą te same? Bo partie rządzące same się promują pieniędzmi obywateli. Reklama plus zmanipulowana telewizja za pieniądze państwa. Mniejsze partie nie mają szans zrobić takiej kampanii. Weźmy przykład takiej konfederacji. Ostatnio pierwszy raz (pierwszy, sick!) została dopuszczona do telewizji, a łatwo nie było bo musiała posunąć się do tego stopnia żeby sądzić się z PiSem i TV (masakra jakas). W taki razie wynik w granicach 5-10% dla partii która nie ma jak się promować myślisz że jest kiepskim wynikiem? Jesteś w stanie wyobrazić sobie co by się działo gdyby przekazać im te narzędzia? W zasadzie wystarczyłaby tylko telewizja i gwarantuje Ci, że z miejsca zmienia się partia rządząca.
3
@Katalończyk 99
Jeśli sugerujesz fałszerstwo wyników to na pewno nie jest to zjawisko na masową skalę. Partia rządząca może różnymi trikami oszukać, ale przypuszczam że to będzie kwestia max 1%. Więc tak oczywiście, że to zależy od nas, bo przecież my wszyscy (pobożne zyczenie) głosujemy.
Co do Twojego porownania z psem. Gdyby tak było rzeczywiście i młodsi zajmowali się nim, bo starsi by nie mieli na to czasu to sytuacja w kraju wyglądałaby zupełnie inaczej. Niestety w rzeczywistości jest na odwrót i paradoksalnie emeryci decydują o przyszłości młodych, którzy są ignorantami własnej przyszłości. Chcą dobrze, ale cóż nieświadomie wyrzadzaja wszystkim duża krzywdę.
1
@Drzakubs
Sonda internetowa fakty.interia. Można zagłosować, sporo ludzi wzięło w niej udział, jest podział dokładny na województwa, miasta, wiek czy też właśnie wykształcenie ankietowanych.
2
@Mario96w
Ja osobiście już zdecydowałem. Jak już mniej więcej znasz programy wyborcze partii to polecam obejrzeć kilka debat tak żeby mogli wypowiedzieć się różni przedstawiciele swoich partii.
2
@PanPatrykk
Tak i w dalszym ciągu jednostka wśród całej partii i programy stworzonego przez to stowarzyszenie. Jeszcze raz nasune pytanie. Gość ma niewyparzoną gębę, więc co to za argument? Chcesz oddać głos na partię która jest bliska Twoim poglądom czy na osobę która yyy w sumie nie wiem co ubierze kłamstwa w ładne słowa i gładko je sprzeda, bo powie dokładnie to co chcesz usłyszeć?
0
Widzieliscie wyniki wielkiej sondy? Podobnie było przy wyborach do europarlamentu ostatnio. Po raz kolejny nasuwa mi się jedno nurtujące pytanie.
Czy jest w stanie ktoś w kilku argumentach racjonalnie wytłumaczyć mi skąd bierze się tak dużo głosów oddanych na PiS wśród ludzi z wyższym wykształceniem?
5
@Mario96w
Hmm w tym aspekcie program Konfederacji jest bardzo podobny. Nie chcą zaglądać nikomu do łóżka, ale nie chcą też wprowadzać od razu zmian dotyczących wychowanie dziecka w takiej rodzinie z powodów które właśnie wypisales.
Rozumiem, że kwestia swiatopoglodow to ważna sprawa, ale trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie. Czy te kwestie są dla Ciebie ważniejsze niż pozostałe? Czytaj ekonomia, stosunki międzynarodowe, służba zdrowia, organy slrawiedliwosci etc?
3
@PanPatrykk
Serio sugerujesz się stylem wypowiedzi jednostki? Konfederacja to zbiór kilku partii, a Korwin jest tylko małą cząstką tego zbioru, więc o jakich przekretach tu mówisz? Tworzysz teraz jakieś wyssane z palca ideologie. Korwin niestety nie jest przykladnym obrazem, niemniej jednak wszystko co mówi przynajmniej mówi z sensem. Jest przy tym zdecydowanie zbyt wulgarny, a nie powinien ale w dosadny sposób nazywa rzeczy po imieniu.
1
@Commando
Po co do roboty chodzić? Za tydzień PiS wygra wybory i na bezrobociu lepsza kasę dostaniesz jak pokombinujesz dobrze.
0
@MESSIah16
Spokojnie, kaczor zapowiedział że za 23 lata dogonimy Niemcow :D zaczęliśmy już przecież masowo drukować miliardy PLN które rozdajemy sprawiedliwie wszystkim obywatelom :D