@dampol No wiesz - na kilka meczy w sezonie to każdy może się spiąć i przygotować Chodzi o to ze na co dzień Bayern gra z takimi ogórkami że głowa mała Dosłownie kilka zespołów w Bundeslidze może się im postawić W Premier League każdy mecz to walka o śmierć i życie i poza kilkoma outsiderami każdy może wygrać z każdym
@tristan87 A dla mnie najlepsze Bondy to te z Craigiem Bardziej mroczne,brutalne i realistyczne od poprzednich A najbardziej znamienna scena jest ta w Spectre gdy Q (Ben Whishaw) przekazuje Bondowi pistolet, ten lekko zdziwiony pyta czy to wszystko A Q odpowiada coś w stylu "A czego oczekiwałeś ? Wybuchających długopisów?"
@LucaBrasi Myślę że nikogo poza mieszkańcami tych gmin nie powinno to obchodzić Wyborcy wybrali takich ludzi którzy reprezentują ich poglądy czy interesy i w razie czego to oni ich rozliczą
@Hosh Spoko spoko, wszystkie pozostałe cechy się zgadzały Myślałem że tylko adresy i liczbę ludności ktoś pomylił Ale jeśli ktoś miał na myśli rządy tfu-kaczyńskiego to rzeczywiście jest dramat Dramat że mamy tak słabą opozycję która pozwala na długoletnie rządy tego człowieczka
@Chinaski Nic dodać nic ująć Dopóki nie nastała era telewizji i ludzie nie zaczęli masowo doświadczać syndromu Bambi nikt nawet nie miewał podobnej rozkminy A politycy są od reprezentowania i pracowania na polepszanie losu swoich wyborców Dopóki zwierzęta nie maja praw wyborczych nie rozumiem dlaczego w ogóle politycy zajmują się ich losem Ostatnia ustawa to dopiero początek absurdów które dopiero nadejdą
@stone80 Problem polega na tym że według ciebie hodowla zwierząt na futra nie ma wyraźnej potrzeby Ja uważam inaczej I tu nie znajdziemy pola do porozumienia Pytanie co będzie następne Wędkarstwo też nie ma wyraźnej potrzeby i też polega na zadawaniu zbędnego cierpienia Zamkniemy całą branżę i sklepikarze oraz producenci sprzętu wędkarskiego też mają się przebranżowić? Jazda konna też nie ma wyraźnej potrzeby a konie bez celu muszą dźwigać na sobie zbędny ciężar Zamkniemy szkoły jazdy konnej? Każemy im się przebranżowić?
@Persyfl Owszem da się Ale nasz największy rynek zbytu obejmuje kraje muzułmańskie Jeśli odcinamy tamten rynek zakazem uboju rytualnego to wystąpi natychmiastowa gwałtowna nadpodaż mięsa na rynku Wystarczyły same zapowiedzi wprowadzenia piątki Kaczyńskiego aby zakłady mięsne ograniczyły skup bydła Dziś w telewizji dyskutowano na dodatek o tym że związki wyznaniowe zarejestrowane w Polsce mogą prowadzić legalnie działalność gospodarczą Mogą więc one zgodnie z tą ustawą przejąć rolę eksportera na rynki muzułmańskie i ubój rytualny będzie mógł być nadal prowadzony na skalę dzisiejszą ale nie oszukujmy się - jeśli przez taką dziurawą ustawę wyrośnie nam pośrednik który na dodatek będzie miał pozycję monopolisty to nie będzie takiej roli pełnił charytatywnie tylko będzie zabierał hodowcom część zysku Na dziś to hipotetyczna sytuacja ale jeśli stwarza się takie możliwości to raczej na pewno ktoś z nich skorzysta Na potrzeby dyskusji sprawdziłem na szybko listę zarejestrowanych wyznań w Polsce i proszę - mamy na przykład takie kwiatki jak Stolica Boża i Barankowa - 15 wiernych w 2011 roku i jest to wyznanie o niesprecyzowanej doktrynie stanowiące rodzaj kilkunastu osobowej komuny, wspólnie prowadzącej gospodarstwo rolne Czyli skończy się tak że zamiast rejestrować firmy to jak grzyby po deszczu zaczną nam wyrastać rejestrowane związki wyznaniowe aby eksportować mięso halal Jest to zbyt duży rynek i ogromne pieniądze aby nie znaleźli się cwaniacy którzy będą chcieli to wykorzystać Tyle że te pieniądze zostaną finalnie i tak wyrwane z kieszeni polskich hodowców Nie wiem czy o to chodziło ustawodawcom - czy oni naprawdę są tak cyniczni że świadomie tworzą takie pole do manipulacji czy są tak bezdennie głupi że nie zauważają takich możliwości I sam nie wiem która z tych odpowiedzi jest bardziej przerażająca
@stone80 Te 2 pierwsze punkty nie były merytoryczne bo opisałeś swoje subiektywne uczucia które nie są żadnym argumentem Chciałem to dosadnie podkreślić Wybacz ale to żaden argument Podejrzewam że istnieją setki zawodów których ani ty ani ja nie oceniamy pozytywnie ale to nie powód aby pomiatać ludźmi którzy je wykonują
@Persyfl Nadal nie rozumiem o co Ci chodzi? Zapisy tej ustawy mowia jasno o uboju rytualnym jedynie na potrzeby członków różnych związków wyznaniowych w Polsce To wyklucza ubój rytualny zwierząt przeznaczonych na eksport a w efekcie likwiduje hodowlę bydła i osłabia hodowlę drobiu
@Persyfl "Wszystkich po równo obejmie ten zakaz i nikt z tego powodu nie dostanie pieniędzy. Gdzie tu masz nierówność?" Nierówność dotyczy oczywiście swobody prowadzenia działalności gospodarczej Ale ten zakaz nikogo na szczęście nie obejmie z powodu braku notyfikacji przepisów przez KE Ustawa przyjęta w obecnej formie nie daje żadnych prawnych możliwości do wyegzekwowania jej zapisów Jedyny efekt jaki przyniesie to utrudnienie dla osób które złamią jej zapisy w postaci uczestniczenia w sporach sądowych A w nich z automatu czeka je uniewinnienie
@Persyfl To napisz mi co konkretnie tam jest fantazją? Bo tak się składa że znam doskonale te realia Chcesz to ci podam numer do skupującego bydło i powie ci jak wygląda sytuacja
@stone80 "Po 1 to w życiu bym w takiej mordowni nie pracował," - a kogo to w ogóle obchodzi? " po 2 jak ktoś tam pracuje to nie mam dla niego współczucia" - a kogo to w ogóle obchodzi dla kogo masz współczucie? " po 3 Nie jest to z dnia na dzień bo istnieje takie coś jak Vacatio Legis" - to vacatio legis jest po prostu kpiną bo nie daje najmniejszej szansy wyjścia z biznesu - zarówno sprzęt jak i norki zaleją rynek i wszyscy potencjalni kupcy wiedzą że hodowcy w zdelegalizowanej u nas branży muszą oddać go za bezcen, "po 4 jest to grupa maksymalnie paru tysięcy osób w większości wykonująca prace fizyczne, które mogą wykonywać w jakimkolwiek innym zawodzie" - argument który możesz zastosować do każdej mniejszej branży w ogóle wzięty z dupy i nic nie wnoszący do tematu A tak dla twojej wiedzy to bądź świadomy że ta ustawa na szczęście nic nie zmieni w zakresie w którym tam w nocy i pośpiechu przepychali, bo brak notyfikacji w KE powoduje że każdy sąd który będzie rozpatrywał sprawę pod kątem łamania tych zapisów z automatu musi takie osoby uniewinnić Polscy rolnicy mogą na szczęście spokojnie odetchnąć bo małpa z brzytwą w swym amoku tym razem zapomniała ją wyjąć z futerału
@CZaras Mam nadzieję że ani Senat ani prezydent nie wniosą żadnych poprawek do tej ustawy W obecnym kształcie jest ona martwym prawem a ludzie którzy nie będą się stosować do jej zapisów mają z automatu wygrane sprawy sądowe Brak notyfikacji przez Komisję Europejską praktycznie sprawia że ta ustawa nie ma żadnej mocy prawnej Przykre jest tylko to że te wszystkie spory sądowe będą finansowane z polskiego budżetu
@Pressinho "Prawo nie działa wstecz przyjacielu, to jedna z najstarszych i najważniejszych zasad. " Po co ty to w ogóle tłumaczysz bolszewikom Oni tego nigdy nie zrozumieją Tym właśnie różnią się od normalnych ludzi
@koksik2700 Co to w ogóle znaczy w słabych warunkach? Albo stosowali się do wymiarów i przepisów które ktoś prawnie ustanowił i jeśli chcesz kogoś za to winić to ustawodawcę lub ministra który wydał rozporządzenie Albo te warunki łamali i wówczas należy ukarać takiego hodowcę i wówczas wcale nie trzeba było zmieniać prawa
@NaFazieHitman Ta wojna nie będzie prowadzona za pomocą czołgów ale za pomocą maczet jakimi muzułmanie z Niemiec i Francji będą podrzynać gardła niewiernym Europejczykom Róbcie screeny Tak właśnie będzie Nasza cywilizacja gnije od środka
@iksajotien Większość działalności opiera się na przemocy wobec zwierząt Foteliki dla dziecka które używasz, kosmetyki czy leki też testują na zwierzętach To że zieloni z zachodniego świata zlikwidowali u siebie takie możliwości i śpią spokojnie dzięki temu ze koncerny przeniosły takie rzeczy do krajów Trzeciego Świata świadczy tylko o ich braku logiki i hipokryzji a nie o tym że dzięki swym zabiegom polepszyli los zwierząt
@iksajotien Czyli małego można kopać bo jest mały? Ta ustawa uderza bardziej niż w biznes futrzarski także w hodowle drobiu i bydła Psa będzie można zostawić przed sklepem ale na 6 metrowej smyczy Wskażesz mi przepis który zezwala na inny sposób uwiązania psa pod sklepem?
@betonito Po pierwsze pytanie czy one rzeczywiście cierpią Jeśli tak to już obecnie mamy odpowiednie środki prawne aby takie fermy ukarać Nie trzeba tworzyć ustawy która zniszczy całą branżę zamiast wyeliminować patologie i polepszyć dobrostan zwierząt Co będzie następne? Zakażemy wędkowania? Hodowli królików? Hodowli drobiu? Zastanawiam się czy zgodnie z tą ustawą można teraz hodować alpaki aby organizować z nimi spacery i prowadzić szkółkę jazdy konnej? Czy też to także podlega pod ten zakaz wykorzystywania zwierząt do celów rozrywkowych?
0
@dampol No wiesz - na kilka meczy w sezonie to każdy może się spiąć i przygotować Chodzi o to ze na co dzień Bayern gra z takimi ogórkami że głowa mała Dosłownie kilka zespołów w Bundeslidze może się im postawić W Premier League każdy mecz to walka o śmierć i życie i poza kilkoma outsiderami każdy może wygrać z każdym
0
@Karzel Jeśli rzeczywiście jechał przed to trochę słabe zagranie że w ten sposób sam się wystawia na krytykę i żarty
0
@tristan87 A dla mnie najlepsze Bondy to te z Craigiem Bardziej mroczne,brutalne i realistyczne od poprzednich A najbardziej znamienna scena jest ta w Spectre gdy Q (Ben Whishaw) przekazuje Bondowi pistolet, ten lekko zdziwiony pyta czy to wszystko A Q odpowiada coś w stylu "A czego oczekiwałeś ? Wybuchających długopisów?"
1
@Striker Powiedzmy sobie szczerze W Premier League taki Bayern to miałby problem aby załapać się do pierwszej trójki Taka prawda
0
@LucaBrasi Myślę że nikogo poza mieszkańcami tych gmin nie powinno to obchodzić Wyborcy wybrali takich ludzi którzy reprezentują ich poglądy czy interesy i w razie czego to oni ich rozliczą
0
@Hosh Spoko spoko, wszystkie pozostałe cechy się zgadzały Myślałem że tylko adresy i liczbę ludności ktoś pomylił Ale jeśli ktoś miał na myśli rządy tfu-kaczyńskiego to rzeczywiście jest dramat Dramat że mamy tak słabą opozycję która pozwala na długoletnie rządy tego człowieczka
0
@Przemek2323 Piszesz o przyszłości USA pod prezydenturą Bidena?
0
@Penguin007 No proszę cię Gdyby był naprawdę taki topowy to inne kluby by sie o niego zabijały
0
@Kz1234 Akurat taką reakcję w innych klubach to zazwyczaj wzbudzają oferty Bayernu
0
@Chinaski Nic dodać nic ująć Dopóki nie nastała era telewizji i ludzie nie zaczęli masowo doświadczać syndromu Bambi nikt nawet nie miewał podobnej rozkminy A politycy są od reprezentowania i pracowania na polepszanie losu swoich wyborców Dopóki zwierzęta nie maja praw wyborczych nie rozumiem dlaczego w ogóle politycy zajmują się ich losem Ostatnia ustawa to dopiero początek absurdów które dopiero nadejdą
1
Przecież to jest dramat, cyrk i parodia
1
@inViNcibl3 Najlepszy sposób aby zwalczyć gorączkę to rozbicie termometru Stara mądrość ludowa tak głosi
0
@puyol_presidend5 Z tego co słyszałem w radiu to on uderzył głową podczas upadku gdy stracił przytomność Był w tym czasie z kimś z rodziny
0
@stone80 Problem polega na tym że według ciebie hodowla zwierząt na futra nie ma wyraźnej potrzeby Ja uważam inaczej I tu nie znajdziemy pola do porozumienia Pytanie co będzie następne Wędkarstwo też nie ma wyraźnej potrzeby i też polega na zadawaniu zbędnego cierpienia Zamkniemy całą branżę i sklepikarze oraz producenci sprzętu wędkarskiego też mają się przebranżowić? Jazda konna też nie ma wyraźnej potrzeby a konie bez celu muszą dźwigać na sobie zbędny ciężar Zamkniemy szkoły jazdy konnej? Każemy im się przebranżowić?
0
@Persyfl Owszem da się Ale nasz największy rynek zbytu obejmuje kraje muzułmańskie Jeśli odcinamy tamten rynek zakazem uboju rytualnego to wystąpi natychmiastowa gwałtowna nadpodaż mięsa na rynku Wystarczyły same zapowiedzi wprowadzenia piątki Kaczyńskiego aby zakłady mięsne ograniczyły skup bydła Dziś w telewizji dyskutowano na dodatek o tym że związki wyznaniowe zarejestrowane w Polsce mogą prowadzić legalnie działalność gospodarczą Mogą więc one zgodnie z tą ustawą przejąć rolę eksportera na rynki muzułmańskie i ubój rytualny będzie mógł być nadal prowadzony na skalę dzisiejszą ale nie oszukujmy się - jeśli przez taką dziurawą ustawę wyrośnie nam pośrednik który na dodatek będzie miał pozycję monopolisty to nie będzie takiej roli pełnił charytatywnie tylko będzie zabierał hodowcom część zysku Na dziś to hipotetyczna sytuacja ale jeśli stwarza się takie możliwości to raczej na pewno ktoś z nich skorzysta Na potrzeby dyskusji sprawdziłem na szybko listę zarejestrowanych wyznań w Polsce i proszę - mamy na przykład takie kwiatki jak Stolica Boża i Barankowa - 15 wiernych w 2011 roku i jest to wyznanie o niesprecyzowanej doktrynie stanowiące rodzaj kilkunastu osobowej komuny, wspólnie prowadzącej gospodarstwo rolne Czyli skończy się tak że zamiast rejestrować firmy to jak grzyby po deszczu zaczną nam wyrastać rejestrowane związki wyznaniowe aby eksportować mięso halal Jest to zbyt duży rynek i ogromne pieniądze aby nie znaleźli się cwaniacy którzy będą chcieli to wykorzystać Tyle że te pieniądze zostaną finalnie i tak wyrwane z kieszeni polskich hodowców Nie wiem czy o to chodziło ustawodawcom - czy oni naprawdę są tak cyniczni że świadomie tworzą takie pole do manipulacji czy są tak bezdennie głupi że nie zauważają takich możliwości I sam nie wiem która z tych odpowiedzi jest bardziej przerażająca
0
@stone80 Te 2 pierwsze punkty nie były merytoryczne bo opisałeś swoje subiektywne uczucia które nie są żadnym argumentem Chciałem to dosadnie podkreślić Wybacz ale to żaden argument Podejrzewam że istnieją setki zawodów których ani ty ani ja nie oceniamy pozytywnie ale to nie powód aby pomiatać ludźmi którzy je wykonują
0
@Persyfl Nadal nie rozumiem o co Ci chodzi? Zapisy tej ustawy mowia jasno o uboju rytualnym jedynie na potrzeby członków różnych związków wyznaniowych w Polsce To wyklucza ubój rytualny zwierząt przeznaczonych na eksport a w efekcie likwiduje hodowlę bydła i osłabia hodowlę drobiu
0
@Persyfl "Wszystkich po równo obejmie ten zakaz i nikt z tego powodu nie dostanie pieniędzy. Gdzie tu masz nierówność?" Nierówność dotyczy oczywiście swobody prowadzenia działalności gospodarczej Ale ten zakaz nikogo na szczęście nie obejmie z powodu braku notyfikacji przepisów przez KE Ustawa przyjęta w obecnej formie nie daje żadnych prawnych możliwości do wyegzekwowania jej zapisów Jedyny efekt jaki przyniesie to utrudnienie dla osób które złamią jej zapisy w postaci uczestniczenia w sporach sądowych A w nich z automatu czeka je uniewinnienie
0
@stone80 "Kolejny wyjaśniony jak dziecko we mgle, który następny ?" Wybacz ale potraktowałem to jako zaproszenie do dyskusji
0
@Persyfl To napisz mi co konkretnie tam jest fantazją? Bo tak się składa że znam doskonale te realia Chcesz to ci podam numer do skupującego bydło i powie ci jak wygląda sytuacja
0
@stone80 "Po 1 to w życiu bym w takiej mordowni nie pracował," - a kogo to w ogóle obchodzi?
" po 2 jak ktoś tam pracuje to nie mam dla niego współczucia" - a kogo to w ogóle obchodzi dla kogo masz współczucie?
" po 3 Nie jest to z dnia na dzień bo istnieje takie coś jak Vacatio Legis" - to vacatio legis jest po prostu kpiną bo nie daje najmniejszej szansy wyjścia z biznesu - zarówno sprzęt jak i norki zaleją rynek i wszyscy potencjalni kupcy wiedzą że hodowcy w zdelegalizowanej u nas branży muszą oddać go za bezcen,
"po 4 jest to grupa maksymalnie paru tysięcy osób w większości wykonująca prace fizyczne, które mogą wykonywać w jakimkolwiek innym zawodzie" - argument który możesz zastosować do każdej mniejszej branży w ogóle wzięty z dupy i nic nie wnoszący do tematu
A tak dla twojej wiedzy to bądź świadomy że ta ustawa na szczęście nic nie zmieni w zakresie w którym tam w nocy i pośpiechu przepychali, bo brak notyfikacji w KE powoduje że każdy sąd który będzie rozpatrywał sprawę pod kątem łamania tych zapisów z automatu musi takie osoby uniewinnić Polscy rolnicy mogą na szczęście spokojnie odetchnąć bo małpa z brzytwą w swym amoku tym razem zapomniała ją wyjąć z futerału
0
@Persyfl Przepraszam ale nie wiem do którego z moich wpisów teraz się odnosisz?
0
@CZaras Mam nadzieję że ani Senat ani prezydent nie wniosą żadnych poprawek do tej ustawy W obecnym kształcie jest ona martwym prawem a ludzie którzy nie będą się stosować do jej zapisów mają z automatu wygrane sprawy sądowe Brak notyfikacji przez Komisję Europejską praktycznie sprawia że ta ustawa nie ma żadnej mocy prawnej Przykre jest tylko to że te wszystkie spory sądowe będą finansowane z polskiego budżetu
1
@Pressinho "Prawo nie działa wstecz przyjacielu, to jedna z najstarszych i najważniejszych zasad. " Po co ty to w ogóle tłumaczysz bolszewikom Oni tego nigdy nie zrozumieją Tym właśnie różnią się od normalnych ludzi
1
@koksik2700 Co to w ogóle znaczy w słabych warunkach? Albo stosowali się do wymiarów i przepisów które ktoś prawnie ustanowił i jeśli chcesz kogoś za to winić to ustawodawcę lub ministra który wydał rozporządzenie Albo te warunki łamali i wówczas należy ukarać takiego hodowcę i wówczas wcale nie trzeba było zmieniać prawa
0
@NaFazieHitman Ta wojna nie będzie prowadzona za pomocą czołgów ale za pomocą maczet jakimi muzułmanie z Niemiec i Francji będą podrzynać gardła niewiernym Europejczykom Róbcie screeny Tak właśnie będzie Nasza cywilizacja gnije od środka
0
@iksajotien Większość działalności opiera się na przemocy wobec zwierząt Foteliki dla dziecka które używasz, kosmetyki czy leki też testują na zwierzętach To że zieloni z zachodniego świata zlikwidowali u siebie takie możliwości i śpią spokojnie dzięki temu ze koncerny przeniosły takie rzeczy do krajów Trzeciego Świata świadczy tylko o ich braku logiki i hipokryzji a nie o tym że dzięki swym zabiegom polepszyli los zwierząt
0
@iksajotien Czyli małego można kopać bo jest mały? Ta ustawa uderza bardziej niż w biznes futrzarski także w hodowle drobiu i bydła Psa będzie można zostawić przed sklepem ale na 6 metrowej smyczy Wskażesz mi przepis który zezwala na inny sposób uwiązania psa pod sklepem?
0
@betonito Po pierwsze pytanie czy one rzeczywiście cierpią Jeśli tak to już obecnie mamy odpowiednie środki prawne aby takie fermy ukarać Nie trzeba tworzyć ustawy która zniszczy całą branżę zamiast wyeliminować patologie i polepszyć dobrostan zwierząt Co będzie następne? Zakażemy wędkowania? Hodowli królików? Hodowli drobiu? Zastanawiam się czy zgodnie z tą ustawą można teraz hodować alpaki aby organizować z nimi spacery i prowadzić szkółkę jazdy konnej? Czy też to także podlega pod ten zakaz wykorzystywania zwierząt do celów rozrywkowych?
0
@RosjaninBut Twardy elektorat PIS strawi wszystko co podsunie mu TVPIS