ferdas_rawa
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Warszawa
5 obserwujących
7 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Yoshi94 Mingueza grał też na lewej obronie, ale nie jest bocznym obrońcą.
W swojej wypowiedzi mieszasz fakty i wszystko wrzucasz do jednego worka, kontuzjowanych do tych co byli kontuzjowani, 3 ŚO + wahadłowych, do zmian Koemana we wczorajszym meczu (Mingueza zastąpił wahadłowego, wiec grał jako ten wahadłowy? czy PO? a Może ŚO?). Kompletnie nie rozumiem co chciałeś przekazać. Oprócz tego, że Koeman nie ma nic do zrobienia, ręce związane ale mimo tego jest super.
0
@Yoshi94 trzeba być bardzo niewychowanym, żeby zaczynać wypowiedź od stwierdzenie o upośledzeniu umysłowym i dość ograniczonym, żeby liczyć później na dyskusję. Piękny merytoryczny argument, "gdyby strzelili 5 bramek"... to niech wreszcie strzelą! Niech grają do końca, a nie trener po meczu z Valencią (18 w tabeli) mówi, że remis to był maks. A z najgorszym zespołem La Liga nie potrafili tego zrobić. Widzisz, że po każdych zmianach Koemana Barca staję, było tak wczoraj i jest tak prawie w każdym meczu.
I rycerze Koemana, tak jak kiedyś błędni rycerze walczą z wiatrakami, próbują dowieść, że trener to nie ma nic do gadania. Jak nie ma to po co nam Koeman z taką pensją, weźmy Pimente. Para Pique Lenglet grała u EV i byli pewni, mocni, nie popełniali kiksów, teraz w tym chaosie taktycznym, tymi zmianami każdy z piłkarzy się gubi... nie wie jak grać i dzięki temu mamy 15 straconych bramek w La Liga, i nie atak jest naszym mankamentem (mamy 30 bramek strzelonych, najwięcej w lidze, tyle co Real Madryt). Koeman nie potrafi ustawić dobrze obrony. Wystawienie niedoświadczonego na pozycji i na takim poziomie Mingueza - pomijam, że można brać z Barcy B piłkarza, który będzie równie niedoświadczony, ale przynajmniej ograny na tej pozycji jest wyjściem lepszym - jest ogromnym ryzykiem.
Już wolałbym postawić na Firpo. To była Huesca, a nie Real Madryt xD
Do tego ciągle gra Busi...
3
@sokot inny typ piłkarza, de Jong nie jest 10, która może tylko kreować bramki, błyszczeć na boisku. On zapieprza jak może i w obronie i z przodu. Właśnie on i Pedri trzymają tę Barcę jeszcze nad wodą.
0
@RosjaninBut można go ocenić za 20 lat pracy w innych zespołach. Nic wielkiego, nic na miarę Barcelony. W Evertonie dali mu 200 mln na transfery i ... wywalili go po paru meczach bo grali strasznie a transfery okazały się pomyłką.
Też jestem ciekaw jak poradził by sobie EV... ale śmiem twierdzić, że mielibyśmy parę pkt więcej. EV był specjalistą od wymęczonych wyników i Barcelona była bardziej zdyscyplinowana w obronie. Właśnie w dobie takiego kryzysu mógłby się sprawdzić, bo znał już szatnie, Barcelonę, Barcę B itd. Ale kto wtedy wiedział, że będzie taki kryzys.
@Gall mowa o środkowych obrońcach, ale miło, że łapiesz się takich błędów, żeby pokazać, że nie mam racji, widocznie inaczej ugryźć tego nie możesz :p
0
@OTX sprawdzam! Kogo do kadry wprowadził Koeman?
Fatiego? Który w 2019/2020 za EV i Setiena zdążył rozegrać 1375 minut a miał wtedy 17 lat!
Araujo, który zdążył już zagrać (235 min), a może Puiga, Alene? Nawet Mingueza do 1 składu zapraszał EV! Tylko jak Ci mieli grać jak Umtiti trzymał formę, Lenglet też, do tego był Pikej. Mimo tego dostawali szansę.
Przed Koemanem w 2019 szansę otrzymali również, Collado, Monchu, Puig, Alena, Perez, Wague, a do 1 składu zgłaszano również kilkunastu młodych graczy! U Koemana nie ma takich akcji, nikogo z Barcy B nie wyciągnął, bo zrobił to EV i Setien.
Oczywiście możesz napisać, że gra wprowadza Pedriego i Desta... no ok, EV wprowadzał Arthura, Dembele, Malcolma. Więc nabytków nie ma sensu liczyć.
Dlatego, ja nie widzę, tej wizji Koemana - nie bronię tutaj EV, cieszyłem się jak go zwolniono, ale z perspektywy czasu widzę, że po nim byli gorsi.
@kaamil1910 A czytałeś co napisałem? Koeman za każdym razem wprowadza takie zmiany, po których Barca staje i nie wie co robić. Wprowadza nimi chaos. Barca praktycznie nie potrafi odwrócić losów meczów, często modlimy się o wynik do ostatniego gwizdka. To ja zawuważyłem w tym meczu, Ty widziałeś, że ładnie zagrali z Hueascą... która ma 12 pkt i już wiadomo, że to główny kandydat do spadku :-)
0
Szukam w komentarzach rycerzy Koemana i na razie nie widzę... Czy po wczorajszej kompromitacji jest jeszcze chociaż jeden który napiszę, że Koeman może nie ma wyników ale ma wizję gry? Przecież wczoraj broniliśmy wyniku 1:0 z ostatnią drużyną La Liga, a tutaj ludzie płakali, że Valverde zły... a Valverde robił poodbnie z Realem, Sevilla, ale nie k.... Huescą... i niby nie mamy obrońców, ale wczoraj w pewnym momencie na boisku było ich 3, kto rozsądny wystawia 3 obrońców, przecież oni non stop robią błędy, więc wprowadzenie 3 to sabotaż. Pomijam, że mamy zdrowych 3.5 stopera, wiec ryzykowanie kontuzją i wpuszczanie 3 to bardzo duże ryzyko... żeby obronić się przed potężną Huescą...
0
@Pstryk przyznał, że mógł zejść z pensji. Ale jak go wywalili, to nie chciał zejść z kasy i Barcelona płaci mu 12 mln żeby strzelał bramki dla Atletico, czujesz tę patologię. Barcelona płaci mu 12 mln za sezon, aby ten walił bramki dla rywala. Więc jaka tutaj oszczędność na pensji? Dzięki odejściu Suareza, mamy tylko 12 mln euro rocznie, zniszczoną reputację, brak 9, wstyd na cały świat i brak pewności, że zagramy w LM w przyszłym roku
1
@RivaldoVitorBorba noooo kurde jeszcze jest Gmoch!!
1
@Gregsky10 a u nas za to Brajtlajt szaleje. A rozbita grupa amigosow juz nie gra miedzy soba bo Messi wogole nic nie gra. Bijemy sie na 4 miejsce i placzemy ze nie mamy 9. Brak awansu do LM zaboki bardziej niz pensja Suareza. Dalej twierdzisz ze musial odejsc? :)
1
@Alan_fcbfan to samo napisalem pare dni temu, wizjoner!
2
@Alan_fcbfan ale wazne ze ma wizje, styl, plany na ten zespol xD trener na lata
Mialbyc lepszy niz EV, bo ofensywny styl. A tu gra asekuracyjnie z Huesca. Roznica taka ze EV zdobywal mistrzostwa a z Koemanem maks Liga Europy :)
2
@RivaldoVitorBorba Tuchel, moze Blanca mozna namowic, albo nawet wziac Pimente :) gorzej byc nie moze
1
@Gregsky10 to wytlumacz czemu zostal oddany i wyplacaja mu jeszcze pol pensji... Dla oszczednosci? Przeciez placa mu pol pensji za to ze wali gole dla Atletico:) a sam Suarez w wywiadzie przyznal, ze byl gotow zejsc z kontrkatu byleby zostac
0
@th@les laporta obiecal slodycze w samolocie!!!
2
@Values Rosella i Bartomeu do Barcy przyprowadzil Laporta, to byly ziomki, poki sie nie poklocili :)
0
@StephanosCrushes sa slabe jak Nasz trener! Dziekuje ze rowniez to zauwazyles :) a analizujac jego historie trenerska okazuje sie ze tylko w Holandii mial wiecej punktow na mecz. Wiec wynik 1.90 PNM ktore ma w Barcy moze sugerowac ze wiecej nie wycisnie:) w powaznych klubach mial maks 1.6 a w Valencii 1.2.
0
@StephanosCrushes bledy indywidualne, jesli sa sporadyczne to niestety pech, ale co mecz? Od tego jest coach zeby takie rzeczy naprawiac, zatrudnic psychologa do sztabu, dac odpoczac psychicznie. A paradoskalnie ci co wiecej bledow popelniaja graja czesto. Busi, Griezman to ikony. Obaj maja zmiennikow :)
I duzym bledem jest uwazanie ze bledy indywidualne to przypadek, bo sa bledy wymuszone i nie wymuszone:) a chaos taktyczny Barcy nie pomaga. Trener to podstawa kazdego sportu:)
0
@mozart nic Ci nie przypisałem xD idź szukać atencji gdzie indziej xD Ja doskonale wiem co i do kogo piszę, zaczepiłeś mnie a ja nie mam najmniejszej ochoty czytać Twojego bełkotu xD
0
@socha nie pojmuje bo to nieprawda. To tylko Twoje zdanie nie poparte zadnym dowodem. I na tym opierasz swoj caly wywod
0
@mozart a Ty zdajesz sobie sprawę, że za pierwszym razem nie komentowałem Twojego postu tylko bernardFCB? Nie on a Ty mi odpisałeś i mi zarzucasz, że nie czytam ze zrozumieniem? xD bernardFCB to Twoje drugie konto i Ci się pomyliły? Czy jak?
Koeman ma wybrać najlepszą 11, koniec. Dembele to top 3 lewych pomocników w lidze hiszpańskiej, dla mnie wyżej niż grubas Hazard. Tylko, że ryży to słabiutki trener i nie umie ustawić poprawnie 11 i wykorzystać potencjału piłkarzy. A ty weź się naucz paru rzeczy, takie postanowienie noworoczne:
- nie odpisuj na komentarze nie kierowane do Ciebie,
- słuchaj swoich rad!
- jak już wbijasz między wódkę a zakąskę to ogarnij co to jest ironia.
pzdr
0
@socha ale czytałem wywiady z Laportą, dzisiaj został opublikowany, z konkretów, wracają słodycze do samolotu xD
Ja napisałem, że co to wina Koemana, że Barca ma długi? No właśnie czytanie ze zrozumieniem.
Kiedy do Ciebie dotrze, że nie będę zaczynał dyskusji o tym kto mógłby być lepszy niż Koeman, bo:
- pisałem to wielokrotnie, nie będę tego powtarzał,
- dwa nie chcesz zacytować odpowiedzieć mi na pytania, zasłaniasz się tym, żebym poszukał, przeczytał, to poszukaj sobie w mojej historii postów, kogo widziałbym na stanowisku trenera zamiast Koemana. Przyjemnej lektury.
Kandydatów było więcej pochetinno i Koeman... ale nawet z tej dwójki Argentyńczyk jest dwie klasy wyżej.
Barca co roku się osłabia, tylko, że z 2 miejsca w lidze spadła na 6 i perspektywy wyglądają tragicznie! :-) A brak LM w przyszłym sezonie pogrąży ten klub na lata w chaosie.
Ponieważ to wątek o Foncie i Laporcie, dzisiaj dostarczono nam nowe informację o kandydatach. Każdy coś tam powiedział, wskazał jaki ma plan (o dziwo Xavi niekoniecznie będzie trenerem), a Laporta przegadał jaki to on nie był zajebisty, że inni na nim budują kampanię i pierdu pierdu. Jedzie na fejmie a nie na pomysłach. Zostanę se prezydentem i jakoś to będzie. Coraz bardziej mam wrażenie, ze Ci co go popierają myślą podobnie.
I na koniec, dla mnie może prezydentem zostać nawet Laporta, ale ważne żeby Ronalda wywalono tak szybko jak się da. I daruj sobie swój fanatzym, mądrzejsi od Ciebie mnie nie przekonali do rudego, więc i Tobie się to nie uda.
0
@mozart może wpuszczać nawet woźnego, byleby by były wyniki, ale pisanie że Dembele ma zero mózgu i jest słaby, dlatego Barca przegrywa jest śmieszne xD bo od tego jest trener, żeby nie wpuszczać takich na boisko. A na lewe skrzydło mamy paru zawodników xD
W 2021 życzę Ci, żebyś częściej się słuchał, bo chyba nie stosujesz się do swoich rad :-)
0
@socha A rozmawiamy o trenerze, czy o Foncie i Laporcie? Do tej pory nie odpisałeś mi na moje pytania a sam je zadajesz i do tego nie na temat? :-) Ja kolego nie raz pisałem na tym forum, że Koeman był najgorszym z możliwych wyborów, wszystkie inne po prostu były lepsze, co nie znaczy, że z innymi trenerami mielibyśmy LM. Koeman nigdy nic nie zbudował od zera, a rozwalił kilka zespołów. Proste jak 2+2.
Wmawiasz mi hipokryzję? Gdzie ja napisałem, że dług jest przez Koemana, nie zarzucaj mi czegoś czego nie powiedziałem ok? Koeman po prostu wiedział, że Barca tonie. Podjął się wyzwania i nie sprostał co widać w tabeli. Ale są tacy, którzy pudrują trupa xD i mówią, że jest fajnie.
Do tego to Ty uważasz, że Koeman ma szrot, tym szrotem Setien i EV zajęli 2 miejsce, a przyszedł Pedri, Dest, Trincao. Śmiem nawet powiedzieć, że tym szrotem EV w 2020 wygrał by majstra. A tym sezonie byłby co najmniej w TOP 3.
Do tego to popłynąłeś, wyczytałeś z moich wypowiedzi coś czego nie mówiłem i pięknie zmieniłeś temat rozmowy, żeby uciec od tego o czym rozmawialiśmy. Brawo!
Koeman jest dla mnie słaby bo mimo, że Trincao nie umie przyjąć piłki non stop wchodzi, a taki de la Fuente nie dostaję minut. Wkurza mnie, że Puig co wejdzie to daję fajną zmianą a w ogóle nie gra. Wkurza mnie, że Griezman i Busi potrafią wyjść w 1 składzie, a są pod formą ewidentnie. Busi zagrał 1055 minut a taki Pijanic, który gra lepiej zagrał tylko 818. Koeman w tym sezonie tylko 1 odwrócił losy meczu. Raz, jego zmiany nic nie dają, a nawet po jego zmianach Barca siada i oddaje pole. Ale co z tego jak Ty zaraz i tak sobie uroisz coś czego nie powiedziałem i na tym będziesz bazował swoją wypowiedź xD
Rozwaliło mnie jak z Valencią wystawił 5 ofensywnych zawodników, zremisował a po meczu ten wielki motywator jedyne co umiał powiedzieć, że może remis to był maks, który można było ugrać. Zobacz sobie na Zidane, który trenerem jest żadnym, ale on potrafi wykrzesać z tych piłkarzy 100%. A nasz Koeman... masakra.
0
@socha nie jego? Wiedzial gdzie idzie, przed jego przyjsciem wszyscy wiedzieki o dlugach, o braku kasy na transfery, problemach z FFP, tylko Koeman nie wiedzial xD bidula. Na razie 6 miejsce w lidze... Rewelacja!
3
@bernardFCB skoro Demebele ma zero mózgu i jest fatalny do błędem Koemana jest to że go wpuszcza na boisku. Tyle w temacie.
0
@StephanosCrushes hahah na jakości trenerskiej? A coż takiego zrobił Koeman, żeby kiedykolwiek tę jakość mieć. Mistrzostwo z Ajaxem? xD Puchar z Valencią, którą prawie spuścił do Segunda a piłkarze go nienawidzili? A może Everton, gdzie wyleciał z hukiem? Że kadra Holandii dobrze grała, yhm. Popatrz sobie na wyniki i nie powtarzaj tego populizmu, Koeman niech sobie prowadzi kadry, bo klub to dla niego za dużo. Skuteczność miał na poziomie Brzęczka ok 55% możliwych zdobytych punktów, Brzeczęk na dzień przyjęcia Koemana do Barcy miał ok 53% , a jak obejrzysz terminarz to obie te drużyny miały podobny (jeśli chodzi o trudność). Tylko nie ma co porównywać Polski do Holandii a np: taki LE z Hiszpanią ma skuteczność 71%. To jest jakość trenerska! :-) a Loew prowadzący Niemcy od 2006 ma skuteczność 63% i puchary na koncie. Więc Koeman na razie NIC nie osiągnął więc pisanie o jego jakości trenerskiej jest zabawne. Ot poziom Brzęczka xD tylko Koeman prowadzi kluby od 1999 roku. A wcześniej był chyba asystentem vag Gaala, więc po takiej szkole i 20 latach w europie powinien być właśnie jak Loew czy Enrique. Tak serio, nie lubię Koemana, nie uważam go za dobrego trenera na Barcę, uważam tak od wielu lat. A ostatnie pół roku pokazuję, że miałem rację, więc nie dyskutuj ze mną ale z tabelą :-)
i to co piszę to nie wiedza piłkarska, to czysta matematyka!
0
@StephanosCrushes Czyli mówisz, mi że nasza najlepsza '11' jest na poziomie 6 miejsca?! Czy los jest okrutny i Nas tak ukarał? Tak jak napisałem, trener ma wyciągać z graczy to co najlepsze, ustawiać optymalną 11 i nie ma tłumaczenia. Skoro mamy 6 miejsce to albo nie umie tego robić, albo mamy słabych piłkarzy. Ja widzę, że piłkarze jeszcze sezon temu bili się o mistrza pod wodzą przeciętnego Setiena, a teraz walczymy o top 4, nie widzisz tutaj winy Koemana?
0
@socha ale ja wiem co Laporta mówi, jestem tylko ciekaw czy Ty przeczytałeś, czy znasz towarzystwo z którym startuje, jakbyś coś zacytował to miałbym pewność, że wiesz o czym mówisz, a tak? Mam pewne wątpliwości. Bo w zacytował wypowiedzi nie chcesz , a o Xavim piszesz w kółko to samo co post, chłopie przeczytałem, rozumiem xD I najważniejsze! Ja nie uważam, że Laporta jest fatalny, ja uważam, że jest ktoś lepszy. Nie przypisuj mi czegoś czego nie napisałem! To Ty innych uważasz, za głupców. Ja po prostu widzę, że Laporta, nie ma większych pomysłów na Barcę, liczy trochę, że pojedzie na patencie. Samo nazwisko Laporty, sam fakt, że wraca, da dużo. Laporta mógł dać ławkę Barcelony Mourinho, który wtedy zdaniem ekspertów był najlepszym trenerem na świecie, a dał Guardioli szansę.
I masz rację NIE zburzy, bo nie można zburzyć Camp Nou bez zgody władz miasta, konserwatora itd, więc ja się nie martwię o to co chce zrobić, tylko mnie bawi co za bzdury gada. Bo Laporta idzie w czysty populizm, a jak wiadomo, obietnice przedwyborcze mają zebrać poparcie i prawie w ogóle nie przekładają się na prezesurę.
Font mi pasuje, nie dla tego, że mnie urzekł, tylko bardziej mi pasuję jego wizja Barcy np: wywalenie Koemana (Font tak jak ja od początku był przeciwny, zatrudnianiu Ronalda w Barcy). Choć z tego się wycofał, bo później powiedział, że jak będą wyniki to Koeman zostanie. Na szczęście Ronald ma takiego pecha, przełożone jego złymi decyzjami, że jest najgorszym trenerem (patrząc na wyniki) od ponad 30 lat więc musi polecieć.
Laporta przegrał z Bartomeu w 2015 roku, najlepszy prezydent w hgistorii Barcelony przegrał w wyborach z najgorszym xD dlatego nie byłbym taki pewien, czy Laporta wygra te wybory.
0
@socha zadalem ci pytanie, umiesz na nie odpowiedziec? Czy w kolko a Xavi nie przyjdzie... Zapatrzony w Fonta? Nie... Raczej nie wierze w Laporte, jak czytam wypowiedzi kandydatow na prezydenta to wypowiedzi innych niz Joan pasuja mi bardziej.
Wiesz ze Laporta chce zburzyc Camp Nou? Tylko ze sie chlop nie zna, bo nie mozna zburzyc stadionu bo to zabytek xD ale chetnie poslucham czym cie urzekl Laporta, moze mnie przekonasz xD
3
@Image bo moze mam lepszy hajs w tym co robie teraz? xD