0

tak na serio to masz rację, no ale po prostu nie rozumiem, nie wytrzymuję nie mogę się powstrzymać. Ja długo dawałem mu szansę, myślałem, że strzelona bramka go przełamie, ale nic z tych rzeczy. Wiem, że to co się na tego chłopa wylewa to banały i truizmy, ale no kurna... no nie mogę się powstrzymać.

0

a, no to looz, przy okazji dzięki wielkie że zrobiłeś ankietę wśród innych forumowiczów.

0

Czy tylko ja mam wrażenie, że grając z Andre Gomesem zaczynamy mecz jakbyśmy grali z czerwoną kartką (w dziesięciu) od początku spotkania ?

2

czy błąd Andre Gomesa nie pokazał już wystarczająco, że potrzebny jest piłkarz który z miejsca zagra w drugiej linii, a nie z opcją odpali/nie odpali ? czy wielkie pieniądze za Martiala i przykład MU nie nauczył niczego ? Czy nie można dać dwa razy więcej za też młodego ale pewnego zawodnika jakim jest Bernardo Silva lub Coutinho ? Można zmontować środek złożony z pomocników Lemar - Andre Gomes, tylko czy nie lepiej jednak grać z pomocnikami ?

0

przypominam tylko, że w identycznej sytuacji Tito sprawdzał się jako następca Guardioli i odbudował zespół po jego odejściu. Gdyby nie jego ciężka choroba, prawdopodobnie jeszcze parę lat byłby pierwszym trenerem Barcelony. Dlatego nie odrzucałbym jego kandydatury tak z buta. Co do reszty się zgadzam i też chciałbym w pierwszej kolejności Sampaolego, a z tej czwórki Koemana, natomiast z pewnością wybierając między Unzue a Valverde, wskazałbym tego pierwszego. Valverde to moim zdaniem gwarancja niestabilności.

1

Profil Bernardo Silvy bardziej pasuje mi do Barcy, w duecie z Coutinho/Verattim mogliby stanowić o sile środka pola przez następne X lat. Więc może warto raz a dobrze zainwestować ?

4

To jutro news o Matuidi'm, bo chyba jeszcze jego nie było ?
A po jutrze "Motta wraca na Camp Nou" ?

0

A dlaczego ma być nowym Busquetstem, a nie może pozostać starym Calaverą ?

2

Sampaoli > Unzue >Allegri >>> Valverde

2

Dybała, gdziekolwiek nie pójdzie, zostanie drugim Pogbą... 100% racji kolego !

2

alternatywą dla MSN może być na chwilę obecną tylko Andrea Belotti z Torino. Nie rozumiem jak można płacić dużo większe pieniądze za Dybale, jeżeli taki piłkarz jak Belotti jest dostępny na rynku i łatwiejszy do wyjęcia ze swojego obecnego klubu. Ale oczywiście te zapowiedzi to jedynie dziennikarskie plotki.

1

Ramos nie jest jednym z najlepszych obrońców na świecie, Ramos jest najlepszym atakującym obrońcą na świecie i bez wątpienia jego główki przesądzają o końcowym sukcesie, co świadczy że graczem jest niezwykle wartościowym i całokształt jego oceny oczywiście jest bardzo wysoki, ale jako obrońca własnej bramki jest przeciętnie-słaby. Napastnicy przeciwnych drużyn jak wjeżdżają w pole karne to głównie za jego przyczyną, natomiast to zwykle Pepe lub Varane łatają te dziury. Gdyby poprawił swoje walory obronne, mógłbym w pełni zasłużenie odbierać złotą piłkę.

7

Dlatego właśnie mistrzostwo Świata i Mistrzostwa Europy, były w 3/4 zasługą Barcelony, z wyjątkiem bramkarza od obrony do ataku dominowali nasi i gdy drużyna opierała się o ten trzon nie było na nich mocnych. W momencie gdy pokolenie piłkarzy Barcelony się rozmyło, odszedł Carles, Xavi, Villa, Hiszpania nie ma nic wspólnego z tym co parę lat temu.

2

chciałbym tak
Real-Bayern
Barcelona - Leicester
Juventus - Atletico
Monaco Borussia

a będzie tak:

Real Madryt - Leicester
Bayern - Monaco
Barcelona - Borussia D.
Atletico - Juventus

5

Ousmane Dembele > Di Maria

0

A wiesz który mamy rok ? David Villa przychodził do Barcelony w roku 2010, kiedy Valencia była europejskim potentatem a nie hiszpańskim średniakiem... wartos sobie zdać sprawę że czas jednak płynie i wszystko się zmienia... pozostaje się cieszyć, że zadałeś pytania w stylu: "a wiesz kto to Mendieta ? " Bo Gaizka też poszedł tą trasą tyle że zahaczając o Lazio...

0

tak tak tak ... a sędzia już był zawieszony przez dziennik Marca... ból dupska trwa.... na szczęście tylko gazet.

8

tak jest, dalej chcemy :)

0

W przypadku Gomesa... to przestępstwo :)

2

ten transfer to finansowe szaleństwo, lub mówiąc bardziej dosłownie ...obłęd.

1

Czygryński, Douglas, Kerrison, to były znacznie tańsze "wynalazki" niż Andre Gomes, rozumiem, że kupując go władze i trener coś w tym facecie dostrzegli, problem w tym czy dostrzegli też całą resztę ?
Dla mnie konkluzja prosta: nigdy więcej takich szalonych i niebotycznych transferów z Valencii jak Andre czy Paco, a najlepiej żadnych transferów z Valencii - europejski średniak, a ceny za piłkarzy jak za dawnych dobrych lat.

2

Dobry jest, ale próba wyciągania zawodników z takich klubów jak PSG to trochę karkołomne zadanie. Ten klub ma pieniądze, więc $$$ ciężko będzie go skusić, Veratti sam musiałby na to naciskać. Podobnie sytuacja ma się z Ngolo Kante z Chelsea, który jest królem środka pola, ale nie do wyjęcia.
Czy nie prościej byłoby sięgnąć np. na półeczkę z napisem Liverpool (Coutinho) ? Fajnie byłoby zakontraktować Isco, ale jemu to musi się kontrakt skończyć, inaczej nie będzie o co z prześcieradłami gadać, chociaż z tego co pamiętam kontrakt wygasa w roku 2018 więc to też bliska perspektywa.

1

100% racji, pomylił się na korzyść Realu nie wyrzucając Navasa i nie dyktując jedenastki, a pomylił się na korzyść Betisu nie wyrzucając Navasa, który później puścił takiego klopsa, przecież rezerwowy bramkarz wyciągnąłby spokojnie tę piłkę. Znów Real skrzywdzony... jak długo jeszcze będą sędziować przeciw królewskim ?

1

Czy naprawdę chce Wam się dalej karmić trole z Madrytu ? Jutro mecz z Deportivo, a Barcelona przeszła dopiero do 1/4 finału Ligi Mistrzów... Czy jest sens dalej dyskutować nad tymi jedenastkami, czy ktoś kogoś przekona ?

7

Masz w 100% rację, Mascherano powinien w czasie wślizgu zadzwonić do chirurga, ściągnąć go na stadion, dokonać amputacji ręki, a najlepiej obu i kontynuować wślizg. Wtedy nie byłoby wątpliwości czy powinna być odgwizdana jedenastka czy też nie.

5

Jeżeli chodzi o sytuację z Suarezem, oczywiście "Gruby" odstawił teatr i upadł, ale fakt faktem, że na dole był kontakt i obrońca skrobał go po nogach. Oczywiście mógł się utrzymać na nogach, bo nie był to kontakt na tyle mocny, ale sędzie wziął pod uwagę, że Suarez był przed obrońcą, który piłką raczej zainteresowany nie był .... wydaje mi się że Niemiec się z tego wybroni.
Kwestia Mascherano - rzut karny ewidentny. Odnośnie wypowiedzi Javiera, myślę, że chodziło mu nie o wynik końcowy meczu, ale o sam fakt strzału, tzn że Di Maria i tak strzelił i spudłował. Próbowałem ocenić tę sytuację, moim zdaniem jednak utrudnił mu oddanie strzału i "szczur" strzelił niecelnie, ale mam wrażenie, że Mascherano niepotrzebnie wchodził w niego, wystarczyło tylko bieci wywierać presję.
Karny na Neymarze- szkoda gadać bo to karny OCZYWISTY, co potwierdzają wszyscy specjaliści.
Dlaczego takich dyskusji nie było po zeszłorocznym finale Ligi Mistrzów (gol Ramosa ze spalonego), meczach gdzie nie uznano bramki dla Barcelony, rzutów karnych itd itd... dlaczego w całą akcje najbardziej zaangażowane są gazety madryckie, a już prasa paryska nie skupia się na sędziowaniu, tylko na piłkarzach PSG ? Dlaczego żaden piłkarz słowem nie wspomniał o pracy sędziego po meczu ? Dlaczego najwięcej mają do powiedzenia kibice Realu ? Te pytania zostaną bez odpowiedzi, a ja już mam dość dyskusji o pracy sędziego.

4

Nie wiem czy ze mną coś nie tak, ale moim zdaniem wczoraj był najsłabszym ogniwem naszego zespołu, do spółki z Busquetsem. Brama dla PSG idzie na jego konto, kilka zagrań niedokładnych, nieprzemyślanych, niecelnych. Oczywiście nie grał źle - tego nie twierdzę, ale do optymalnej formy jeszcze chyba mu trochę brakuje.

0

w tej sytuacji, zgodnie z przepisami, jak najbardziej czerwona... zawodnik wychodził jeden na jeden z bramkarzem + faul z tyłu, więcej chyba nie trzeba. Szkoda, że to się wydarzyło, tym bardziej że Di Maria bardzo możliwe i tak by spudłował. Z jednej strony w tym sezonie tyle razy sędziowie już nas skrzywdzili i niby karma wraca, ale z drugiej strony ... no właśnie...

0

Ok, już znalazłem:

karny bezdyskusyjny !

0

Kolego naprawdę szacun za chłodną głowę i duży obiektywizm w podejściu do tematu (broń Boże nie mówię tego ironicznie), nie mogę się jednak do końca zgodzić z takim podejściem, Ney gdyby wcześniej dostał żółteczko nie jest powiedziane, że później zachowałby się jak zachował. Poza tym obiektywnie... sędziowie rzadko dają żółte kartki za symulki (wczoraj za ewidentną dostał Suarez, ale musiała być naprawdę ewidentna i żałosna). No i oczywiście możemy też mówić o błędzie sędziego, że powinien wylecieć Veratti za faul na Ter Stegenie w 93 minucie, chociaż to akurat trwałoby i trwało więc pewnie lepiej że nie dostał, ale fakt jest faktem. Ja uważam, że błąd sędziego był ewidentny w kwestii Sureza - karny po teatrzyku, ale kilka minut wcześniej gdy Suarez bardzo podobnie walczył o piłkę z obrońcą, podyktowano wolny dla PSG ( którego, może nie powinni dyktować ? ) Mam nadzieję, że chłopaki wyciągną z tego lekcję na przyszłość i jednak wyleją w pewnych sytuacjach kubeł zimnej wody na głowę i zachowają nerwy dla siebie.
Jeszcze takie pytanie do Ciebie, czy masz może gdzieś dokładnie pokazaną sytuację Mascherano z Di Marią ? Ciekawy jestem jak to wyglądało w zbliżeniu, bo z takiej odległości moim zdaniem nie da się tego dobrze ocenić.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?