ferdas_rawa
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Warszawa
5 obserwujących
7 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
@Slazmi Dokładnie tak. Tylko awansują nie kobiety zdeterminowane a ludzie zdeterminowani. Mnie tylko zastanawia czemu ta determinacja w Polsce jest większa niż w Skandynawii, mimo, że u Nas panuje stereotyp matki, zony i kochanki a na polnocy nie.
1
@Persyfl
masz rację. Tylko tezę da się również obalić, co jest bardzo często stosowane w matematyce.
Druga sprawa, to ja nie bronię tezy, tylko teorii, tezą jest to co piszecie, że wychowanie dziecka bez uwzględnienia płci jest ok. To jest nowość, od setek lat jednak postępowano według mojego wzorca i to ja mam przeprowadzać dowód?
To że podjąłem się tego, wynika z tego, że prowadzicie dyskusję na zasadzie a moim zdaniem...
Przeczytam ten raport i chętnie się do niego odniosę. Potrzebuje chwili.
0
@Chwytliwy które badania są stare? Te z 2019?
6
@pax poczekaj bo się zaorałeś. Skoro w Szwecji jest najwyższy współczynnik aktywnych zawodowo kobiet przy jednocześnie przy drastycznie niskim odsetku kobiet na stanowiskach menagerskich to chyba jednak dowód, że coś u nich nie działa :) i skoro kobieta rezygnuje z awansu, kariery, wysokiej pensji (która wymaga zaangażowania) to jednak dowód, że to kobiety lepiej spisują się w roli matki a faceci w pracy? Oczywiście podatki, a raczej poziom życia, blokują kobiety zawodowo, ale czemu nie mężczyzn? :-) Bo zarabiają więcej i kobiety świadomie decydują się, żeby zostać w domu... czyi zgadzają się na taki seksizm? Dlaczego? Bo jest im wygodniej, bezpieczniej? Czemu nie walczą, żeby facet siedział w domu a kobieta zajmowała jego miejsce? Przecież o to im chodziło.
I jak wyjaśnisz inne ciekawe statystyki, przemoc wobec kobiet, odsetek kobiet na uczelniach technicznych... wiesz, że w Szwecji nie ma praktycznie mężczyzn pielęgniarzy?
0
@Persyfl ok, proszę o źródło. Gdzie udowodniono, że 90% gwałtów w Polsce nie jest zgłaszana. Jeżeli można wyliczyć taka statystykę, to można ją również uwzględnić w badaniach. To co piszesz, to odwracanie kota ogonem, próba obalenia badania naukowego, nieudowodnioną hipotezą.
ps. badania na temat przemocy w Szwecji zrobiono w 2019 roku, to nie są stare badania.
Gracia, E., Martín-Fernández, M., Lila, M., Merlo, J. and Ivert, A-K (2019): «Prevalence of intimate partner violence against women in Sweden and Spain: A psychometric study of the ‘Nordic paradox’». PLOS ONE 14(5): e0217015.
0
@pax
Coś się gubisz w tym co piszesz. Raz podajesz Skandynawię jako region w którym jest nacisk na równouprawnienie a raz jako kraj w którym to rownouprawnienie jednak nie funkcjonuje.
Nie gubię - to jest właśnie paradoks nordycki... robią jedno wychodzi drugie.
1
@Chwytliwy to, że nie ma odniesienie to nie oznacza, że nie jest zależne. Moim celem jest pokazanie gigantycznych różnic płciowych w krajach gdzie od lat, walczy się ze stereotypami.
Napisałeś, ze kolega mieszka w Skandynawii i nie widzi różnić, ja Ci pokazuję, że są. Kolosalne. Są badania psychologów, które wiążą to z płcią biologiczną. Wy oczekujecie, ze ja wam tutaj teraz to zbiorę i przedstawię? No bez żartów. Poczytajcie troszkę... bo gdybym był w stanie napisać takie opracowanie naukowe, to miałby pewnie prof przed nazwiskiem.
Jednak rozłożenie problemu na czynniki pierwsze i udowadnianie jednego po drugim dowodzi całej tezie.
Jeśli się mylę to wy rzućcie jakimś badaniem naukowym pseudonaukowym? Bo dużo łatwiej się czepiać kogoś kto przedstawił konkrety, niż udowodnić coś samemu :)
0
@Persyfl w artykule jest źródło.
0
@Chwytliwy kolego, odnieś się do hasła - paradoks nordycki. Podałem Ci jeden artykuł, jest ich więcej.
Np taki cytat pochodzący z badania na temat przemocy wobec kobiet:
"Niedawne europejskie badania wiktymizacyjne dotyczące przemocy wobec kobiet obejmujące 28 krajów UE (opublikowane przez Agencję Praw Podstawowych
w 2014 r.) pokazały jednak ciekawy paradoks. Najwyższe wskaźniki wiktymizacji
kobiet przemocą zarówno ze strony partnera, jak i niepartnera odnotowano w krajach
nordyckich: Szwecji, Danii i Finlandii, "
0
@pax
Innym skutkiem wysokich podatków jest to, że w związkach dochodzi często do układu, że mężczyźni – jako zarabiający więcej – zwiększają liczbę przepracowanych godzin, podczas gdy kobiety zmniejszają, by pracować w domu....
Po raz kolejny pytam, dlaczego KOBIETY rezygnują z kariery a mężczyźni nie, skoro kraj dąży do równości? Przyjęto, ze mężczyźni zarabiają więcej? Więc w kraju równości, rezygnacja z pracy kobiet opiera się na nierówności płacowej i automatycznie foruje mężczyzn i pogłębia tę nierówność. Normalne jaja :-)
3
@badej60 retoryka lewicowa. Każdy może mieć inne zdanie, póki to nasze zdanie.
0
@pax a dlaczego to kobiety maja rezygnować z kariery?? Czyżby to skutek tego wychowania w równości? Wysłałem pierwszy lepszy artykuł, nie będę wam podawał na tacy wszystkich opracowań na ten temat, macie hasło 'PARADOKS NORDYCKI' i dalej pinokio idzie sam.
0
@Chwytliwy a ja pisze o skutkach takiego podejścia. Zatarcie stereotypów w wychowaniu dziecka ma na celu wyrównanie tej 'nierówności płci'... czyli brak stereotypów w wychowaniu dziecka skutkuje tym, że objawiają się One w dorosłym życiu w dużo większym stopniu.
Jedną z głównych różnic płci jest poziom z agresji, motoryka. Jeśli od najmłodszych lat nie będziesz wychowywał chłopców w określony sposób, to Oni w okresie dojrzewania nie poradzą sobie z emocjami a to może doprowadzić do powaznych kłopotów. Nie wiem czy wiesz, ale te same badania, tej paradosk nordycki dotyczy również problemu przemocy wobec kobiet. Podałem CI bardzo obszerne hasło, poczytaj sobie o tym i jestem ciekaw czy to jakoś wpłynie na Twoje zdanie.
0
@Chwytliwy więc wyjaśnij nam tutaj skąd się wziął paradoks nordycki :) bo naukowcy są tym faktem zdumieni. Bo walczą o równość płci a wszystkie statystyki pokazują, że różnice się pogłębiają.
0
@Chwytliwy dlatego napisałem, ze nie pisz o hipokryzji. Gdzie powodują? Właśnie w Skandynawii. Ty obserwujesz naszych północnych sąsiadów przez pryzmat TV.
https://forsal.pl/artykuly/949515,nordycki-paradoks-panstwo-opiekuncze-niszczy-kariery-kobiet.html
W artykule masz link do badań.
4
@Chwytliwy nie wyzywaj innych od hipokrytów... bo sam nim jesteś. Napisałem Ci już wyżej.
ps. sam ją sprowadzasz, zamiast merytorycznie się odnieść do kolegi, wyjechałeś z hipokryzją. Jak to nazwać?
Ciekawostka. W Szwecji jest duży nacisk w edukacji na zacieranie stereotypów kobiet i mężczyzn, a badania naukowe pokazują, że efekt jest odwrotny, bo hormonów nie da się oszukać. I na to są papiery...
5
@Chwytliwy Nie wyzywaj ludzi od hipokrytów...
7
@Chwytliwy o kurde ale jestes oderwany:) atakujesz ludzi ze nie obejrzeli ze zrozumieniem a sam piszesz o 'wiadomych pogladach' JKM, ktorych ja mimo ze slucham go od lat nie znam :)
1
@horang ciekawe, Emerson ma lepsze statystyki niz Semedo, jest mlodszy, duzo lepszy w defensywie, silny, szybki. To jego pierwszy sezon w La Liga...moim zdaniem niech zostanje w Betisie a za rok do Barcy. O ile utrzyma dyspozycje.
0
@Edoss poszukaj, to akurat Marca z 2019. Na fcbarca.com pisali, pisza to samo. Wiec poprosze chociaz jeden link ktory zapczecza tym informacja :) bo na razie powolales sie na anonimowy komentarz pod artykulem xD
0
@prodigy to ze pieperzysz glupoty :)
0
@Dari0G wow, kurde jestes kabareciarzem roku xd zart za zartem... Mistrz
1
@Iwczak a wiesz ze hmmm, nie jest to glupie :)
0
@Dari0G als jestescie super zabawni... Stan duperzy jak sie patrzy. Porownanie Puiga do Arthura jest co najmniej szmieszne... Jakby porownywac lambo do malucha tylko dlatego ze jest czerwone... Arthur byl, jest i bedzie, sredniakiem.
0
@Edoss
Tak Betis zapłacił za gracza 6 mln, żeby go promować Barcelonie. Polecam artykuły z 2019.... "He will initially join on loan until the summer and will be with Betis until June 2021, when Barcelona can sign him for six million euros, plus an additional bonus, though Betis will retain a percentage of any future sale."
W skrócie, Barca może go odkupić za 6 mln, lecz Betis nadal zachowa procent od przyszłej sprzedaży.
O tym super dealu było wiadomo w 2019 i to żadna nowość. Więc kolega Yoshi wie coś więcej, niech się podzieli źródłem, lecz mnie się wydaje, że nie wie nic, a tylko wysuwa przypuszczenia.
0
@Edoss Jak Barca go kupowała to mówiło się wprost, że kupują go na spółkę...
1
@Turio
Jeśli Barca sprzeda Emersona za 30 mln to zarobi na nim 3 mln zapłaciła za niego 12 mln z czego 6 mln Betis zwrócił za wypożyczenie. A jeśli sprzedadzą go za 25 mln to zarobimy na nim 6,5 mln - 6 mln wyłożone rok temu... 500 tys euro! Za typa, który jest jednym z bardziej obiecujących obrońców w La Liga.
Jeśli weźmiemy go za darmo, tak Betis będzie miał 50% do jego praw. Barca kupiła go na spółkę. Betis jest tak zabezpieczony, żeby przez 2 lata kupienie go było nieopłacalne... ale jak widać dla Bartka każdy biznes jest dobry żeby stracić ale wpisać dochód na papierze.
1
Ale ze nie dali szansy Arthurowi? Toż to był młody talent, gruby, ale młody. I jeszcze ściągnęli rozgrywającego ok 30!? Przecież Arthur by wszystkiego nauczył naszego Pucia LD
0
@MaFCB jak sie dowiedziałem o tym bylem sceptykiem, nawet napisałem taki komentarz. Ale czytam argumenty innych przypominam sobie jak wyglądała gra zespołów Blanca te 10 lat temu i coraz bardziej się przekonuje, ze to nie tylko dobry co świetny ruch.
0
@Lucassito Jupp oficjalnie ogłosił emeryturę. A Blanc był na emeryturze z wyboru. Nie interesujesz się, więc może dlatego niewiele o nim wiesz. To jest naprawdę niezły trener, z wizją, potrafi zrobić coś z niczego. Dostał angaż w PSG właśnie za to co robił z Bordeux i bardzo podobała mi się gra GB za czasów Blanca. fantastycznie wypromował siebie, zawodników oraz klub. Wtedy bardzo chciałem, żeby został trenerem Barcy. Poszedł do PSG i też swoje zrobił... niby fajnie, ale moim zdaniem ma jeden minus, w Barcy nie dostanie wsparcia, aby zrobić rewolucję w drużynie. Jeżeli dostanie (w końcu to były zawodnik Barcelony) to może być bardzo dobry ruch.