2

@Sawik_10 nie leży mi serial. Mało zabawny jak dla mnie. parę śmiesznych scen i tyle. Spodziewałem się lepszej beki.

0

@FCB_dimiC póki co można odpuścić, Przemysław na wylocie i nagrywkę mi odwołali. Pani Kasia mówiła, że nawet do jesieni może się to przeciągnąć :)

4

@FCB_dimiC sorry, przygotowywałem się już pod Va Banque i weszło mi w krew xD

0

a który był @BarcaInfo ?

2

@Hajny jak patrzę na Raphinię z Lewym to jednak stawiam na atak. Z obroną to dziwna sprawa, bo każdy niby dobry, każdy niby topka (każdy z czwórki), a bramki tracimy. Dla mnie jednak nie ma dyskusji, atak to dno.

1

Moralnym zwycięzcą są te "Pluszaki"... my tylko tyle, że awansowaliśmy dalej.

0

i co wstrętni hejterzy ?

0

a była taka niepowtarzalna okazja złamać passę i wygrać różnicą dwóch bramek...
ale przynajemniej maszyna Xaviego się nie zatrzymuje xD

0

@pioz123 no zasługiwał, dlatego pisałem że słusznie, tylko teraz tak, odpowiedz sobie na pytanie, czy była jakaś kwota, powyżej której Messi już nie zasługiwałby na tę kwotę, jakaś granica kontraktu ? Ojciec Messiego bardzo bardzo dbał o interes syna i często prosił o poprawę warunków kontraktu. No i kolejna sprawa, czy Messi powinien zarabiać więcej niż np. dwóch środkowych obrońców i bramkarz ? Przecież wiadomo, że sam MEssi bez nich nie wygra meczu. To byli też fachowcy z topu, nawet Sam Umtiti przed kontuzją to była topka światowa i dostał wysoki kontrakt, bo MU robił mocne podchody pod niego. Bartomeu robił to wszystko nieudolnie i słabo, nie był dobrym gospodarzem, ale sytuację z Leo miał naprawdę ciężką i niewdzięczną, żeby zachować Leo i porządek finansowy w płacach. To co ja mu zarzucam, to np wynalazki takie jak Douglas czy Fernandes. W pewnym momencie zatracił się w transferach, z Griezzem na czele. O Neymara go nie winię, nie miał nic do powiedzenia, zrobił ile mógł. Wszyscy wiedzieli, że mamy kasę za Neymara i potrzebujemy nazwiska, więc ciągnęli ile można zresztą cóż się dziwić.

1

@pioz123 odnośnie chorych kontraktów, tu również zabawię się w adwokata diabła. Dawał je Bartomeu, dlatego, że w klubie punktem odniesienia był chory kontrakt Messiego. Bartomeu miał obsesję tego, by Messi nawet nie czuł się kuszony, dlatego zarabiał więcej i więcej, poprawiano i tak wygórowane kontrakty Leo (i chyba słusznie). Również pozostałych zawodników kontrakty liczone były w odniesieniu do Leo i starano się pewną proporcję między nimi, stąd były wysokie. @lntrowertyk ma rację jeśli chodzi o Umtitiego. Kiedy przychodził tu Dembele czy Cou nie było cienia wątpiwości co do nich, Bartomeu stracił głowę podpisując Griezmanna, to na pewno, ale przypisuje mu się za dużo zła niż jest go winny.

1

@Szklaner leczenie zębów ratuje zdrowie... ciąża to nie choroba i nie zapada się na nią z wiatropylności.

1

@Szklaner A) Kobieta która sobie wstrzykuje botoks też płaci podatki, so what ?
B) Kobiety płacą podatki z których opłacane są badania jaj, leczenie nowotworów jąder, nowotworów prostaty, nawet zwykłego przerostu gruczołu krokowego. Finansują tez milion innych rzeczy, ktore ich nie dotycza, i z tego powodu mają nieplacic podatkow ?

Chodzi w skrócie o to, że chciałem się dowiedzieć czy piewcy i wielbiciele aborcji planują ją refundować, czy masz kosztować jakieś parę tysięcy złotych. Nie jest to zabieg ratujący zdrowie lub życie, więc dlatego pytam...

0

@MESSIah16 może jeszcze te aborcję mieliby wam podatnicy refundować ?

1

@VegetaPolska Zbyszka Ziobrę też chcą zniszczyć... z tym nazwiskiem w Polsce masz gwarancję, że będą Cię niszczyć...

1

@Pele1991 też nie wiadomo, ale w piłce nożnej jak w życiu operuje się rachunkiem prawdopodobieństwa i jeśli masz dwóch utalentowanych prawoskrzydłowych, to większa szansa że jeden z nich odpali, niż w przypadku kiedy masz tylko jednego prawoskrzydłowego. Jeśli już zdarzy się "totalna katastrofa" i obaj odpalą, to tego mniej wpasowanego można za dobre pieniądze sprzedać.

1

@LaLigaPD Felix na dzień dzisiejszy to nie problem, ponieważ nie dał argumentów by go z taką metką tutaj sprowadzać. Ferran jak dla mnie wygląda lepiej niż Felix i jeśli już to właśnie postawiłbym na Hiszpana, a no Felix... żarło żarło i zdechło.

0

@MarioVeB! Może to, że będziemy mogli rejestrować bez problemu i dziwnych zabiegów "wolnych agentów" albo poszukać i móc zakontraktować utalentowanych zawodników z Brazylii czy Argentyny. Na dzień dzisiejszy wychodzi Tebas i mówi że Inigo jest zarejestrowany na rok.

1

@FCB_dimiC to jasna sprawa, tylko ja myślę o realnych ofertach i wysokich pieniądzach jakie można zarobić, dlatego piszę k tej dwójce. Tu bym nawet priorytetyzował sprzedaż Pedriego, patrząc ile daje w stosunku do tego ile jest kontuzjowany, ponieważ tak jak pisałem, Araujo jak już jest to zawsze gwarantuje wysoki poziom.

1

Może wbije kij w mrowisko, ale patrząc na naszą sytuację finansową, problemy z rejestracją j kolejne dźwignie Laporty to zastanawiam się czy sprzedaż Pedriego i Araujo za kwotę powiedzmy łącznie 180-200 mln. niekoniecznie musi być złym pomysłem. Na pewno taki zastrzyk finansowy uzdrowiłby finanse klubu w dużym stopniu, a umówmy się , Panowie za dużo czasu spędzają na kontuzjach i o ile Araujo od razu wskakuje na wysoki poziom, to Pedriemu zajmuje to długie tygodnie, chyba że znowu wypadnie z gry. Oczywiście to tylko pod warunkiem, że kasa nie pójdzie na takie wynalazki jak Ferran czy Raphinia, bo takie transfery nie uzdrowią na pewno naszej sytuacji.
Takie rozważania podsuwam w 6. rocznicę ogłoszenia transferu Coutinho.

1

@Bobo25 ale to Ty pieprzysz głupoty o zlepkach komórek, a nie ja. Teraz mówisz o układzie nerwowym pozwalającym odczuwać, a niby dlaczego tak ma być ? Bo sobie tak pomyślałeś? To jest tylko pewne kryterium które sobie ustaliłeś, a nie definicja życia, chyba że jest to definicja według @Bobo25 no to git, ale na tym jej definicyjność się kończy. Wspomnę tylko, że układ nerwowy zaczyna się rozwijać już między 5 a 7 tygodniem rozwoju płodowego, w 7 tygodniu ma już wyraźnie rozwinięte przodomózgowie, śródmózgowie i tyłomózgowie. Więc nie wiem, dlaczego okopujecie się przy tym 12 tygodniu życia. Jeśli zaś wjeżdża argument o świadomości, to kiedy ta świadomość niby się wykształca i o jakiej świadomości mówisz? Bo takie dziecko po urodzeniu nie ma świadomości samoistnienia jako odrębna ludzka jednostka...

Potem to już napisałeś same bzdury, ale to zakładam, że w wyniku rozemocjonowania bo Cię chyba ten temat grzeje. Co mają jednokomórkowce (np pierwotniaki) czy zabijanie komara do aborcji ? Komara można zabić, bo jest to organizm żywy, który działa na naszą niekorzyść, sprawia nam ból, przenosi choroby, zatem my jako byt wyższy możemy go sobie ubić, żeby nam nie przeszkadzał w egzystencji. Pierwotniaka też nie zrównamy z istotą żywą, bo to jest inny gatunek, on już większy nie będzie, nie będzie nagle składał się z dwóch komórek.

1

@pt9 Gratulacje, naprawdę dobra zmiana ! Ja mam marzenie powrotu do 74-74 kg, w których czułem się najlepiej w życiu, również biegowo, niby to "Tylko 7-8 kg w dół", ale robi różnicę. Może w tym roku faktycznie też pójdę po pudełkach, ale to może jak wreszcie te podwyżki na uczelniach wyższych wjadą to mi się ładnie zepnie w budżecie :D

4

@pt9 mam dokładnie to samo. Na dodatek jak przychodzę z roboty, to nie chce mi się już tyłka ruszyć, a jeszcze 3-4 lata temu wracałem, ubierałem buty do biegania i szruuu niezależnie od pogody. Teraz od ponad miesiąca walczę z nawracającymi zatokami i właściwie najlepszy sport jaki uprawiam to czytanie podkocowe. NIe mówiąc już o tym, że czuję się zastany.

4

@Rust_Cohle dzwonię do Messiego i mówię mu, że za marne 150 tysięcy ale Euro, mogę mu na piśmie poświadczyć, że zostanie mistrzem świata. Odrzucam te 150 tysięcy złotych które proponujesz, Messi wygrywa Mistrzostwo Świata i wypłaca mi 150 tysięcy Euro, nawet tego nie zauważając, że zniknęło z jego konta. OCzywiście umawiam się z nim, że ma być na czysto, czyli podatek za to też musi zapłacić. Sytuacja win-win.

1

@Bobo25 "Od razu dodam że nie uważam się za eksperta by decydować od kiedy możemy mówić o człowieku/płodzie czy tym podobnym. Uwazam jedynie że zlepek komórek nie jest tożsamy z organizmem ludzkim."

A Ty czym jesteś jak nie zlepkiem komórek ? To co Cię odróżnia to to, że masz więcej tych komórek i uległy one już zróżnicowaniu, na komórki mięśniowe, nerwowe, komórki tkanki łącznej itd. itd. Ale Ty Scherlocku też jesteś w gruncie rzeczy zbitkiem komórek.
I jest to po prostu faza rozwoju człowieka, pierwsza faza, ale z punktu widzenia genetyki, masz tam dokładnie taki sam komplet materiału genetycznego, jak w komórkach dorosłego człowieka.
To co np wspominał śmieszek @DonAndresFCB o spuszczaniu się w chusteczkę, to plemnik z punktu widzenia nie jest człowiekiem bo ma innym materiał genetyczny w porównaniu do człowieka.

Jestem za kompromisem aborcyjnym, wypracowanym zanim PiS doszedł do władzy.

2

@ranger3120 teraz będą nagrywać osobom którym odwołano nagrania w październiku i listopadzie. Nagrywki podobno trwają, ale to są zaległości.

2

@LaminekYamal 11 komentarzy, a jeszcze nikt nie posłał po specjalistę ... @VegetaPolska , jesteś proszony ;)

0

@Nazio_87 kilkanaście godzin to byłoby super. Mam nadzieję, że będzie Ci dobrze służył :)

0

@Nazio_87 niestety seria 2023 jeśli wierzyć opiniom jest bardzo nietrwała i zapach również to nie to samo co pierwsze serie Sauvag'a. Ludzie bardzo obecnie krytykują ten zapach w opiniach. Kiedyś miałem buteleczkę i rzeczywiście był sztosik, ale obecny to już ponoć zupełnie nie to samo.

0

@Bobo25 dla kolegi xD xD

1

@Michau98 gdyby to był Rodrygo to byłaby jeszcze czerwona kartka, a w przypadku jakby poszkodowanym był męczennik to jeszcze dodatkowo faulujący miałby sprawę o rasizm zakończoną zawieszeniem

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?