0

Tak, tak oczywiście że pamiętam, w zasadzie historia dość podobna, ale dalej nie rozumiem, jak tacy piłkarze znajdują swoje miejsca w wielkich klubach ...

7

To jest dla mnie transfer i człowiek zagadka. Z jednej strony interesowały się nim najlepsze kluby w Europie, Barcelona stoczyła bój z Realem, w Valencii jakoś specjalnie nie wybijał się ponad resztę, w reprezentacji Portugalii był rezerwowym. Pierwszy sezon w Barcelonie ... no cóż, delikatnie mówiąc nie oczarował a mówiąc wprost zawiódł praktycznie w każdym meczu. Ale Lucho go uwielbiał i stawiał na niego. Teraz starały sięo niego Juve, MU, Tottenham... O co tutaj chodzi ? Czy aż tak się nie znamy na piłce ?

0

skąd ta pewność, że ma potencjał na bycie wielkim pomocnikiem ? Na jakiej podstawie ten wniosek ?

0

to brzmi jak zdekoncentrowany Tomek Hajto w najlepszym wydaniu

1

Odpowiadając na to co ma zrobić Bartek ...
1) Finalizować transfery odpowiednio wcześniej, najlepiej 1. dnia okna transferowego (jak City Bernardo Silve za 50 mln - to nie promocja, to ultra-promocja), ale do tego trzeba wcześniej prowadzić rozmowy (tak Barcelona robiła kiedyś, jak przychodził Villa chociażby jeszcze przed MŚ)
2) nie skupiać się na jednym piłkarzu, ale na każdą pozycję szukać 4-6 alternatyw, tylko dzięki temu można uniknąć takiego podbijania ceny i jednocześnie zostania z ręką w nocniku i tak wielkie kluby robią. Jeżeli taka Borussia widzi, że Barcelona walczy tylko o Dembele, podbija ile może i ma na to argumenty, jeżeli widzi, że walka toczy się też np o Mahreza, Lemara i Sławka Peszkę, wiedzą że nie mogą z ceną przeginać, a Dembele i tak kiedyś sprzedać muszą.

10

na sport.pl napisano, że Liverpool zgadza się na ostatnią ofertę, pod warunkiem, że Cou dołączy do Barcelony w 2018 roku... Moim zdaniem za połowę tej kwoty lepiej kupić Lemara z Monaco, które w zasadzie jest nastawione na jego sprzedaż. Gość jest w gazie, jest pracowity i na boisku zasuwa. Ewentualnie nie wiem czy jest sens kupować kogokolwiek na siłę.

0

zatem pytać go o to gdzie sra, mija się z celem :)

0

Krótko: Tak !

1

Wspaniały news na zakończenie okienka transferowego... ale to nie wina redaktorów, że ostatnie godzina wygląda jak całe okienko.
Czekamy teraz na oświadczenia Bartomeu i Fernandeza: "kadra jest kompletna, ściągnęliśmy tych graczy których planowaliśmy"

4

pytasz dzika czy sra w lesie ? oczywiście że nie !

3

no niestety nie ...

3

Moim zdaniem, jeżeli dziś Liverpool kupi Lemara albo innego wartościowego następce Cou, to jeszcze dziś późnym wieczorem lub jutro można się spodziewać info. W przeciwnym wypadku, Cou zostanie w Liverpoolu, a Barca z ręką w nocniku.

0

mam mieszane uczucia, jako kibic naprawdę cholernie bym chciał i są pewne rzeczy które na to wskazują: Liverpool kupił Oxlaida-Chambarleina, walczy wciąż o Lemara... z drugiej strony, wiarygodne źródła z Liverpoolu i ludzie związani z Cou. twierdzą, że szanse na porozumienie są niewielkie. Jeżeli dojdzie do transferu to z pewnością stanie się o jutro i sądzę, że tylko wtedy jeżeli Liverpool kupi dzisiaj Lemara albo innego wartościowego zawodnika. Jeżeli to się nie zdarzy. to niestety ale sądzę że Cou. nie przyjdzie :( Mam złe przeczucia raczej.

0

Misiek97, kibicuję Barcelonie, jest to mój ukochany klub, więc nie chcę, by zostałc zrujnowany, również finansowo, jak również nie chcę by błędy w zarządzaniu i niegospodarność obecnego zarządu odbijała się czkawką w przyszłych latach. Nie chcę, by przez następne 5 lata Barcelona musiała przeznaczań np 20 mln na transfery w letnim oknie, dlatego się zagłębiam :)
Kończymy temat i również czerwono-niebiesko Cię pozdrawiam ! :)

1

dokładnie, gdyby tylko w meczach z płotkami u siebie pozwolili ogrywać się tym chłopakom z ławki i dawać odpoczywać podstawowym graczom. Enrique w zeszłym sezonie gdy tylko mógł korzystał zawsze z pierwszej jedenastki, ewentualnie jak któy wypadał to dawał szanse zmiennikom.
Przypomnę tylko jaka tutaj panowała ekstaza po zakończeniu poprzedniego okna transferowego, że wreszcie solidni zmiennicy, że wreszcie długa ławka itd. itd.
Ale zarząd i tak jest do odholowania.

1

Mam nadzieję, że to plotki, jeżeli potrzebny jest pomocnik, to dlaczego wymieniają napastników i skrzydłowych jako plan B na Coutinho ? Przecież równie dobrze mógłby to być Neuer albo Boateng.

0

Na meczu byłem ok 12 razy :) W Barcelonie mieszkałem i pracowałem przez rok, więc raczej w tej materii nie podskoczysz :) Jak 97 to rok urodzenia, na co wskazuje język którego używasz to raczej nie pogadamy :) A moja ocena, że wydają za dużo pieniędzy jest zwyczajnie związana z tym, że każy klub ma ich OGRANICZONĄ ilość, jeżeli w tym roku wydadzą ich za dużo, oznacza to, że są NIEGOSPODARNI, a kolejny zarząd w kasie klubu zastanie pustki. i taki Misiek97 za rok, dwa lata będzie płakał, że nikogo nie kupili, a obrona dziurawa, a pomoc nie funkcjonuje, a Suarez już stary itd. Myślenie w stylu "ważne, żeby pocisneli wszystkich w tym sezonie" to poziom wczesnego gimnazjum, ale z tego ponoć powoli się wyrasta :D
P.S. Nie pisz nic więcej bo to Ty się ośmieszasz, masz szczęście że to stary wątek i opróćz na już raczej nikt tego nie czyta :D

0

Rozwinąłby się bezbłędnie, facet skrojony pod Barcelonę. (moim zdaniem)

1

Ładnie, ale czysto kurtuazyjnie, przynajmniej w przypadku chamów Ramosa i Carvajala, natomiast Nacho wydaje się sympatyczny i autentyczny :)

0

miałem jeszcze coś napisać ale jak przeczytałem o wirtualnych kasach, płaceniu nawet miliarda to... jedyne co mógłbym zrobić to wysłać dla Ciebie 7126 o treści "pomagam"

0

Pierdol pierdol a ja posłucham,,,Czy Ty jesteś impotentem umysłowym, czy tylko udajesz ? A Tobie jakby powiedzieli Coutinho 300 to byś zapłacił ? A jakby Ci powiedzieli,że za chłopa bez klauzuli chcą 500 to też byś zapłacił ? Już Ci śpieszę tłumaczyć co trzeba było zrobić, albo kupić kogoś odpowiednio wcześniej, jak był czas ku temu (np na początku sezonu zapłacić 50 mln za Bernardo Silve jak zrobił to Manchester City), albo kupić kogoś kto był do wyjęcia odpowiednio tańszego. Niezależni od Neymara pomocnik i tak potrzebny na gwałt bo tam w zeszłym sezonie było nijako. Czasem lepiej jest przeczekać rok z jakąś opcją zaimprowizowaną (jak Seri) niż prze***dolić takie grube pieniądze na piłkarza, który tak naprawdę może się po prostu nie sprawdzić. To, że Turan jest w zespole to jest TYLKO zasługa zarządu bo Chińczyki płacili za niego duże pieniądze w zeszłym sezonie, teraz kto ma zapłacić za niego, jeśli on wygląda jak Dany DeVito ? Nie ma talentów u siebie ? DLACZEGO Bo je idioto wyprzedają ! tak jak w tym okienku do Bayernu, do City i do Monaco. Więc błagam Cię skończ pierdolić, dopij wódkę i idź spać.

0

miało być tak : Neymar = Dembele + Coutinho + Seri/Di Maria
a jest tak: Neymar = Dembele + Coutinho + 90 mln
brawo zarząd !

1

Komentarz usunięty

0

Co na przykładzie Barcelony i PSG Liverpool wykorzystał w 100% :)

0

No właśnie dlatego bardziej celowałbym w Dolberga niż Rashforda, którego Mou z United tak chętnie nie odda. Faktycznie również przypomina mi ten Duńczyk Huntelara, który uważam, miał naprawdę duży talent i olbrzymi potencjał, niestety zmarnowany. Zwróć uwagę jakich Real wtedy zgromadził piłkarzy: Van der Waart, Schneider, Hutlaar, Robben ... sama śmietanka holenderskiego footballu, z których w Realu nie odpalił praktycznie żaden (może z wyjątkiem Robbena, który i tak był ewidentnie słabszy niż z czasów w Chelsea). Przykładowo, taki Schneider trafiłpóźniej pod skrzydła Mou do Interu i facet był jednym z najlepszych w Europie, wicemistrzem świata i jednym z kandydatów do ZP. Huntlar nie miał takiego szczęścia, po Realu z tego co pamiętam wylądował w przeciętnym Schalke, w którym jednak raczej nie zawodził i bramki gwarantował. Dolberg to 1997 rocznik. a więc ma dopiero 20 lat. Jeżeli w tym wieku jest już gwiazdą Ajaxu, strzela 16 bramek w lidze w sezonie, to znaczy że czas skoczyć poziom wyżej i rozwijać się u boku Messiego i Suareza. Tym bardziej, że w naszej historii, wielu, wielu wspaniałych piłkarzy wywodziło się właśnie ze szkółki Ajaxu.

0

A ja uważam, że jużteraz Barcelona powinna zadbać o solidnego napastnika, który będzie następcą Luisa Suareza i jeszcze w tym sezonie byłby w stanie z nim konkurować. Przykładem takiego piłkarza jest Kasper Dolberg, który powinien zostać wykupiony już teraz (myślę że cena oscylowałąby w granicach 30 mln bo Ajax wie że prędzej czy później i tak go sprzeda). Taki zawodnik spokojnie konkurowałby z Alcacerem i Suarezem, a z czasem myślę że zastąpiłby tego drugiego w ataku. Wszak "Gruby" już pierwszej młodości nie jest.

0

ten facet w zeszłym sezonie dostał tyle szans, a kolejne w tym sezonie, że naprawdę miał czas żeby odpalić. Ja nie mówię, że to zły grajek, ale po prostu nie pasuje nijak do systemu gry Barcelony, a może się świetnie odnaleźć w innym zespole np Juve. Trzeba się z tym pogodzić.

3

Znając nasz cudowny zarząd skończy się WYPOŻYCZENIEM Andre Gomesa :D
Czasami ich nieudolność jest jednak zaletą, bo nie sądzę by tym nieudacznikom udało się kupić Di Marię.

5

"Fernández: Jeśli szukamy piłkarzy, to na teraz."
7126 o treści pomagam ...
Liverpool właśnie dogadał się z Lipskiem i od 2018 roku zagra dla nich Naiby Keita, który kosztował uwaga ... 48 mln Euro . Dużo ? Na obecne czasy grosze, ale wystarczyłoby trochę ruszyć mózgiem i pomyśleć o przyszłości. Ciekawe ile za rok będąc chcieli zapłacić za Keitę, a Liverpool będzie i tak chciał więcej i więcej ...
Dembele też można było kupić i wypożyczyć na sezon do Dortmundu, ale żeby to zrobić to trzeba było aż pomyśleć.

0

Kuffs, źle zaadresowałeś tę wypowiedź, bo ja tu jestem po twojej stronie :) Uważam również za skandal, żeby młody, nawet tak perskpektywiczny piłkarz jak Dembele zarabiał większe pieniądze niż legenda klubu, to niestety obciąża budżet i niszczy ducha drużyny. Może dlatego Don Andres coś przebąkiwał o odejściu.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?