pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Ojciec5tkidzieci
Przeczytaj mój komentarz, stwierdziłem jedynie, że ciężar postulatów przeniesiony został z kwestii ekonomicznych na kwestie antyszczepionkowe (chodzi o covid bo o tym jest mowa). I pokazałem moim zdaniem, że nie jest to tylko kwestia własnych poglądów (chociaż Konfederacja a szczególnie Braun mieli takie od początku), ale kalkulacja polityczna zagospodarowania części społeczeństwa, bo rośnie im konkurencja, więc stają się w tym co raz głośniejsi. Dlatego gdy jest bajzel z Polskim Ładem mogliby się przebić z postulatami do innej grupy wyborców, ale z tego zrezygnowali. Przeczytaj mój tekst, tam nie było nic negatywnego o Konfederacji, nie zagłębiam się też tutaj w temat szczepień ale kwestii zmiany retoryki i postulatów.
5
@Explode
Niestety nie. User na pisał komentarz odnoszący się jedynie do Konfederacji, ja skomentowałem ten tekst odnosząc się do Konfederacji, w odpowiedzi otrzymałem komentarz o Tusku.
3
@Explode
Tylko co to ma do tematu dyskusji? Rozumiem, że tematu Konfederacji nie ma sensu poruszać bo ta partia niezbyt wiele pozytywnego wnosi, więc porozmawiajmy o Tusku?
5
@Explode
Można zrobić wątek i napisać o Tusku, jednak tutaj zrobiono wątek o Konfederacji i jedyny argument i to zupełnie nie w temacie dyskusji autora to tekst o "ryceżu Tusku". To pokazuje co napisałem.
1
@dominikm
Nie spotkałem się jeszcze aby ktoś sprawdzał bilety na samych trybunach.
5
@FC1899Barca
Rozmawiamy o Konfederacji a TY w pierwszym zdaniu piszesz: "Jak ktoś ma pewne stereotypy, gdzie Rudy wracający z Brukseli to ryceż na białym koniu". Wiem wtedy, że zwolennicy Konfederacji, jedynie co mają zaoferowania społeczeństwu to prześciganie się z Pisem , że "wszystko wina Tuska".
7
@FC1899Barca
Nie można się dziwić, że większość postulatów dotyczy Covidu. Praktycznie z niczym się nie zgadzam z ich postulatami, ale jednak jest to partia skupiająca się głównie na obniżeniu podatków. Jednak widać, że próbują na szybko zagospodarować część społeczeństwa antyszczepionkowego bo widać że powstają ruchy i partie które tutaj za główny cel mają kwestie antypandemiczne. Powstała partia dra od amantadyny, partia prezydenta Siemianowic , więc Konfederacja czuje, że coś co może zostać zagospodarowane politycznie przez nich, może im odpłynąć. Więc kwestie podatkowe, gospodarcze idą na plan dalszy. Mogliby jednak bardziej zaistnieć w kwestii Polskiego Ładu, jednak teraz ważniejsza dla nich jest kwestia bycie bardziej głośniejszym w kwestii działań antyszczepionkowych.
0
@Gwyn
To ten gość który ukończył wydział budowę maszyn górniczych a potem w 1982 wyemigrował do Niemiec, gdzie pracował w saunie, sprzątał restauracje i pracował jako elektryk w masarni, a rok później do Australii, gdzie pracował m.in. jako kucharz, nurek, wykładowca nawigacji w szkole lotniczej oraz inżynier przy produkcji maszyn górniczych, a następnie zajmował się marketingiem.
Ten co twierdzi, że witamina C wyleczy sepsę i nowotwory?
Witamina B wyleczy schizofrenię?
Zaleca wlewy wody utlenionej?
Wi-Fi powoduje niepłodność a hipnoza trwale powiększ piersi.
Gość podaje fajki, zakłamuje, prowadzi wlasną firmę sprzedając rzeczy które niby uzdrawiają a są zwykłym oszustwem.
"Jerzy Zięba stworzył i sygnuje markę Visanto, produkującą m.in. suplementy diety lub tak zwany „strukturyzator wody”, który ma rzekomo poprawiać jakość wody przez „przywrócenie jej pamięci”. Twierdzi też, że do wody należy dobrze mówić. Twierdzenia te są niezgodne ze stanem faktycznym, a sprzedawane urządzenie jest filtrem osmotycznym z doczepionym magnetyzerem na baterię".
Czekam, aż powie że rozmawia z Bogiem i widział Elvisa :)
Powiedz mi skąd się biorą ludzie którzy wierzą w słowa takich oszustów.
1
@Gwyn
Nie oglądam, ale trudno aby nie cisnęli po jego teoriach. Sam głosząc to co głosi wystawia się ciśnięcie po jego dyrdymałach.
1
@kamyk_23
Legendarny forhend i return oraz osobowość.
5
Medvedev - jakieś fatum.
Pamiętam finał Roland Garossa, z Agassim. Najpierw Medvedev miażdży w dwóch pierwszych setach do 1 i do 2, a potem wielki Andre wygrywa trzy sety. Piękny finał.
Medvedev- Agassi
6-1, 6-2, 4-6, 3-6, 4-6
2
@DonMatteo901
Wiem, ze chamsko odnosił się do kibiców Barcelony, źle interpretował sytuacje, szukał na siły sytuacji byleby jechać po kibicach Barcelony. A jak mu zwrócisz kulturalnie uwagę to zaczyna Cię obrażać. Oceniał mecz Realu z Bayernem i był do granic stronniczy tak jak był stronniczy w ocenach meczy Barcelony. Tylko zawsze na korzyść Realu i niekorzyść Barcelony. Każda merytoryczna uwaga spotykała się z atakiem personalnym.
Szkoda, że portal ifotos już nie istnieje pokazałbym jego przekłamania i jechanie po Barcelonie.
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-8502974
0
@DonMatteo901
Czy to jest gość z piłkarzyki.pl ??
Gość który najeżdża na Barcelonę i wychwala Real, zero obiektywizmu i podporządkowanie komentarzy pod własne uprzedzenia i wyzywa innych jak mu się błędy wypomni?
0
@ProMILs
Piszę jedynie o tym, że obecnie takie filmiki można zrobić z każdym obrońcą na świecie.
3
@NaFazieHitman
Takie kompilacje można zrobić z Pique, Umtitim, Lengletem, Busquetsem, de Jongiem, Minguezą, Roberto, i jeszcze można by wymieniać. fatalne błędy zdarzają się każdemu. Nikogo nie usprawiedliwiam bo błędy grube, tylko praktycznie o każdym obrońcy można takie filmiki zrobić. I jeszcze scena sprzed 8 sezonów.
0
@Joe_Pesci
Jasne, może być dla Ciebie "parę kilometrów" czyli okres kiedy wybudowano najwięcej takich dróg w historii Polski.
0
@Joe_Pesci
Więc to nie jest parę kilometrów :)
0
@Joe_Pesci
Dlatego wybudowali setki kilometrów autostrad. (2000 km autostrad i dróg ekspresowych).
2
@Comentateiro
Muszę to potwierdzić, tak było. Palce będę maczał jeszcze w kilku transferach, więc trzymaj rękę na pulsie i obserwuj :) Serwetka Leo była tak naprawdę spod mojego talerza.
2
@FC1899Barca
Mało kulturalny człowiek, ciekawe jakie poglądy i z jaką partią się utożsamia :)
2
@Comentateiro
Tylko czemu porównujesz MJ z WW a nie po jego powrocie mając 32-35 lat, czy to nie byłoby bardziej adekwatne? Też zmieniło się wielu graczy, Nie było Billa, Paxsona, a zmiana była istotna z Kukocem, BJ Armstrongiem, Rodmanem itd.
Skoro Busi miał w ostatnich 2 spotkaniach miał lącznie ponad 20 celnych przerzutów a jednak to piłka jest szybsza od zawodnika więc pytanie co zawodnicy robią z tymi przerzutami, gdy Busi uruchamia skrzydła. On nie musi szybko biegać, ważne że podaje między linie, gra wertykalnie a robi to.
Winą Busquetsa jest to że obecnie nie mamy skrzydeł, a środkowy napastnik to Luuk de Jong, który ma pewne zalety ale niekoniecznie szybkość.
Gdybyś miał ruch w formacji ofensywnej, ciągłe pokazywanie się, wychodzenie zza linie obrony to możesz mówić że pomoc nie kreuje, ale jeśli Abde, Luuk, Ferran stoją w miejcu a Gavi, Nico, Frenkie czy Pedri operują w pomocy to o jakim przsyspieszeniu na barkach Busquetsa mówisz?
4
@Onie
Najwcześniej we wtorek. W weekend jest ważny mecz w lidze Salwadorskiej, gra Isidro Metapan z CD Platense Municipal, więc weekend odpada, w poniedziałek tez nikt wojny nie zacznie po ciężkim weekendzie, bo wiadomo nikt na kaca nie wojuje. Więc prawdopodobnie we wtorek.
2
Dla niektórych oceny są za wysokie, bo męczyliśmy się i osiągnęliśmy jedynie skromne zwycięstwo. Jednak kto ma najwyższe oceny i pochwały? Ci którzy głównie odpowiadali za destrukcję i kontrolę środka pola. Stoperzy, defensywny pomocnik i środkowy pomocnik. Łącznie cała formacja ofensywna ma oceny poniżej przeciętnej (z czego Ferran i tak ma za tą asystę podwyższoną bo miałby ocenę słabą). Posiadanie piłki aż 76%, oczywiście możemy mieć pretensje że niewiele z tego wynikało. Zgoda. Jednak przeciwnicy mieli 3-4 sytuacje w całym spotkaniu, wynikające z błędu Ferrana, Abde czy SFG. Alaves nie było w stanie zorganizować składnych ataków, nie zepchnęli Barcelony do defensywy.
Dlaczego Barcelona grała tak niemrawo? Moim zdaniem głównie z powodu taktyki trenera Alaves , który ustawił zespół bardzo głęboko oraz słabości skrzydeł Azulgrany. Abde i Ferran zagrali słabe spotkania, Dest także mizerne wsparcie gry oskrzydlającej, Alba miał jedyne dobre momenty w ofensywie. W środku był Luuk który też nie grzeszy szybkością czy zwrotnością (a mimo to 3-4 razy zgubił kryjącego). Jeśli przypatrzymy się co zostało docenione w takiej sytuacji – przerzuty Busquetsa i Pique rozciągające grę, podania między strefy. Jednak co z tego, gdy Ferran i Abde dostając piłkę nie potrafili przyspieszyć gry, zrobić dryblingiem przewagi. Było za mało ruchu, wejść z drugiej linii, obiegnięć wahadłowych. Wystarczyło jedno dobre wyjście Ferrana zza plecy i już skończyło się bramką.
Co do Busquetsa, czytam więc odpowiadam.
Busquets bardzo często grał z pierwszej piłki uruchamiając ofensywnie pozostałych zawodników, 15 udanych przerzutów zmieniających stronę rozgrywanego ataku (przypominam że średnia przerzutów najlepszego zawodnika LaLiga w tym aspekcie Kroosa wynosi 8.9 przerzutu na mecz). Kontrola środka to też jego zasługa, udane bezpośrednie odbiory, aż 6 (średnia najlepszych zawodników w lidze to 3.2 i 3.0). Do tego on właśnie jednym z odbiorów rozpoczął akcję bramkową uruchamiając szybkim podaniem Ferrana, miał też ważną interwencje w obronie po błędzie Araujo. Walczył i nie odstawiał nogi ani głowy (faul na nim w 90’minucie w polu karnym). Busquets miał też dużą liczbę start, jednak wynikały one głównie z prób niekonwencjonalnych zagrań napędzających akcje, próby gry między liniami, czy podań prostopadłych. Dodatkowo Busquets był najaktywniejszy przy SFG i 3krotnie piłka lądowała na jego głowie.
Pedri też rozegrał bardzo dobre zawody. 6 kluczowych podań to również świetne osiągnięcie, z czego podanie do Luuka powinno powinno skończyć skończyć się asysta.
Co do Ferrana jak pisałem, zagrał naprawdę słabe spotkanie i zostało to zauważone, ale jednak na jego przeciętną ocenę ma wpływ asysta, która mu ją ostatecznie podniosła.
2
@kaamil1910
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.
2
@kaamil1910
Proszę aby wymienić "tyle groźnych strat" oraz te wertykalne podania i dryblingi Nico.
0
@ramon59
No właśnie Busquets w tym meczu tak nie grał.
0
@Yoshi94
Obaj zagrali słabo, Ferran ma podniesioną ocenę za akcję bramkową do przeciętnej.
7
@karci0
Tylko cała linia ofensywna ma średnią ocen poniżej przeciętnej. Alaves dobrze broniło i sie głęboko cofnęło. Skrzydła w Barcelonie nie funkcjonowały dobrze - Abde i Ferran grali słabo. Pedri starał się szczególnie w pierwszej połowie napędzać, Busquets regulował tempo i uruchamiał grę po obu stronach. Brakowało szybkości na skrzydłach. Bez szybkości i przewagi w sektorach niewiele można było zrobić a szczególnie dość głęboko grający pomocnicy.
14
Obecnie nikt nie powinien mieć pewnego miejsca w składzie. Powinna być konkurencja i taka jest. Fajnie, że taka jest głównie obecnie w linii pomocy która po powrocie Pedriego po kontuzji i większego stawiania na Gaviego i Nico staje się miejsce walki o skład. Niech grają najlepsi.
2
@Emhyr
Sytuacja wyglądała tak, że de Jong wychodzi z linii obronnych i nie było problemu. Sytuacja się skomplikowała w momencie, gdy de Jong stanął w miejscu, wtedy dwóch zawodników chciało na nim zapresować, więc szukał opcji podania i w tym momencie Busquets ruszył by pokazać się mu do podania.
https://zapodaj.net/a9bee9bdddc64.png.html
https://zapodaj.net/ed33f24a86db8.png.html
Ten ruch jest w niespełna sekundę, popatrz na czas. Najpierw pokazuję rękami że czeka na podanie, gdy go nie dostaje pokazuje się do podania.
Ogólnie chodziło mi by pokazać jak ludzie manipulują by uzasadnić swoje teorie dla lajków