@bartekvisca Oczywiście że mogą Po tym jak ludzie godzili się na takie absurdy jak wiosną nie ma takiej rzeczy do której obecnie nie mogliby się posunąć A jak wiadomo działań szaleńca nikt nie jest w stanie przewidziec
@kerouac Skoro uderza w osoby starsze to raczej one powinny się izolować a nie całe społeczeństwo Poza tym nawet ozdrowiency nie są z tego zwolnieni Więc jak można te zalecenia traktować poważnie?
@Bobo25 Nie wydaje mi się - jeśli wiesz coś o tym to podaj źródło Oczywiście to natychmiastowe egzekwowanie nie dotyczy mandatów nałożonych przez policję ale tych nałożonych przez Sanepid za pomocą decyzji administracyjnej Ale każdy policjant może dodatkowo skierować sprawę do Sanepidu - taki dodatkowy straszak na tych opornych i niepokornych którzy wiedzą że karanie jest ich niezgodne z prawem ale i tak przepisy są dla nich bezlitosne mimo że prawo jest po ich stronie
@Bobo25 Sprawy sądowe to mały pikuś Pamiętaj o tym że na wiosnę przyjęli takie prawo które pozwala im natychmiast egzekwować nałożone kary Czyli jak nie zapłacisz to komornik i tak ma prawo zablokować ci konto A dopiero potem musisz to prawnie odkręcać i prostować
@ingielek Po części masz rację ale ja bym raczej spojrzał na to w ten sposób że czasy ludzi renesansu odeszły bezpowrotnie Dzisiejsza wiedza jest na tyle obszerna że jeśli człowiek chce być ekspertem w jakiejś dziedzinie to po prostu musi się w tej dziedzinie specjalizować a w innych pozostanie zupełnym laikiem Nie da się liznąć każdej wiedzy po trochu aby się orientować we wszystkim bo zawsze będzie się i tak z tyłu zanim poznasz kilka zagadnień na tyle aby zostać w nich ekspertem Dlatego musisz i tak w końcu zdać się na osąd specjalistów Problem zaczyna się gdy zaufasz niewłaściwym "specjalistom" Zwłaszcza tym złotoustym którzy potrafią mówić do ciebie prostym językiem i mówią to co chcesz usłyszeć
@IronSanHybrid Ale sam fakt że znajdzie się choćby jeden przedstawiciel rodzaju ludzkiego któremu zaświta w głowie że można wydać podobny wyrok jest dość zatrważający
@IronSanHybrid Znając polski wymiar sprawiedliwości to właściciel skutera będzie się teraz tłumaczył dlaczego odpowiednio nie zabezpieczył własności i będzie płacił odszkodowanie biednemu młodzieńcy za uszczerbek na jego zdrowiu Róbcie screeny Tak będzie
@sebasek99 No ta Tyle ze hełm, przyłbica i maska gazowa miały sens i były skuteczne Maseczki nie mają żadnego sensu i przed niczym nie chronią Jak to stwierdził któryś z polityków - "musimy nosić maseczki po to aby nie zapomnieć ze mamy pandemię"
@michal26 Dla mnie najsmutniejsza piosenka świata to Eleanor Rigby, a druga która mnie rozkłada na łopatki to Enigma-Return to innocence koniecznie jako teledysk
@IronSanHybrid Tyle że nie ma to czasu aby to przygotować w jakiś inny sposób Jak przegłosują tą ustawę to będzie pozamiatane dlatego zdecydowali się na to aby skutki protestu były zmaksymalizowane tu i teraz aby ich efekty dotarły do rządzących
@IronSanHybrid Warto pamiętać o tym że przez ostatnie pół roku minister rolnictwa cały czas w mediach opowiadał o tym że przygotowuje projekt który utrudni działanie aktywistom a po wyborach PIS nie tylko wrzuca ten projekt do kosza ale przegłosowuje projekt który ułatwi działanie tym aktywistom A ministra rolnictwa wyrzuca To jest zwrot dotychczasowej polityki nie o 90 stopni a o 180 stopni To nie jest po prostu niezrealizowanie jakichś obietnic ale przegłosowanie czegoś zupełnie przeciwnego Najpierw przyciągnęli rolników swoimi postulatami a teraz robią coś zupełnie przeciwnego niż głosili do tej pory Wcale się im nie dziwię że narzekają Największa partia opozycyjna zresztą też nie jest żadną alternatywą dla rolników bo bez wahania poparła ten projekt Ale tym razem PIS się przejedzie - niezależnie od tego jak skończy się batalia o tą ustawę - nawet jak się wycofają to i tak rolnicy im to zapamiętają na zawsze
@IronSanHybrid Na tym polegają strajki Jak strajkowała policja to też cierpieli niewinni ludzie, jak strajkowała służba zdrowia to też cierpieli niewinni ludzie, jak strajkowali nauczyciele to też rodzice mieli utrudnione życie Nie da się zorganizować masowych strajków które by dotknęły tylko i wyłącznie polityków
@LucaBrasi Tyle ze efekty tego wirusa są wręcz żałosne jeśli zestawimy je ze środkami jakie się podejmuje aby z nim walczyć Za skutki tej walki zapłacimy niedługo - zarówno zdrowotnie jak i ekonomicznie
@LucaBrasi Przyznaj się ile razy w mediach natknąłeś się na wiadomości o takich akcjach? A ile było doniesień o koronawirusie? Gdyby taką panikę nakręcili wokół raka to pod tymi busami które to badają ustawiałyby się takie kolejki jak dziś po szczepienia na grypę
@[Oli] Powiedz to ludziom których rodziny umierają z powodu niepotrzebnych obostrzeń bo nie mogą się dostać na czas do lekarza Ich jest o wiele wiecej niż te wspomniane 53 osoby
@MarekKonrad Ale jakoś pierwszy raz są podejmowane działania o tak przesadzonym charakterze w stosunku do zagrożenia Rak który zbiera żniwo kilka razy większe jakoś nigdy nie został tak poważnie potraktowany przez rządzących tak wiem o tym ze rak nie jest chorobą zakaźną Chodzi mi tylko o to że gdyby drobny ułamek tej kwoty jaka jest przeznaczana na walkę z koronawirusem został przeznaczony na profilaktykę, gdyby media trąbiły dzień w dzień o tym u ilu osób wykryto raka o tym jak należy się badać aby go wykryć, o tym co należy robić aby go uniknąć to wiele osób z pewnością by go uniknęło albo wyleczyło we wczesnym stadium No ale po co - lepiej walczyć z chorobą bezobjawową bo jest bardziej medialna
A co w zasadzie zmieniłoby jego odejście teraz? Gdyby odszedł od razu po sezonie to okienko mogło potoczyć się inaczej choć w zasadzie i tak nowy zarząd zanim by się ogarnął to już by było po okienku Projekt Koeman został rozpoczęty, w okienku zimowym zmiany będą jedynie kosmetyczne a na wiosnę wybory i czas na to aby nowy zarząd przygotował się do letniego okienka i zaczął realizować swój projekt Skoro Barto nie ustąpił od razu po sezonie to teraz to już niewiele i tak zmieni
0
@bartekvisca Oczywiście że mogą Po tym jak ludzie godzili się na takie absurdy jak wiosną nie ma takiej rzeczy do której obecnie nie mogliby się posunąć A jak wiadomo działań szaleńca nikt nie jest w stanie przewidziec
0
@Comentateiro Szyszko chciał wyciąć wszystkie lasy w Polsce? O czym ty bredzisz?
10
@kerouac Skoro uderza w osoby starsze to raczej one powinny się izolować a nie całe społeczeństwo Poza tym nawet ozdrowiency nie są z tego zwolnieni Więc jak można te zalecenia traktować poważnie?
0
@YoungMan Widać że też przeczytał ten artykul
1
Ale ze Giroud zajmuje drugie miejsce? W życiu bym nie pomyslal
0
@Bobo25 Nie wydaje mi się - jeśli wiesz coś o tym to podaj źródło Oczywiście to natychmiastowe egzekwowanie nie dotyczy mandatów nałożonych przez policję ale tych nałożonych przez Sanepid za pomocą decyzji administracyjnej Ale każdy policjant może dodatkowo skierować sprawę do Sanepidu - taki dodatkowy straszak na tych opornych i niepokornych którzy wiedzą że karanie jest ich niezgodne z prawem ale i tak przepisy są dla nich bezlitosne mimo że prawo jest po ich stronie
0
@Bobo25 Sprawy sądowe to mały pikuś Pamiętaj o tym że na wiosnę przyjęli takie prawo które pozwala im natychmiast egzekwować nałożone kary Czyli jak nie zapłacisz to komornik i tak ma prawo zablokować ci konto A dopiero potem musisz to prawnie odkręcać i prostować
0
@ingielek Po części masz rację ale ja bym raczej spojrzał na to w ten sposób że czasy ludzi renesansu odeszły bezpowrotnie Dzisiejsza wiedza jest na tyle obszerna że jeśli człowiek chce być ekspertem w jakiejś dziedzinie to po prostu musi się w tej dziedzinie specjalizować a w innych pozostanie zupełnym laikiem Nie da się liznąć każdej wiedzy po trochu aby się orientować we wszystkim bo zawsze będzie się i tak z tyłu zanim poznasz kilka zagadnień na tyle aby zostać w nich ekspertem Dlatego musisz i tak w końcu zdać się na osąd specjalistów Problem zaczyna się gdy zaufasz niewłaściwym "specjalistom" Zwłaszcza tym złotoustym którzy potrafią mówić do ciebie prostym językiem i mówią to co chcesz usłyszeć
1
@IronSanHybrid Ale sam fakt że znajdzie się choćby jeden przedstawiciel rodzaju ludzkiego któremu zaświta w głowie że można wydać podobny wyrok jest dość zatrważający
0
@IronSanHybrid Proszę bardzo - oto dwa dość podobne przypadki - http://podhale24.pl/aktualnosci/artykul/18582/turystka_weszla_na_prywatna_posesje_i_pogryzl_ja_pies_sad_skazal_wlasciciela_na_grzywne.html
oraz słynna sprawa niejakiego Janka M. który został porażony prądem podczas wtargnięcia z niewyjaśnionych przyczyn do budynku stacji transformatorowej Jeśli ten młodzieniec będzie na tyle ogarnięty aby założyć sprawę cywilną to ma niemałe szanse na wygranie odszkodowania
0
@sebasek99 No w sumie prawda Maski gazowe w tamtych czasach były jeszcze niedopracowane i słabo chroniły Masz rację - mój błąd
0
@kass18 A kto normalny chodzi i smarka w miejscu publicznym? Mi rzadko się to zdarza
0
@JORD10 Nawet jeśli to ta kadencja już się niedługo kończy
0
@IronSanHybrid Znając polski wymiar sprawiedliwości to właściciel skutera będzie się teraz tłumaczył dlaczego odpowiednio nie zabezpieczył własności i będzie płacił odszkodowanie biednemu młodzieńcy za uszczerbek na jego zdrowiu Róbcie screeny Tak będzie
5
@sebasek99 No ta Tyle ze hełm, przyłbica i maska gazowa miały sens i były skuteczne Maseczki nie mają żadnego sensu i przed niczym nie chronią Jak to stwierdził któryś z polityków - "musimy nosić maseczki po to aby nie zapomnieć ze mamy pandemię"
0
@LuisSalvano Jeśli Dembele odpali to sądzę że temat Depaya upadnie ostatecznie
0
@michal26 Dla mnie najsmutniejsza piosenka świata to Eleanor Rigby, a druga która mnie rozkłada na łopatki to Enigma-Return to innocence koniecznie jako teledysk
0
@justfootball Martwe prawo i tyle
1
@Mula A z jakiego powodu?
0
@IronSanHybrid Tyle że nie ma to czasu aby to przygotować w jakiś inny sposób Jak przegłosują tą ustawę to będzie pozamiatane dlatego zdecydowali się na to aby skutki protestu były zmaksymalizowane tu i teraz aby ich efekty dotarły do rządzących
0
@IronSanHybrid Warto pamiętać o tym że przez ostatnie pół roku minister rolnictwa cały czas w mediach opowiadał o tym że przygotowuje projekt który utrudni działanie aktywistom a po wyborach PIS nie tylko wrzuca ten projekt do kosza ale przegłosowuje projekt który ułatwi działanie tym aktywistom A ministra rolnictwa wyrzuca To jest zwrot dotychczasowej polityki nie o 90 stopni a o 180 stopni To nie jest po prostu niezrealizowanie jakichś obietnic ale przegłosowanie czegoś zupełnie przeciwnego Najpierw przyciągnęli rolników swoimi postulatami a teraz robią coś zupełnie przeciwnego niż głosili do tej pory Wcale się im nie dziwię że narzekają Największa partia opozycyjna zresztą też nie jest żadną alternatywą dla rolników bo bez wahania poparła ten projekt Ale tym razem PIS się przejedzie - niezależnie od tego jak skończy się batalia o tą ustawę - nawet jak się wycofają to i tak rolnicy im to zapamiętają na zawsze
0
@IronSanHybrid Na tym polegają strajki Jak strajkowała policja to też cierpieli niewinni ludzie, jak strajkowała służba zdrowia to też cierpieli niewinni ludzie, jak strajkowali nauczyciele to też rodzice mieli utrudnione życie Nie da się zorganizować masowych strajków które by dotknęły tylko i wyłącznie polityków
1
@Seba_89_ Zapomniałeś że od nowego roku nastąpi całkowite dorżnięcie polskiego drobiarstwa bo wchodzi w życie zakaz importu soi
0
@Comentateiro https://wolna-polska.pl/wiadomosci/1400-belgijskich-lekarzy-i-pracownikow-sluzby-zdrowia-bije-na-alarm-nie-ma-czegos-takiego-jak-zabojczy-wirus-2020-09
0
@LucaBrasi Tyle ze efekty tego wirusa są wręcz żałosne jeśli zestawimy je ze środkami jakie się podejmuje aby z nim walczyć Za skutki tej walki zapłacimy niedługo - zarówno zdrowotnie jak i ekonomicznie
0
@LucaBrasi Przyznaj się ile razy w mediach natknąłeś się na wiadomości o takich akcjach? A ile było doniesień o koronawirusie? Gdyby taką panikę nakręcili wokół raka to pod tymi busami które to badają ustawiałyby się takie kolejki jak dziś po szczepienia na grypę
0
@[Oli] Powiedz to ludziom których rodziny umierają z powodu niepotrzebnych obostrzeń bo nie mogą się dostać na czas do lekarza Ich jest o wiele wiecej niż te wspomniane 53 osoby
0
@MarekKonrad Ale jakoś pierwszy raz są podejmowane działania o tak przesadzonym charakterze w stosunku do zagrożenia Rak który zbiera żniwo kilka razy większe jakoś nigdy nie został tak poważnie potraktowany przez rządzących tak wiem o tym ze rak nie jest chorobą zakaźną Chodzi mi tylko o to że gdyby drobny ułamek tej kwoty jaka jest przeznaczana na walkę z koronawirusem został przeznaczony na profilaktykę, gdyby media trąbiły dzień w dzień o tym u ilu osób wykryto raka o tym jak należy się badać aby go wykryć, o tym co należy robić aby go uniknąć to wiele osób z pewnością by go uniknęło albo wyleczyło we wczesnym stadium No ale po co - lepiej walczyć z chorobą bezobjawową bo jest bardziej medialna
0
@MarekKonrad Aha A grypa to pandemia czy nie?
1
A co w zasadzie zmieniłoby jego odejście teraz? Gdyby odszedł od razu po sezonie to okienko mogło potoczyć się inaczej choć w zasadzie i tak nowy zarząd zanim by się ogarnął to już by było po okienku Projekt Koeman został rozpoczęty, w okienku zimowym zmiany będą jedynie kosmetyczne a na wiosnę wybory i czas na to aby nowy zarząd przygotował się do letniego okienka i zaczął realizować swój projekt Skoro Barto nie ustąpił od razu po sezonie to teraz to już niewiele i tak zmieni