0

@Midast masz rację. Semedo jest super gościem, ale Alvesem nie zostanie. Tylko problem jest troszkę w innym miejscu. Semedo kończy się kontrakt, pewnie będzie chciał podwyżkę, coś tam było ostatnio, że marudził przy przedłużaniu... w Barcy jednak nie odpalił, więc oddajemy go bez żalu. Dostajemy za niego 25 mln, zmiennika na prawą obronę i PIjanica. Szczerze? Pierwsza udana sprzedaż od lat. Pod pewnymi warunkami. Kolejne wymiany będą dotyczyć Rakiety.

Finansowo - 25 mln do przodu, a jak z pensjami, czas pokażę. Dwie pensje pewnie są wyzsze niz jedna, ale nie wiadomo ile zażyczył sobie agent Nelsona za przedluzenie.

Sportowo - Semendo nie jest niezbędny. Mamy Emersona w Betisie, który moim zdaniem będzie kotem, teraz się mówi o tym łebku z Ajaxu (za 20 mln). Roberto, Waque, De Siciglio.
Nie odczujemy braku Nelsona, natomiast dostajemy w zamian Pijanica, który potrafi rozegrać, daje Barcy coś czego od jakiegoś czasu nie było. Rozegranie. Pomoc Busquets, De Jong i Pijanic to ciekawa opcja. Moze odzyskamy kontrole nad meczami i zaczniemy grac do przodu. Ciagle brakuje mi kogoś kto mógłby biegać i grać pressingiem, ale tutaj licze na wsparcie z ławki w postaci Puig/Alena/Vidal. Tak czy siak Pijanic > Rakieta.

Bonus - dzięki temu transferowi bez żalu możemy pożegnać się z Rakietą tak, że jego odejście to będzie czysty zysk.


0

Aż nie wiem co powiedzieć.... jeden z najciekawszych transferów Barcy od lat i nie można o tym pisać :)

2

@Lucassito A dlaczego tak uważasz? Nie ma lepszego < 20 lat w Barcy niż Pedri.

0

Panie inżynierze, to jeb..ie...

0

@monsterrize i jeszcze jedno Ty oceniasz negatywie Rakitica a ja zarzad ze go nie opchnal wczesniej jak byly okazje i Ciebie za to ze uwazasz ze mozna kogos tak potraktowac. To tez ma swoja nazwe, zaczyna sie na c...

0

@monsterrize nie, ja wyznaje zasade ze nie mozna gnoic czlowieka jak nie chce zrezygnowac z waznego kontraktu. Umowa to umowa, obie strony podpisaly papier. A co jak ktos zlapie kontuzje i przestanie dawac cos druzynie to tez go wywalic? Albo zlapie znizke formy? Zgnoic zeby rozwiazal kontrakt? Mozna dac krotki kontrakt, zeby nie bylo takiej sytuacji, albo mala podstawe i premie za rozegrane mecze. Pilkarz za swoja gre zarabia maks do 40, Barcelona dala mu takie a nie inny kontrakt. On zaraz idzie na emeryture, mogli pomyslec o tym przy przedluzaniu. Wiec popraw swoje zwoje mozgowe, bo moje sa na miejscu i wiedza co to umowa.ps praktycznie nikt z Barcy nie chce odchodzic, nie dziwie sie, piekne miasto, super klub, dobra kasa. A skoro Rakitic czuje sie na silach to Twoje pieprzenie niewiele da, bo z gory zakladasz ze on nic nie robi. Opierasz to tylko na twojej subiektywnej opinii. Ma umowe wazne przez rok, w 2021 podpisze pewnie ostatni kontrakt, lepiej to robic z karta w reku a nie jeszcze z kwota odstepnego.

2

@monsterrize ale dlaczego ma odejsc? Umowa wazna? Ma swoje lata? Pytam raz jeszcze gdyby pracodawca doszedl do wniosku ze jestes slaby, to odszedlbys za pewnie gorsza kase? Czy jakby ci za kare kible kazal czyscic to byloby okej? Umowa wazna, wiec zarabia kase zgodnie z zapisami w umowie. Nie znam czlowieka ktory majac do wyboru 100 zl i 50 z, wezmie 50.

2

@monsterrize a niby dlaczego na trybuny? Piłkarz to nie człowiek? Chciałbyś, aby w robocie kazali Ci wypie...lać, a jak nie odejdziesz, to czyścisz kible? Fajnie się gada o kimś innym...

0

@Midast mala niescislosc, Alena poszedl do Betisu bo chcial go Setien ktory chwile pozniej trafil do Barcy. Tobido poszedl do Shalke 2 dni po przyjsciu Kike.. Jedynie Wague mial 2 tygodnie zeby sie pokazac, ale jak tu sie pokazac jak masz spora konkurencje na swojej pozycji.

0

Wreszcie super analiza. Dokladnie tak, Barcelona gra teraz jak Argentyna. Pilka do Messiego i niech sie dzieje magia.

1

@KapitanFCB to popuść .-) bo ja się podpisuje pod tym co napisano wyzej

0

@RobsonPL widzę wygodnie dobierasz daty. Ja Ci piszę, że przez lata Barca kupowała topowych graczy na rynku płacąc dużą kasę. Oglądam ten zespół od lat 90 tych i brak sponsora nie czynił Barcy średniakiem. Inne zespoły miały sponsorów, miały regularne wpływu od lat, a Barca nie. Mimo tej strasznej "dziury w rocznym sprawozdaniu" kupowano czołowkę, za grube pieniądze. Chcesz koniecznie odnosić się do jednego roku 2005.... ok. wtedy nie było kasy z koszulki, a mieliśmy w swoim składzie Ronniego, na którego wydaliśmy stosunkowo mało jak na tamte czasy 32 mln. Gdy to zdyskontujemy do 2020 przy uwzględnieniu tylko stopy inflacji to wyjdzie nam 75 mln. Kupiliśmy gracza który dał nam LM, rozpoczął hegemonię w Hiszpanii i nie potrzebowaliśmy na to kasy z koszulek. W 2007 pojawił się Unicef, za którego nie dostawaliśmy kasy, mało tego zarząd Barcy twierdził, że nawet płaciliśmy kasę Unicefowi. Dopiero w 2011 pojawił się Qatar który dał nam... 170 mln za 5 lat...24 mln rocznie. Co nie było wcale dużą kwotą. Jeszcze w 2016 Bartolomeu zapewniał, że Barcę stać na brak sponsora... Ale kasa jest najważniejsza. Podpisano umowę z Rakutenem i niby 55 mln za sezon. Oczywiście sponsor na koszulce meczowej to na ten moment konieczność, bo magia zespołu bez reklamy już dawno minęła. A na tej magii można było też spokojnie wyrwać parę mln więcej od Nike... bo takie rzeczy da się zrekompensować, bo robiono to w Katalonii przez lata.

I najważniejsze na koniec. Piszesz, że kogo tam ma Real a kogo my... Chłopie zgarnęli 4 LM, nikt nie chce odchodzić, przedłużają kontrakty, mają 32 graczy I składu, a płacą dużo mniej na pensje niż my. Gdyby chcieli hajs poszliby do PSG, ale nie, grają dla klubu. Benzema jest gorszy niz Suarez zgoda, Curtois niz MATS, ok. Ale sumarycznie Real nie jest dużo gorszy, a potrafi za szerszą ławkę płacić dużo mniej niż my. W Barcy to co się ostatnio robi to dramat... My płacimy więcej niż PSG które ma przepłaconych graczy, więcej niż szejkowie z Manchesteru... tylko w LM jakoś nic nie potrafimy wygrać, a Real dał radę, nie raz. A kasę się zarabia teraz na rynku światowym, a nie lokalnym. A świat kochał nas za to, że NIE BYLIŚMY Realem i mieliśmy swoje wartości. Teraz idziemy w stronę wartości ze stolicy Hiszpani... tylko ze nie ma u nas takiego lba do interesow jak Perez. Szkoda słow.

FFP grozi nam banem, dlatego trzeba szybko zwiekszy przychod, zeby placic jeszcze wiecej! Dramat

0

@RobsonPL nic mi nie wytlumaczyles, probujesz wytlumaczyc. Poczytaj sobie o wartosci pieniadza w czasie, inflacji etc. Transfery za 5mln po koniec lat 90 tych sa przeliczane na... Ok 30 mln teraz. Czyli topowe transfery za 20-30 mln to kasa rzeczu 100-150 mln dzisiaj. Barca bez sponsora mogla pozwolic sobie na zakup topowych graczy za suoer kase np Kluivert 20 mln, Rivaldo 23, a nawet grubasa Ronaldo za 15mln. Mogla miec kogo chciala bez kasy z koszulek, kwoty transferow Barcelony zawsze zdumiewaly... Wiec prosze Cie nie uswiadamiaj mnie ze te pieniadze sa niezbedne, bo za koszulki dostajemy 55mln od Rakutena... Co daje ok 6% calego budzetu. A gdyby Barca placila np tak jak Real, to spokojnie na cieciu pensji zaoszczedzilibysmy 150mln. Bo jakos dziwnym trafem Real placi od nas duzo mniej, nawet City x Psg placa mniej.

0

@Tomek54321 gadacie bzdury. Bo jezeli budzet dexyduje o miejscu w tabelo to Barca bylaby zaraz za Realem, a nie w srodku tabeli. Psg, ManCity pompuja miliardy i daleko im do czasow Barcy z Unicefem na koszulkach. To ze zaczelismy zbierac kase i przeplacac za pensje to zaxen argument. Placimy najwiecej na swiecie a jest kilka kluboe ktore na ten moment sa lepsze.

1

@Kubsoleon moze lepiej nie wydawac 500mln na pensje dla graczy? Kiedys w Barcy mocno dbano zeby nie placic kroci, byky te skynne progi. W madrycie sie tego nauczyki, pilnuja a u Nas? Zadluzenie rosnie, pensje kosmiczne, transfery bez pomyslu.

0

@RobsonPL no wlasnie nie szejka ale socios... I socios nie chcieli sponsora na koszulkach i jezeli myslisz ze bez tego sponsora bylibysmy srodkiem tabeli, to jakos Barca dala rade przez 100 lat. Inna sprawa ze jak sprzedawano koszulke Barcy, to za grosze... To samo bedzie ze stadionem. Pojdzie za grosze, bo zatrudniono zbyt wielu graczy za zbyt duze pensje i jakos trzeba sie ratowac. Gdyby chociaz wyciagano kase madrze, zatrudniano z glowa placac z glowa... Nie jedt to klub szejkow ale wydatki PSG to przy Barcy pikius... Taki teraz jest footbal? Jak tak to wole siatke

2

@Pablit
NIe pamiętasz chyba jak to było. Socios nie chcieli sponsora, ale ich miękkie serduszka zgodziły się na Unicef jako akcję ocieplającą wizerunek. Po paru latach oczy przyzwuczaiły się do loga na koszulce i barwy klubowe zostały sprzedane. Tam nie chodziło o żadna charytatywność tylko o oszukanie socios. Teraz to samo się robi ze stadionem. Są tacy charytatywni to niech dadzą kasę z budżetu... a no budżet leży, trzeba nowych źródeł dochodu, więc sprzedajemy nazwę stadionu... tylko nie od razu, najpierw pseudo charytatywna akcja..

0

@Shapiro Naiwni myślą, że teraz będzie inaczej a próby zrobienia z Europy jednego państwa, były podejmowane już od czasów rzymskich, a i tak prędzej czy później wszystko szlag trafiał. Teraz też tak będzie. Jedni w UE widzą, dotację, brak paszportów, erasmusa... a ja widzę składki na inne Państwa, durne prawa, jednolite prawo dla ludzi wychowanych w różnych kulturach, przerośniętą biurokrację, lobbing dużych firm itp. To że UE padnie to kwestia czasu... i mnie bardzo ale to bardzo bawi jak euroentuzjaści sila się, żeby pisać że EU to czyste dobro xDxDxD ps. może ktoś mi wyjaśnić kiedy Szwajcaria i Norwegia planują wejście do "Krainy Mlekiem i Miodem Płynącej?" xD

6

Powiem tak. Wkurza mnie to co się dzieje w Barcelonie. Najpierw nie było sponsora na koszulce, wprowadzili UNICEF - charytatywnie, później walnęli reklamę. Do tego za śmieszne pieniądze, koszulka nigdy nie splamiona reklamą poszła za bezcen. Teraz legendarna nazwa Camp Nou, najpierw charytatywnie w imię walki z koronawirusem, za rok przedłużą umowę, a za parę lat będzie komercyjna nazwa. Ten klub miał tradycję, filozofię, był inny. Teraz robi się z niego taki syf jak 20 lat temu w Madrycie. Perez wyciągnął wnioski a u Nas?

0

@Bagsik88 ale nie mam zamiaru cie przekonywac, bo niewiele rozumiesz... Celem tej rozmowy nie byl Malcom... Przeczytaj jeszcze raz to co pisalem i sam zrozum albo zyj w tej niewiedzy ????????????

0

@Bagsik88 i widzisz... znowu niewiele zrozumiales...

0

@Bagsik88 wysmiewam twoje statystyki, bo sa niemerytoryczne. Ty tego nie widzisz bo nie rozumiesz czym jest statystyka. Porwnujesz pilkarzy ktorzy rezegrali kilkaset minut i na tej podstawie oceniasz kto jest lepszy. Prowadzisz rozmowe jakbys mial wylacznosc na prawde. Ja nie uwazam Malcoma za gracza pokroju Messiego, ale na pewno nie dlatego ze Ty mu wyliczyles taka a nie inna srednia.nie licza sie tylko gole, ale komu sie je strzela, w jakiej sytuacji etc. Idac twoim rozumowaniem Lewandowski jest lepszy niz Messi... Jak mam z toba rozmawiac merytorycznie, skoro u ciebie nie ma merytoryki, sa tylko liczby ktore sobie interpretujesz jak ci pasuje. Malcom nie mial tak naprawde szansy zaistniec, poczatek sezonu dwie kontuzje, jak zaczal wchodzić l w rytm meczowy to go sprzedano. Dlatego dalbym mu szanse, mozliwosc przepracowania okresu przygotowawczego, kilka meczo w cdr. A Fati... Dla niego jest za wczesnie, miejsce w kadrze dostal za darmo, bo sie wszyscy wykruszyli, a nie za zaslugi. Jak mu Messi poda to brama, ale sam... Jezu jest tak irytujacy, mysli ze jest messim a jest jeszcze dzieckiem. Szkoda w sumie Pereza, liczylem ze bedzie takim nkwym Pedro.
I na koniec, smieszy mnie to, ze... Dla ciebie udowodnienie ze malcom jest slaby jest celem zycia:) a dla mnie to sprawa drugorzedna, w tej dyskusji nie drazni mnie to co mowisz, bo mozesz miec racje, tylko jak. Pelen arogancji... Probujesz robic z siebie doktora a jestes tylko anonimowym userem na forum...

0

Komentarz usunięty

0

@Bagsik88 ale manipulujesz...po 1 wyliczyles minuty dla Pereza, Fatiego i wlasnie Griezmana. I na tej podstawie wywiosmowales, ze malcom jest beee. Pomijam fakt ze to smieszna statystyka, bo zebrana na malej probce. Dwa napisalem ze zasluzyl na jeszcze jedna szanse, a nie ze gral dobrze. Widzisz, jak ciezko sie z toba gada, przekrecasz, nie czytasz ze zrozumieniem, manpulujesz.

0

@Bagsik88 nic nie zostalo przedstawione, nie manipuluj. To ze cos tam napisaliscie to zadne dowody, wasza subiektywna ocena. Porownujecie minuty i gole, smiech na sali. Jak mozna porownac Griezmana ktory gra regularnie, czesto i duzo, do gracza ktory byl zapcjadziura.

0

@Bagsik88 stary, nie czesto to mowie. Ale przyj****les sie mimo ze dostales odpowiedz. To co robisz to brak argumentow, sprowadzasz dyskusje to swoich durnych kryteriow . Malcom zasluzyl na jeszcze jedna sznase, bo gral podobnie do pilkarzy ktorzy kosztowali krocie, ktorzy zarabiaja krocie. Uwazasz inaczej, zajebiscie, tylko lo cholere probujesz na sile zainteresowac tym innych. I tylko nke rob lamentu ze cie obrazam, ale Ty obrazasz logike sposobem w jaki prowadzisz dyskusje. Ciebie interesuje tylko to zeby sie przysrac a nie o realna ocene umiejetnosci pilkarza.

5

@blablak tak, na razie są straty, głównie u mniejszych graczy, po takiej bessie przyjdzie hossa, na której ludzie będą zbijać majątek. Gospodarka się odbije i bogatsi staną się jeszcze bogatsi. Dlatego np: wywołuj się wojny, nie dla samej sprzedaży broni, ale o przejęcie i odbudowę kraju. Ta epidemia jest na rękę monopolistów, bo Oni są duzi, poradzą sobie, a później odrobią z nawiązką.

2

@fhero najgorsze, ze ja tez. Ale pod jednym warunkiem, razem z obecnym zarządem. Przy Bartku sprzedaż Messiego to samobójstwo.

0

@endriuuu2 ale skad sie wzieli ci pilkarze, polowa z nich to wychowankowie... Najpierw trzeba bylo dac im szanse. Teraz kupujemy na potege i mamy zawodnikow ktorzy nie maja podlotu do ww lilkarzy

0

@endriuuu2 super tylko te dodatki często grały zastępując tych idealnych. Wyjściowy skład to niezmiennie od lat 11 piłkarzy. A ci idealni, cóż Xavi, Iniesta i Puyol nie dostali szansy od razu, musieli się ograć , poczekać. I nachodziły ich myśli, że może lepiej odejść.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?