@Bartunek Ja tam wole zapieprzać i 12 godzin przez okrągły miesiąc nawet za głodową stawkę bylebym tylko nie musiał pić piwska Wprost nienawidzę tego szajsu Więc każdy ma swój gust
@Bogan Dokładnie To jest tylko pierwszy krok Na Zachodzie dochodzi już do ataków tfu-aktywistow na gospodarstwa hodowlane Jak na Dzikim Zachodzie zgraja bandytów po prostu dokonuje najazdu i niszczą takie gospodarstwo Takie ustawy doprowadza do podobnych rzeczy także u nas
@osa91 To idź na całość i nadaj zwierzętom prawa wyborcze Chryste jak można w ogóle zrównywać zwierzęta z czlowiekiem? Nawet w teorii To już jest czyste szalenstwo Takie myślenie cofnie nas o setki lat w rozwoju bo na zwierzętach testujemy w zasadzie wszystko Nawet foteliki dla dzieci czy kosmetyki itd
@Persyfl Jeśli spojrzysz na to że norma oznacza coś co występuje w większości to słowo "nienormalny" wcale nie jest negatywnie nacechowane Odmienny albo inny w tym sensie oznacza to samo a to przecież nie jest coś negatywnego Ogół osobników każdego gatunku jest zawsze heteronormatywny więc osobniki homoseksualne zawsze będą nienormalne (w sensie odmienne od reszty) co wcale nie oznacza że to coś złego Nie rozumiem skąd ta spina aby za wszelką cenę nie określać homoseksualizmu jako coś nienormalnego
@Bykunn A jest jeszcze niejaki Max Kolonko który przecież ogłosił się prezydentem „Stanów Zjednoczonych IV Republiki Polskiej” Ciekawe ilu jeszcze takich prezydentów ukrywa się w czeluściach internetu Aż się boję że pewnego dnia odnajdzie się gdzieś Lech Kaczyński Dopiero będzie zagwozdka
@Gall Nie wiem w co gra Kaczyński ale szacunek dla Ardanowskiego Pamiętam jak jeszcze rządziła PO to on był jednym z bodajże trzech posłów PIS który złamał dyscyplinę partyjną podczas głosowania w sprawie uboju rytualnego Poza tym ostatnio w mediach cały czas trąbił o projekcie który ograniczy wstęp animalsów na teren gospodarstw A tu nagle Kaczyński ogłasza coś zupełnie przeciwnego Przynajmniej Ardanowski nie udaje że to deszcz pada gdy to prezes go opluwa
@sebasek99 Ale informacje o proponowanych 12 miesiącach już pojawiały się w mediach To tylko wierzchołek góry lodowej- ten cały projekt jest tak skopany że nie ma szans aby to przeszło Gdzie w takim razie odszkodowania dla rolników którzy postawili obory uwięziowe dla bydła ? Przecież to inwestycja na dziesięciolecia A z dnia na dzień ma być zakaz trzymania zwierząt na uwięzi Jedno jest pewne - PIS tym projektem właśnie traci swój żelazny elektorat a wiadomo że tych którzy byli przeciwni PIS-owi i tak tym nie przekona Nie wiem w co oni grają - liczą na złapanie młodych bo Kaczyński pojawił się na TikToku?
@Kusco15 No coś ty Polski sąd przecież na dniach kazał przeprosić Polce swego niemieckiego pracodawcę za to że go nagrała Że nagrała jak szczycił się że jest nazistą a Polacy to podludzie itd. To tyle o podejściu do rasizmu w Polsce
@tobiasson92 Dla mnie najlepszym argumentem jest to że ludzie i najlepsze komputery na świecie nie potrafią stworzyć prognozy pogody na najbliższe dwa tygodnie bo istnieje tak wiele zmiennych że nikt tego nie ogarnia a próbują zbadać kwestie klimatu na przestrzeni lat Jeszcze niedawno straszyli nas ochłodzeniem - na tej fali powstał film Pojutrze a teraz po prostu zmienili retorykę bo nie za bardzo pasowała do faktów I nawet jeśli globalne ocieplenie zdołają udowodnić to nadal nie będzie cienia dowodu na to że winę za ten stan rzeczy ponosi człowiek
@sebasek99 "No i sam przemysł futrzarski jest zbędnym kaprysem, ponieważ od lat mamy przecież sztuczne futra, więc może obyć się bez cierpienia zwierząt. " Za kilkanaście lat tego samego argumentu ktoś będzie używał w stosunku do jedzenia mięsa zwierząt bo już tworzą przecież sztuczne mięsa w laboratoriach...
@Kusco15 Owszem - tyle że zakaz hodowli nie likwiduje okrucieństwa wobec zwierząt To tak jakby ktoś przerzucił śmieci z ogrodu za płot sąsiada i twierdził że posprzątał świat Przecież popyt na futra na świecie nie spadnie dlatego że Kaczyński tak chce Ten popyt zostanie zaspokojony w innych regionach świata w warunkach na które nie będziemy mieć wpływu Jeśli animals będzie miał spokój sumienia bo w jego okolicy zlikwidują fermę zwierząt futerkowych a kilkaset kilometrów dalej powstanie inna to gratuluje logiki Dręczonemu zwierzęciu jest chyba wszystko jedno po której stronie granicy się go dręczy Gdyby w tej ustawie chodziło o dobro zwierząt to należałoby stworzyć takie standardy aby los tych zwierząt polepszyć A druga sprawa to kontrola społeczna dobrostanu zwierząt - to jakaś kpina bo jeśli chcemy nadać komuś takie uprawnienia kontroli i decydowania czy zwierzęciu dzieje się dobrze czy źle to należałoby najpierw zapisać tam odpowiednie wykształcenie takiej osoby Ale nie rozumiem po co w takim razie mamy taka instytucję jak PIW - przecież państwowy weterynarz ma chyba lepsze kwalifikacje do orzekania w tej sprawie niż osoba która sama nazwie się szumnie inspektorem i będzie podejmować decyzję czy należy komuś odebrać zwierzę czy nie
@Agent005 Nie wiem co prawda jakie komentarze padały odnośnie rasy ale wszelkie parytety służące "wyrównywaniu szans" to są mrzonki Ta droga nigdy nie prowadzi ku niczemu dobremu a na pewno nie prowadzi do celu
@kaamil1910 Lepiej wydać te pieniądze jako wypłatę i mieć dżokera w składzie niż wydać te pieniądze, oddać go za darmo i nie mieć go w składzie Poza tym wina leży raczej po stronie tego kto podpisał tak długi kontrakt z tak dużą wypłatą Mógł się spodziewać że nadejdzie taki moment kiedy to stanie się problemem
@lucca87 Tyle że z reguły to piłkarza najpierw namawiają do zerwania kontraktu i podpisania go z nowym klubem i czymś go podczas tych negocjacji przekonują To nie jest worek kartofli który możesz wcisnąć gdzie chcesz Skoro tutaj zaczęli od d..y strony to po co się potem dziwią że piłkarz staje okoniem?
@lucca87 Logiki tu nie ma żadnej - ja tu widzę tylko jedno sensowne rozwiązanie - aby to klub który chce go sprowadzić wypłacił mu tą rekompensatę za rozwiązanie kontraktu A jeśli nie to niech zostaje, bierze pensję i w razie czego ma się stawiać na każde żądanie
@lucca87 A dziwisz się ? Tak to jest jak z piłkarzem który tyle dał klubowi nie potrafią najpierw usiąść i porozmawiać normalnie tylko dostaje telefon że ma spadać Przynajmniej tak przedstawiały to media
@ObywatelPL Fajna akcja ale trochę ryzykował ten pieszy Gdyby kierowca chciał mu zrobić krzywdę to mógł go podciąć przy schodzeniu i poleciałby twarzą prosto na asfalt Z początku myślałem że chce tam wsiąść ale on z premedytacją otworzył mu te drzwi aby kierowca musiał je jeszcze zamknąć Przemyślana akcja - i to w ciągu kilku sekund? Zalatuje trochę ustawką albo pieszy ma naprawdę niezły refleks
@NeroTFP Mucha specjalnie czeka aż się położysz a potem po prostu sprawdza czy żyjesz czy trafiła na padlinę i może już złożyć jajeczka Tu nie ma nic złośliwego
@draxidox Jak dla mnie to napiwki w restauracjach to sprawa indywidualna a nie jakieś chamskie doliczanie do rachunku Czyli jeśli spytam kelnera co poleca a posiłek trafi w mój gust to mogę mu coś odpalić Albo za jakieś specjalne zachcianki poza standardową obsługą Ale i to nigdy nie wyobrażam sobie aby ktoś nabijał sobie napiwek bez pytania
0
@Bartunek Ja tam wole zapieprzać i 12 godzin przez okrągły miesiąc nawet za głodową stawkę bylebym tylko nie musiał pić piwska Wprost nienawidzę tego szajsu Więc każdy ma swój gust
1
@dawinho80 Pytanie jaka jest alternatywa? Gdyby była jakaś sensowna to już dawno by ich pogonili
0
@DaPi Kurt Russell jako Snejk Plisken
0
@Hasszz To nie cywilizacja tylko po prostu Bóg No ale każdy ma prawo układać takie klocki jakie mu się podobają
1
@Bogan Dokładnie To jest tylko pierwszy krok Na Zachodzie dochodzi już do ataków tfu-aktywistow na gospodarstwa hodowlane Jak na Dzikim Zachodzie zgraja bandytów po prostu dokonuje najazdu i niszczą takie gospodarstwo Takie ustawy doprowadza do podobnych rzeczy także u nas
0
@osa91 To idź na całość i nadaj zwierzętom prawa wyborcze Chryste jak można w ogóle zrównywać zwierzęta z czlowiekiem? Nawet w teorii To już jest czyste szalenstwo Takie myślenie cofnie nas o setki lat w rozwoju bo na zwierzętach testujemy w zasadzie wszystko Nawet foteliki dla dzieci czy kosmetyki itd
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
@Danchos No cóż Kochany 2020 Jak to się mówi - "był czas przywyknąć"
0
@Persyfl Jeśli spojrzysz na to że norma oznacza coś co występuje w większości to słowo "nienormalny" wcale nie jest negatywnie nacechowane Odmienny albo inny w tym sensie oznacza to samo a to przecież nie jest coś negatywnego Ogół osobników każdego gatunku jest zawsze heteronormatywny więc osobniki homoseksualne zawsze będą nienormalne (w sensie odmienne od reszty) co wcale nie oznacza że to coś złego Nie rozumiem skąd ta spina aby za wszelką cenę nie określać homoseksualizmu jako coś nienormalnego
2
@Bykunn A jest jeszcze niejaki Max Kolonko który przecież ogłosił się prezydentem „Stanów Zjednoczonych IV Republiki Polskiej” Ciekawe ilu jeszcze takich prezydentów ukrywa się w czeluściach internetu Aż się boję że pewnego dnia odnajdzie się gdzieś Lech Kaczyński Dopiero będzie zagwozdka
0
@Gall Nie wiem w co gra Kaczyński ale szacunek dla Ardanowskiego Pamiętam jak jeszcze rządziła PO to on był jednym z bodajże trzech posłów PIS który złamał dyscyplinę partyjną podczas głosowania w sprawie uboju rytualnego Poza tym ostatnio w mediach cały czas trąbił o projekcie który ograniczy wstęp animalsów na teren gospodarstw A tu nagle Kaczyński ogłasza coś zupełnie przeciwnego Przynajmniej Ardanowski nie udaje że to deszcz pada gdy to prezes go opluwa
0
@NeroTFP Ciekawe co na to Sanepid Oni mierzą tak temperaturę a potem podają towar klientowi? Ja bym tam raczej zakupów nie robił ...
0
@tomek256 Ale Grecy to nie Australijczycy Tamci zagrozili że z miejsca ostrzelają każdą łódź z imigrantami a ci jeszcze ich ratują
0
@sebasek99 Ale informacje o proponowanych 12 miesiącach już pojawiały się w mediach To tylko wierzchołek góry lodowej- ten cały projekt jest tak skopany że nie ma szans aby to przeszło Gdzie w takim razie odszkodowania dla rolników którzy postawili obory uwięziowe dla bydła ? Przecież to inwestycja na dziesięciolecia A z dnia na dzień ma być zakaz trzymania zwierząt na uwięzi Jedno jest pewne - PIS tym projektem właśnie traci swój żelazny elektorat a wiadomo że tych którzy byli przeciwni PIS-owi i tak tym nie przekona Nie wiem w co oni grają - liczą na złapanie młodych bo Kaczyński pojawił się na TikToku?
0
@Kusco15 No coś ty Polski sąd przecież na dniach kazał przeprosić Polce swego niemieckiego pracodawcę za to że go nagrała Że nagrała jak szczycił się że jest nazistą a Polacy to podludzie itd. To tyle o podejściu do rasizmu w Polsce
2
@tobiasson92 Dla mnie najlepszym argumentem jest to że ludzie i najlepsze komputery na świecie nie potrafią stworzyć prognozy pogody na najbliższe dwa tygodnie bo istnieje tak wiele zmiennych że nikt tego nie ogarnia a próbują zbadać kwestie klimatu na przestrzeni lat Jeszcze niedawno straszyli nas ochłodzeniem - na tej fali powstał film Pojutrze a teraz po prostu zmienili retorykę bo nie za bardzo pasowała do faktów I nawet jeśli globalne ocieplenie zdołają udowodnić to nadal nie będzie cienia dowodu na to że winę za ten stan rzeczy ponosi człowiek
4
@sebasek99 "No i sam przemysł futrzarski jest zbędnym kaprysem, ponieważ od lat mamy przecież sztuczne futra, więc może obyć się bez cierpienia zwierząt. " Za kilkanaście lat tego samego argumentu ktoś będzie używał w stosunku do jedzenia mięsa zwierząt bo już tworzą przecież sztuczne mięsa w laboratoriach...
0
@Kusco15 Owszem - tyle że zakaz hodowli nie likwiduje okrucieństwa wobec zwierząt To tak jakby ktoś przerzucił śmieci z ogrodu za płot sąsiada i twierdził że posprzątał świat Przecież popyt na futra na świecie nie spadnie dlatego że Kaczyński tak chce Ten popyt zostanie zaspokojony w innych regionach świata w warunkach na które nie będziemy mieć wpływu Jeśli animals będzie miał spokój sumienia bo w jego okolicy zlikwidują fermę zwierząt futerkowych a kilkaset kilometrów dalej powstanie inna to gratuluje logiki Dręczonemu zwierzęciu jest chyba wszystko jedno po której stronie granicy się go dręczy Gdyby w tej ustawie chodziło o dobro zwierząt to należałoby stworzyć takie standardy aby los tych zwierząt polepszyć A druga sprawa to kontrola społeczna dobrostanu zwierząt - to jakaś kpina bo jeśli chcemy nadać komuś takie uprawnienia kontroli i decydowania czy zwierzęciu dzieje się dobrze czy źle to należałoby najpierw zapisać tam odpowiednie wykształcenie takiej osoby Ale nie rozumiem po co w takim razie mamy taka instytucję jak PIW - przecież państwowy weterynarz ma chyba lepsze kwalifikacje do orzekania w tej sprawie niż osoba która sama nazwie się szumnie inspektorem i będzie podejmować decyzję czy należy komuś odebrać zwierzę czy nie
0
@Abominacja Czemu u Xaviego?
3
@Agent005 Nie wiem co prawda jakie komentarze padały odnośnie rasy ale wszelkie parytety służące "wyrównywaniu szans" to są mrzonki Ta droga nigdy nie prowadzi ku niczemu dobremu a na pewno nie prowadzi do celu
0
@kaamil1910 Lepiej wydać te pieniądze jako wypłatę i mieć dżokera w składzie niż wydać te pieniądze, oddać go za darmo i nie mieć go w składzie Poza tym wina leży raczej po stronie tego kto podpisał tak długi kontrakt z tak dużą wypłatą Mógł się spodziewać że nadejdzie taki moment kiedy to stanie się problemem
0
@kaamil1910 Jako dżoker w składzie to byłoby zupełnie wystarczające
0
@lucca87 Tyle że z reguły to piłkarza najpierw namawiają do zerwania kontraktu i podpisania go z nowym klubem i czymś go podczas tych negocjacji przekonują To nie jest worek kartofli który możesz wcisnąć gdzie chcesz Skoro tutaj zaczęli od d..y strony to po co się potem dziwią że piłkarz staje okoniem?
0
@lucca87 Logiki tu nie ma żadnej - ja tu widzę tylko jedno sensowne rozwiązanie - aby to klub który chce go sprowadzić wypłacił mu tą rekompensatę za rozwiązanie kontraktu A jeśli nie to niech zostaje, bierze pensję i w razie czego ma się stawiać na każde żądanie
0
@lucca87 Być może odejdzie ale przedtem chce napsuć krwi zarządowi
0
@lucca87 A dziwisz się ? Tak to jest jak z piłkarzem który tyle dał klubowi nie potrafią najpierw usiąść i porozmawiać normalnie tylko dostaje telefon że ma spadać Przynajmniej tak przedstawiały to media
8
@ObywatelPL Fajna akcja ale trochę ryzykował ten pieszy Gdyby kierowca chciał mu zrobić krzywdę to mógł go podciąć przy schodzeniu i poleciałby twarzą prosto na asfalt Z początku myślałem że chce tam wsiąść ale on z premedytacją otworzył mu te drzwi aby kierowca musiał je jeszcze zamknąć Przemyślana akcja - i to w ciągu kilku sekund? Zalatuje trochę ustawką albo pieszy ma naprawdę niezły refleks
0
@NeroTFP Mucha specjalnie czeka aż się położysz a potem po prostu sprawdza czy żyjesz czy trafiła na padlinę i może już złożyć jajeczka Tu nie ma nic złośliwego
1
@draxidox Jak dla mnie to napiwki w restauracjach to sprawa indywidualna a nie jakieś chamskie doliczanie do rachunku Czyli jeśli spytam kelnera co poleca a posiłek trafi w mój gust to mogę mu coś odpalić Albo za jakieś specjalne zachcianki poza standardową obsługą Ale i to nigdy nie wyobrażam sobie aby ktoś nabijał sobie napiwek bez pytania
0
@neymarcin Breaking Bad, The Killing, Peaky Blinders