0

@Karol145 Współczuję i życzę by było dobrze. Natomiast raczej nie szukaj wsparcia w dziewczynie, ona odbierze to jako słabość.

1

Może trochę niedobrze że to ogłasza bo debile będą widzieć że to działa na piłkarzy.

0

Mówiąc głowa dojechała mam też na myśli to żeby kiedyś nie stracił motywacji do ciężkiej pracy tak jak Szlirencałer - wielki talent który miał potencjał żeby dominować przez niemal 20 lat a w wieku 24 lat przestał poważnie skakać.

1

@July_6_BcN Ma w 1 kadrze wyniki to go nie dadzą do kontynentala. Trenerzy też raczej na poziomie, jest większy sztab to raczej nie będzie tak żeby trenerzy mieli to popsuć. Nie będzie raczej jak w przypadku Małysza na początku że był wielkim talentem ale był przetrenowany i dopiero po jakimś czasie do tego doszli. W jego przypadku tak jak w każdym ważne aby
1) głowa dojechała ( zachował profesjonalizm)
2) aby po ewentualnych początkowych sukcesach psychika wytrzymywała presję (ale można nad tym popracować z psychologiem).
3)Także by psychika nie zablokowała się po jakimś wypadku.

Co do 1) Rok starszy od Małysza jest Wojciech Skupień talent chyba podobny do Małysza. Ale po latach w wywiadzie powiedział że nie zrobił kariery przez alkohol. Powiedział po latach że gdy był zawodnikiem to nie wiedział że alkohol może mu przeszkodzić w karierze. Myślał że trzeba tylko się dobrze ukrywać z alkoholem żeby go nie złapali i będzie spoko. Wielkim talentem był Mateusz Rutkowski ale po sukcesie w Mistrzostwach Świata juniorów gdzie wygrał ( nawet z Morgensternem) zaczął pić i było po karierze, teraz już nawet nie żyje zmarł w wieku 38 lat. Wojciech Fortuna w wieku 19 lat wygrał mistrzostwo olimpijskie 1972 i po tym sukcesie zaczął pić i było po karierze.
co do 2) Małysz w pierwszym sezonie gdy miał sukcesy miał do pomocy psychologa i fizjologa i robili oni świetną robotę. Ale po sezonie zażyczyli sobie oni wielkiej podwyżki i związek z nich zrezygnował. Potem już Małysz sam sobie radził ale miałem wrażenie że szkoda że nie ma tego fizjologa i psychologa bo z nimi było lepiej. No ale sukcesy potem też były. A np Klemens Murańka był uznawany jako dziecko za wielki talent, wiele wygrywał a prawie nie zaistniał w dorosłych skokach. Zajmował tylko bardzo rzadko odległe miejsca. Pewnie nie miał determinacji i motywacji do ciężkiej pracy po tym gdy bardzo go chwalono jako dziecko.
co do 3) Thomas Morgenstern w wieku 30 lat zakończył karierę, miał wcześniej kilka groźnych upadków. Mówił że czuje strach przed skakaniem i dlatego kończy. Peter Prevc też zakończył karierę z powodu między innymi strachu po upadku.

1

Trochę szkoda mi sportowców mniej popularnych dyscyplin. Od dziecka ciężkie treningi, poświęcenie i nieraz dieta. Wyjazdy i zgrupowania. I morderczy wysiłek w zawodach. I jeżeli osiąga się sukcesy w seniorach to finansowo jest dobrze ale jeżeli nie ma się aż tak dużego talentu lub przeszkadzają kontuzje to pieniążków z tego raczej nie będzie. A piłkarze nieraz lubią sobie pochlać, pobalować, diety nie trzymają a i tak są milionerami.

1

@Bykunn Chyba trener zawodzi. Piłkarzy mają lepszych a zupełnie nie widać było tego na boisku. A największe transfery chyba będą przestrzelone ... ?

1

@July_6_BcN W zdecydowanej większości od samego Kacpra zależy to czy wykorzysta swój potencjał.

0

@BorzyKrzys No wiadomo. Tyle trenuje to musi być szczupła.

0

@sergio5 Robert jest legendą Barcelony.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@Zoker 1 beckham, 4 infantino

1

@Faro Nic nie wiadomo, a jakie masz gwarancje że Yamal będzie zdrowy gdy w sezonie rozegra ogrom meczów i wszystkie w całości. Jakie masz gwarancje że Pedri będzie zdrowy. Nico Williams jeszcze nie doszedł do siebie i nie wiadomo jak będzie za kilka miesięcy. A ich nie da się zastąpić bez utraty jakości. Jest mnóstwo mocnych reprezentacji a poza tym piłka jest coraz bardziej fizyczna przez co jest coraz więcej niespodzianek. Zdarzało się już że najwięksi faworyci nie wychodzili z grupy. Typowanie zwycięzcy nawet przed turniejem to wróżenie z fusów a co mówić teraz. Twój post to przypuszczam że takie podpuszczenie żeby pobudzić dyskusję.

0

@MagFCB Kilka lat temu Paweł Kukiz chciał zmienić system, chciał żeby posłów nie wybierano obecnym systemem partyjnym tylko żeby były JOW-y. Teraz posłowie muszą być posłuszni swoim liderom żeby otrzymać miejsce na liście a dobre miejsce na liście zwiększa szanse na wejście do parlamentu. Przy JOW-ach posłowie byli by bardziej niezależni. Jak to by wpłynęło nie wiadomo. Ale i teraz jeżeli lider/kierownictwo partii rządzącej ma dobre intencje to podejmą dobre decyzje a dyscyplina partyjna w przypadku podejmowania dobrych decyzji też jest pozytywna. Wogóle i dyktatura była by dobra pod warunkiem że wódz by miał dobre intencje i był sprawiedliwy ale nigdy tak nie jest. Dla samej gospodarki ( nie dla ogólnej sprawiedliwości) to dobra jest dyktatura w Chinach bo mocno postawili na gospodarkę i nie wejdzie inna opcja która to zaburzy ani zechce reprezentować interesy innego kraju. W Rosji także w ostatnich latach postawiono na gospodarkę, Putin ( lub ewentualnie ten kto rządzi pod jego imieniem) wiadomo zbrodniarz, ale kraj się powoli rozwija.

Rozumiem co masz na myśli. Dobrze by było gdyby mógł wejść system żeby nie było korupcji, żeby kraj musiał reprezentować swoje interesy a nie inne itp. No ale żeby weszła taka zmiana to partia rządząca musiała by chyba mieć wielką przewagę i ludzi też musiała by do tego przekonać. I musiały by nie być nacisków z zewnątrz. I sama główna partia musiała by utrzymać taką wizję mimo dużego poparcia. Utopia ...
Ja póki co wolę wybierać opcję która jest najbardziej pozytywna ( na szczęście na razie taka jest-przynajmniej tak mi się wydaje). A że patrzą na słupki, grają emocjami - idealnych nie będzie. Jeżeli ktoś byłby idealny i nie patrzył na słupki to też by osłabiał swoją pozycję. Wiem że nawet gdyby Konfederacja objęła samodzielne rządy to byłby wielki opór zagranicznego lobby przed zmianami, media opłacane z zagranicy wściekle by ich atakowały. Puszczano by fałszywy przekaz żeby zachęcić ludzi do demonstracji. No i w efekcie mogli by niezbyt dużo zrealizować z tego co by sobie zakładali i mogli by się trochę upodobnić do dotychczasowych rządzących. Ale i tak wolę to niż to co do tej pory. Trochę by poprawili, może na przykład w szkołach nie uczono by dzieci masturbacji co jest debilizmem.
Dużo by dało żeby ludzie myśleli i analizowali tylko czyny rządzących a nie patrzyli na to co mówią ani na propagadnę. W 2005 roku wyborcy pokazali czerwoną kartkę dotychczasowym rządzącym SLD. Nie weszli do parlamentu mimo że wcześniej rządzili. Media wtedy nie były zagarnięte przez rządzących tak jak od kadencji Pis i mówiły o tych wielu aferach które wtedy były. Dzisiaj także powinno tak być że ten kto narobi dużo afer tak jak wtedy nie wchodzi w następnej kadencji do parlamentu. I żeby wiedzieli wcześniej że tak będzie. No ale można pomarzyć ...
Obstawiam że studiowałaś/eś politologię że masz takie rozkminy ?

0

@MagFCB "Przy masowej absencji rynek polityczny zostaje zmuszony do reakcji - nie da się „sprzedać” narracji, gdy klienci wychodzą ze sklepu."
Jaka miała by być reakcja ?
Ja polityki mam dość, nie chce mi się tego oglądać bo to mnie denerwuje, usłyszę 20 sekund obecnych wiadomości o 19:30 i już nieraz szlag mnie trafia bo propaganda się wylewa. Ale mam swój typ, partię której postulaty mi się podobają - Konfederacja. Oczywiście wiem że każda partia przed objęciem władzy może mieć słuszne postulaty, w przypadku Konfederacji też wierzę że są szczere a po objęciu władzy perspektywa się niemal zawsze z czasem zmienia i są afery. Taka partia w pierwszej kadencji jeszcze może sporo zmienić na lepsze ale z czasem coraz bardziej patrzy by wyciągnąć jak najwięcej dla siebie. Przykład Pis którego pierwszą kadencję oceniam dobrze i ich popierałem, w drugiej się to wszystko rozjechało. No ale do rzeczy. Dlaczego na obecną chwilę nie cenisz Konfederacji - popsuli się zanim doszli do władzy ? Myślę że z czasem może i by się popsuli trochę ale pierwszą ewentualną kadencję myślę że by mieli świetną i by wiele zrobili żeby było lepiej, cofneli by głupoty itp.

0

@MagFCB Ale jak tu zachęcić zwolenników PO i ich przystawek do nie głosowania ?

0

@MagFCB Nie będziesz głosował to większe poparcie będzie miała PO wraz ze swoimi przystawkami. Wystarczyło by nie głosować na PO wraz ze swoimi przystawkami i też nie głosować na Pis i układ polityczny by się zmienił. Oczywiście nie należało by też głosować na oszołomów którzy twierdzą że jest 56 płci. Pozostaje konfederacja.

0

Czym starszy tym mocniej gwiazdorzy.

4

Obrzydliwe to jest.

0

@takisobiektos Kibiców ciężko będzie skontrolować ale zawodnicy jedni drugich nie powinni prowokować. Gdyby wszyscy byli jak murinio z okresu pracy w realu to ten sport nie miał by sensu.

0

@takisobiektos słabe to emocje gdy są wynikiem prowokacji.

0

@Piorun Jak nie zamarzło paliwo i akumulator kręci to możecie próbować zapalić z plaka.

0

@takisobiektos Dla mnie ma to sens. Nie ma prowokacji.
To lepiej jest gdy ktoś zachowuje się jak real murinio ?

4

@clyde Jak biblijny Samson.

1

@Karol145 No racja. Jak mówiono że w chinach dzieci chodzą do szkółek dlatego że wysyłają ich tam rodzice to to wszystko było sztuczne. Co do Arabii miałem już obawy że ich liga stanie się silna a rozgrywki będę chętnie oglądane przez Świat, ale oby ta tendencja odwrotu od tego się utrzymała.

0

@Who_you_mam Dzisiaj najczęściej się gra jednym środkowym napastnikiem i dwoma skrzydłowymi więc takie duety to trochę takie sztuczne twory w naszych wyobraźniach. Kiedyś jak się grało dwoma środkowymi napastnikami to można by było to rozważać. Były świetne pary napastników Romario-Stoiczkow, Romario-Bebeto, Romario-Ronaldo, Gullit-van Basten, Rivaldo-Ronaldo , Del Piero - Vieri, ...

1

@Karol145 Mam nadzieję że z tą ligą będzie tak samo jak z ligą chińską. Że tylko przepalą pieniądze. Były pomysły żeby tamte zespoły dołączyć do ligi mistrzów, dobrze że do tego na razie nie doszło i oby nie doszło. I nie chce mi się interesować kto występuje w jakich zespołach ani kto prowadzi w tabeli. Najlepsza piłka powinna zostać w Europie.

1

@Safrani Ja na mecze na razie nie nauczyłem się chodzić ale sympatyzuję z Pogonią Siedlce bo mam do nich nie daleko. Grali z Widzewem jakiś czas temu na trzecim poziomie rozgrywkowym.

1

@Safrani Mnie odpycha od polityki, ciągle tylko ten tego oskarża, ten się nie stawił, tamten to powiedział, ten chce odwołać tego ministra i tysiące afer. Włączyć tylko jakieś wiadomości to propaganda się wylewa. Nie wiem czy to nie jest celowe żeby ludziom to obrzydzić żeby tego nie śledzili a po cichu przepychać niekorzystne dla Polski ustawy. Wiem na kogo mam głosować a śledzenia tego mam dosyć. Współczuję tylko niektórym starszym ludziom którzy nie umieją obsługiwać internetu więc z nudów to wszystko w tv oglądają.

1

@Safrani A na reprezentację czasem jeździsz ?

1

@Safrani Ciekawe czyja to była inicjatywa żeby tym się zajmować ?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?