1

Pierwszy raz mam nadzieję, że Katalońskie gazety będą dość ostre w jutrzejszych okładkach odnośnie zniesienia banu dla RM ;)
Nie chcę by to było przemilczane. Zbyt wiele nieczystych/dziwnych rzeczy w związku z Madrytem było przemilczanych, więc tym razem mam nadzieję na nagłośnienie tej sprawy.

3

Nieźle środowisko Madrytu musi to boleć, skoro aż tak dużo osób się o tym wypowiada i stara się deprecjonować coś tak magicznego :)

0

Z tym, że Ronaldo delikatnie mówiąc nic takiego nie gra spektakularnego, a jest kreowany na jakiegoś nieprawdopodobnego piłkarza, który zawsze jest bohaterem każdego meczu... więc akurat tutaj zgadzam się z tymi 10% ;)
To nie te czasy kiedy można było prowadzić polemikę o tym kto jest lepszym piłkarzem. Dla mnie te czasy się już dawno skończyły po tym co widzę na boisku.

34

Złota Piłka NIGDY nie odda tego jakim piłkarzem jest Messi.
Złota Piłka NIGDY nie będzie godną nagrodą dla kogoś takiego jak Leo, to jest po prostu czysty dar od Boga, czysty artyzm, poezja i maestria.
Jest KOLOSALNA (!) różnica pomiędzy Nim, a Ronaldo. Kolosalna.

5

PiS chce po prostu zrobić u nas państwo autorytarne pod płaszczykiem demokracji i tyle, co tu dużo mówić :)
Niektórzy posłowie pewnie walczą nieudolnie o odzyskanie stołków, niemniej jednak twierdzę, że większość jest tych, których to po prostu przeraża... i dlatego protestują.
A jak dla mnie będzie jeszcze gorzej, Polacy będą jeszcze bardziej podzieleni. Wystarczy teraz spojrzeć w np komentarze ile jest nie serdeczności i nienawiści tylko dlatego, że ktoś krytykuje to co robi jakaś tam partia. I twierdzę również, że za Platformy czegoś takiego po prostu nie było, więc w tym względzie jest dużo gorzej... i będzie gorzej jak tak dalej pójdzie. Nie oszukujmy się. Może nas czekać naprawdę dość smutny i ciężki czas.

4

Zawsze lepiej nową :)
Chyba, że będzie jakaś szczególna okazja jak u mnie:
Parę lat temu kupiłem używany HTC One X za ponad 700 zł, podczas gdy w sklepie te telefony były po około 1100 zł
Udało mi się, bo:
- gościu, który to sprzedawał przed sprzedażą wysłał telefon na gwarancji, by wymienili aparat, płytę główną i ekran, potem wrócił telefon z tymi wymienionymi częściami i wystawił go na aukcję
- był również z miasta bardzo blisko położonego, więc odbiór osobisty

Tak więc udało mi się kupić w zasadzie nowy telefon w cenie używanego :)
Dlatego poluj na podobne okazje, może się coś fajnego trafić ;)
A jeśli nie, to lepiej zainwestować w nowy sprzęt.
Jestem zdania, że lepiej więcej wydać i mieć coś lepszego, niż przyoszczędzić i mieć coś co będzie miało krótką żywotność...

9

Nie wiem jak my, jako naród polski mogliśmy być na tyle głupi by wybrać tą partię... naprawdę nie wiem.
Zaraz ktoś szablonowo i mało inteligentnie wyskoczy z tym pieprzonym PO, że było gorzej czy coś...

20

Od 1-go stycznia media będą miały ograniczony dostęp do pokazywania tego, co się dzieje w sejmie.
Demokracja po rządowemu!
Pozdrawiam elektorat tej partii :)

1

Nigdzie niestety nie ma takowej wypowiedzi, więc podejrzewam, że to nieprawda ;)

1

Śliczne podanie Leo, mimo że mały spalony.
Niech teraz Ronaldo tak poda :v

8

Takie czasy, gdzie skromność jest czymś niezwykłym i zwykle jest przemilczana, a pycha, samolubność jest dziś na piedestale...
Ronaldo nigdy nie będzie na aż tak wysokim poziomie piłkarskim jak Messi i nigdy nie będzie tak dojrzały piłkarsko jak On. Czasem mam wrażenie, że On to wie, ale musi sobie jakoś ulżyć, tak samo jak większość Jego środowiska, mówiąc tego typu rzeczy i krzycząc w mediach "Aj em de best!!1111oneone"
Zresztą żal to komentować jakoś szerzej.

12

W zasadzie mądre słowa, tylko nie zgadzam się trochę z ostatnim zdaniem, jakieś trochę jest chaotyczne.

3



-.-

0

Tak po dłuższym namyśle stwierdzam, że to jest trochę... smutne.
Ostatnio jakoś bardzo uważnie śledzę poczynania Polaków, zachowania, również swoje oczywiście. I dochodzę do wniosku, że naprawdę jesteśmy narodem tak strasznie podatnym na manipulacje, że to jest jakiś szok. Moim zdaniem jesteśmy narodem niezbyt mądrym, czasem wręcz głupim, który żyje we własnym świecie i jest samolubny. Mocne słowa i oczywiście nie wszyscy tacy są, ale ostatnio widząc rodaków na ulicach, w internecie (przykład właśnie w linku do posta) twierdzę, że niestety tak jest... dlatego to smutne.
Tusk i Kaczyński byli odrobinę bardziej sprytniejsi i popatrzcie jak to wykorzystali, Tusk ile lat był na piedestale, mimo że mocno oszukiwał ten naród, Kaczyński robi to samo... przyjdzie następna władza, to pewnie będzie robić to samo. Mentalność, manipulacja, naiwność. Może nawet niewiedza "Zagłosuję na PiS, bo PO już było, było bee, PiS też jest bee, ale niech będzie z dwojga złego..."
Wybaczcie, że zszedłem na politykę, ale nasze zachowania są powiązane z wieloma rzeczami, również z polityką.
I szczerze pisząc: nie mam za bardzo wiary, że to się zmieni.

19

"Masakra, wszystko na korzyść Barcy.. jakby sama bez sędziów nie umiała wygrać" Leżę... :v
Poziom hipokryzji na niebotycznym (!) poziomie.
Potem tacy ludzie wybierają władzę w naszym kraju i mamy to co mamy...

0

http://www.grynieznane.pl/2016/12/wiedzmin-3-spotify-marcin-przybylowicz.html

No ładnie ;)
Muzyka w tej grze jest fantastyczna, ale tego się za bardzo nie spodziewałem.
Kolejne duże osiągnięcie ;)

15

Nie no, Real WCALE NIE MA FARTA! :D
W ciemno obstawiam dla Nich finał LM, gola z jakiegoś spalonego i Ramos w 90+
To jest żart

3

Stary, pod żadnym pozorem nie oglądaj tego... filmu.
Nawet jak kupisz papier toaletowy, to lepiej na tym wyjdziesz niż oglądając to żenujące coś.
Obejrzałem 20 minut i dalej oglądać niestety nie mogłem.
Żenujący obraz, żenujący aktorzy, żenujący przekaz, żenujące zdjęcia, żenujący i absurdalny, nieprawdopodobnie mało inteligentny scenariusz.
Abstrahując od tego co ten film opowiada: jest to jeden z najgorszych filmów polskiej kinematografii, w którym właściwie wszystko jest BARDZO źle zrobione.

10

Ronaldo najprawdopodobniej zgarnie 2 nagrody. Jak dla mnie trochę niezasłużenie. Najlepszy piłkarz ma być po prostu najlepszy na boisku. A o Ronaldo tego powiedzieć nie można...
Czasem mam wrażenie, że ludzie albo robią to pod publikę, albo naprawdę nie oglądają meczów. Dla mnie nie mieści mi się to w głowie, że Ronaldo w takiej formie można nagradzać nagrodami dla niby najlepszych.
Abstrahując od Messiego: Suarez, Iniesta, Modrić, nawet taki Pepe, czy Bale - wszyscy Oni zrobili na mnie dużo większe wrażenie w tym roku niż Cristiano.
I teraz pytanie: czy ludzie serio są po prostu tępi, że wybierają Cristiano mimo że oglądają mecze i widzą jak jest często nieporadny, czy posługują się również nieporadnym i niesprawiedliwym myśleniem typu "Gra przeciętnie, ale jest najbardziej medialny i wygrał 2 trofea, mimo że za bardzo w finałach nie grał, to mu to damy"?
Niezależnie od tego czym posługują się ludzie wybierający tego piłkarza, to dla mnie jest to po prostu idiotyczne.
Najlepiej byłoby chyba wybierać piłkarza roku na podstawie średniej ocen z danego meczu/turnieju. W tym wypadku Cristiano nie wiem czy by się znalazł nawet w pierwszej 10...

22

Szukając inspiracji do pracy natrafiłem na bardzo ciekawy rysunek:
https://mir-s3-cdn-cf.behance.net/project_modules/max_1200/fbc11835994161.570bc449d3dd8.jpg

Bardzo trafnie... niestety.

5

Skromniś.
Iniesta to fenomen. Tak samo jak Messi.
Żal serce ściska, że nie ma nagrody GODNEJ tych dwóch Panów, bo Złote Piłki i inne nie oddadzą nigdy magii i artyzmu tych piłkarzy.

0

Popieram Pana powyżej.
Komentarz na "notatniku" bardzo trafny, choć pewnie Cię tam mocno zjadą, ale to będzie już w zasadzie potwierdzenie tego o czym pisałeś ;)
Tutaj też nie jest idealnie, ale poziom merytoryczny jest IMO dużo wyższy.

0

Spróbuj, kiedyś tutaj próbowałem:
http://sportslive.info/viewpage.php?page_id=1

5

Nie oszukujmy się: jest to trochę irytujące, że taki zawodnik jak Cristiano w tym roku, który miał więcej szczęścia niż dobrej gry (nie, nie boli mnie tyłek, tylko mówię jak jest...) zgarnia nagrodę dla niby najlepszego piłkarza świata.
A jeszcze bardziej jest irytujące to, że taki np. trener Brazylii twierdzi, że Messi jest najlepszy, ale zagłosuje na Ronaldo, bo coś tam... gdzie tu jest logika?
Nie ma. Tak samo nie mogę pojąć, że tacy piłkarze jak Iniesta, Xavi, Pirlo etc nigdy nie dostali takiej nagrody, a moim zdaniem zachowaniem poza boiskiem, jak i często na boisku przykrywali wielką czapą Cristiano w tegorocznej dyspozycji...
To wszystko składa się na NIEbezpodstawną irytację, która IMO jest po prostu uzasadniona, bo wiemy jak nieczysto potrafi grać Real poza boiskiem, wiemy jak Cristiano się często zachowuje, jak dużo jest kontrowersyjności.
Jednakże postarajmy się zachować w miarę trzeźwy umysł i opanowywać emocje, bo zapewne niestety większa część białych rycerzy będzie mocna w gębie po tych dwóch nagrodach. Zachowajmy spokój, my wiemy kto jest najlepszy, kto więcej osiągnął i kto po prostu jest porównywalny do najlepszego gracza "ever".
I taki obraz pewnego Argentyńczyka pozostanie. Już zawsze.

0

Odnośnie naszego środka pola, bo niewątpliwie mamy z tym problem:
Co sądzicie o wyklepanym już nazwisku: Verattim?
Ostatnio oglądałem jakiś mecz PSG i bardzo przypomina swoją grą Xaviego. Mądre, przemyślane decyzje, kreatywność, spokój. Coś czego nam ogromnie brakuje teraz. Niestety oglądałem tylko jeden mecz PSG, więc nie mogę stwierdzić, że jest On idealnym kandydatem na wzmocnienie. Więc pytanie do ludzi, którzy częściej oglądali Go w akcji: przydałby się nam, czy bardziej liczycie na kogoś pokroju Coutinho?

4

Ktoś się dziwi, że tak mówią?
Powtórzę to co napisałem pod newsem o przeglądzie prasy:
Real jest oczkiem w głowie Hiszpanów i zdecydowana większość będzie ich chronić i bronić.
Mają dużo lepszy PR niż my mamy, są po prostu głośniejsi od nas, kiedy nam sędziowanie jakimś cudem sprzyja, to od razu jest to mocno nagłaśniane, kiedy Realowi sędziowanie dość często w tym roku sprzyja, to jest to trochę zamiatane przez dywan i przemilczane.
Tak jest też w mediach. Przykład mieliśmy ostatnio na sport.pl:
Barcelona - Malaga: tytuł w stylu "remis nieskutecznej Barcelony", a sędzia zabrał nam jedną bramkę...
Sociedad - Barcelona: tytuł w stylu "sędzia uratował Barcelonę"
To jest strasznie niesprawiedliwe i irytujące, ale niestety musimy z tym żyć. Zawsze tak było, jest i będzie, że Real będzie miał po swej stronie większą rzeszę ludzi, niezależnie od tego co będzie robił, szczególnie w Hiszpanii...
O losowaniu Realu w LM też się za bardzo nie mówi już teraz, a gdybyśmy my mieli takie losowanie, to byłaby jakaś masakra w mediach i społecznościach ;)

Wrzucam po raz kolejny, tutaj wszystkie żałosne krzyki Madrytu o sędziowanie są obalane:
http://laligareferees.blogspot.com/2016/12/referee-analysis-barcelona-1-1-real.html

8

"Dziennik informuje, że w Madrycie panuje totalne oburzenie z powodu postawy Closa Gómeza, który sędziował sobotnie El Clásico."

Cóż, ja to tylko tutaj tak zostawię:
http://laligareferees.blogspot.com/2016/12/referee-analysis-barcelona-1-1-real.html
Złe sytuacje na korzyść: Barcelona 3:14 (!) Real Madryt
Niejasne sytuacje na korzyść: Barcelona 3:14 (!) Real...

Real jest oczkiem w głowie Hiszpanii i trzeba się z tym pogodzić.
Są nieprawdopodobnie sfrustrowani, że "jakaś tam" Barcelona w XXI wieku zachwyca i zdobywa nieporównywalnie więcej od nieskazitelnego Realu.
Dlatego nie dziwmy się, że tak to wygląda.
A na stronie którą załączyłem, polecam prześledzić inne mecze :)
Real ma swoją hegemonię. Tylko niestety chyba nie tak jakby chciał...

6

plejer, plejer, plejer!!!!111oneoneoneoneoeno

Najlepszy stosunek jakość/cena, polecam, bardzo rzadko są jakieś problemy ;)
15,90 zł za miesiąc. Bier ziomuś!

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?