@SpainFanRM89 Wybacz ale pewne wybory kobiet mogą zwiększać ryzyko. Ostatnio czytałem gdy kobietę zgwałciło zbiorowo 5 Kolumbijczyków gdy wsiadła do samochodu z nieznajomymi którzy mieli ją podwieźć do domu. Czy nazwałbym to jej winą,że do tego doszło? Oczywiście że nie. Bo nie roztrzasam tu kwestii winy. Ale podejmując taki wybór zwiększyła ryzyko. Podjęłaby inny to byc moze by tego uniknęła. Tyle.
@Bunk420 A czy ja tu kogoś obwiniam? Wychodzę na narty, odnoszę kontuzję to czy tu jest czyjaś wina? Siedząc na fotelu pewnie bym tego uniknął,ale podejmując jakąś aktywność zwiększam ryzyko odniesienia urazu i powinienem się z tym liczyć. Tyle. @NeroTFP1 Co do tego dziecka to można włączyć w tę dyskusję jeszcze jego opiekunów, bo dziecko w sumie ponosi konsekwencje wyborów innych ludzi od samego momentu poczęcia.
@JimMorrisonFCB Jest akcja i jest reakcja. Kazdy ponosi konsekwencje swoich wyborów. W tym opisanym przez ciebie przypadku także. Choćby nie wiadomo jak się na to oburzano.
@MesQueUnClub96 Neymar się wysrał na nasz klub, więc o jakiej legendzie mowa? Zreszta Lewy też zbyt późno tu trafił aby zasłużyć na to miano. Legenda to cos więcej niz statystyki na boisku.
@norbi77 Ale gdyby go słuchali i się zbroili czy choćby nie kontynuowali Nord Stream to właśnie by tego nie było. Putin tymczasem przez te wszystkie lata owijał sobie Europę dookoła palca i uzależniał ją od rosyjskich surowców. To nie jest sytuacja typu że ktos cię przestrzega - nie siedź na tej gałęzi bo spadniesz, a ona znienacka pęka i spadasz - tego nikt nie mógł przewidzieć, tylko sytuacja typu - - nie tnij tej gałęzi na której siedzisz bo spadniesz - a ty teraz w tej sytuacji piszesz, że nikt nie mógł przewidzieć że podpiłowana gałąź pęknie.
@macio_944 Rosja nigdy by się nie zgodziła na pokój z którego wyszłaby jako pokonana. Trump mówiąc to co mówi buduje im PR zwycięzcy. Któryś z ekspertów geopolityki stwierdził ostatnio, że USA godzą się na to wszystko, bo po prostu są zbyt słabe aby pełnić rolę światowego hegemona.
@Irmscher10 Jasne, że to nie moga byc wybory organizowane przy pomocy ruskich. Jedyna ich pomoc przy tych wyborach to taka, że zaprzestają działań wojennych i dają je w spokoju przeprowadzić, ale żaden udział w ich organizacji. Natomiast jesli juz przywołujesz dla porównania sytuację w Rosji i Białorusi to Ukraińcy udowodnili że się od nich różnią, tym że sami potrafili pogonić ruskich pachołków i nawet pomoc Rosji tym pachołkom niewiele dała.
@Kinginiesta Skąd o tym niby wiesz? Niech się Ukraińcy sami wypowiedzą na ten temat. to czyli co Zełenski ma rządzić dożywotnio? Kiedy będzie odpowiednia sytuacja aby przeprowadzić wybory?
@gumaz Kochajmy się jak bracia, liczmy się jak Żydzi. Ale też zależy komu i na co - jesli ktoś potrzebuje na jakieś leczenie czy trafiła mu się jakaś przykra sytuacja - wypadek, pożar to ok, ale na inne cele w normalnej sytuacji to raczej słaby pomysł.
@Krzty Fakty są takie, że kadencja Zełenskiego dawno się skończyła, ale z powodu wojny nie było wyborów. Jeśli zawieszenie broni pozwoli przeprowadzić wybory w normalnych warunkach, to co w tym dziwnego?
@mpolska25 Ok - niech sprowadzają - prawa nie łamią. Oczywiście jeśli tak się reklamują to jawnie kłamią i jechac z nimi do samego spodu. Tylko gdzie jest rząd i służby i dlaczego w przypadku tego zagrożenia jest zero reakcji?
0
@DonCarletto A czym zasługuje?
0
@SpainFanRM89 Wybacz ale pewne wybory kobiet mogą zwiększać ryzyko. Ostatnio czytałem gdy kobietę zgwałciło zbiorowo 5 Kolumbijczyków gdy wsiadła do samochodu z nieznajomymi którzy mieli ją podwieźć do domu. Czy nazwałbym to jej winą,że do tego doszło? Oczywiście że nie. Bo nie roztrzasam tu kwestii winy. Ale podejmując taki wybór zwiększyła ryzyko. Podjęłaby inny to byc moze by tego uniknęła. Tyle.
0
@Bunk420 A czy ja tu kogoś obwiniam? Wychodzę na narty, odnoszę kontuzję to czy tu jest czyjaś wina? Siedząc na fotelu pewnie bym tego uniknął,ale podejmując jakąś aktywność zwiększam ryzyko odniesienia urazu i powinienem się z tym liczyć. Tyle.
@NeroTFP1 Co do tego dziecka to można włączyć w tę dyskusję jeszcze jego opiekunów, bo dziecko w sumie ponosi konsekwencje wyborów innych ludzi od samego momentu poczęcia.
5
@tbas Sami zarżnęliśmy nasz przemysł w imię eko ideologii. Do kogo pretensje?
0
@D10SLEO Czym to się różni od odklejki Maxa Kolonko i jego mianowaniem się prezydentem Stanów Zjednoczonych Polski czy jakos tak? Dla mnie niczym
2
@MesQueUnClub96 Tylko takie, że dla mnie status legendy to naprawdę wyjątkowe miano, na które trzeba zasłużyć czymś więcej niż forma na boisku.
0
@JimMorrisonFCB Jest akcja i jest reakcja. Kazdy ponosi konsekwencje swoich wyborów. W tym opisanym przez ciebie przypadku także. Choćby nie wiadomo jak się na to oburzano.
1
@gumaz Że niby zaszła w ciążę podczas snu?
9
@MesQueUnClub96 Neymar się wysrał na nasz klub, więc o jakiej legendzie mowa? Zreszta Lewy też zbyt późno tu trafił aby zasłużyć na to miano. Legenda to cos więcej niz statystyki na boisku.
0
@okiemtypera_lucaxx95 Czy Szczęsny zajął 3 miejsce na mundialu?
2
@Marian_Pazdzioch Pełna zgoda. Europa ma gdzies tę wojnę i pomoc finansową Ukrainie, a oczekuje,że USA będzie pompować tam kasę.
0
@draxidox Na śmietnik historii z nim.
2
@draxidox Temu już przygrzało?
0
Panu raczej podziękujemy...
1
@KrychaFCB Na darmo tam umierali, a teraz zostali sprzedani ale wcale mi ich nie żal m.in. za takie słowa.
0
@norbi77 Ale gdyby go słuchali i się zbroili czy choćby nie kontynuowali Nord Stream to właśnie by tego nie było. Putin tymczasem przez te wszystkie lata owijał sobie Europę dookoła palca i uzależniał ją od rosyjskich surowców. To nie jest sytuacja typu że ktos cię przestrzega - nie siedź na tej gałęzi bo spadniesz, a ona znienacka pęka i spadasz - tego nikt nie mógł przewidzieć, tylko sytuacja typu - - nie tnij tej gałęzi na której siedzisz bo spadniesz - a ty teraz w tej sytuacji piszesz, że nikt nie mógł przewidzieć że podpiłowana gałąź pęknie.
0
@norbi77 My nie chcieli, my nie wiedzieli - ale jak Kaczyńscy cały czas przed tym przestrzegali to się z nich śmieli.
1
@macio_944 Rosja nigdy by się nie zgodziła na pokój z którego wyszłaby jako pokonana. Trump mówiąc to co mówi buduje im PR zwycięzcy. Któryś z ekspertów geopolityki stwierdził ostatnio, że USA godzą się na to wszystko, bo po prostu są zbyt słabe aby pełnić rolę światowego hegemona.
0
@Borneo Piszemy o Kanadzie jakbyś nie zauważył. Skoro Trump o tym mówi, to prędzej czy później do tego doprowadzi, bo nie rzuca słów na wiatr
0
@Kgorecki2500 Też tak uważam. Jak niby jeden ze stanów USA mógłby funkcjonować w ramach UE.
1
@Borneo "odwołują wakacje w usa" - Trump się popłakał gdy o tym przeczytał.
Ze śmiechu.....
0
@Irmscher10 Jasne, że to nie moga byc wybory organizowane przy pomocy ruskich. Jedyna ich pomoc przy tych wyborach to taka, że zaprzestają działań wojennych i dają je w spokoju przeprowadzić, ale żaden udział w ich organizacji. Natomiast jesli juz przywołujesz dla porównania sytuację w Rosji i Białorusi to Ukraińcy udowodnili że się od nich różnią, tym że sami potrafili pogonić ruskich pachołków i nawet pomoc Rosji tym pachołkom niewiele dała.
2
@Irmscher10 Biorąc pod uwagę taką perspektywę dalej jesteś zdania, że dadzą się zmanipulować w wyborach i wybiorą kremlowskiego kandydata?
0
@Irmscher10 Pożyjemy i zobaczymy kto o tym zdecyduje, ale sądzę, że Ukraina będzie miała najmniej w tym temacie do powiedzenia.
0
@Irmscher10 Czyli co w zamian? Zelenski dozywotnio? Na jakiej podstawie?
1
@Kinginiesta Skąd o tym niby wiesz? Niech się Ukraińcy sami wypowiedzą na ten temat. to czyli co Zełenski ma rządzić dożywotnio? Kiedy będzie odpowiednia sytuacja aby przeprowadzić wybory?
1
@gumaz Kochajmy się jak bracia, liczmy się jak Żydzi. Ale też zależy komu i na co - jesli ktoś potrzebuje na jakieś leczenie czy trafiła mu się jakaś przykra sytuacja - wypadek, pożar to ok, ale na inne cele w normalnej sytuacji to raczej słaby pomysł.
4
@Krzty Fakty są takie, że kadencja Zełenskiego dawno się skończyła, ale z powodu wojny nie było wyborów. Jeśli zawieszenie broni pozwoli przeprowadzić wybory w normalnych warunkach, to co w tym dziwnego?
0
@mpolska25 Ok - niech sprowadzają - prawa nie łamią. Oczywiście jeśli tak się reklamują to jawnie kłamią i jechac z nimi do samego spodu. Tylko gdzie jest rząd i służby i dlaczego w przypadku tego zagrożenia jest zero reakcji?
1
@MichuZ44 Ja jestem zdania,że to młodzi kierowcy stanowią większe zagrożenie. A badania jakie u nas są wszyscy wiemy - dajesz kasę i bierzesz kwitek.