ferdas_rawa
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Warszawa
5 obserwujących
7 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@ZefkaKG nieprawda Nico jest słaby, przyszłość to Mimngueza
0
@ZefkaKG no to Busiego z Pedrim wywalamy z Barcy... Ja bym też Gaviego dorzucił
0
@Ghostface w za dużym skrócie. Z całej wypowiedzi, wziąłeś jedno zdanie dotyczące mojej opinii i uznales to za sedno tematu, pomijając resztę. Wyrywanie zdań z kontekstu i budowanie na tym narracji, nieprawdziwej jest Twoim zdaniem prawidłową metoda prowadzenia dyskusji?
0
@ZefkaKG yhm... Tylko stawiając Pedriego z tyłu, nie dość że nie da z przodu co będzie zawalał tyły. Brzmi legitnie
0
@ZefkaKG no to kolejny złoty pomysł, Pedri na defensywnego pomocnika. Ekstra xD
0
@Gall Kolejny który przyszedł coś udowadniać a nie przeczytał nawet tego co pisałem.
Nie, źle rozumiesz,
Co napisałem w pierwszym wątku? Naukowcy z kilku krajów dowiedli skuteczności amantadyny, opublikowano to w Nature. Więc nie jeden gość a wielu.
Kolejna sprawa, w trakcie tej rozmowy okazało się, że od poczatku pandemi w wielu krajach, również w Polsce podobne badania były przeprowadzone.
Kolejna sprawa, amantadyna jest dotępna od ręki, nie trzeba było czekać na szczepionki. Ciul z amntadyną, w the Lancet publikowali badania dotyczące innych dostępnych leków, które działają.
Jedziemy dalej, właśnie tym postem chciałem pokazać, że błędem było wydawanie - z punktu widzenia świata a nie firm farmaceutycznych - mld na szczepienia, które mimo tysięcy naukowców, mld dofinasowania etc przestają działać. Pfizer właśnie kaze czekać 3-4 miesiące na szczepienie na wariant omikron... i będą kolejne dawki. Naukowcy od początki mogli się skupić na tym co już jest, bo w 2019 był naukowe przesłanki aby te tematy zweryfikować.
Do tego amantadyna jest tańsza do zbadania bo lek jest dopuszczony do obortu od wielu lat. I nie uważam, że masz odpowiednie kompetencje aby porównywać skutki uboczne szczepień do amantadyny. Szczepienia są z nami 2 lata, amantadyna 30 lat, jest zbadana lepiej.
I sedno problemu. Szczepienia były dopusczane warunkowo, tak samo jak rozpoczęcie badań klinicznych. A amantadynę badają 30 lat. Jedno to weryfikowanie skutecznośći, drugie to skutki uboczne. na chłopski rozum, testowanie nowego leku powinno trwać zdecydowanie dłużej, niż testowanie leku znanego 30 lat. O kosztach nie mówię :-) Jednak jest inaczej... nowy lek, to nowy patent, czyli przez 25 lat ma się wyłączność na jego produkcję i sprzedaż. Po co sprzedawać coś co może prdukować każdy?
To co opisałem, to tylko konkretny przykład na to, że naukowcy szukają kolejnych skutecznych/tanich metod na walkę z covid. Bo te setki naukowców których opisałeś, te mld dały nam tylko odroczenie problemu. Odporność standa to fikcja - nie z tymi szczepionkami i tym wirusem. Pfizer wmówił nam rok temu, że szczepiąc się mamy z głowy.... a teraz preze Pfizera mówi, że szczepić się mamy co roku.
0
@ZefkaKG Pedri!? Czy Ty wiesz, że Busi ma też defensywne zadania? Pedri to NIE TA POZYCJA? Dobra chłopie, szkoda gadać, jak Ty takie bajki opowiadasz.
0
@ZefkaKG Busi kiedyś odejdzie, ma swoje lata. Na dzisiaj jest bardzo potrzebny:
- nie mamy innego piłkarza na jego pozycję,
- musimy mieć równowagę doświadczenia w pomocy,
- bez niego niestety nawet o LE nie będziemy się bić.
Ale tak, zgoda. Busi musi odejść - ale nie dzisiaj. I proponuję skończyć dyskusję, bo nie ma u Ciebie merytoryki. Kilka razy pytałem się kto w jego miejsce i bez odowiedzi. Nico? Sam po ciągnie grę? Przez cały sezon? A w przypadu kontuzji? Który klub z czołówki gra pomocą ze średnią wieku 19 lat?
0
@ZefkaKG jak nie przywiązujesz uwagi do formy to przestań pisać bo właśnie przekaz nie jest jasny.
0
@Ghostface :) w badaniach klinicznych bierze udział mój lekarz. Kolejny mój lekarz gastrolog, bierze udział w badaniach nad sztuczna trzustka. Świat nauki jest bardzo duzy. Tobie chodzi o to że Bodnar nie jest naukowcem... Jasne, ale on na swoim przykładzie pokazał potencjał amantadyny, który można było zbadać a to zajęło 2 lata a szczepionki poszły ekspresem.
Nie ludzie na La Rambli mowia co warto badać, bo to zrobili naukowcy na łamach Nature...przecież o tym piszę. A po wgłębieniu się w temat to nie pierwsza taka praca. I mam odpowiednie wykształcenie aby ocenić czy badanie jest rzetelne, czy nie.
Ps dr Bodnar z tego co wiem jest doktorem z doktoratem i lepiej wiedział co podawać niż autorytety. Ty musisz nadrobić czytanie ze zrozumieniem ;) bo to o nim jest ten post, nie o mnie.
Ciekawostka o amantadyne jest na temat bo pokazuje że przypadkiem można dojść do tego że lek na chorobę A działa też na B, co właśnie się stało.
Ale miło, że tak się angażujesz, udowodniłem że się nie znam, czytam Wikipedię... Może. A Ty miałeś problem.zeby zrozumieć i zinterpretować to co napisałem xD możemy dalej cisnąć, ale na temat. A rozmawiamy o dr Bodnarze. Nie o mnie :)
Właśnie cały ten wątek jest po to, aby pokazać że świat poszedł w stronę szczepień które uja dają a mamy leki pod nosem. Nie tylko amantadyne. Każdy jest tak zacietrzetrzewuony, co pokazałeś ;*, że gubimy sens po co walczymy z choroba.
0
@Ghostface nie, badaniami zajmują się lekarze, bo tylko oni mogą podawać leki.
Już w 2020 prowadzono badania nad tym lekiem, na całym swiecie, wyniki były dobre. Więc jak nie było przesłanek? W Polsce równiez je robiono.
Na szczepienie poszły mld a na badania leków?
Każde badanie kliniczne to pewien eksperyment na ludziach. I uważam że badania kliniczne w przypadku leczenie ludzi na covid z wykorzystaniem amantadyne powinno się rozpocząć już dawno temu.
I ps, amantadyna była lekiem tylko na grypę, przypadkiem odkryto że działa również korzystnie w przypadku Parkinsona... I włączona ja w schemat leczenia tej choroby...
0
@Gall istota tego problemu leży gdzie indziej, dr Bodnar z dobrym skutkiem podawał ten lek pacjentom, również sobie. To lek przeciwwirusowy, znany od lat. Katalogowal każdy przypadek, leczył ludzi. I nikt w Polsce nie zainteresował się aby zbadać ten lek.
Wdrożyliśmy do leczenia szczepionki, które w ekspresowym tempie były dopuszczane do obrotu, bez kompletnych badań, co widać, skuteczność spada... I będzie spadać, a ten lek jak się okazuje działa.
To nie jest tak, że tylko on wykorzystywał amantadyne, wielu lekarzy to robiło. A lekarze, naczelni wirusolodzy dementowali skuteczność tego leku. Bez badan, aż w końcu ktoś te badania zrobił.
0
Właśnie w Nature opublikowano że amantadyna ma pozytywny wpływ na leczenie covid... Czyli naukowcy z Danii, Grecji i Niemiec dochodzą do wniosków do ktorych dr Bodnar doszedł prawie dwa lata temu. Ciekawe czy jeśli okaże się że amantadyna jest skuteczna to izba lekarska posypie głowę popiołem i przeprosi dr Bodnara.
Jeśli amantadyna jest skuteczna, badania trwają, to naczelni lekarze w Polsce wezmą.na siebie odpowiedzialność za bierność w badaniach nad tym lekiem?
0
@chosenone w przypadku covid potwierdzono że skuteczność stadna nie zajdzie... Na początku pandemii podwali że zyskamy skuteczność zbiorowa przy 50%, później 90% zaszczepienia teraz l ze względu na to że szczepieni również chorują współczynnik ten dawno wyskoczył poza skalę... 100% zaszczepienie populacji nie wybije wirusa.
0
@BarcaInfo ale Ty manipulujesz... Jak 250 osób tys podpisało się za powtórka meczu Francja Szwajcaria to rozumiem, że sami Polacy?
Każde Twoje zdanie o 'wyjątkowości' Polaków jest bzdura i powielaniem mitów.... Po prostu masz wąskie horyzonty i nie widzisz tego co jest za miedzą. Więc nie przypisuj innym wad które wynikają z Twojej niewiedzy...albo ignorancji ;)
0
@wilu9054 a gdzie napisalem że nie szanuje? :)
0
@ZefkaKG bogactwie w pomocy!? Hahaha na pozycji Busiego mamy... No kogo mamy? Nico?
LE powołuje również młodzików... W tym Gaviego, Pedriego itp.
To co piszesz nie trzyma się kupy...
2
Kibicuję Barcy od 1995? I jedno co wiem, to Barcy nie często wychodziły na dobre transfery Holendrów i Francuzów....
Francuzy: Lucien Muller, Laurent Blanc, Christophe Dugarry, Frédéric Dehu, Richard Dutruel, Emmanuel Petit, Philippe Christanval, Ludovic Giuly, Lilian Thuram, Éric Abidal, Thierry Henry, Mathieu, Osmane Dembele, Antoine Griezmann, Samuel Umtity, Lenglet - z czego praktycznie nikt nie był mega gwiazdą, większość grała poniżej oczekiwań. Zawsze było coś nie tak... no może poza Abidalem i Henry.
Byłem mega fanem Dembele, ale dzisiaj wywalił bym go dyscyplinarnie na trybuny i brał Torresa w ciemno.
0
@ZefkaKG widzę boli Cie ze mimo tego że Busi jest prime formy z tego sezonu, Co
Wcale nie znsczy że gra dobrze tylko ze tak se.- że co mnie boli? Busi jest wybierany MVP meczów, Xavi wydobywa w zniego maks, a Ty uważasz, że to przypadek. Boli to mnie Twija ignorancja ;)
"Zarzuciłeś mi że jestem mierda to odpowiadam. U Blancos jest starsza pomoc ale gra jakiś futbol. Jedynie Kross gra ta samom nudę co busi ale jest dokładniejszy w podaniach, więc mimo braku laku jest lepszy." - ale co to ma do rzeczy? Tam gra stary dziad zamiast ogrywać młodego. I Busi o ile w klubie ma gorsze staty to w kadrze już grają na podobnym poziomie. Ale porównanie tych dwóch nie ma sensu, u nich to jeden z wielu doświadczonych zawodników, u Nas jeden z dwóch zawodników mogących grać na DP...
"Inna sprawa że oni mimo mizerii mają 13pkt przewagi...." dokładnie, ale oni mieli Ancelottiego a my Koemana. I oni grają lepszymi zawodnikami, a nie młodszymi.
"Nie dziw się Enrique jest naszym przyjacielem" - powoływanie Busiego do kady i męczenie 33 letniego zawodnika, meczami kadry uważasz, za gest przyjaciela?
Trenerzy kadry razem z idiotą Koemanem zajechali nam Pedriego.
A to że LE powołuje Busiego to nie gest przyjaciela, tylko powoływanie najlepszego piłkarza na tej pozycji...
Umówmy się, że ty nie powołujesz na mecze Busiego, a Xavi i LE tak, ok? :-)
2
@BarcaInfo
Hmmm to co napisałeś to taka troszkę nieprawda ;-) oczywiście, że wielkim którzy nie dostali Złotej Piłki rozdawano repliki z d***py... tylko nie wiesz o tym, bo to ma znaczenie EPIZODYCZNE i info o tym ma zasięg lokalny. Poniżej dowód:
Mogę poszukać więcej, to mi zajęło 2 minuty.
A nagroda Najlepszego Napastnika 2021, którą otrzymał. No cóż. Skoro zwycięzca Messi w pierwszych słowach zwraca się do Lewego z tekstem, 'gościu, zasłużyłeś na złotą piłkę', zwraca się do piłkarza którego nawet nie zna, to chyba o czymść świadczy.
Całą swoją retorykę budujesz na fałszymym przeświadczeniu - obstawiam, że Robert mógłby mieć nawet mniej głosów niż w tym roku. oraz nieprawdzie ze wstępu - zy Hiszpanie robili dla Xaviego, Iniesty jakieś repliki?.
A naczelny FF powiedział też coś takiego: " Słyszałem, co Messi powiedział na gali. Będziemy o tym rozmawiać i wspólnie się nad tym zastanowimy. Nie mamy zamiaru spieszyć się z podjęciem decyzji i nie zamierzam teraz prognozować. Może... - dodał dziennikarz "France Football"." - a mowa o przyznaniu ZP za 2020 Lewemu.
Lewy na dzisiaj jest zawodnikiem który pokazuję najlepszą formę. Jorginho? A gdzie on był rok temu? Messi? No sorry, ale Messi dzisiaj to nie Messi wczoraj, widac w PSG, że to już nie te lata. Jednak Messi to marka... ale w bezpośrednich starciach Bayern - Barca, to jednak Polak był górą ;-)
0
@ZefkaKG totalne bzdury:
"Luis Enrique to nasz trener więc nie dziw się ze stawia na swojego amigo..." - nie dziwię się, Busi często jest najlepszy na boisku, gra w reprezentacji super.
"Dokładnie stary busi psuje ten model gry, bo gea słabo i wolno." - większej głupoty nie czytałem dawno. To, że Koeman nie potrafił ustawić zespołu to nie wina zawodnika.
"Real też ma slamazare w składzie krosa tyle że on podaje trochę dokładniej. Ne chce mi się dyskutować o białych." - sam się na nich powołałeś, porównałeś. Ale jak się okazało, że jednak Real ma gorszą sytuację i argument jednak działa przeciw Twoim głupotom, to jednak nie będziesz o nich gadał? xD
"Busi gra obecnie najlepszy swój futbol w tym sezonie" - hahahah, czyli jednak przyznajesz, że gra dobrze ;-) jak będziesz zjazd to liczę, Xavi go posadzi. Ty natomiast, Hose Murinio, chcesz go sadzać dla zasady, mimo, że gra dobrze xD no B klasa czeka na Ciebie o znafco.
"Cala młoda pomoc powinna się zgrywać, aby być mózgiem na lata" - tak, mamy zgrywac pomoc gdzie średnia wieku wyniesie ok 20 lat, bo Ty tak uważasz xD Chłopie tak się nie gra... inaczej w seniorach graliby zawodnicy z U-21? I kolejne pytanie, ile lat musi mieć zawodnik, aby go odstawić i zacząć zgrywać kolejne pokolenie. i Uwaga... nasza pomoc się ZGRYWA! Nie wiem czy zauważyłeś kto wychodzi w 1 składzie ;-)
'Busi to przeżytek im szybciej to ogarną tym lepiej dla barcy" - naucz się pisać Barcy dużą, bo to wstyd dla kibica tak pisać - w szczególności że Real piszesz dużą.
Widać, że nie używasz głowy do tego co pieszesz, ortografię opierasz na autokorekcie a wiedzę o piłce na widzi-mi-się. NIE GRA SIĘ tak młodą formacją, trzeba doświadczonego grajka - mamy Busiego, który jak sam przyznałeś gra teraz b. dobrze. Busi jest kluczem do DNA Barcy i Nico musi się uczyć od Busiego na boisku oraz poza nim, na treningach. Zrozum, że z książek się tego nie nauczy...
Więc skończ powtarzać te swoje głupoty, bo się guzik znasz.
0
@ZefkaKG dziwne, że Busi i Barca piszesz małą literą a Real dużą. Pokazuję to, że:
- nie znasz zasad ortografii,
- albo świadomie/podświadomie szanujesz Real bardziej niż Barcę i Busiego.
To i Twoje genialne porady nasuwają mi myśl? Czy ty jesteś kibicem Realu Madryt?
Jeśli odpowiedzialność za słabą formę całego zespołu, zwalasz na jedynego zawodnika, który mimo lat jest topowym zawodnikiem na świecie (ma 33 lata) i rzucasz hasło, że będziemy oglądać plecy Realu to przypominam, że w pomocy w Realu grają - Modric 36 lat, Kross 31 lat, Casemiro 29. U Nas Busi 33 lata, de Jong 24 lata, Pedri 18 lat....
To Real niech się martwi jak odmłodzić pomoc - bo u Nas w kolejce do gry są Nico, Puig i Gavi... więc przy tak młodej pomocy jeden zawodnik 30+ musi być! Inaczej kadra u-21 wygrywała by z kadrą seniorską... a przecież tak nie jest.
0
@ZefkaKG kurde Ty to się na tym forum marnujesz, Luis Enrique w błędzie, Xavi w błędzie, mam nadzieję że dzięki temu wątkowi Busi usiądzie na ławę xD
0
@ZefkaKG aaaa jak jest amoligosem to przepraszam bardzo. Nawet jeśli nie ma lepszego trzeba go na ławce trzymać!
0
@ZefkaKG albo Busi zacznie grać inaczej pod wodzą Xaviego. U Luisa Enrique ten Busquets którego byś posadził, jest liderem kadry i często najlepszym jej zawodnikiem - patrz ostatnie mistrzostwa. Ten Busi w meczach pod wodzą Xaviego wyglądał nieźle - w jednym spotkaniu dali mu MVP - do tego Barcelona zaczęła grać podaniami nie tylko w bok/tył ale też do przodu.
Ty wychodzisz z założenia, że Busi nie umie grać w piłkę, a ja, że umie i to nawet zajebiście, ale ma swoją pozycję i to trener musi ustawić zespół tak aby wydobyć jego plusy. Nie oszukujmy się Koeman to by nawet metalową kulkę popsuł, ale tacy trenerzy jak Luis Enrique a tym bardziej Xavi, partner z boisku Sergio (Xavi tworzył duet z Busim a nie Iniestą), to inna liga.
Więc jak to się piszę 'papier przyjmie wszystko', ale merytoryki pod tym nie ma żadnej. Twoje widzimi się, ok ;-) tak też można, ale moim zdaniem to co piszesz to bzdura i każdem kolejnym postem się pogrążasz - dlaczego? Bo nie argumentujesz swoich tez, a jedyne co potrfiasz napisać, to twoja niczym nie poparta opinia. A dawałem Ci szansę się wybronić.
A nie argument był, nie ma jaj - sprawdzałeś? I podaję do tyłu.... no u Luisa Enrique nie podaję i u Xaviego przestał... coś pominąłem?
0
@barteq przeszedł do Lipska w stycz 2020, wtedy kiedy w klubie panował zamęt i rządził Koeman. Ja ci mówię, że mogli mu w wieku 16 lat dać pograć... A tak wydadzą 70 mln...
Barca Bartomeu i obecną to dwa różne byty. Pisanie o transferze Olmo, standardowa Barca jest przesadzone ;) np ale co ja tam wiem, mogli go kupić z DInama
0
@ZefkaKG :) na szczęście Xavi ma inne zdanie
0
@KibicBarcy84 ale to dwie różne pozycje...
0
@ZefkaKG czyj rozwój blokuję? I czy uważasz, że w Barcy powinni grać tylko 20 latkowie?
Przecież doświadczenie jest potrzebne, a Busi może grać jeszcze na wysokim poziomie. Pół Barcy to dzieciaki, taki Busi ma podwójną rolę, bo oprócz gry, musi wcielić się w rolę metora.
Posadzenie go na ławce to byłby dramat - ale prawda jest też taka, że trzeba wdrażać i szukać jego następcy,a do tego czasu do Busi jest szefem w pomocy.
0
@ZefkaKG w zasadzie najlepszego z całej tej 4 :-) to jest ta stara gwardia? Jeden człowiek? Który w reprze gra super, a pod wodzą Xaviego będzie drygentem całego zespołu? Ojjj grubo.