panczo
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Przemyśl
17 obserwujących
5 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Ziemny "Gdy samolot pikuje, to szybko leci, kierując przednią część w dół. W sensie metaforycznym pikują jakieś wskaźniki (np. giełdowe, statystyczne), co oznacza, że spadają (na ogół szybko), zmniejsza się ich wartość. Jeśli więc mowa o pikowaniu zachorowań, to chodzi o ich spadek (jak np. w tekście: „[...] w 2005 roku liczba nowych zachorowań spadła do 325. – Wydawałoby się, że to świetna wiadomość, jednak my wiemy, że takie pikowanie liczby chorych w ciągu zaledwie jednego roku jest niemożliwe”, P. Prais, Niepokojący spadek zachorowań na gruźlicę, „Gazeta Wyborcza”, 22 marca 2006 r.).
Jednak w polszczyźnie istnieje też rzeczownik pik oznaczający punkt szczytowy. Dotychczas miał on charakter specjalistyczny (należał i należy do języka nauk ścisłych), lecz od niedawna bywa używany w tekstach o zasięgu ogólnym i w kontekstach niezwiązanych z chemią czy fizyką (por. „Sytuacja na Śląsku się poprawia. «Piki zachorowań już za nami»”, tytuł artykułu, bez autora, „Do Rzeczy”, 16 czerwca 2020 r.). To w związku z nim zapewne powstaje nowe pikować 'wykonywać ruch w górę' – jak w zdaniach: „Krzywa zachorowań pikuję [sic!] w górę” (K. Badziąg, „Pandemia a'la [sic!] Polska”, „Salon 24", 30 lipca 2020), „Krzywa zachorowań zamiast opadać, lub wypłaszczać się pikuje mocno w górę [...]” (Redakcja, „Ponoć koronawirusa już miało nie być...”, „znadRudy.pl”, 31 października 2020 r.). Jak widać, autorzy przywołanych zdań mają obawy, czy użycie samego czasownika pikować będzie dobrze zrozumiane, dlatego wskazują kierunek czynności (pikuje w górę). Przemawia to za tym, by nie eksperymentować ze znaczeniem i trzymać się tradycyjnego odniesienia – niech pikowanie oznacza wyłącznie ruch w dół. "
źrodło SJP PWN
4
@marcin62 to ja napisałem w poprzednim komentarzu @AmigoBlancos i już się tłumaczę: za młodu babcia tak tłukła do głowy i tak już zostało :D
A z merytorycznego uzasadnienia chyba chodzi o to, że taka osoba która odeszła, nie ma już możliwości się obronić, wyjaśnić swoich motywacji, zaprzeczyć, innym słowem, nie powinno się atakować kogoś, kto nie ma szansy się obronić, a w tym przypadku chodzi o coś niezwykle uznawanego dawniej za ważne, czyli pamięć i cześć. W praktyce wiadomo, ze niektóre osoby jak Hitler czy Stalin są tak jednoznaczne że raczej choćby żyły nie obroniłyby się dlatego tu raczej chodzi o osoby z naszego otoczenia.Tak to widzę.
0
@kamyk_23 dzięki w takim razie za przypominajkę, przyda się, bo jednak to słowo nie pierwszy raz generuje u mnie błędy, a staram się pisać poprawnie. Niestety w głowie mam je zaszufladkowane razem z rządem i tak po prostu mózg kieruje xD
2
@AmigoBlancos pomidor... W myśl zasady o zmarłych albo dobrze albo wcale.
0
@HypeR no tam jak nic ktoś w złym miejscu myślnik postawił.
0
@kamyk_23 sorki, pisałem na szybko stojąc w tramwaju i walnąłem wielbłąda... niestety z tym słowem od zawsze miałem też problem.
8
Jezus, na notatniku pixele się rozejdą już do końca jak ta wypowiedź dojdzie z opóźnieniem. Chłopacy będą mieli klawiatury do wymiany. xD
9
@Michael24 i o tym cały czas pisze kiedy podkreślam debilizm tego zawodnika. Pajacerka level advanced i chodząca głupota wprost proporcjonalna do wielkości warg, zero klasy... Szacunku sobie może rządac, ale kibice nie trawią typa nie bezpodstawnie. Naprawdę to nie jest kwestia rasizmu, bo ten knut zachowuje się jakby był Messim.
22
@!34RC3!_0N4 niestety jest dobry, bo jako skrzydłowy robi dużo szumu na swojej pozycji i ma liczby. Jest to też co uparcie będę powtarzał wbrew "poprawnympolitycznie" z tej strony nieprawdopodobnie mało inteligentny, wręcz tępy zawodnik, bez klasy, irytujący, nie krzeszący szacunku kibiców. Te jego teatralne pady, zachowania jak machanie do zawodnika który dostał czerwo, kłócenie się po tym jak po symulce nie otrzymuje karnego. Oczywiście zaraz zleci się tu stado podziwiających swojego idola zza miedzy, ale mam to gdzieś, oddałem mu że jest dobrym piłkarzem, ale jednocześnie nieprawdopodobnie głupim i bez klasy.
0
@arkasath po to, żeby VAR nie uznał xD
2
Nie uwierzycie, wszedłem tylko na karnego i Benzyna nie strzelił ... Nigdy mi się to nie zdążyło xD
0
Zaraz kiep z Brazylii pewnie coś wciśnie...
0
@VegetaPolska no ale wiesz że tego Kiwiora to gloryfikujesz po jednym meczu póki co. Niech zagra tak pięć męczy to będziemy mogli powiedzieć że mamy gracza. Wieteska też nie jest powiedziane że się przyjmie w kadrze.
0
@VegetaPolska o Lewym też tak kiedyś napiszesz ? Trochę szacunku...
Jakoś nie zauważyłem, żeby Glik popełniał więcej błędów i grał gorzej w reprezentacji niż grający w najlepszej lidze świata Bednarek. Poza tym Glik sam się nie powołuje do repry...
0
Komentarz usunięty
0
@Criss18Barca średnia ilość powtórzeń na średnich ciężarach xD
2
Jestem kibicem United od lat 90., pamiętam starą szkołę i gwardię Fergusona, teraz boli mnie brzuch...
10
takie zwycięstwo pod madrycku można powiedzieć xD
4
Bardzo ciekawy skład, liczę na kilka minut dla Pablo Torre i że Gavi ogarnie na pozycji Pedriego:)
0
@Medium co ja mogę do tej wypowiedzi jeszcze dodać ? chyba tylko amen bracie... a @VegetaPolska to mogę podobnie poradzić, odinstalować tindery i postawić na live. Wbrew pokutującym idiotycznym stereotypom, na dyskotece poznasz znacznie więcej normalniejszych ludzi, a relacje będą zdrowsze. Tam naprawde nie chodzą patusy z blacharami, tylko normalne studentki albo po prostu dziewczyny które normalnie pracują, żyją itd i chcą się rozerwać. I takie relacje face to face to jest jedyna zdrowa forma. Nigdy nie miałem tindera i nawet gdybym teraz działał w tej branży też bym tego gówna nie zainstalował.
7
@VegetaPolska w tym biznesie zanim założyłem rodzinę byłem co najmniej dobry... bardzo dobry... mogę Ci dać bardzo uniwersalne ale nie banalne dwie rady:
Po pierwsze, nigdy się nie staraj, nie proś, nie dopytuj... wręcz sam miej olewający stosunek, ustawiając się sam pod butem kobiety, przegrywasz na wjeździe i nastawiasz na jej kaprysy, przegrywasz na wstępie. Jeśli nawet nie wyjdzie, nie proś się, ale nigdy, nigdy nie ustawiaj się w pozycji proszącego, zabiegającego czy liczącego na litość. Pamiętaj: kobiety najbardziej lubią drani i łobuzów, efekt jest odwrotnie proporcjonalny do zabiegania i tutaj przysłowie "miej wyjebane a będzie Ci dane" ma zastosowanie
Po drugie... nigdy nie pisz za długo, nie wiecej niż kilka wymienionych zdań, grypser. Jak najszybciej proponuj spotkanie i rób to o ile możesz przez rozmowę telefonicznę, a nie przez SMSy, messenger i inne. Czekając na spotkanie nie pisz z nią, bo po prostu do spottkania laska będzie już tobą zamęczona znudzona i już będzie szukać nowego naganiacza. Recepta jest prosta: nawiązujesz kontakt, zdobywasz numer telefonu, umawiasz się na spotkanie i cisza aż do randki. Ten czas między umówieniem się na spotkanie i randką, to ma w niej dojrzewać ciekawość i narastać wszystkie emocje związne ze spotkaniem. Kumulacja ma nastąpić w kawiarni i później spacerze (to najlepsze opcje na pierwszą randkę, może być odwrotnie).
P.S. Na moje oko, z tą laską sprawa jest już przegrana i pociąg pojechał. Olej temat, psy szczekają, a karawana niech jedzie dalej.
0
@Shadow23FCB jaka cena ?
1
Roberto przypominam już raz fantastycznie wyłączył penisjusza na prawej flance, okopując się tam niczym Jarema Wiśniowiecki pod Zbarażem. On już wie jak to się robi, z Roberto Szarego, stał się specjalnie po to właśnie Roberto Białym, by wbić kij i krzyknąć "you shall not passssss!!"
2
@Medium a historii tego passata i tak byś nie zrozumiał...
0
@Dejwol yyyy, albo nie zrozumiałeś, albo zapomniałeś emotki na końcu...
6
Leo to j***y stalker, chłopak chciał się wydostać z jego cienia, sam zacząć świecić, a ten podąża za nim jak fanatyczny psychol i nie da, no zaparł się i nie da... a w mediach jeszcze jego kolegę udaje... pan jesteś wrzód na zdrowym organizmie footballu Panie Messi xD
8
Nieprawdopodobnie trud y dylemat, a każda decyzja ma mocne argumenty za sobą. Araujo wybrał z pewnością dojrzalszą decyzję, ale nie potrafię sobie wyobrazić jak się musi czuć z myślą że nie pojedzie na mundial. Wiem że za cztery lata kolejny, ale Araujo nie ma gwarancji że wówczas znajdzie się dla niego miejsce, będzie w formie, będzie zdrowy itd.
12
@Firestone nie wiem, ale pamiętam że w tamtym sezonie mieliśmy ogromne problemy z obrońcami, jest duża szansa że tak by było. Myślę że z Bqyernem naprawdę mogłoby być gorzej. Mieli ochotę szkopy na dwucyfrowy wynik. Trochę współczuję Setienowi, że stał się twarzą tej porażki. Mimo całej niechęci do Valverde uważam, że Ernesto by na to nie pozwolił, nie wygrałby, ale na pewno nie byłoby takiej skali kompromitacji.
0
@Medium jednej rzeczy żałuję co do Zełeńskiego, że nie wyprowadza swojego kraju z nastrojów nacjonalistyczno -faszystowskich, na jakich budowana jest ukraińska tożsamość narodowa. Teraz oczywiście nie jest to dobry moment, ale przed wybuchem wojny było wiele czasu. Jeśli chcą zblizyc się do Europy, to nie mogą stawiać pomników mordercom, faszystom i ludobójcom. Historii nie zmienimy, ale możemy zmienić jej odbiór dzisiaj.
11
@Firestone a na Bayern zagrałby na środku obrony Longletem i sobą xD