2

@Comentateiro masz pełne prawo, ale czemu szukasz atencji i piszesz o tym na forum, czego oczekujesz? Dla mnie to czysta prowo :-)

Czy może potrzebujesz pomocy w wyborze komu będziesz kibicować? Mnie też wydaje się, ze bliżej Ci do Niemiec i nie ma nic złego, że się kibicuje swoim. W historii Niemiec byli Polacy co w kadrze Niemiec nawet medale zdobywali...

Czy mógłbym Cię prosić i podanie tej listy polskich homofobów? Klepacka już jest, kto dalej? Również proszę o podanie listy tolerancyjnych Niemców, bo muszę mieć pewność, że nie jest rasistą.

0

@integral92 tak mu się tyłek pali, że pojawiają się plotki, że ma oddać zawodnika z pozycji na którą mamy, aż 3 zawdoników :-) Dest nieczego super nie pokazał, dlatego nie widzę sensu się nim zachwycać, że młody? Emerson też.

Nie stać Nas na posiadanie 3 na tę pozycję. Ja tylko piszę, że na dzisiaj sprzedaż Roberto to nie za dobry pomysł.

0

@czarek78 ale nie można sprzedać Roberto, bo Fest z Emersonem to słaby pomysł. Wiec jeśli klub chce sprzedać Desta to oznaka, że Emerson pozytywnie zaskoczył.

0

@barcelonaLM Katalonia od lat czerwona, przerabiali ale oni są akurat z tego dumni.

0

@Bk Extreme sama decyduje i dlatego występuje w najbardziej seksistowskich filmach które skierowane sa do mężczyzn, filmy takie stawiają kobietę w roli narzędzia, że służy ona do jednego i możesz z nią robić co chcesz i to bez jej zgody.

0

@Herato piłkarz za młodziaka stawiający na kasę zamiast rozwoju niech idzie zarabiać i nie zajmuje miejsca w Barcy. Jego wybór, ale mnie to nie pasuje

0

@Colin94 ja już też :-)

0

@MarioVeB! To przeczytaj sobie link który wysłałem :-) jest tam wprost odwołania do święta Hola i właśnie z tego święta zapożyczono tę zabawę pozwolę sobie ci to pokazać na przykładzie Warszawy:

https://warszawa.naszemiasto.pl/tag/swieto-holi-warszawa

Trzeba być ignorantem, żeby nie widzieć korelacji, albo celowo manipulować.

Liberalizm, według Twojej definicji jest dość mocno wypaczony bo zakłada, że jeśli coś komuś nie pasuję to znaczy, że ogranicza prawa, jest zaściankiem itp. Wykluczacie, że w liberalizmie są również zakazy, ograniczenia - tam gdzie zaczyna się czyjś nos kończy się Twoja wolność.
Ciemnogród i brak otwartości? A co ma wspólnego z byciem smutasem?

Resztę Twojego obrażania innych ludzi sobię daruję, bo to Cię tylko napędza w dalszym obrażaniu innych.

Ty to tu teraz klasę pokazałeś, nie to co ten ciemnogród. Brawo!

0

@Colin94 aż sobie obejrzę raz jeszcze :)

0

@MarioVeB! Przecież mnie zablokowałes a nadal czytasz co pisze, szkoda że uciekasz przed odpowiedziami na pytania i zazwyczaj mnie tylko obrazasz, do tego znowu prowokujesz. Ja nie mam nic przeciwko świętu kolorów, Holi, oto, mam znajomych Hindusów, starałem się przedstawić, że KK ma prawo się to nie podobać, nikt mnie nie zapytał czy mi sie to podoba czy nie.
Więc wybacz ale zaścianek pokazuje ktoś inny a nie ja. Dla mnie możesz się malować farba, mi to nie przeszkadza, ale jeśli danej społeczności się to nie podoba to nie rób lamentu tylko wykaz się tolerancja. A to że Wy, lewica z La Rambla nie rozumiecie tego, to próbuje to wyjaśniać, bo wasza niewiedza na temat kk który non stop krytykujecie jest przerażająca. Jednym krzyż się podoba, innym nie przeszkadza jeszcze innym przeszkadza.

0

@totalcrack zgoda Transfermarkt to bardziej taki ranking popularności. Saul po przejściu do Barcy nagle znowu zdrożeje :)

0

@JarekS no właśnie ja się boję, że jednak nie jest to jego pozycja. Dla mnie to piłkarz dużo bardziej przysposobiony do gry wyżej. Ale tak czy inaczej, więcej pożytku z niego niż Antoine. I podobnie było z de Jongiem, gdzie spodziewaliśmy się, że to następca Busiego a jest inaczej.

Teraz doczytałem co pisałeś do @Bananowysong i myślę podobnie.

0

@JarekS zgodzę się, że Saul to piłkarz wybitny, ale skąd stwierdzenie, że grał on jako defensywny pomocnik, jak to typowy box-to-box? Jestem ciekaw opinii bo nie śledzę super uważnie jego meczów.

ps. jednak nie we wszystkim się nie zgadzamy :-) Saul super grajek, po ciężkim sezonie.

0

@totalcrack To mnie chyba nie zrozumiałeś bo warto przeczytać komentarz do którego się odniosłem. jasne, że nie są specjalistami od wycen, bo ja wyznaję zasadę - którą podałem - jesteś wart tyle ile ktoś za Ciebie zapłaci. Rozwijając myśl, możesz mieć majątek wyceniany na 1 mln zł, spróbuj go sprzedać, a może się okazać, że na już zarobisz 800 tys - bo trafisz na kogoś kto będzie wiedział że jesteś w potrzebie, może i 1,2 mln- trafisz na kogoś komy wybitnie pasuje twój majątek. I tak Saul dla wielu klubów nie jest wart 70 mln, które Atletico za niego rok temu chciało, ale dla Barcy jest wart Griezmanna :-)



To tak, żeby CI pokazać, że transfermarkt nie traktuję jako Biblii transferowej.

4

@szkutnik91 na tyle wycenia go transfermarkt po słabym sezonie a piłkarz kosztuje tyle ile ktoś za niego zapłaci. Ostatni sezon, z wielu względów był dla niego słaby, polecam poczytać, stąd jego wycena z transfermarkt spadła z 85 mln na początku 2020 do 40 dzisiaj. Jednak od dawna szukamy takiego zawodnika - todocampisty - był Vidal, Paulinho... sprawdzili się, Saul to wyższa liga.

1

poproszono UEFA aby publicznie oceniła pracę sędziów, których wybrała UEFA. Czyli pośrednio UEFA miała ocenić UEFA.... nie tu nie ma nic dziwnego :-) tak działa świat

0

Komentarz usunięty

0

Komentarz usunięty

1

@elo1600 "To niech sobie będzie przeciw " -ale przytoczony artykuł, gdzie KK był przeciw, zorganizował protest i Dom Kultury się ugiął. Czy proboszcz przyłożył komuś pistolet do głowy? Nie. W ramach prawa doprowadził do odwołania pogańskiego obrzędu.

"Ale czy ja komuś swoimi postami odwołuje happeningi" - a to, że nie jesteś skuteczny to nie moja wina.

"Argumentum ad Hominem, słaby zabieg erytystyczny." - tylko wiesz, że ten zabieg jest dopuszczalny i nie jest to typ argumentacji ze swej natury błędny. Ja Cię zestawiam z Twoimi wnioskami, abyś je albo wyjaśnił innymi słowami, albo pokazał błędy u mnie, ty zasłoniłeś się erystyką, ale niestety wybrałeś ten punkt, który nie jest uważany za manipulację :-) Do tego akurat w tym nie do końca się zgodzę, że to Argumentum ad Hominem, ale nawet jeśli jest to i tak nie widzę w tym nic złego.

"Ale Ci ludzie, którzy chcą brać w tym udział nie mają z tym problemu. Problem mają osoby trzecie." - czyżby Argumentum ad Hominem? xD Jak to jest, źdźbło w oku brata widzisz a u siebie belki nie dostrzegasz? Złodzieje też nie mają problemu z kradzieżą a osobą 3 to przeszkadza (nie mówią o ofiarach kradzieży), rozwiązłe życie często też, pijaństwo również, nawet obżarstwo itp. Tak działa świat. I jeśli są pewne zachowania które przez większość nie są akceptowane, są zakazywana. Skoro protest proboszcza się udał, to znaczy, ze jego grupa jest silniejsza i koniec kropka. Przecież prywatnie każdy mógł sobie wyjść i się obrzucać, ale czemu to miało być finansowane z budżetu Domu Kultury!? Pogańskie święto?! Gdyby w gmienie większość to byli hindusi, pewnie przyznał bym Ci rację, ale z tego co wiem, to tak nie jest.
Porównaj kościół do matki, jest Ona osobą trzecią, pewnie broniła Cię przed JEJ ZDANIEM złymi rzeczami, tak samo KK.

i ps. czytałeś i co wiesz, na temat prześladowań chrześcijan w Indiach? Co wiesz na temat prześladowań hindusów przez innych hindusów i jak oceniasz system kastowy, który praktycznie zezwala na handle ludźmi :

https://wiadomosci.wp.pl/kup-sobie-narzeczona-tysiace-kobiet-i-dziewczat-w-indiach-pada-ofiara-handlarzy-ludzmi-6027679052898945a

https://wyborcza.pl/7,75399,27313916,ponad-80-muzulmanek-w-indiach-wystawiono-na-sprzedaz-doslownie.html

0

@elo1600 "No i nie kryją się w jednych miejscach i OK, co to zmienia?" to, że najpierw przeczytaj do końca zanim będziesz komentował. A sam fakt korelacji tego wydarzenia z Holi, w kontekście dekalogu wyjaśnia sprawę, dlaczego kk jest przeciw. I ważne jest coś co napisałeś tutaj " Zgadzam się, zwykła zabawa, a Ci to wiążą z hinduizmem." = próbujesz pokazać, że to nie ma nic wspólnego z hinduzimem, a jak Ci pokazuję, że ma. A później piszesz "Też jestem podłamany tym atakiem środowisk katolickich na hinduistyczne." - widzę, że multikonta się już mylą? Czy może hipokryzja wyszła? :-)

"Ale jakim prawem oni narzucają swój światopogląd jakimś ludziom (...)" używają dostępnych sobie narzędzie, aby bronić swoich ideałów, tak jak Ty używasz La Ramblii do głoszenia swoich prawd. Gdzie tolerancja? Nie zawsze da się uszczęśliwić wszystkich. Grzech bywa kuszący, a KK jest od tego aby pomagać ludziom walczyć z grzechem a obrzędy z obcych kultur są właśnie grzechem. Czego nie rozumiesz?

"Nie szukam wrogów, więc bez sensu twierdzenie" - masz rację, ty ich nie szukasz, ty ich po prostu masz. Dialog to rozmowa dwóch stron, a nie że hinduizm przychodzi i w katolickim domu odprawia swoje modły. Widzisz tu dialog? Ekumenizm nie polega na tym, że teraz katolicy będą się obrzezać, czcić Sheevę, brac udział w Ramadanie i pielgrzymce do Mekki.


3

Komentarz usunięty

0

@Comentateiro A to nie wiesz, że szynkę krojoną też można kupić? xD a ogórkownica potocznie nazywana jest szatkownicą xD Jak widzisz nic nie trzeba wymyślać.

Ty mnie uważasz, za poważnego rozmówcę?! Ja tylko zadaję Ci pytania, proszę o konkrety, bo lejesz wodę, a Ty unikasz jak ognia konfrontacji, szukasz tylko drogi ucieczki. Stary, nie musisz mi odpisywać, ale nie manipuluj faktami, bo prowadzisz propagandę rodem z ChRL.

a i ps. odkąd mam robota kuchennego + dieta pudełkowa, noża praktycznie nie używam :) więc można żyć beż tego kawałka metalu.

0

@Comentateiro "Po pierwsze zaznaczyłem jak to wykorzystają Chińczycy w celach propagandowych." - a ja zaznaczyłem, że wykorzystałeś to do manipulacji.

"Taka mała różnica, że pistolet, to tylko i wyłącznie broń i służy w konkretnym celu, a bez samochodu nie da się funkcjonować w USA." a samochód to tylko samochód i służy w konkretnym celu.
Broń towarzyszy nam od czasów jaskiniowych i będzie dostępna do końca naszej cywilizacji. Poczytaj kto i kiedy wprowadził ograniczenia w jej posiadaniu... kiedyś była powszechna jak nóż, nie tylko w USA.

"Podobnie z nożem, absurdalne porównanie, bo podstawowe zastosowanie tego narzędzia jest inne niż bycie bronią. Nie da się wyeliminować go z życia człowieka." - da się. chleb możesz kupić krojony, albo krajalnicę sobie kup, ale po co skoro można nóż. Otóż można inwestować w policję, można płacić za ochronę, a można kupić sobie broń.

"Bardzo wiele przykładów użycia broni to nie gangi. A gangi też mogą rozrastać się jeśli broń można kupić jak napój gazowany, w sklepie obok spożywczaka. łatwy dostęp zwiększa zagrożenie." = broń kupowana w sklepie jest rejestrowana, dlatego przestępcy unikają takiej broni bo jest prosta do wyśledzenia, dlatego zawsze będzie ona kupowana na czarnym rynku.

"Szwajcarzy żyją w innej kulturze i Twoje porównanie prymitywizuje temat" nie, to właśnie ten argument to robi. nie pasuję do koncepcji to wyłączmy argument :-) Podaj jakieś różnice kulturowe które wyłączają Szwajcarów z tej dyskusji. Znam te obostrzenia, ale to ty na nie się powołujesz, więc wypada je przytoczyć. To nie ja stawiam tezę, że duża liczba broni na rynku = większe zagrożenie = więcej morderstw. Czyli można wprowadzić takie ustawodawstwo, żeby naród był uzbrojony i nie zabijał ? W USA, każdy stan ma inne prawo, więc pisanie że w USA można posiadać broń i broń zabija jest zabawne. W NY posiadanie broni jest mocno ograniczone, a w Texasie nie. Może omówimy problem na tym przykładzie?

"le oni żyją w USA, a tam istnieje łatwy dostęp do broni i duże przyzwolenie na jej użycie." - manipulacja, w niektórych stanach posiadanie broni jest tak powszechne jak myślisz, a jednak ludzie giną.

"Dlaczego to zdanie jest manipulacją? Bo kogo obchodzi legalność, liczy się posiadanie tej broni i chęć wykorzystania jej, a tu (choć nie znam danych) chyba nie ma armii 20 mln uzbrojonych Polaków." ale sam pisałeś, że legalność wpływa posiadanie tej broni a to powoduję wzrost zagrożenia która przekształca się w przestępczość. Broń czarnoprochowa to broń, służy zabijaniu. Ile osób zginęło? Broń czarn. nie wymaga nawet rejestracji, więc ciężko oszacować ile tej broni jest na rynku. Ale skoro broni palnej jest ok 600 tys sztuk, to BC może być naprawdę sporo.
Do tego od 2015 liczba broni w rękach prywatnych wzrosła prawię o 100%, czy liczba morderstw z użycie broni w Polsce wzrosła przez te 5 lat?

Podsumowując, oceniając sens posiadania broni na podstawie wyrwanych z kontekstu statystyk, sprowadzamy rozmowę do absurdu. Poprosiłem Cię o udokumentowanie Twojej opini jakimiś badaniami, zalałeś mnie potokiem ogólników i subiektywni odrzuciłeś argument 'za'. Ja na razie nie stawiam żadnej tezy, liczę, ze rozwiniesz swoją, bo na razie nie wiadomo po co to piszesz. Chińczycy coś tam napisali o USA. Super, w Chinach broń jest zabroniona na maksa, w USA nie. W której 'demokracji' chciałbyś mieszkać?

1

@Comentateiro W demokracji takie pogromy obywateli? = wiesz ile osób ginie na drogach! Jak można dopuścić, żeby ludzie kierowali samochodami! Jeszcze pod wpływem! Skandal.



To, że ktoś został zastrzelony to może być wynik wojny gangów, a nie pogromu obywateli. Chyba coś za bardzo próbujesz manipulować.



"Jeśli dozbraja się ludzi jak w USA," - kto dozbraja tych ludzi?



" to tworzy się zagrożenie" - wskaż badania pokazujące że posiadanie broni przez obywateli powoduje, że ludzie czują się zagrożeni... chyba jest na odwrót.



"jednocześnie powoduje wzrost morderstw" tu również poproszę badania, w Szwajcarii mają równie dużo broni na głowę a jakoś nie słyszałem o tym, żeby się mordowali na potęgę.



"którego by nie było gdyby nie zbrojenie się społeczeństwa" - kolejna manipulacja, ludzie się zbroją się, żeby chronić rodzinę przed przestępcami, a nie przed uzbrojonym społeczeństwem. Gangi mają broń mimo tego, ze jest nielegalna, i zawsze ją będą mieć. To jest powód dozbrajania się społeczeństwa, wyrównywanie szans...



"Czyli broń jest problemem a nie rozwiązaniem" - nie broń zabija, tylko ludzie. W Polsce legalna jest broń czarnoprochowa, ile osób zginęło w Polsce z tej broni? A ile osób zasztyletowano? Zabrońmy noży. Mi bronią nikt nie groził, nóż przy gardle miałem. Broń jest narzędziem, problemem są ludzie.


1

@PatriBarca Jordan robi teraz totalny szajs, ich buty do kosza nie nadają się do kosza a kosztują krocie :-) jadą na nazwisku MJ'a....

2

@lj89 czytaliście o tym, że Brajtłajt może zostać miliarderem, jego firma w US w którą włożył 850 tys jest dzisiaj warta 250 mln xD ja bym go zostawił pod warunkiem, że będzie płacił Barcy za miejsce na ławce xD stać go

3

@jeyx77x "karny był słuszny, więc po co miał iść" - dobry troll

0

@BartqRKO ostatnio prawie mnie taki pieszy nie zabił. Jechałem motocyklem za autem, nagle jakaś faja wskoczył na pasy nawet się nie rozglądając. Auto przede mną ostro po hamulcach, ja też. Problem był taki, że przed pasami koleina na koleinie, włączył się ABS, praktycznie zero hamowania, oparłem się kołem na zderzaku samochodu. Ułameczek sekundy później i wywaliło by mnie do góry. Oczywiście w świetle przepisów winni kierowcy, a pieszy spoko, jemu wolno.

0

@roni1080 ale o czym Ty do mnie mówisz?

To chyba nie do mnie, bo w ogóle się nie odniosłeś do tego co pisałem, ale jak mnie wywołałeś to chętnie będę kontynuował i zapytam. Co świadczy o Tobie, że to właśnie Ty nie jesteś idiotą? Masz jakieś wykształcenie medyczne? Znasz jakieś fakty? Jakie dokładnie śmiertelne białka znajdują się w szczepionkach?

0

@kaczorra86 "a pis i jego miłośnicy budują mosty słowami" - wybacz ale ten dialog zaczął jeszcze Donald Tusk podczas swojego panowania. Wojna polsko - polska to wspólne dzieło Tuska i Kaczyńskiego.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?