mekston
Dołączył/a: wrzesień 2012
41 obserwujących
23 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Ciekawe czy Messi zaliczy dzis dwie asysty. Wtedy wyrownalby rekord ligi pod wzgledem asyst w jedym sezonie nalezacy do Xaviego (20)
W meczach z Sociedad i Atletico nie udalo mi sie - choc koeldzy nie pomogli (Neymar, Suarez i jeszcze raz Neymar).
0
raczej Leo hat tricka nie zrobi - ja wolalbym zeby Messi zaliczyl dzis dwie asysyt - wtedy wyrowna rekord ligowy asyst Xaviego - to byloby osiagfniecie.
2
moim zdaniem brednia - CR nie odejzdzie z Realu - przynajmniej nie teraz. Tutaj ma szanse na ladowanie najwiekszej liczby bramek - a to mu chodzi. Kontrakt ma dlugi, wiec raczej nie do ruszenia.
Real ciagle marketingowo zyskuje na CRze, wiec tez raczej nie pusci - tak czy inaczej wszyscy szczesliwi. W przyszlym sezonie znowu karuzela porownan bedzie sie krecic.
0
poczekajmy narazie nic pewnego z LM - gramy z Juventusem, ktory pokazal wielka sile w spotkaniach z Realem.
0
chcoc pewnie w koszyku nuemr 2 bedzie tak: Real, Atletico, Sevilla (moze byc). Macnhester City, Manchester United (tutaj nie jestem pewien, ale oni maja troche punktow jeszcze z poprzednich sezonow), Arsenal - uwzgledniajac, ze nie mozemy trafic na Real i Atleti, Seville - to mamy spora sznase na zespol z Anglii.
0
niektore rekordy sa ciagle pobijane - obecnie kazdy gol Messiego w la liga jest pobiciem rekordu - koeljne gola Cra i Messiego w LM sa tez pobiciem rekordu.
Z zeszlego sezonu jezeli tak bardzo Ci zalezy to masz np. Cra i jego 17 goli w LM.
Rzucilem pierwsze z brzegu, ktore mi sie przypomnialy. Nawet jesli - to coz tego ze wymienilem rekordy ktore sa przypominane?
To jest zbiezne z moja teza, ze o rekordach sie rowniez pamieta. Przeczytaj moje wypowiedzi ze zrozumieniem.
1
wiadomo, ze Real i tak trafi na PSV :), ale tak na powaznie to jednak:
wiemy ze na pewno w fazie grupowej nie trafimy na PSG, Juve, Bayenr i Chelsea, a wiec jest maly handicap.
0
Gerard kończy przygode z tle reda a Xavi z Barca
0
Messi tylko raz spudłował w lidze karnego.
0
Czekalem na ten artykul - Messi w tym sezonie pokazuje jak decyudujacy jest w waznyc spotkaniach -
oba mecze z Valencia, oba mecze z Sevilla, oba mecze z Atletico, jeden mecz z Realem w La Liga
oba mecze z Villareal, oba mecze z Atletico w PK
Manchester City, PSG, Bayern - szczegolnie City i Bayern
W tych wszystkich meczach Messi pokazal wielka klase w tym sezonie
Oby z Juve zagral rownie genialnie
0
to faktycznie, to 4/5 ww byly z rundy jesiennej
2
Matheiu - jeszcze turbo wazny gol z Realem
0
a Arsenal o dziwo nie jest czwarty :)
Co za pytanie - mmay majstra i walczymy o LM - a to sa dwa najwazniejsze cele
0
Mozeme tez spokojnie zauwazyc, ze z takich zacietow meczow, ktore powiedzmy byly nierozstrzygniete do ostatniego kwadransu gry, to jednak Barca wycisnela w tym sezonie wiecej.
1) Valencia - Barcelona 0-1 na Mestalla i gol Busquetsa w 94 min
2) Almeria - Barcelona 1-2 Barca przegrywala do bodajze 77-78 minuty 0-1, ale strzelila dwie bramki w ostatnich minutach spotkania
3) Barcelona - Athetlic 2-0 Barca mocno cisnela w tym spotkaniu jednak bramki udalo sie wcisnal dopiero od 80 minuty
4) Celta - Barcelona 0-1 i gol Mathieu w 77 minucie bodajze
5) Villareal - Barcelona 0-1 i gol Sandro bodajze w 83 minucie
Z tych 5 wyzej wymienionych meczow - wszystkie mialy miejsce w 1 polowie sezonu - czyli wtedy gdy Barca byla w znacznie slabszej formie.
Wazne odnotowania sa rowniez mecze z
1) Villareal 3-2 i odrobienie wyniku z 1-2 oraz 0-1
2) Valencia 2-0 - tutaj Valencia miala mnostwo setek, ale udalo nam sie obronic wynik i w 93 minucie Messi dobil rywali
Real przede wszystkim
1) Cordoba 1-2 i gol Bale z rzutu karnego
2) Real Valencia 2-2 i gol isco z 83 minuty (trafienie dalo tylko +1 punkt)
Mozna jeszcze dodac mecz z Sevilla - wygrany 2-1 - choc to Sevilla miala moze nawet lepsze okazje
0
niestety tamta ZP to byla farsa - ale tez Messi zlapal kontuzje na jesieni, a CR ladowal jak szalony. Zreszta on wie kiedy ludzie decyduja o glosowaniu i niesamowicie spina się na jesień.
Do tego nie wiem czy pamietasz o przedluzonym wówczas glosowaniu, do tego zebracka kampania Realu i Blatter ktory wbrew pozorom nie pomogl wtedy Messiemu.
Nie ma co gdybac narazie o ZP - najwazniejsze to wygrac z Juventusem, a wcale latwo nie bedzie.
0
wymienie Ci np. kilka rekordów z ostatnich 2-3 lat:
- rekord kolejnych spotkan w lidze z bramka Leo Messiego
- rekord 50 bramek w lidze Messiego
- rekord 100 punktow w lidze Barc i Realu
- rekord 121 goli w lidze Realu
Wyzej Don Coreloen podal rekord z poprzedniego sezonu.
Inna sprawa, ze jak ktos sie zbliza do jakiegos rekordu to jest on przypominany (zwlaszcza rekordy z przed wielu lat), wiec akurat pisanie o braku pamieci w przypadku rekordów jest zasadne do momentu kiedy dany rekord przestaje obowiązywac - wowczas faktyczni malo kto o nich pamieta.
0
z tymi rekordami to tez zalezy - jezeli jakis sie dlugo trzyma to mowia o nim wiele lat pozniej.
0
zalezy czy z Deportivo wyjda rezerwy - jezeli tak to pobiscie rekordu Igla, Benz, Cr moze byc trudne.
0
akuray Messi nie strzelil gola Realowi, ale mial asyste i w drugim meczu wystawil jeszcze dwie patelnie, wiec jego udzial byl spory.
Ponizej napisalem analize meczow z silnymi rywalami w lidze Leo i Cra.
0
poczytaj moje komentarz ponizej, wiec chyba o tm bolu dupu to jednak niezbyt trafnie.
Jaram sie strasznie, ze odzyskalismy tytul i jeszcze mamy szanse na dwa inne trofea. Marzy mi sie ta LM.
Jednak powyzsza analiaza jest ciekawa, bo pokazuje mecze ktore zdecydowaly o tytule i role jaka pelnili liderzy obu druzyn w tych spotkaniach. Mimo wszystko lepiej pisac jest o czyms - niz tylko : Campeones lub mam nadzieje ze wygramy itp itd.
0
popatrz ile lat ma Ibra i ile strzela - wiec jak Cr bedzie stal na sepa w takim dobrym klubie jak Real, to bedzie strzelal jeszcze sporo.
5
swoja droga kolega chyba nie zauwazyl, ze w Lm Piekny ma tyle samo bramek co Leo.
0
mecze z Sevilla
Real Sevilla 2-1 i Sevilla Real 2-3 - w pierwszym spotkaniu Cr nie gral, w drugim hat trick
Barca Sevilla 5-1, Sevilla - Barca 2-2: Messi w dwumeczu miał gola, w pierwszym hat tricka -
mozna powiedziec ze na remis w tych meczach obaj panowie.
0
mecze z Valencia:
Valencia - Barcelona 0-1 Barcelona Valencia 2-0 - Messi ma udzial przy wszystkich golach - akcja w 94 minucie na Mestalla, po ktorej Busquets dobija strzal Neymara i na Camp Nou (asysta i gol, piekny strzal z wolnego wyladowal na poprzeczce)
Valencia Real 2-1 i Real Valencia 2-2, pierwszy mecz slaby w wykonaniu Cra - zakonczony golem z karnego - drugi mecz bardzo slaby zakonczony przestrzeleniem karnego (bez gola, bez asysty i bez udzialu w bramkach)
Zdecydowanie na korzysc Leo. Te mecze jak rowniez mecze z Atletico przesadzily o mistrzostwie
0
Wazne mecze w lidze w tym sezonie w wykonaniu naszego cracka i cracka Realu:
mecze bezposrednie:
Real - Barca 3-1 (gol CRa z karnego) i zwyciestwo Realu 3-1, jednak tyle kontr ile s*rzyl wtedy Cr to az nie pamietam - moglo sie skonczyc gorzej dla nas. Messi slaby / bardzo slaby mecz, wiec mimo wszystko punkt dla Cra.
Barca - Real 2-1 (gol Cra, asysta Messiego) - na szybko kojarze dwie otwierajce pilki Leo - do Alby i Neymara i role pomocniak. Cr mial jeden ladny strzal z dyustansu i niewykorzystana setke - na sile mozna powiedziec ze remisowo, - choc zwazywszy na role Leo w tamtym spotkaniu to jednak minimalnie Messi
mecze z Atletico:
Barca Atleti 3-1 i Atleti - Barca 0-1 - chyba nie musze mowic czyj geniusz rozstrzygnal oba spotkania
Real - Atletico 1-2 i Ateltico - Real 4-0 - pierwsze spotkanie bardzo dobre w wykonaniu Cra - choc zakonczone "tylko" golem z karnego. W drugim spotkaniu jak caly Real nie istnial.
cd
0
Wlasnie nie wiem. Piszemy o tej sytuacji, a Ty piszesz o Crze. Problemy?
Mowimy o tej sytuacji. Ja mowie, ze jezeli zawodnik ciagnie drugiego za koszulke to jest faul. Czy wyolbrzymil ten faul? Mozliwe, ale to jest subiektywna opinia.
Natomiast obiektywnie mozna stwierdzic czy bylo trzymanie za koszulke? Bylo, a wiec to jest faul, a tym samym rzut karny.
0
to byla 3 zolta kartka Messiego, bo ta z Valencii mu anulowali - choc wiele zrodel pisze ze to byla czwarta zolta kartka.
0
pociagniecie za koszulke i dotkniecie to nie jest to samo. Chyba nigdy nie grales w pilke - jezeli nie widzisz roznicy.
Czy Ty umiesz czytac ze zrozumieniem gdzie ja pisze o CR?? Czlowieku ja mowie o tej sytuacji, a Ty piszesz o CR. Jakies kompleksy.
Inna sprawa, ze piszes o dotknieciu - wiec sam sobie odpowiedasz na pytanie - dotkniecie to nie jest faul - mozna miedzy innymi grac bark bark - ale trzymanie rywala za koszulke to zwykly faul i tyle.
0
ja mowie ze to jest byc moze dobra okazja do puszczenia rezerw. Messi ma 5 bramek straty do Grzmota bodajze (nawet nie wiem), wiec juz nawet nie bedzie spiny. Przed nami turbo wazne mecze, wiec mam nadzieje ze Enrique pogada o tym z Messim.
0
sorry chyba moj komentarz w tym natloku zle sie wkleil ;)