@Czajka90 Oczywiście ,że kot. Wolne, dumne zwierzę przychodzące do człowieka majestatycznie tylko wtedy kiedy samo ma na to ochotę, gotowe bronić się pazurami gdy tylko coś mu się nie spodoba, kontra zwierzę służalcze, gotowe na każde skinienie człowieka, bez odruchu protestu przyjmujące nawet wymierzane ciosy. Nad czym tu się zastanawiać?
@Przemo1 Moim zdaniem to nie rozwiąże problemu. Owszem - butelki może znikną,ale koszt i uciążliwość dla konsumentów nie jest tego warta. Jeszcze raz - ten problem jest większy i warto poszukać rozwiązań całościowych a nie tylko częściowych i na dodatek tak kosztownych.
@Przemo1 Spoko - tylko,że czas na wprowadzanie tego systemu był wówczas gdy tworzyliśmy system gospodarki odpadami. Przez ponad dekadę budowaliśmy ZUOK-i, wyposażaliśmy je w odpowiednie instalacje, maszyny i pojazdy, a teraz wywracamy to do góry nogami i wkładamy miliardy w tworzenie nowego systemu. Do tego jest to system o wiele bardziej uciążliwy w użytkowaniu dla konsumenta niż dotychczasowy. A wystarczyło uszczelnić to co do tej pory tworzyliśmy, gdyż takie uszczelnienie wpłynęłoby na każdy rodzaj odpadów a nie tylko na butelki. Teraz ten co wyrzuca odpady w lesie nadal będzie to robił, tylko wyjmie z tych worków butelki.
@Safrani A no to już jest wina tylko i wyłącznie waszej gminy i tego jaki przyjęli regulamin. U nas normalnie jest obowiązek zgłaszania nieruchomości letniskowych i płaci się ryczałt za cały sezon. Jak nieruchomość nie ma adresu to podaje się numer działki.
@Safrani Pytanie tylko co jest w tych workach i przede wszystkim kto to wyrzucił. Skoro system gwarantuje odbiór każdej ilości śmieci ze zgłoszonej nieruchomości zamieszkałej, to są dwie możliwości - albo ktoś nie zgłosił nieruchomości (tu jest pole do działania dla kontrolujących obszar gminy), albo są to odpady z działalności, gdyż oni płacą od oddanych ilości. W jednym czy drugim przypadku system kaucyjny całkowicie tego problemu nie rozwiąże i te osoby nadal będą to wyrzucać gdziekolwiek, tylko będzie taka różnica, że prawdopodobnie znikną z tych odpadów butelki, które będzie można oddać - czyli te niezgniecione i z czytelnym kodem kreskowym.
@Roobo Pomijając sensowność tego systemu samego we sobie. to jaki jest sens w tym aby przez ponad dekadę tworzyć sprawny system i potem nagle przekreślać go i wywracać to wszystko do góry nogami? Jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo, że chodzi o .....
2
Ręce opadają gdy się czyta te komentarze. Ech... Powodzenia dla chłopaka i niech klub ma z niego jak najwięcej pociechy.
0
@VegetaPolska No to lipa.
0
@VegetaPolska Nie wiem. Sprawdź. Jak jest tam liga rosyjska to powinni być.
1
@Bolton Dzisiaj posmakowali tego co sami robili rywalom seryjnie w ostatnich meczach.
0
@VegetaPolska Bierz Akron Togliatti. Niedoceniany włoski klub z ligi rosyjskiej.
0
@marcin62 Wychodzi na to, że ta Trzecia Droga nie jest taka zła jak się wydawało.
4
@Eklerek Tego nie da się odzobaczyć. Bleee
0
@Danny Gaucho Jasne. Sezon jest długi,ale na razie imponująco to wygląda.
2
Kane 5 meczy i 10 goli w lidze. Już 1/4 rekordu Lewego. W tym sezonie on to chyba zrobi.
0
@mekston Jeden Roque już tu był. Po co nam kolejny?
0
@ali3gator Przecież to pisowski projekt. Xd.
0
@Kubsoleon O ile z Yamalem nie widzę problemu,to Pedri jest nietykalny.
0
@Czajka90 Oczywiście ,że kot. Wolne, dumne zwierzę przychodzące do człowieka majestatycznie tylko wtedy kiedy samo ma na to ochotę, gotowe bronić się pazurami gdy tylko coś mu się nie spodoba, kontra zwierzę służalcze, gotowe na każde skinienie człowieka, bez odruchu protestu przyjmujące nawet wymierzane ciosy. Nad czym tu się zastanawiać?
0
@Przemo1 Moim zdaniem to nie rozwiąże problemu. Owszem - butelki może znikną,ale koszt i uciążliwość dla konsumentów nie jest tego warta. Jeszcze raz - ten problem jest większy i warto poszukać rozwiązań całościowych a nie tylko częściowych i na dodatek tak kosztownych.
0
@Przemo1 Spoko - tylko,że czas na wprowadzanie tego systemu był wówczas gdy tworzyliśmy system gospodarki odpadami. Przez ponad dekadę budowaliśmy ZUOK-i, wyposażaliśmy je w odpowiednie instalacje, maszyny i pojazdy, a teraz wywracamy to do góry nogami i wkładamy miliardy w tworzenie nowego systemu. Do tego jest to system o wiele bardziej uciążliwy w użytkowaniu dla konsumenta niż dotychczasowy. A wystarczyło uszczelnić to co do tej pory tworzyliśmy, gdyż takie uszczelnienie wpłynęłoby na każdy rodzaj odpadów a nie tylko na butelki. Teraz ten co wyrzuca odpady w lesie nadal będzie to robił, tylko wyjmie z tych worków butelki.
0
@Safrani Według mnie jednak ważne, bo są inne sposoby na uszczelnienie tego systemu. A system kaucyjny wpłynie tylko na ten określony rodzaj odpadu.
0
@Safrani A no to już jest wina tylko i wyłącznie waszej gminy i tego jaki przyjęli regulamin. U nas normalnie jest obowiązek zgłaszania nieruchomości letniskowych i płaci się ryczałt za cały sezon. Jak nieruchomość nie ma adresu to podaje się numer działki.
0
@Karol145 Inteligentni inaczej to ci którzy chcą wprowadzać podobne głupoty. Żal nawet to komentować.
0
@Safrani Czyli niezgłoszone nieruchomości. Dział kontroli albo śpi albo go po prostu nie ma.
1
@Safrani Pytanie tylko co jest w tych workach i przede wszystkim kto to wyrzucił. Skoro system gwarantuje odbiór każdej ilości śmieci ze zgłoszonej nieruchomości zamieszkałej, to są dwie możliwości - albo ktoś nie zgłosił nieruchomości (tu jest pole do działania dla kontrolujących obszar gminy), albo są to odpady z działalności, gdyż oni płacą od oddanych ilości. W jednym czy drugim przypadku system kaucyjny całkowicie tego problemu nie rozwiąże i te osoby nadal będą to wyrzucać gdziekolwiek, tylko będzie taka różnica, że prawdopodobnie znikną z tych odpadów butelki, które będzie można oddać - czyli te niezgniecione i z czytelnym kodem kreskowym.
0
@BorzyKrzys I pomyśleć, że Lewemu nawet tyle się nie chciało....
1
@Kgorecki2500 Podobno zawsze możesz dostać kasę, tylko pewnie będziesz musiał odstać swoje w kolejce.
1
@Roobo Pomijając sensowność tego systemu samego we sobie. to jaki jest sens w tym aby przez ponad dekadę tworzyć sprawny system i potem nagle przekreślać go i wywracać to wszystko do góry nogami? Jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo, że chodzi o .....
0
@bartulek98 Czyli Sorloth...
0
@barcanawieki To kiedy wykluczą USA w takim razie?
0
@barcanawieki Jakie powody do tego zawieszenia?
0
@BorzyKrzys Ależ ta lewica to wymyśla problemy.
0
@AxelF Rynek nie uregulował bo wszędzie się wtrąca państwo.
0
@BulaKG A kiedy zacząłeś pić? Uważaj jak będziesz się zbliżał do 20 lat od tego momentu,bo możesz wtedy popaść w alkoholizm.
0
@Arkon Jakżeby inaczej.