@Bykunn Tyle, że tu nie chodziło o testowanie a o PRODUKCJĘ z linii komórkowych pozyskanych z płodów. Szczepionki Pfizer i Moderna to inna technologia. Jak już rzucasz jakimś kamieniem w Kościół to rób to celnie - bo im się za wiele rzeczy należy Tylko po szukać jakieś mylne argumenty?
No i proszę Wczoraj wrzucałem info o opinii NBP i propozycji zagwarantowania możliwości zapłaty gotówką w ustawie, a dziś już pojawia się w mediach nagonka,że Glapiński chce cofnąć świat w Polsce o 20 lat. Długo nie trzeba było czekać.
@fart Właśnie w tym kierunku powinno to iść Tak jak amerykańska armia gdzie tylko może zatrudnia podwykonawców, tak samo robi NASA. Musk już dawno zauważył,że w tym kierunku to będzie zmierzać i pojawił się jako w zasadzie jedyny zdolny do tego kontrahent na rynku. NASA jako instytucja publiczna była skupiona na realizacji projektów i zadań i z tego była rozliczana i nawet nie próbowała kombinować z rakietami wielokrotnego startu aby zminimalizować nakłady.
@RomanHoffer Szczerze to znam go tylko z kilku jego publikacji i wydawał się wiarygodny bo zawsze podawał źródła informacji jakie przytaczał. Poszukam w takim razie w wolnej chwili rzeczy które go dyskredytują.
@patry295 Te cyfrowe waluty mogą być wprowadzane po to aby ograniczyć możliwości jakie daja kryptowaluty które są poza wszelką kontrolą rządów i instytucji Jeśli najpierw wprowadzą cyfrowe waluty a potem zablokują lub ogranicza możliwość ich wymiany na kryptowaluty których nie kontrolują to może to stanowić zagrożenie.
@RomanHoffer Nie jestem wcale pro Sam nie wiem do końca jak go traktować więc jestem ciekaw czy są jakieś konkrety przeciwko niemu Tyle Jak znasz jakieś to chętnie bym się z tym zapoznał
@RomanHoffer Jakieś konkrety tych manipulacji Sumlińskiego? Z tego co kojarzę to dość mocno go sponiewierali swego czasu ale wyroku chyba nie dostał. Nie słyszałem też aby przegrał jakiś proces wytoczony przez osoby które w niekorzystnym świetle opisywał w swych książkach czy publikacjach.
@19cukier48 Nie sądzę aby Tottenham puścił go do jakiegokolwiek rywala z ligi angielskiej Jeśli odejdzie to albo do PSG albo do Realu Zależy co będzie z Moneymarem i Ymbappe.
@Borneo Aha Myślałem że skoro byłbyś zaszczepiony to już nic ci nie grozi a nawet jeśli zachorujesz to przejdziesz łagodnie I że to ci niezaszczepieni ponoszą wieksze ryzyko
@Borneo Pójdźmy od razu o krok dalej i stwórzmy getta dla niezaszczepionych Będzie o wiele prościej A jak ktoś w przyszłości nie uiści haraczu i nie przyjmie swojej corocznej dawki szczepionki, czy też comiesięcznej na jakąś kolejną mutację to też trafi do getta Aha A jakby kto pytał co z ewentualnymi ozdrowieńcami to przecież przeciwciała po szczepionce są lepsze niż te po przebytej chorobie więc taki status nie może dawać żadnych przywilejów.
@Encore Wątpię aby Kun zgodził się na normalny kontrakt. A jeśli za podobną płacę można mieć Depaya to dla mnie nie ma tematu. Depaya będzie można przynajmniej sprzedać za 2,3 lata jak się rozsądnie napisze kontrakt i jak będzie taka potrzeba.
@JANEK777 Akurat niedługo kończy mi się ważność dowodu, więc na 10 lat będę miał spokój bo z tego co widzę nie będzie obowiązku wymiany w związku z tą nowelizacja a dowody z odciskami pojawia się dopiero w sierpniu.
@PatrychoO W artykule który czytałem napisano że są już takie miejsca w Polsce gdzie akceptują tylko kartę. Przykładów niestety nie podano. Ja osobiście nie spotkałem się w Polsce z takimi punktami, a wy? Choć dziś byłem w starostwie a tam z powodu pandemii zamknięta kasa i można było płacić tylko karta, ale to akurat wyjątkowa sytuacja. Jakby ktoś miał tylko gotówkę to musiałby zrobić płatność np. na poczcie czy innym punkcie.
@Kgorecki2500 Pytanie czy takie zapisy przejdą w tej ustawie. Glapiński już wcześniej wypowiadał się że należy za wszelką cenę chronić gotówkę, tylko co na to Sejm?
"Narodowy Bank Polski chce na poziomie ustawy zagwarantować obowiązek akceptowania płatności gotówkowych przez podmioty prowadzące działalność gospodarczą w Polsce - wynika z opinii NBP do projektu noweli ustawy o usługach płatniczych".
@JANEK777 Czyli tak naprawdę to NIK nie ma żadnej mocy sprawczej Może jedynie nagłaśniać i sygnalizować problem, a rząd i prokuratura mogą go z powrotem zamieść pod dywan A media mogą go zbagatelizować i przykryć tematem zastępczym wrzuconym w odpowiedniej chwili.
@Kgorecki2500 Jeśli chodzi o Rosję to tam karty rozdają oligarchowie Putin obecnie trzyma ich za gardło, a oni go za jaja więc jest tam pewnego rodzaju status quo, ale gdy go zabraknie to oligarchowie wsadzą swoją kukiełkę i to oni przejmą władzę. W Polsce obstawiam że PiS po wycofaniu się Kaczora straci swoją pozycję i ewentualnie będzie budował różnego rodzaju koalicje Ciężko wskazać jakąś osobę która przejęłaby rolę Kaczora.
@JANEK777 A już tak poza tematem to czy NIK ma jakiekolwiek instrumenty prawne na to aby podjąć jakieś działania w razie gdy wykryje gdzieś nieprawidłowości? Czy oni tylko mogą nagłośnić problem i sprawę przekazać ewentualnie do prokuratury?
0
@DonMatteo901 Więc Loew do Bayernu?
1
@chavez Oby tak właśnie było.
0
@Bykunn Tyle, że tu nie chodziło o testowanie a o PRODUKCJĘ z linii komórkowych pozyskanych z płodów. Szczepionki Pfizer i Moderna to inna technologia. Jak już rzucasz jakimś kamieniem w Kościół to rób to celnie - bo im się za wiele rzeczy należy Tylko po szukać jakieś mylne argumenty?
0
@Bykunn Tyle że ktoś kto nie boi się covida nie ma też żadnej motywacji by brać szczepionkę.
0
@fart No i? Co z tego?
1
No i proszę Wczoraj wrzucałem info o opinii NBP i propozycji zagwarantowania możliwości zapłaty gotówką w ustawie, a dziś już pojawia się w mediach nagonka,że Glapiński chce cofnąć świat w Polsce o 20 lat. Długo nie trzeba było czekać.
0
@fart Właśnie w tym kierunku powinno to iść Tak jak amerykańska armia gdzie tylko może zatrudnia podwykonawców, tak samo robi NASA. Musk już dawno zauważył,że w tym kierunku to będzie zmierzać i pojawił się jako w zasadzie jedyny zdolny do tego kontrahent na rynku. NASA jako instytucja publiczna była skupiona na realizacji projektów i zadań i z tego była rozliczana i nawet nie próbowała kombinować z rakietami wielokrotnego startu aby zminimalizować nakłady.
0
@19cukier48 No tak Rekord goli i zero trofeów to na pewno coś co Kane chciałby osiągnąć w karierze.
0
@RomanHoffer Szczerze to znam go tylko z kilku jego publikacji i wydawał się wiarygodny bo zawsze podawał źródła informacji jakie przytaczał. Poszukam w takim razie w wolnej chwili rzeczy które go dyskredytują.
0
@patry295 Te cyfrowe waluty mogą być wprowadzane po to aby ograniczyć możliwości jakie daja kryptowaluty które są poza wszelką kontrolą rządów i instytucji Jeśli najpierw wprowadzą cyfrowe waluty a potem zablokują lub ogranicza możliwość ich wymiany na kryptowaluty których nie kontrolują to może to stanowić zagrożenie.
1
@RomanHoffer Nie jestem wcale pro Sam nie wiem do końca jak go traktować więc jestem ciekaw czy są jakieś konkrety przeciwko niemu Tyle Jak znasz jakieś to chętnie bym się z tym zapoznał
1
@RomanHoffer Jakieś konkrety tych manipulacji Sumlińskiego? Z tego co kojarzę to dość mocno go sponiewierali swego czasu ale wyroku chyba nie dostał. Nie słyszałem też aby przegrał jakiś proces wytoczony przez osoby które w niekorzystnym świetle opisywał w swych książkach czy publikacjach.
2
@pax No tak. Bo jak prywatyzacja to od razu tylko ta złodziejska jak w latach 90-tych.
0
@19cukier48 Nie sądzę aby Tottenham puścił go do jakiegokolwiek rywala z ligi angielskiej Jeśli odejdzie to albo do PSG albo do Realu Zależy co będzie z Moneymarem i Ymbappe.
0
@pax Dodajmy jeszcze państwową służbę zdrowia - płacisz i cię nie chronią....
0
@kamyk_23 Jako więzień niekoniecznie, ale klawisze tam mają klawe życie - np tak zaciążyła panienka osadzona za Amber Gold
0
@Borneo Aha Myślałem że skoro byłbyś zaszczepiony to już nic ci nie grozi a nawet jeśli zachorujesz to przejdziesz łagodnie I że to ci niezaszczepieni ponoszą wieksze ryzyko
2
@Borneo Pójdźmy od razu o krok dalej i stwórzmy getta dla niezaszczepionych Będzie o wiele prościej A jak ktoś w przyszłości nie uiści haraczu i nie przyjmie swojej corocznej dawki szczepionki, czy też comiesięcznej na jakąś kolejną mutację to też trafi do getta Aha A jakby kto pytał co z ewentualnymi ozdrowieńcami to przecież przeciwciała po szczepionce są lepsze niż te po przebytej chorobie więc taki status nie może dawać żadnych przywilejów.
0
@Encore Wątpię aby Kun zgodził się na normalny kontrakt. A jeśli za podobną płacę można mieć Depaya to dla mnie nie ma tematu. Depaya będzie można przynajmniej sprzedać za 2,3 lata jak się rozsądnie napisze kontrakt i jak będzie taka potrzeba.
0
@JANEK777 Akurat niedługo kończy mi się ważność dowodu, więc na 10 lat będę miał spokój bo z tego co widzę nie będzie obowiązku wymiany w związku z tą nowelizacja a dowody z odciskami pojawia się dopiero w sierpniu.
0
@chosenone Pytanie tylko czy pracodawca powinien mieć dostęp do takich danych medycznych swoich pracowników.
1
@Barca1992 Szkoda, że nie wspomniał co z osobami które mają przeciwwskazania Czyżby jakiś obóz odosobnienia?
1
@PatrychoO W artykule który czytałem napisano że są już takie miejsca w Polsce gdzie akceptują tylko kartę. Przykładów niestety nie podano. Ja osobiście nie spotkałem się w Polsce z takimi punktami, a wy? Choć dziś byłem w starostwie a tam z powodu pandemii zamknięta kasa i można było płacić tylko karta, ale to akurat wyjątkowa sytuacja. Jakby ktoś miał tylko gotówkę to musiałby zrobić płatność np. na poczcie czy innym punkcie.
2
@Kgorecki2500 Pytanie czy takie zapisy przejdą w tej ustawie. Glapiński już wcześniej wypowiadał się że należy za wszelką cenę chronić gotówkę, tylko co na to Sejm?
0
@Kretok Trochę niewłaściwe słowo w stosunku do tej kreatury Na miano człowieka trzeba sobie zasłużyć i zapracować.
0
"Narodowy Bank Polski chce na poziomie ustawy zagwarantować obowiązek akceptowania płatności gotówkowych przez podmioty prowadzące działalność gospodarczą w Polsce - wynika z opinii NBP do projektu noweli ustawy o usługach płatniczych".
0
@Chinaski I tak ten czas sobie leci, a Maldini ciągle gra w Milanie Tylko imiona się zmieniają.
1
@JANEK777 Czyli tak naprawdę to NIK nie ma żadnej mocy sprawczej Może jedynie nagłaśniać i sygnalizować problem, a rząd i prokuratura mogą go z powrotem zamieść pod dywan A media mogą go zbagatelizować i przykryć tematem zastępczym wrzuconym w odpowiedniej chwili.
1
@Kgorecki2500 Jeśli chodzi o Rosję to tam karty rozdają oligarchowie Putin obecnie trzyma ich za gardło, a oni go za jaja więc jest tam pewnego rodzaju status quo, ale gdy go zabraknie to oligarchowie wsadzą swoją kukiełkę i to oni przejmą władzę. W Polsce obstawiam że PiS po wycofaniu się Kaczora straci swoją pozycję i ewentualnie będzie budował różnego rodzaju koalicje Ciężko wskazać jakąś osobę która przejęłaby rolę Kaczora.
0
@JANEK777 A już tak poza tematem to czy NIK ma jakiekolwiek instrumenty prawne na to aby podjąć jakieś działania w razie gdy wykryje gdzieś nieprawidłowości? Czy oni tylko mogą nagłośnić problem i sprawę przekazać ewentualnie do prokuratury?