0

@zibiku
Ale nie rozumiesz, że w każdej firmie jest coś takiego jak zarządzanie ryzykiem. Od kilku sezonów wszyscy biją na alarm, że budżet płac jest zbyt wysoki. Tylko PSG wydaje więcej. Real ma dochody zbliżone albo i większe, a płaci ok 20% mniej swoim zawodnikom. I udało im się wyrwać nam Viniciousa, Rodrygo, Kubu... bo dali im więcej. Paradoks płacą więcej a jednak mniej.
Przyszedł kryzys i Barca pozbywa się balastu, a jeszcze daleka droga do zejścia do bezpiecznego poziomu. Klub jest w finansowej zapaści, szacuję się, że ma długi na poziomie 800 mln. Nie Covid postawił Nas w takiej sytuacji, tylko zarząd. Pandemia obnażyła bardzo niebezpieczną politykę finansową klubu, który balansował na krawędzi, przyszłą wichura i walczymy o życie.
Więc nie zgadzam się z Tobą, to nie była strategia finansowa, tylko jej brak. Żyli na kredyt, ponad stan i teraz są tego efekty.

13

@FutbolToMagia
Z Semedo też tej prawej strony nie było :-) A jak była to ja nie wiem, w statystykach tego nie odnotowano ;p
Czekamy na Desta!

1

@Peciak z Messim celna uwaga! Po pierwszych 25 minutach myślałem, że Messi zapomniał jak się gra w piłkę! Nie zapomniał, po prostu zespół wziął ciężar gry na siebie. Jeśli to się utrzyma przeproszą i Messiego i Koemana. Bo przed sezonem uważałem, że Koeman nie pasuję do Barcy a Messi szkodzi zespołowi! A jednak widać, że gra jest ustawiana pod teamwork a nie genialnego Argentyńczyka. Jak dla mnie super otwarcie sezonu, dawno nie czekałem na kolejny mecz Barcy jak po dzisiejszym widowisku :)

2

@beneck
de Jong do przodu popisał się paroma prostopadłymi piłkami, coś tam rozgrywał. Ale zagrał przeciętnie, ja się pewnie nie znam, tylko dla mnie Frankie to nie jest materiał na defensywnego pomocnika. Owszem może grać w Barcy Koemana, pod warunkiem, że dostanie kogoś kto weźmie na klatę ciężar zabezpieczania tyłów. De Jong gubi się na naszej połowie, nie potrafi wychodzić spod pressingu, a Busquets zapomniał jak to się robi. Moim zdaniem Oni sobie bardziej przeszkadzają niż pomagają

2

Dla mnie największy plus tego meczu to krytykowana przed sezonem obrona. Neto zachował czyste konto, bo Lenglet i Pique nie dali mu zbyt wiele okazji żeby się wykazać. Nawet sabotażysta Busquets próbował złamać ducha naszych stoperów, ale się nie udało!
Minusem tego spotkania był Busquets, możemy czepiać się Griezzmana, Roberto. Pierwszy często wychodził na pozycję, był aktywny, tylko niestety chyba tylko ja to widziałem. Drugi wypełniał obowiązki defensywne. Nasz antybohater, niestety robił wszystko co mógł, aby popsuć ten mecz :-)

0

@fenix1983 Barcelona podawala strate na poziomie 140 mln a nie 500 mln. Ale zgoda pelna, jak nie zmniejszymy wysokosci pensji to czeka na duzy problem, ale na podworku europejskim. FFP

0

@maksia czyli wzialbys rybe zamiast wedki. Tak Messiego mozna bylo sprzedac, ma swoje lata, ale Fatiego?
Za Neymara dostalismy 222 mln, jakos nawet jednej pozycji za ten hajs nie wzmocnilismy:)

3

Kazdy podpis bedzie weryfikowany ok 15 min, mamy 20 tys podpisow, 4 na godzine, 32 na dobe, ok 224 tygodniowo, 10 tys rocznie. Wiec jedna osoba zweryfikuje te podpisy w 2 lata xD

0

@davson92 no spadna, dlatego Barca musi zarobic kase na kolejnego cracka, a do odejscia Semedo nie bylo kasy nawet na rezerwowego.
Niestety jestesmy w d... Trzeba sie odbic, ciac koszty nawet kosztem jakosci. Co za roznica czy bedziemy 2 czy 4 w lidze, ten sezon na straty.

Ps po odejsciu Ronaldo jakos soecjalnie Realowi nic nie spadlo, wiec badzmy dobrej mysli

3

@Naker Nie do końca o to chodzi. Barca na odejściu tej 3 przy dobrych wiatrach zgarnie ok. 10 mln. Ok mało. Ale na samej pensji mamy z 40 mln. Nikt nie kupiłby graczy 32+, z takimi pensjami jakie mieli. Powiem tak, Bartomeu do wywalenia na zbity pysk. Tylko szatnie trzeba było przewietrzyć, odzyskać kontrolę nad budżetem płac (wydajemy prawie najwięcej). Ten sezon na straty, ale następny? Pożegnamy się z Pikejem, Busim i Messim i odzyskamy kolejne 100 - 110 mln na pensjach. To naprawdę bardzo dużo, ale daję nadzieję, że będzie można coś budować.
Czasem trzeba mocno walnąć w dno, żeby szybciej się odbić! Nie bronię zarządu, szukam jedynie plusów obecnej sytuacji :-)

2

@pax powiem tak, nie jestes sam. Semedo w Barcy gral slabo, tylko czesc widziala w nim kogos sensownego. Nie tlumacz sie, bo polazales swoj punkt widzenia, zbiezny z szefami Barcy,z moim. Nie musisz nkc udowadniac bo juz to zrobiles. A co do tego ze inni nie widza jak slaby jest Semedo... Semedo ma swoje plusy, ktore w Barcy nie sa potrzebne, ma wielki minusy ktore sa niedopuszczalne. Na Barce slaby a na sredniAka ligi angielskiej moze wystarczyc :)

1

O Descie slyszeliscie tylko dlatego ze jest z Ajaxu i pisali o tym goscie z redakcji. Aarons to podobny poziom!!! Dla mnie kandydatow na praeo nest 3 Dest, Emerson i wlasnie Aarons. Choc boje sie tranaferow z ligi angielskiej...

0

Z jednej strony szacuneczek, z drugiej czy w Barcy B będzie się rozwijał?

0

@hazo428 tylko nazwisko go ratuje. Gdyby mial te skille ktore ma a nazywal sie Brzeczek to nikt nie dalby mu Barcelony. W tym nazwisku cala nadzieja... I w asystentach

0

@Filipfcb2000 ma talent do konfliktowania szatni. Juz z Messim nie po drodze, z Suarezem rowniez. Wy mowicie ze ma twarda reke ja uwazam ze to alkoholik i trudny charakter. Poczytaj o nim to zrozimiesz czemu tak pisze.

0

@hazo428 to nie jest moj trener, uwazam go za sredniaka. Uwazam ze to pomylka wieksza od Setiena.

0

@senri koemana super trenera? Hahahahahahah

0

No macie swojego Koemana!

0

@YoungMan ale One nic nie daja. Laporta tez mial wotum nieufnosci. Bartek ze wzgledu na pandemie bedzie opoznial glosowanie, a wybory i tak za pol roku. To nic nie da, to element kampanii Fonta

0

@NightShadow
Ale Ty nie wierzysz w Fonta ja w Koemana. Średni trener, zrobił wielkie zamieszanie na początku, pogadał z Messi i Suarezem. Miało być cukierkowo a będzie tak samo.

Na razie się jaramy towarzyskim z 2 ligowcem. Wygrany 3:1 po 2 karnych. Tak będzie wyglądał ten sezon. Pomijam fakt, że Barca będzie grała 4-2-3-1 - tak czasem grywał Valverde, którego wywalono i krytykowano zewsząd i zmuszano do 4-3-3. PO cholere te miany, lepiej było zostawić Ernesto.

Ale życie zaskakuję, więc chciałbym odszczekać te słowa na koniec sezonu.

0

@NightShadow :-)Skoro nie ma kasy po po cholerę to zamieszanie z Luisem Suarezem? Ta słynna rozmowa Koemana z Luisem? Przecież mamy oddać go za darmo, to skąd wziąć kasę na Depaya? Po co bicie piany, że idzie revolucja... tak rewolucja się zbliża, ale w biurach Fonta a nie w szatni Koemana.

Koeman to żadna zmiana, kontynuacja żenady, wzięli ostrego trenera, żeby jeszcze z dziadków wykrzesał iskry. Nie ma kasy, pomysłu, ani przyszłości na najbliższe lata. Najbliższy sezon na straty. Jeśli coś ugrają to będzie naprawdę ogromny sukces.

4

"Podejrzewam, że będziemy to robić z tą grupą piłkarzy, którą mamy teraz " - rewolucja na całego. Ktoś wierzył że Koeman coś zmieni?

1

@jacek905 Suarez wali bramy leszczom, w waznych meczach wogole nie istanial. Kiedys to jeszcze chociaz gral pressingiem a teraz? Uwielbiam Suareza, ale niestety to juz nie te lata

0

@Ramek za siano za Neymara i za kolejne kredyty. Tak sie bawia szejkowie z Katalonii. Ps. Coutingo jeszcze nie splacony i trzeba oddac Liverpoolowi ok 90 mln.

3

@jacek905
Suarez który najlepiej wywiązał się ze swoich zadań w poprzednim sezonie! - że co? :-)

My mamy walczyć o powrót do wygrywania a nie kręcenie liczb Suarezowi. Strzelał gole, owszem, ale policz ile nam to punktów dało...

1

@kosmos91
Stawiasz mnie w trudnej sytuacji, bo owszem Rakitic z 1 mln + zmienne, Suarez za 3 mln + zmienne, to śmieszne, ale jak spojrzysz na to z drugiej strony, to nasi mają takie pensje, że nikt im tyle nie da. Więc wolą siedzieć u Nas na ławce i odejść z kartą w ręku, albo iść tam gdzie im pasuje, ale za jak najmniejszy hajs, żeby nie stracić. I teraz zarząd ma 2 wyjścia, zostawić i płacić, albo rozwiązać kontrakt wcześniej i zaoszczędzić.
Widzisz, gdybyśmy płacili tyle ile wynosi średnia rynkowa, to byśmy ich sprzdali za dobry hajs, a tak musimy się ratować przed upadkiem.
Dlatego piszę ponownie, finansowo jesteśmy w dnia, 800 mln zadłużenia, pensje ponad 500 mln rocznie, teraz pandemia. A tak śmialiśmy się z szejków, tylko Oni bawią się za swoje, a my na kredyt.

1

@kibicsportu klub od lat nie ma kasy, wiec nie ma jak licytować się z Realem.

0

@Greenalley
Sponsorzy wydają kasę za kliknięcia, za wpisy w google, za like na FB. Każdy szum medialny odbija się na zasięgach a to wpływa na sponsorów. Kompletnie nie wiesz jak działa marketing w XXI w.
moje gdybanie jest tak głupie jak Twoje, to jest tylko gdybanie. To wytłumacz mi dlaczego przeciętny Brahim w Realu ma klauzulę 750 mln, Vinicious Jr ponad 600. A największa nadzieja Barcelony 400... widzisz, że coś tutaj nie gra? i dlaczego bronisz zarządu? To co robią prowadzi klub do upadku.

0

@Greenalley Gdybanie, a ja gdybym był agentem Fatiego to wolałbym podpisać klauzulę na 2 mld, żeby zrobić medialny szum wokół niego i przyciągnąć w ten sposób sponsorów. Ansu Fati, największa klauzula w historii piłki.
Albo jak był bym agentem Fatiego, to poszukałbym mu takiego klubu w którym zarabiałby dwa razy więcej itp.
Wymieniać można w nieskończoność. Zarząd Barcy daję ciała w kwestiach finansowych i to wie całe Barcelonismo, a Ty ich tłumaczysz?

0

@vukoo moze dlatego chciał odejść. Zara będzie powrót Jaspera Clissena xD Szkoda, że ven der Beek i De Ligt tak się nie jarają KUmanem;/

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?