ferdas_rawa
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Warszawa
5 obserwujących
7 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
moim zdaniem to literówka i mamy limit ok 297 mln, a nie 97
0
@tom9001 ale się machnąłem, tak wygrali 6, troszkę Barcy za dużo policzyłem. Tylko co to zmienia? Puchary wygrywa się transferami, można mieć super szkółkę, ale bez pieniędzy talenty odchodzą. Porównanie Barcelony i Bayernu to porównanie dwóch skrajności. Bayern spłacił swój stadion ponieważ wyemitował 8% akcji które trafiły na giełdę, kibice posiadają 51%, do tego pozostałe 40% jest właśnością Audi i Adidasa. Właśnie takie kluby będzie forowała nowa Liga Mistrzów.
Barcelona natomiast nie ma właściciela w postaci wielkiej firmy, socios mają 100% praw do klubu i Barca musiałaby przekształcić się w spółke akcyjną i sprzedać 49% klubu innym podmiotom. Bez tego Barca będzie mieć pod górkę. Wtedy właściciel może doinwestować klub w dowolnym momencie - UEFA poszła strone NBA, tylko bez zrouzmienia ideii ligi NBA czyli faktu, że jest zamknięta i nikt nie może wejść na rynek bez akceptacji innych.
Ja jestem fanem modelu 100% w rękach kibiców, byłem mega dumny z tego, że Barca nie miała sponsora na koszulkach, że stafin nazywa się Camp Nou a nie Phillips Stadium albo Allianz Arena. Dzisiaj aby przetrwać trzeba sprzedać tradycję.
Super Liga ze względu na pół-zamknięty model, gwarantowałaby Barcelonie zachowanie tożsamości, ale kibiców Barcy takich jak ty bardziej interesują inne kluby niż Barcelona. I do czego ty chcesz mnie przekonać?
Jakbym chciał kibicować Bayernowi czy PSG to bym to robił, tylko ja zacząłem kibicować Barcy Nuneza, która wtedy był klubem unikatowym, a z każdym rokiem idzie w stronę innych klubów - ku uciesze kibiców.
1
@Comentateiro nie pogadamy, ucina komentarze xD
1
@Comentateiro odroznilbys:) są osoby uważane za normalne z IQ 76, upośledzenie jest wtedy gdy IQ
0
@gg156 mnie śmieszy, że ktoś chwali pomysł SPD, który teoretycznie rozwiązuje problem który mamy dzięki SPD i jeszcze uważa to za wielki sukces cywilzacyjny.
Ale kolegę @Persyfl traktuję wyjątkowo poważnie
0
@gg156 ale ja go lubię ;) jeszcze nic nie pisał o niemieckich filozofach. Mnie trochę ciekawi jaka ma wiedzę na temat finansów i rynku nieruchomości...
0
@Persyfl
"Mieszasz poziom państwowy z miejskim." -
W jaki sposób mieszam poziom państwa i poziom miejscki? Czy to że na władze Berlina mówię rząd? Przecież Berlin to kraj związkowy, ma swój rząd: parlament, senat, sądy.... musisz doprecyzować co zrobiłem nie tak.
"Czy tam nie chodziło o deweloperów, a nie o fundusze? " -
no nie, gdyby chodziło o deweloperów to bym napisałem że chodziło o deweloperów. Fundusze inwestycyjne często mają spółki deweloperskie, bo nie zawsze kupują za bezcen mieszkania od państwa/władz miast, często same je sobie budują. I władze Berlina dogadują się z funduszami, że te nie podniosą czynszów przez 5 lat, odsprzedadzą mieszkania "krajowi związkowemu" i jeszcze coś dobudują.
"Źródło: Puls Biznesu
Treść chroniona prawem autorskim. Całość przeczytasz tu: https://www.pb.pl/rzad-berlina-kupi-prawie-15-tys-mieszkan-1127822
Vonovia i Deutsche Wohnen to dwaj najwięksi właściciele nieruchomości w Niemczech. W ramach planowanej fuzji firmy zaoferowały miastu sprzedaż istniejących mieszkań w Berlinie i aglomeracji berlińskiej oraz budowę ok. 13 tys. nowych lokali. " i Berlin zapłaci za 13 tys lokali 2,46 mld euro, więc łatwo przeliczyć, że za 130 tys zapłaci 24,6 mld a za 240 prawie 50 mld euro. Ciekawe skad Berlin na to weźmie fundusze. Pan zapłaci, Pani zapłaci, ale spoko, bo część ludzi dostanie pozornie tańsze mieszkania. A tego problemu by nie było GDYBY SPD, socjaliści nie doprowadzili do takiej patologii na początku XXI wieku.
"Bo owszem, deweloperzy dostają umowy na budowę mieszkań pod państwowy/miejski zasób." - dokładnie, ale nie o to chodziło w poprzednim poście.
Co do porzedniego posta, to nie mam zamiary wyjaśniać ci swojego punktu widzenia i możesz mi tutaj pisać elborat o tym w jakim błędzie jestem, możesz cytować każdeg słowo. Tylko mi za takie 'błędne 'myślenie' płacą na tyle dobrze, że nie muszę Ci nic udowadniać.
Pomijam, już nawet rozmowę o tym, że to Berlińskie referendum nie było wiążące, Berlin i tak musi uzyskać akceptację władz Niemiec, TK w Karsruhe już parę raz się tej kwestii wypowiedział np; wydając wyrok w sprawie zamrożenia czynszów. Na razie socjaliści zachwycili się wynikiem referendum, tylko, że z tego nic dobrego nie będzie, skoro władza i tak się dogaduję z FI droga umów, a nie przepisów.
Całe to referendum to był tylko taki chwyt marketingowy
0
@DaPidejpi Icardi vs Maxi Lopes , John Terry vs Wayne Bridge, Ramos vs Suarez, Zlatan vs ktokolwiek ;p
0
@Comentateiro a gdzie robiłeś taki test?
Myślę, że za bardzo do siebie wziąłeś te zaczepki... i że ten komentarz nie był potrzebny "Oczywiście ponieważ macie zbyt mało inteligencji i dystansu do siebie, odrzucacie ten fakt" - pokazałeś, że nie masz tego dystansu.
Bardzo ładny cytat: "„Nie twierdzę, że konserwatyści są przeważnie głupi. Chodzi mi raczej o to, że głupi ludzie zazwyczaj przystępują do partii konserwatywnej”, napisał w jednym ze swoich listów John Stuart Mill," - a Ty nagle każdego konserwatystę od głupków wyzywasz? Bardzo nieładnie.
Ale pytanie serio, gdzie robiłeś ten test?
0
@Darkfin dziwne ale takie są realia.
0
@tom9001 Bayern to klasa, nie zaprzeczam, ale Bayern wygrał Lm 2 razy, a kluby wydające na transfery więcej np Real i Barca łącznie 8 razy. Pieniądze są ważne, a nową LM zbyt mocno daje przewagę PSG, to jest niebezpieczne. SL ma.swoje wady ale czemu mamy być przeciw? Bayern może grać w LM, przecież tak super zarządzają klubem że będą mieć lepszy skład, ich piłkarze na stadiony przyciągną więcej kibiców. Tylko dziwnym trafem padła blady strach na pozostałe kluby bo wiedzą że kluby z SL będą zgarniać najlepszych graczy i niewiele będą mogły z tym fantem zrobić.
0
@FrankliN7 w dobie gdzie wybiera się albo albo, niestety sprzeciwiając się SL popierasz UEFA, od którego nawet FIFA się odwraca. Chyba że jest alternatywą i ja Arasz przedstawisz
0
@tom9001 według przepisów UEFA której tak bronisz z piłkarzem można się kontaktować na 6 miesięcy przed wygaśnięciem kontraktu. Dziwnym trafem każdy wyróżniający piłkarz w Niemczech czeka na kontakt z Bayernem. Zastanawiam się czy Bayern przestrzega tego 6miesiecznego okresu.
Co do Hernandeza, to Bayern też potrafi wydać duże pieniądze. W latach 2010-2019 wydali prawie 800mln na wzmocnienia. To mało? Mniej niż kluby szejków, ale zobaczymy czy ta taktyka nie zemścić się na Bawarczykach bo Alaba odszedł za darmo a mówi się o kolejnych piłkarzach którzy planują zmianę pracodawcy. Nowe przepisy znoszą limit plac na rzecz podatku od luksusu, PsG będzie stać na mega wysokie kontrakty, City.
A tak w ogóle co chcesz osiągnąć? Masz jakiś cel tejdyskusji?
1
@tom9001 ale o czym Ty piszesz xD jaki komunizm? Gdzie zakazuję transferów?
Taki Bayern niedawno za Lucasa Hernandeza zapłacił 80 mln euro - a inna sprawa, że Bayern często zbiera najlepszych graczy po wygaśnięciu kontraktu... hmmm ciekawe czy robi to uczciwie? Tak czy siak, Bayern też będzie mieć problemy skoro PSG ściąga najlepszych do tego od tego sezonu też zaczęli czekac na okazję i zbierać ludzi bez kontraktu. Zobaczymy jak w tym nowym świecie poradzi sobie Bayern :-) bo ja mówię o tym co będzie, a ty o tym co było.
1
@Kgorecki2500 to nie wałek PiS, tylko Amerykanie chcieli abyśmy zbudowali port aby konkurować z Niemcami w stosunku do których prowadzili ostrą politykę. Przyszedł Biden USA zmieniła lekko front więc sprawa CPK się odwlecze albo ucichnie.
Duży port w tej części świata to żyła złota, dlatego Niemcy zbudowali swój, ja nie uważam tego za poroniony pomysł.
@Mixtape którzy eksperci? Możesz podać nazwiska? Tylko proszę o nazwiska ludzi bezpartyjnych?
Inna sprawa to czy nas stać, inna to czy mozna na tym zarobić.
9
SuperLiga to dużo lepszy pomysł niż Liga MIstrzów z ffp ułożonym pod szejków. Ja nie rozumiem jak kibic Barcelony może być za rozgrywkami UEFA skoro przepisy uderzają w kluby które są własnością socios. Aby Barca mogła konkurtować w nowej Lidze Mistrzów wymagane będzie założenie spółki SA i znalezienie bardzo bogatego właściciela który będzie w stanie przebijać oferty szejków.
W dobie najwiekszego kryzysu finansowego w historii piłki, Man City, PSG, Chelsea wydawało kasę bez problemu... a specjalnie dla PSG zawieszono FFP i mają Messiego.
Tak rozgrywki UEFA to piękno, romantyzm, równe szanse. Raz na parę lat taki Legiopodobny klub wskoczy do fazy grupowej i wow! Są emocje, nieważne że od wielu lat rozgrywki wygrywają kluby założyciele SL, ważne że wydaje nam się że LM jest zaskakująca :-)
1
@Darkfin odpowiedź jest prosta, dla nich istnieje tylko związek kobiety i mężczyzny, dlatego związku homoseksualne są piętnowane, nielegalne, ale rząd dopuszcza zmianę płci, wtedy poniekąd znika problem homoseksualizmu o ile ktoś skorzysta i sobie tę płeć zmieni. Stąd Irańscy homoseksualiści korzystają z tej furtki .
0
Ja też mam wrażenie że Mephis może grać lepiej, że czasem chcę minąć obroncę i przy okazji się popisać, a Liga Hiszpańska to nie Francja, to się chłop nacina.
0
@CZaras mówi się o ok 200 tys mieszkań.
A ten oligopol stworzyło Państwo, bo po 2000 roku Berlin sprzedawał mieszkania funduszom ;-) a teraz chce ich wywłaszczyć. Ale i tak fundusze są złe....
Ciekawostka. Rząd dogadał z 2 funduszami, które zoobowiązały się do:
- sprzedaży 15 tys mieszkań Państwu,
- nie podnoszenia czynszów przez 5 lat,
- budowy dodatkowych 15 tys mieszkań.
Ale lud domaga się krwi i odebrania bogatym ich majątku ;-) część się cieszy, ale mogę się założyć, że nic dobrego z tego nie wyniknie, bo tę patologię wprowadziły właśnie pomysły rządu niemieckiego.
6
@Dojaar "Prawdziwa cywilizacja i demokracja, a w Polsce dalej pseudo parlament niszczy życie młodych ludzi" - wiesz że w fundametalnym Iranie zmiana płci jest możliwa od lat i Iran jest drugim krajem (po Tajlandii) jeśli chodzi o zmianę płci. Jeśli chodzi o prawo do aborcji to Iran też jest bliższy temu co się dzieję w Europie niż to co jest w Polsce.
Czy nadal uważasz, że te dwa czynniki są wyznacznikiem cywilizacji i demokracji?
0
@Persyfl mnie najbardziej bawi, to że 15 lat temu w Berlinie co drugie mieszkanie w okolicach Köpenicker Straßes stało puste, nikt się tym nie interesował. Cała ulica wyglądała jak opuszczona, a mieszkanie ok 50 m2 można było dostać za kilkadziesiąt tysięcy euro. Fundusze skupiły dużą część tych mieszkań, wyremontowały i teraz muszą je odsprzedać miastu.
Fundusze przy odsprzedaży i tak dostaną kupe kasy bo miasto odda hajs po cenie rynkowej. i Co dalej? Po cenie rynkowej będą je wynajmować? Czy za mniejsze pieniądze? To drugie może doprowadzić do drastycznego spadku cen mieszkań, na które nie zgodzą się niemieckie banki ;-) głównie dlatego, że kredyty hipoteczne są zabezpieczane właśnie mieszkaniami. I drastyczny spadek wyceny zabezpieczeń odbije się negatywnie na wszystkich, bo banki będą zmuszone do zawiązania większych rezerw na wypadek kryzysu co będzie miało wpływ na wysokość marży. Czyli mieszkania stanieją, ale wysokość kredytów zniweluje te spadki, bo bank będą zmuszone zniwelować ryzyko kredytowe.
Kto na tym zarobi najwięcej:
- fundusze, choć zabierze im się możliwość dalszego zarobku
- banki ,
- najbogatsi Niemcy - kupująć mieszkania poniżej ceny rynkowej.
Pomijam, że na parę lat cała deweloperka stanie, co poskutkuje tym, mimo chwilowego skoku podaż będzie maleć...
Są lepsze rozwiązania które mogłyby rozwiązać problem cen mieszkań, ale żaden rząd nawet skrajnie lewicowy nie będzie mieć jaj żeby je wprowadzić.
0
Ufff cenny punkt!
1
@FCBurnley tak. Nawet więcej niż zwolenników Koemana
.
0
@ToJa79 trzeba dodać że fartem :)
5
I super, kolejna wymówka, nie wygraliśmy bo kartka, zły sędzia, pech. Do tego kolejne osłabienie. Ja nie widzę żadnego pozytywu w tym sezonie.
0
@Elvisek to ty mnie mianowałes historykiem footballu. Co ma.poprzedni sezon do tego? Przecież był okres przygotowawczy?
Ale skoro chcesz to odpowiadam. W poprzednim sezonie Koeman miał większość piłkarzy w kadrze. Dostał nowe transfery, Depaya którego chciał, Garcie którego chciał, Demira którym podobno był zachwycony, Gavi i Balde z młodzieży, przepracował z nimi pełen okres przygotowawczy i zremisował z Granada która ma nowego trenera, do tego w pierwszej 11 wyszło 3 nowych piłkarzy. Jak widać Moreno w poprzednim sezonie w ogole nie pracował z tym składem.
Pomijam już wynik, ale 54 wrzutki :) w klubie gdzie od najmłodszych lat wpaja się zawodnikom zupełnie inny styl. To nie mogło się udać. Najlepszym podsumowaniem będzie komentarz z meczu.... Przy takiej ilości wrzutek prędzej czy później jakiś gol wpadnie :)
Mecz to miejsce na pokazanie wariantów z treningu a nie miejsce na naukę. Koeman to trener Barcy a nie składu B. Może tam jest jego miejsce?
Jeśli Tobie to pasuje to chyba będziesz rozczarowany jak Koeman poleci, jedyne co go uratuje to brak chętnych na stanowisko trenera. Szkoda że nie umiejętności
0
@equwesta "No właśnie zobacz, że dziś już nikt nie gra "autobusem w bramce". Bo autobus został rozwalony ruchliwością zawodników." - kiedy? Jeszcze niedawno z 50% klubów tak wychodziła na Barcę :-) autobus w brmace można zdominować i narzucić zasady gry poprzez pewne elementy gry takiej jak ww ruchliwość, wymienność pozycji, ciągła presja ew. strzały z dystansu i wrzutki.
Z taktykami jest jak ze sztukami walki - jedne są lepsze do obrony inne do ataku, ale wygrywa zawzwyczaj lepszy - ten co narzuca swoje zasady gry innym.
DNA Barcy odnosi się do Cruyfa (który był uczniem ojca naszego stylu, Rinusa Michelisa) a nie Guardioli i właśnie to chcę podkreślić.
Podsumowujac:
"Koeman jest do wymiany" - dokładnie.
"Do czasu, aż nasi zawodnicy nie przebiegną w sumie o 3 km więcej niż przeciwnicy, to nic się nie zmieni" - nie do końca się z Toba zgodzę, ale tak, biegamy za mało. Z techniką graczy Barcelony wystarczy jak przebigniemy tyle co przeciwnik. Ale wiem o co ci chodzi i jak będziemy biegać więcej to się nie obrażę ;-)
"nie trzeba dużow biegać, trzeba wiedzieć gdzie i jak się ustawić" - Dzisiaj trzeba biegać więcej i mądrze. Problem Barcy że my ani nie biagamy, ani nie poruszamy się mądrze. W meczu z Grenadą, nie widziałem ruchu bez piłki i słynnych trójkątów Barcelony. A moim zdaniem to jest podstawa DNA Barcy... a nie klepanie w obronie, które jest tylko narzędziem do realizacji taktyki a nie taktyką samą w sobie.
1
@equwesta "To się zmieniło po wejściu technologii. Sztuczna inteligencja zmieniła bardzo dużo. W tej chwili musisz zdecydować, czy masz DNA i jesteś rozpracowany na sto sposobów, czy uczysz się nowych sztuczek i zawsze jesteś zagadką dla przeciwnika." - przed sztuczną inteligencją była taka tradycyjna i też rozpracowywano przeciwników. DNA Barcelony ma pół wieku i non stop ewoluuje i non stop je ktoś rozpracowuje... ba cała piłka jest taka. Pamiętasz włoskie Catenaccio? Kiedyś bardzo popularne, skuteczne, dzisiaj zapomniane, ale nadal wielu trenerów czerpie wzorce z tego podejścia. Dzisiaj nazywamy to autobusem w bramce. Mówi Ci to coś?
DNA Barcelony to nie to samo co Barca Pepa.
Barcelona Guardioli a Barcelona Enrique to dwa różne zespoły. Na dzisiaj sztuczna inteligencja wygrywa z człowiekiem w szachach oraz w GO. Tam ilość ruchów jest skońćzona. W piłce nie, tutaj nadal człowiek wygra z maszyną. AI jest tylko narzędziem, które można wykorzystać do rozpracowania rywala, albo do przygotowania sztuczek przeciwko. i ps. AI nie gra na boisku tak samo jak Carlsenowi nie pomaga wygrać partii, bo przeciwnik również ma dostęp do tego samego softu. Nadal wygrywa ten co zdominuje przeciwnika.
Cp dp Granady to nie widziałem w 1 połowie prawie nic z DNA Barcelony, ale ok sprawdzam, jakie elementy skłądają się na styl Barcelony, podania i utrzymanie się przy piłce to jeden z wielu elementów i jeśli uważasz, że Barca Koemana gra jak prawdziwa Barca to nie, Koaman nie potrafi ich poukładać, zeby te podania dawały przewagę. Koeman nie nadaję się trenera Barcy a nie Barca nie nadaję się do piłki. Widzisz tę różnicę?
Barcelona 54 wrzutek to nie moja Barca.
5
@JarekS Wspomnisz moje słowa... Koeman jeszcze przed końcem tego roku wyleci z hukiem z tego klubu, czego sobie i Państwu życzę. Wszystko to co pisałem o nim rok temu sprawdza się... Barcelona 54 wrzutek to nie jest moja Barcelona. W tym sezonie zagrał 1 spoko mecz... reszta to dramat, Bayernu nie liczę, bo nawet z Messim w składzie z równymi bądź lepszymi sobie raczej przegrywał. Niestety Barca na teraz jest na poziomie walki o LE. Bez wymiany sztabu medycznego i trenera to każde miejsce w top 4 biorę jako sukces.
"opinie broniące Koemana ze świata futbolu" - czy ktoś poza Holandią wstawił się za Koemanem?
0
@XTobiX kogo przed Barcą trenował Guardiola? Xavi jest dorosły i od niego będzie zależało czy się podejmie czy zostanie na pustyni.
Zadałem Ci pytanie, jakie doświadczenie trenerskie miała ww 4 ? A dorzucę jeszcze Zidane do tego, zdobył 3 LM, jedna po drugiej.
Xavi przez całe życie jest przy sporcie, grał u topowych trenerów, rozumie styl i filozfię Barcy i ma tak mocne nazwisko, że żaden pismak nie odważy się przez lata napisać złego słowa o nim. Ma wszystkie narzędzie potrzebne do pracy w Barcy właśnie w dobie kryzysu. Oczywiście są inne nazwiska które widział bym na ławce, tylko u mnie lista nie ogranicza młodych trenerów bez doświadczenia.