ferdas_rawa
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Warszawa
5 obserwujących
7 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@AbelKabel ta nie warto... nie umiesz po polsku tego napisać i tyle xD
0
Czy przypadkiem bez zgody klubu nikt nie może oferować umowy zawodnikowi? Więc albo to ściema, albo Barca zgodziła się na negocjacje, bo szczerze wątpię, że Bayern zaryzykowałby działanie niezgodne z przepisami.
0
@against_modern_football najgorsi są jednak ludzie którzy krzyczą, że to wolność...
2
@AbelKabel miałeś nic już nie pisać - a Ty nadal piszesz, że nie wiadomo o co chodzi. Ok, jeszcze raz tylko po polsku.
0
Golden Boy dają młodzików a golden girl zawodniczce która ma 29 lat...
1
@Danny Gaucho dlatego właśnie pytam. W ciosach celnych górą był Wrzosek, w wyprowadzonych ciosach celnych wygrał jednak Kasjo - dla mnie Wrzosek kontrolował walkę, dużo bił z kontry i na teraz uważam, że wygrał. No ciekawe. Jednak ta walka zostanie na zawsze kontrowersyjna, ze względu na 60-53 oraz to, że Boxdelowi Ci sami sędziowie dali rundę. Przyznam jednak, że ja jestem fanem MMA a nie boksu.
"Z tego co widziałem, to na swoim Insta napisał, że Wrzosek został zwolniony, więc chociaż dotrzymał słowa.' - no właśnie wywalił, ale drzwi nie zamknął.
@skubi99 moim zdaniem właśnie tak freaki będą skubać sportowców. Wciągać ich na inną dyscyplinę, do fame, walka na ich zasadach. Wrzosek dał się złapać, poległ i zawsze będzie miał łątwkę tego co przegrał z patusem. Brodnicka z boksu poszła do MMA i dostała lanie od sexmasterki. Moim zdaniem żaden szanujący się sportowiec, nie powinien się zgadzać na warunki freaków i wydaje mi się, że ta walka da do myślenia. Zombie walczyłnie w swojej dyscyplinie, nie w swojej wadzę... naprawdę sporo ustąpił.
0
Czy mamy tutaj fanów MMA, Boks, FAME? Czy waszym zdaniem wygrał don Kasjo? Czy Wrzosek? W trakcie walki myślałem, że bez problemu wygrał Zombie, ale mina mi zrzedła jak jeden sędzia wskazał 50-43 dla Kasjo... dzisiaj zamierzam obejrzeć ją ponownie.
I druga sprawa, co dalej? Czy sportowcy dalej będą walczyć na FAME, wiedząc, że można się nieźle skompromitować? Jak oceniacie reakcje Kawulskiego?
0
@Sau_Ron Luis - bo nie mamy napastnika, później - Johan, Christo = Ronaldo .
1
@AbelKabel
"Ja już Ci nie odpisze bo mam inne życie niż to forum" - cały czas odpisujesz, produkujesz nawet więcej postów niż ja. Więc zarzucasz mi coś co sam robisz. Do tego, własnie do tego dąże, abyś przestał pisać.
"Chłopie Ty jesteś antyszczepionkowcem" - masz prawo tak myśleć. Ale fakty mówią co innego. Jestem zaszczepiony J&J ze względu na to, że jestem ozdrowieńcem - notabene przeszedłem COVID bezobjawowo, a zrobiłem test bo miałem kontakt z chorym. Do tego z racji wyjazdów mam pełną książeczkę szczepień.
"A bam i co z tego" - a no to z tego, że rejestrując się na tym forum, zgodziłeś się z regulaminem. A teraz łamiesz go z premedytacją.
"Poza tym 70% tutaj ludzi jest nie z tej bajki" - 95% ludzi na tym forum to kibice Barcy, bardzo z tej bajki, nie moja wina, że non stop zabierasz głos w tematach w których lubisz obrażać, może to nie jest miejsce dla Ciebie?
"Żółta ferba
Hahaha
Warunki klimatyczne maja wpływ na takie choroby" - mają wpływ, ale nie musisz się na nią szczepić, nawet jeśli wyjeżdzasz do Afryki(są wyjatki). To dówód na to, że nie trzeba się szczepić na KAŻDĄ dostępną na rynku szczepionką, ale osoba zarażona żółta febrą może zarażać. Oczywisćie możesz ignorowac tę chorobę. Jak większość rzeczy.
1
@AbelKabel Mam nadzieję, że dostaniesz bana za to. To nie pierwszy raz kiedy tak piszesz. Bo Ty sam decydujesz kto jest konfederatą a kto foliarzem, najczęsciej wszyscy... oprócz Ciebie.
1
@AbelKabel "Skończ i pisz do tych co są przeciw szczepieniom
Szczepienie na wściekliznę to jest durny przykład
Miłego dnia"
Sam podałeś ten przykład!!! Ale są inne szczepienia - żółta febra. W dobie tak dużych migracji uważam, że każdy europejczyk powinien zastanowić się nad szczepionką, ale czy każdy musi się zaszczepić. Mi np: lekarz odradził. Duże ryzyko powikłań.
I nie mówi mi jak mam żyć, ok? :-) Manipulujesz ludźmi, raz piszesz, że szczepimy się według potrzeb, dlatego Ty nie prowadzisz książeczki szczepień i nie masz szczepienia na wściekliznę, a teraz piszesz szczepmy się na wszystko. Hipokryta czy kłamca?
Ja jestem zwolennikiem, że każdy ma prawo decydować, na podstawie własnych doświadczeń. Ale niezdecydowani czytając te Twoej posty pełne manipulacji, przekłamań itp NIGDY się nie zaszczepią bo czuć ściemą na kilometr. Więć apeluję, nie mów nic o szczepieniach bo się kompromitujesz i wzmacniasz tym samym postawę anty-szczepionkową.
1
@AbelKabel
"Zalezy kogo :)"
a jeśli chcesz być szanowany, to nie powinieneś obrażać nikogo, a Ciebie bawi obrażani innych co właśnie pokazałeś. Swoich obrażać nie będziesz, ale innych? Czemu nie?
1
@AbelKabel
"Szczepić trzeba się na wszystko
Po to są szczepionki"
Sam przed chwilą pisałeś, że nie na wszystko np: na wsciekliznę szczepi się wybiórczo do tego Ty nie jeździsz po świecie więc nie masz książeczki szczepień.
Ejjj bez manipulacji. Albo szczepimy się na wszystko albo według potrzeb.
0
@AbelKabel tak cięźko ci napisać: nie będę już obrażał innych?
0
@AbelKabel "Mam to na pamięć pamiętać ?' - możesz sobie na kartce zapisać, bo trzeba wiedzieć kiedy iść po dawki przypominające, do tego szczepienia są wbijane do książeczki, której nie masz... i lipa. Nawet nie wiesz, kiedy Ci ochrona minie...
Jakim preparatem się na żółtaczkę szczepiłeś? Ile to było dawek i w jakich odstępach? Który jesteś rocznik? Szczepiłeś się na WZW A czy B?
Ale miło, że po takim maglowaniu wreszcie napisałeś konkret. To porponuję, jeszzce odnowić pozostałe szczepienia i wreszcie będę mógł rozmawiać z Tobą o szczepionkach, bo swoją postawą pokażesz innym, że jesteś wzorem.
"Coś z Tobą jest nie tak." - tak - wkurzają mnie tacy ludzie jak Ty, którzy jak im się kończą argumetny to obrażają innych. Nie rozmawiamy pierwszy raz, często widzę jak innych traotkujesz jak 'debili' - natomiast sam często i gęsto swoimi komentarzami pokazujesz, że daleko Ci do tych których sam atakujesz, bynajmniej nie dlatego, że jesteś 'wyżej'.
Więc ja mogę zachowywać sie normalnie. Jak PRZESTANIESZ obrażać innych użytkowników La Rambli, choćbyś się z nimi nie zgadzał. czy to jest dla Ciebie zrozumiałe? Czy nadal będziesz zachowywał się jak 'buc'?
1
@AbelKabel "Chlopie nie będę z tobą dyskutował
nie wiesz ze na wściekliznę się nie szczepić :) od tak." - ja nie rozumieć co ty mówić. Po polsku odpiszę, wścieklizna w krajach rozwiniętych praktycznie nie występuje, więc nie ma sensu wszystkich szczepić, szczepi się wybiórczo ludzi narażonych, a nie tylko po ugryzieniu, jak sugeruje kolega. Ja jestem zaszczepiony, często jeżdzę w dość dziwne miejsca, stąd dbam o książeczkę szczepień - mam wbitą szczepionkę na wściekliznę..
"Nawet nie wiesz co to jest za szczepionka dla człowieka :)
Szczepi się psa co roku i inne zwierzęta." -
Szczepienia profilaktyczne stosowane są w trzech dawkach szczepienia podstawowego w odstępach 0, 7, 21-28 dni. Po 12 miesiącach podaje się dawkę uzupełniającą po 12 miesiącach, a następnie dawki przypominające co 5 lat. Po kontakcie ze zwierzęciem podejrzanym o zakażenie, osobom wcześniej niezaszczepionym podaje się 5 dawek szczepionki w odstępach czasu 0, 3, 7, 14 oraz 28 – 30 dni oraz immunoglobulinę z pierwszą dawką szczepionki. Osobom wcześniej zaszczepionym podajemy 2 dawki szczepionki w odstępach czasu 0, 3 dni, bez immunoglobuliny.
Czy Ty dalej chcesz się kompropomitować? Zasugerowałeś, że się ludzi szczepi tylko po kontakcie? Dramat!
"Dyskusje na tym poziomie uważam za zamknięta" - tak, piszesz takie bzdury, że nie pisz więcej. Chłopie.... dramat. I nadal nie pokazałeś swoich szczepień., Rozumiesz już dlaczego nazywam CIę antyszczepionkowcem? Bo nie masz szczepień... nie massz w planach ich robić, a mi tutaj piszesz o wspólnym interesie? O nauce?
3
@AbelKabel
"Twoja narracja jest debilna a nie wkurzająca." - właśnie o tym mówię, obrażasz ludzi.
"Pacjent oczywiście ma prawo odmówić leku. Wtedy się wypisuje z leczenia.
Tylko ze w tym przypadku jak odmawia i trafia do szpitala jest leczony ! i co wtedy ? Odmawiasz leczenia ?"
- pacjent może odmówić LEKU, ale dalej będzie leczony innymi środkami, np: pacjent nowotowrowy, może odmówić chemii, ale nie oznacza to, że wywalą go ze szpitala. Dalej będziesz wmawiał innym, że się znasz? Zaproś żonę na La Ramblę, bo Twoja wiedza jest mizerna. W ogóle dziwię się, żę na LR praktycznie
nie ma lekarzy...
'Antyszcxepionkowcy nie maja żadnych argumentów. Żadnych! Tylko teorie wypisane z palca."
- ty też żadnej nie masz, powtarzasz z błędem po żonie. NIe różnisz się niczym od antyszepionkowów :-)
'A wiesz co to dobro wspólne ?
Nie wiesz
Po co się wypowiadasz jak myślisz tylko o sobie."
- ja myślę tylko o sobie? Ja się zaszczepiłem, myślę o innych. Również o tych co się szczepić nie chcą. Znowu wymyślona teza.
"Aha odmów szczepionki na wściekliznę pamiętaj ! Jak cię ugryzie zwierzak ze wścieklizna !" - a szczepiłeś się na wściekliznę? Ponawiam pytania podaj: kiedy się ostatnio szczepiłeś, na co i jakim preparatem?
2
@AbelKabel to się szczep,
Co do odporności komórkowej to sam pisałeś że po szczepionxe ma się odporność komórkowa. A teraz co się stało? Właśnie taka narracja mnie wkurza, wszystko do jednego worka. I jeszcze ton mentora i wywyższanie się.
Można się szczepić, pacjent ma prawo odmówić przyjęcia leku, zgadza się?
1
@AbelKabel
Łatwiej będziesz jak jednak ty przestaniesz pisać :) zadałem ci parę wątków wcześniej pytanie, abyś opisał jak wygląda nabywanie odporności komórkowej przy szczepionce J&J, ciągle czekam na odpowiedź. Tym razem braki w szczepieniach ci daruję
2
@Remi70 a to ok, to rzeczywiście co innego :)
I ten populizm, nieszczepiony to od razu trafi do szpitala...
'Nie szczep się więc na ten nieistniejący wirus, a jak będzie się Tobą zajmować w szpitalu Żona kolegi Abelkabel, to Ci i tak pomoże, bo taka jest jej praca'
0
@Remi70 a ja nie cieszę się że posługujesz się populizmem w dyskusji, przed chwilą mi szpitala 'zyczyles' bo myślałeś że jestem niezaszczepiony... A teraz?
0
@AbelKabel pisownia to narzędzie dyskusji...robisz to źle, Twoja sprawa ekspercie.
1
@Remi70 zagonił w kozi róg? Pokaż gdzie :)
On obraża ludzi, pisze o części społeczeństwa bardzo niewybredne teksty...
Ja jestem szczepiony kolego, a moja ks szczepień to wzór do którego powinniście dążyć, a antyszczepionkowy AbelKabel to obowiązkowo.
Zona kolegi jest ginekologiem, może być dość ciężko żeby się mną zajęła. Ale miło że wyciągnąłeś wnioski z tyłka i zrobiłeś że mnie osobę która nie ma szczepienia xD właśnie taki sam poziom merytoryki jak AbelKabel. Brawo chłopaki
0
@AbelKabel w każdym można włączyć.
2
@AbelKabel wymówka. Możesz użyć słownika oraz istnieje coś takiego jak autokorekta....
Ps dlaczego naduzywasz entera kosztem interpunkcji.
1
@MarFan mogę zmienić na Kenię, czujesz się lepiej? Jak ktoś wyskakuje z Giblartarem, gdzie mieszka ok 35 tys ludzi, gdzie oczywiście statystyki mają rzetelne i dokładne, pasujące do teorii to wszystko gra, ale jak poda się kontrargument to nagle oburzenie... Jak można za przykład podawać Giblartar z 35 tys mieszkańców!?
Mowmy o Niemczech, Hiszpanii, Francji, USA, Izraelu.
3
@Remi70 w Tanzanii zaszczepiono ok 5% społeczeństwa i przez dwa lata stwierdzono ok 727 zgonów na covid. Tanzania nawet lepszy przypadek niż Giblartar bo populacja większą.
5
@AbelKabel naucz się pisać po Polsku, bo wstyd nawet czytać to co piszesz, po postach mam wrażenie że nie skończyłeś nawet podstawówki a pouczasz innych jak mają żyć. No sorry, nie musisz być Sienkiewiczem, ale poziom zawodówki mógłbyś trzymać.
0
@MarFan ;-) dane o grypie pochodzą ze strony Ministerstwa Zdrowia. Miej pretensje do nich, ze jedna chorobą szacują a inna dokładnie liczą - o to też mam pretensje, jest hype na covid powoduje ,że wszystkie siły idą na covid, ignorując inne choroby. No ale Ty tego problemu nie widzisz.
Porównując covid do grypy sezonowej, to weź pod uwagę, że ta choroba jest z nami dwa lata, z czasem nabierzemy odporności, nie mówię o odporności sterylnej bo to niemożliwe, ale są inne możliwości. Tak jak pisałem wiele razy, czego nie przeczytałeś, albo celowo pomijasz, Covid zmierza w stronę sezonowości jak grypa. Latem liczba chorych spadła do nawet kilkunastu przypadków dziennie i będzie spadać w następnych, a jesienią i pod koniec zimy będzie rosła jak szalona i tak będą wyglądać następne lata. To akurat zdanie, które potwierdza duża część lekarzy, naukowców, no ale co ja tam wiem, nie jestem lekarzem ;-)
Czy grypa nie jest całoroczna? Hmm to jak wirus przetrzymuję lato? Ludzie nie chorują? Ciekawe bo na stronie zakładu epidemiologii szacuję się (też wolałbym aby to liczono), że mamy ok 100 tys chorób grypopodobnych (dane z lipca 2018). Porównaj to z zachorowaniami na covid, lipiec 2020, tych zachorowań było w tysiącach a nie setkach tysięcy, idąc Twoim tokiem myślenia, to jednak grypa ma mniejszą sezonowość.
A co do precyzyjnych danyh na covid, naprawdę uważasz, że one są dokładne? jak bardzo? Bo przecież szacuje się ile osób przechodzi bezobjawowo i części z tych osób nie ma w statystykach. Sama metoda liczenia chorych na covid przez ostatnie dwa lata zmieniała sie kilkukrotnie i oficjalne wyniki sa pewnego rodzaju przybliżeniem, ale wygodnie Ci teraz nazwać je dowodami xD Wiesz, że po przechorowaniu covid nadal testy wychodza pozytywne, nawet do 3 miesięcy po, dlatego jakiś czas temu zrezygnowano z testowania PCR ozdrowieńców, bo wyniki były fałszywie dodatnie.
0
@MarFan ja nigdzie nie napisałem że covid zachowa się jak sars, będzie mu bliżej do grypy która jest bardzo zaraźliwa i mutuje jak szalona. Czy Ty czytasz co pisze. Bo non stop albo kwestionuje są to co pisze a później sam taka sama tezę wystawiasz, albo piszesz że coś napisałem, a tego nie zrobiłem.
Wysoka zarazliwosc nie jest problemem, śmiertelność tak. Sezonowość polega na tym, że dany wirus staje się bardziej aktywny w określonych warunkach, grypa też ma swoje fale, tak jak covid. Na ten moment w Polsce szczyty zachorowań na grypę i covid zaczynają się pokrywać.
Wiesz że w 2018 szacuje się że ok 5,2 mln ludzi chorowało na grypę lub grypopodobne chorobę.. w Polsce od 2019 zachorowało na covid ok 3 mln ludzi. Dlaczego nie walczymy z grypa? Bo covid jest groźniejszy... Ale śmiertelność mu spada i spadnie jeszcze bardziej. Wtedy będzie się roznil od sezonowej grypy? Nie można tego przewidzieć? Dziwne, bo coraz więcej lekarzy właśnie taki koniec widzi.
Problem z twoją wypowiedzią jest taki, że nikt nie ma racji, ale Ty masz, nic nie wiadomo.