Z cyklu anegdoty historyczne : Dziś mowa o człowieku który wyprowadził sztandar PRL-u, ostatnim I sekretaczu KC PZPR - Mieczysławie Rakowskim.Otóż wiąże się z nim następująca ciekawa anegdota. Przebywając w Berlinie w hotelu wskazał przechodzącą dziewczynę swemu koledze i powiedział "Patrz jaka fajna d—a". Ku ich zaskoczeniu dziewczyna obróciła się i powiedziała "Ta d—a rozumie po polsku" i odeszła. Następnego dnia zawstydzenie Rakowskiego stało się jeszcze większe gdy zobaczył ją na scenie na koncercie na którym przebywał. Ową dziewczyną była bowiem Wanda Wiłkomirska – utalentowana skrzypaczka. Na bankiecie po koncercie przedstawił się jej i przeprosił za swe wcześniejsze zachowanie.Zrobił to na tyle skutecznie, że Wanda Wiłkomirska została potem jego żoną. Jak sama później mówiła, ta ordynarna uwaga którą rzucił w hotelu Mieczysław Rakowski pod jej adresem mile połechtała jej kobiecą dumę. Do tej pory bowiem każdy patrzył na nią poprzez pryzmat jej talentu,a przynajmniej tak to odczuwała. Tymczasem nieznajomy mężczyzna skomplementował wyłącznie jej wygląd - w niewybredny co prawda sposób, ale jednak.
@MrCental Co do kościoła to nie widzę problemu Jak nie ma wiernych i nie jest to jakiś ważny zabytek to co z tym zrobić. Wiele osób jednak temu bezrefleksyjnie przyklaskuje i nie zastanawia się nad konsekwencjami Obym się mylił w swych przewidywaniach
@MrCental Dzięki za komplement Ci rdzenni Europejczycy owszem mają religię gdzieś I nikt nic na to nie poradzi Tyle,że moim skromnym zdaniem nie ma co się z tego cieszyć bo za sąsiadów przyjęli sobie ludzi dla których religia jest sensem życia. I tych ludzi będzie przybywać bo rodzi się ich więcej niż tych rdzennych Europejczyków. I ci ludzie zaczną na przestrzeni kilkunastu lat wywierać coraz większy wpływ.
@JANEK777 Ci którzy temu przyklaskują nie zdają sobie sprawy że natura nie lubi próżni. A tą lukę po katolicyzmie na przestrzeni kilkunastu lat zapełni tam najprawdopodobniej islam. Podobnie zresztą jak w reszcie państw zachodniej Europy.
@Kgorecki2500 A najlepsze w tym wszystkim jest to że im tak gul skacze bo to nie oni będą decydować na co pójdą te pieniądze Jeśli ktokolwiek się łudzi że oni by nas tak nie zadłużyli to jest po prostu debilem
Monika Jaruzelska trafiła do "Brunatnej Księgi" - listy incydentów na tle ksenofobicznym czy rasistowskim. Za to, że nie zareagowała na słowa swojego gościa o Jedwabnem - " Propaganda mówi, że wściekli Polacy zabili ileś tam, półtora tysiąca Żydów (…) Prawdopodobnie w świetle faktów wyglądało to tak, że Einsatzkommando zapędziło tych Żydów do stodoły, nie było ich tylu, a Polaków wykorzystali jako siłę roboczą, pomocniczą, pod lufami karabinów ". Kto oglądał jej wywiady ten wie, że z reguły nie przerywa ona swoim gościom ani nie stara się ich przekonywać do swoich racji. Jakie siano trzeba mieć we łbie, aby atakować redaktorkę za formę przeprowadzania wywiadów. A po drugie w tych słowach nie ma przecież nic bulwersującego.
@CarloCule Jeśli to ma być wybor Depay czy Aguero to wolę aby przyszedł ten pierwszy Jeśli to ma być ta dwójka a Aguero zgodzi się na rolę zmiennika to też fajne rozwiązanie Pytanie tylko kto zrobi im miejsce i odejdzie
Szczerze to mam mieszane odczucia komu dziś kibicować Niby z jednej strony znienawidzony Real, a z drugiej zespół z trzema Niemcami w składzie, z niemieckim trenerem i ruski właściciel. Więc w zasadzie obojętne mi kto dziś przejdzie a wręcz większa satysfakcja będzie jak to nasz Pep ustawi Real do pionu w finale.
@Kgorecki2500 Więc uważasz że nawet gdyby jakimś cudem zdobyli samodzielną większość w Polsce to mieliby wpływ na politykę klimatyczną choćby takiej UE?
@Avatarr Piszesz tak jakby on chciał inwestować w to tysiące Lepiej dla niego jak wrzuci te kilka dych i na razie o nich zapomni niż wyda je na browary
@Chwytak Niemcy nie wspierali Ukraińców O ile rozpoczęli całe to bestialstwo to gdy zobaczyli że wymyka się to z ich kontroli byli skłonni dozbrajać naszą partyzantkę aby to powstrzymać A dowództwo AK zabroniło korzystania z pomocy Niemców nawet gdyby miała to być pomoc nieoficjalna
@Chwytak Nie mówię o współpracy ogólnej a o współpracy na tamtym terenie. Tymczasem dowództwo AK tępiło nawet nieoficjalną współpracę z Niemcami którzy gotowi byli dozbroić nasze oddziały samoobrony.
@LuisSalvano Jeśli to prawda to ta ekscytacja idolem jest już dość dziwna Serio Są pewne granice, a w tym wieku to już jednak powinieneś wyrosnąć z podobnych rzeczy
@Chwytak Dokładnie. A nawet niemieccy żołnierze na tamtych terenach udzielali pomocy Polakom bo byli zaszokowani okrucieństwem banderowskiego bydła. Tylko debile z AK nie śmieli nawiązać w tym zakresie współpracy z hitlerowcami bo byłoby to dla nich plamą na honorze. I ten nieskazitelny honor dowództwa AK kosztował życie tysięcy bezbronnych Polaków na Wołyniu.
@msmsms A ty chłopie zastanów się zatem dlaczego (skoro te szczepienia to nasze jedyne zbawienie) nie zostaną dopisane do listy szczepień obowiązkowych? Nic ci tu nie zgrzyta?
2
Z cyklu anegdoty historyczne :
Dziś mowa o człowieku który wyprowadził sztandar PRL-u, ostatnim I sekretaczu KC PZPR - Mieczysławie Rakowskim.Otóż wiąże się z nim następująca ciekawa anegdota. Przebywając w Berlinie w hotelu wskazał przechodzącą dziewczynę swemu koledze i powiedział "Patrz jaka fajna d—a". Ku ich zaskoczeniu dziewczyna obróciła się i powiedziała "Ta d—a rozumie po polsku" i odeszła. Następnego dnia zawstydzenie Rakowskiego stało się jeszcze większe gdy zobaczył ją na scenie na koncercie na którym przebywał. Ową dziewczyną była bowiem Wanda Wiłkomirska – utalentowana skrzypaczka. Na bankiecie po koncercie przedstawił się jej i przeprosił za swe wcześniejsze zachowanie.Zrobił to na tyle skutecznie, że Wanda Wiłkomirska została potem jego żoną. Jak sama później mówiła, ta ordynarna uwaga którą rzucił w hotelu Mieczysław Rakowski pod jej adresem mile połechtała jej kobiecą dumę. Do tej pory bowiem każdy patrzył na nią poprzez pryzmat jej talentu,a przynajmniej tak to odczuwała. Tymczasem nieznajomy mężczyzna skomplementował wyłącznie jej wygląd - w niewybredny co prawda sposób, ale jednak.
1
@MrCental Co do kościoła to nie widzę problemu Jak nie ma wiernych i nie jest to jakiś ważny zabytek to co z tym zrobić. Wiele osób jednak temu bezrefleksyjnie przyklaskuje i nie zastanawia się nad konsekwencjami Obym się mylił w swych przewidywaniach
0
@Stenko83 Myślałem że będzie Najman z tekstem " Co ty pier... człowieku?"
2
@DaPidejpi Stare I to na tyle, ze nie wiadomo czy te kobiety jeszcze żyją
0
@MrCental Dzięki za komplement Ci rdzenni Europejczycy owszem mają religię gdzieś I nikt nic na to nie poradzi Tyle,że moim skromnym zdaniem nie ma co się z tego cieszyć bo za sąsiadów przyjęli sobie ludzi dla których religia jest sensem życia. I tych ludzi będzie przybywać bo rodzi się ich więcej niż tych rdzennych Europejczyków. I ci ludzie zaczną na przestrzeni kilkunastu lat wywierać coraz większy wpływ.
0
@JANEK777 Ci którzy temu przyklaskują nie zdają sobie sprawy że natura nie lubi próżni. A tą lukę po katolicyzmie na przestrzeni kilkunastu lat zapełni tam najprawdopodobniej islam. Podobnie zresztą jak w reszcie państw zachodniej Europy.
6
@Deviler Czy tylko ja jestem na tyle nieobeznany że kompletnie nie wiem o kim i o czym mowa?
0
@Kgorecki2500 A najlepsze w tym wszystkim jest to że im tak gul skacze bo to nie oni będą decydować na co pójdą te pieniądze Jeśli ktokolwiek się łudzi że oni by nas tak nie zadłużyli to jest po prostu debilem
5
Monika Jaruzelska trafiła do "Brunatnej Księgi" - listy incydentów na tle ksenofobicznym czy rasistowskim. Za to, że nie zareagowała na słowa swojego gościa o Jedwabnem - " Propaganda mówi, że wściekli Polacy zabili ileś tam, półtora tysiąca Żydów (…) Prawdopodobnie w świetle faktów wyglądało to tak, że Einsatzkommando zapędziło tych Żydów do stodoły, nie było ich tylu, a Polaków wykorzystali jako siłę roboczą, pomocniczą, pod lufami karabinów ".
Kto oglądał jej wywiady ten wie, że z reguły nie przerywa ona swoim gościom ani nie stara się ich przekonywać do swoich racji. Jakie siano trzeba mieć we łbie, aby atakować redaktorkę za formę przeprowadzania wywiadów. A po drugie w tych słowach nie ma przecież nic bulwersującego.
0
@Pawelec7 Po co ci ta szczepionka skoro już znasz włoski? Trzeba było wybrać inny update.
0
@DaPidejpi No dokładnie Sam sie też zdziwiłem
0
@michal26 Chodziło ci o Fede na boisku Ale dzisiejszy mecz nie ma przecież zadnego zwiazku z Barceloną
0
@michal26 A co on ma do Barcelony dzisiaj?
0
@CarloCule Jeśli to ma być wybor Depay czy Aguero to wolę aby przyszedł ten pierwszy Jeśli to ma być ta dwójka a Aguero zgodzi się na rolę zmiennika to też fajne rozwiązanie Pytanie tylko kto zrobi im miejsce i odejdzie
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
Szczerze to mam mieszane odczucia komu dziś kibicować Niby z jednej strony znienawidzony Real, a z drugiej zespół z trzema Niemcami w składzie, z niemieckim trenerem i ruski właściciel. Więc w zasadzie obojętne mi kto dziś przejdzie a wręcz większa satysfakcja będzie jak to nasz Pep ustawi Real do pionu w finale.
0
@Encore Z tym małym to była tylko angielska propaganda. On sam miał 1,68 cm, a średni wzrost ówczesnego poborowego w armii francuskiej wynosił 160 cm.
1
@DaPidejpi Wielki człowiek.
0
@Kgorecki2500 Nawet jeśli to ci inni mają rację to warto jest aby ktoś kto ma inne zdanie też był brany pod uwagę i stopował ich pomysły
0
@DaPidejpi Ibra, Lewy, Suarez, Cavani, Benzema, Aguero, Auba, Higuain, Vardy, Ferran Torres
0
@Kgorecki2500 Więc uważasz że nawet gdyby jakimś cudem zdobyli samodzielną większość w Polsce to mieliby wpływ na politykę klimatyczną choćby takiej UE?
2
@Khajio Dokładnie Luka Jović też miał być objawieniem a każdy widzi jak to dziś z nim jest
0
@Avatarr Piszesz tak jakby on chciał inwestować w to tysiące Lepiej dla niego jak wrzuci te kilka dych i na razie o nich zapomni niż wyda je na browary
2
@Chwytak Niemcy nie wspierali Ukraińców O ile rozpoczęli całe to bestialstwo to gdy zobaczyli że wymyka się to z ich kontroli byli skłonni dozbrajać naszą partyzantkę aby to powstrzymać A dowództwo AK zabroniło korzystania z pomocy Niemców nawet gdyby miała to być pomoc nieoficjalna
1
@Chwytak Nie mówię o współpracy ogólnej a o współpracy na tamtym terenie. Tymczasem dowództwo AK tępiło nawet nieoficjalną współpracę z Niemcami którzy gotowi byli dozbroić nasze oddziały samoobrony.
0
@LuisSalvano Jeśli to prawda to ta ekscytacja idolem jest już dość dziwna Serio Są pewne granice, a w tym wieku to już jednak powinieneś wyrosnąć z podobnych rzeczy
2
@Chwytak Dokładnie. A nawet niemieccy żołnierze na tamtych terenach udzielali pomocy Polakom bo byli zaszokowani okrucieństwem banderowskiego bydła. Tylko debile z AK nie śmieli nawiązać w tym zakresie współpracy z hitlerowcami bo byłoby to dla nich plamą na honorze. I ten nieskazitelny honor dowództwa AK kosztował życie tysięcy bezbronnych Polaków na Wołyniu.
0
@msmsms A ty chłopie zastanów się zatem dlaczego (skoro te szczepienia to nasze jedyne zbawienie) nie zostaną dopisane do listy szczepień obowiązkowych? Nic ci tu nie zgrzyta?
0
@Barca1992 Trzeba gdzieś na serio poszukać tego zaświadczenia bo naprawdę żyć nam normalnie nie dadzą.
0
@clyde Myślę, że z pracy.