pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
8
Patrzę na pojawiającego się twitta i się z zastanawiam, że przeraża mnie jak ktoś kto ma się kibicem Barcelony pokazuje wybiórczą sytuację, by udowodnić coś co nie ma miejsca i wyciąga wnioski, które są błędne tylko po to by pokazać zawodnika Barcelony w złym świetle.
I jeszcze komentarz
"Pan Reżyser jego mać, zamiast wyjsc do pilki, zagrac na krotko, uruchomic akcje zaleca wycofac i zaczac jeszcze raz..."
A sytuacja wyglądała tak:
https://zapodaj.net/f090751eefdeb.png.html
https://zapodaj.net/170022644d010.png.html
https://zapodaj.net/58108d31d427f.png.html
Jak można z machnięcia ręką zrobić sobie pożywkę dla polubień.
Też mogę wkleić zdjęcie i go sobie błędnie zinterpretować.
https://zapodaj.net/76bb2be910d79.png.html
Busi jak widac chce aby grali bardziej wertykalnie, aby grac do przodu a nie wycofywać. A tak naprawdę pokazywał raczej Abde aby się cofnął i pokazał się do podania.
0
@Rewolucja123
W tej akcji jest kłamstwo i manipulacja, za chwilę wrzucę screeny z tej akcji. NIe rozumiem ludzi którzy piszą bzdury by się przypadobać ludziom
1
@Emhyr @Bunk420 @chavez @Rewolucja123
Przecież to błędna interpretacja, chyba nie uwierzyliście że Busi nie pokazywał się do tego podania. Gość zrobił screena w taki sposób aby pasowało mu do teorii a gawiedź się nabrała.
0
@sokot
"stworzył szczepionke na Covid? NIe wiedziałem, bo rozmawiamy o szczepionce."
Czy technologia mrna nie jest użyta w szczepionce na covid ? jesli nie jest to napisz jakiej innej technologii użyli.
Jak sam widzisz nie stworzył. 30 lat temu zapoczątkował badania ale nawet nie nad szczepionką, badania które poszły do przodu. Zapoznaj się jakich odkryć dokonali inni a których Malone nie potrafił. Niestety dla Ciebie i dla Malone świat naukowy polega na doświadczeniu, na badaniach, tych Malone nie pokazał, tylko snuł jakieś teorie które inni profesorowie podsumowali jasno, że popełnia podstawowe błędy w swoim rozumowaniu (on mówił o białku bezpośrednio w Sars Cov-2 a nie białku wytworzonego z odpowiedzi immunologicznej po szczepionce, innym razem podawał wartość bialka100 tysięcy razy wyższą niż spotykaną u osób zaszczepionych).
Chciałbym Ci uwierzyć, podaj więc badania czy chociaż zrecenzowane prace zgodne z twierdzeniami Malone, wyjaśniające że on ma rację.
Ja sprawdzam w wielu źródłach, nie wierzę na słowo i nie opieram się na jednej wiadomości.
1
@sokot
"Mnie ubodło? Nie musisz mnie kopiować jeśli chcesz mi coś zarzucić".
Skoro wchodzisz na taki ton, to chyba jest to oczywiste.
"Tak jak myślałem jednak odmawiasz mu wiedzy o tym co sam stworzył. I piszesz do tego ze to ja jestem zdesperowany ... ok". [...] Tak jak myślałem jednak odmawiasz mu wiedzy o tym co sam stworzył" - stworzył szczepionke na Covid? NIe wiedziałem, bo rozmawiamy o szczepionce.
Tak jak myślałem, nie przedstawisz jakichkolwiek badań tylko niesprawdzone teorie. Nie odpowiadasz na pytania. Zadałem kilka Ty je ominąłeś. Malone 30 lat temu prowadził badania na żabach i myszach, po 30 latach medycyna i technologia poszła do przodu. Spytam raz jeszcze. Czy prowadził badania nad szczepionką nad covid? O tym rozmawiamy.
"- zacytuj do czego dokładnie pijesz bo wyjaśniałem Ci już kilka razy i nie dociera widze :)"
Proszę
"niekomu jescze krzywdy nie zrobiła i wiem to"
Lekarze, naukowcy, producent ostrzega przed skutkami ubocznymi po amantadynie a TY uważasz że oni się wszyscy mylą, bo ona nikomu jeszcze krzywdy nie zrobiła. Uważasz, że producent nie wie że amantadyna może zaszkodzić, po raportach i badaniach klinicznych ale TY wiesz lepiej od niego? To jest właśnie pisanie głupot, przyporządkowanych do własnej teorii.
Zbaczasz z tematu a potem masz pretensje, że ktoś Ci piszę abyś pisał na temat.
Wierzysz w każdego fejka który pasuje Ci do teorii.
https://fakehunter.pap.pl/raport/75791b4b-a35c-447a-8e16-e8ee83dff7d2
https://demagog.org.pl/fake_news/szczepionki-niebezpieczne-dla-dzieci-falszywe-tezy-roberta-malonea/
0
@sokot
Widać w odpowiedzi ze bardzo Cie to ubodło. Przepraszam nie chciałem Cie urazić jednak czuć w twojej odpowiedzi nutkę szyderstwa jeśli piszesz o badaniach nad myszami, szczurami czy muchami 60 lat temu - umniejszasz temu człowiekowi.
Ja jedynie stwierdziłęm fakt, Prowadził badania 30 lata temu na myszach i żabvach. Nic więcej, raczej masz z tym problem i widzę że bardzo Cię to ubodło, o umniejszaniu ani słowa nie pisałem, TY natomiast tak.
"No właśnie nie prowadził - te badania są prowadzone teraz na ludziach którzy to przyjmują ;) O tym mówimy i przed tym dr Malone ostrzega bo wie jak działa technologia w nich użyta. Nie możesz mu odmówić wiedzy o swoim produkcie ... czy możesz ? bo w sumie to przekraczasz wszelkie granice XD".
Zadajesz pytanie i sam sobie na nie odpowiadasz. To już desperacja. Nie przedstawił żadnych badań naukowych potwierdzających swoje teorie. Tyle chyba wystarczy. Mówimy o nauce a nie teoriach.
Napisałeś głupotę z amantadyną a teraz próbujesz zamazać to co napisałeś pisząc o NOPach po szczepionce, ja nie powiedziałem że nie występują. Ty natomiast napisałeś taką głupotę przy amantadynie. Tyle w temacie
NIe rozmawiamy o zmuszaniu do przyjęcia szczepionki, zbaczasz z tematu. ehhh. Tylko o stosowaniu medykamentu gdy nie ma wieloletnich badań jego stosowania na konkretną chorobę.
1
@sokot
Napisz gdzie gościowi umniejszam? Zazdrość w kwestii badań naukowych nad mRNA? Jakieś dziwne osobiste przytyki? Gość nie pracował przy szczepionkach na Covid, 30 lat temu pracował w zespole badającym mRNA na myszach i żabach. Widzisz, ja nie podporządkowuję rzeczywistości do z góry założonej teorii. Pytam więc czy Malone pracował przy szczepionkach na Covid? Czy prowadził badania kliniczne związane z mRNA koronawirusa? Czy prowadził badania z mRNA na ludziach? Ty starasz się mnie atakować pisząc o jakiejś zazdrości ale nie piszesz, czy badał akurat ten produkt.
"niekomu jescze krzywdy nie zrobiła i wiem to gdyż ... stosują ją lekarze w walce z wirusami od kilkudziesięciu lat". Ciężko to skomentować. Pokazuję Ci informacje medyczne, masz informacje na ulotce czyli sam producent po badaniach pisze o możliwych NOPach po amantadyniektóre już wystąpiły a TY piszesz, że znasz się lepiej niż sam producent którego ulotką się podpieram. Chyba producent sprawdził jaki ma produkt i jakie zgłoszono skutki uboczne. Rozumiem, że zrobiłeś badania kliniczne bo producent zapewne zrobił i sprawdził raporty o NOPach po amantadynie. Lekarze jakoś prawie już jej nie stosują na walce z wirusami (grypy) bo okazała się nieskuteczna, lekooporna.
"niekomu jescze krzywdy nie zrobiła i wiem to gdyż ... stosują ją lekarze w walce z wirusami od kilkudziesięciu lat". Wstaw szczepionka zamiast amantadyna i masz taki sam argument, tylko szczepionka na covid jest przebadana w kierunku działania na covid a amantadyna nie.
"Jeśli medykament jest nieprzebadany to według mnie nie nalęży go stosować".
Teraz rozumiem, że nie powinno się leczyć żadnej nowej choroby bo na nowe choroby przebadane lekarstwa będą dopiero po wielu latach bo trzeba sprawdzić jej ewentualne skutki uboczne po wielu wielu latach.
Co do skutków ubocznych szczepionek jest to chyba obecnie najbardziej jawna rzecz, publikowana na bieżąco.
0
@sokot
Szczepionki są nie przebadane ?? Czyli ktoś je zrobił i bez badań klinicznych wprowadził na rynek?
Jest to twórca szczepionki na Covid? Nie doczytałem, możesz wskazać fragment? czemu piszesz, że on tworzył tą szczepionkę? Z tego co pokazałeś to gość ponad 30 lat temu prowadził badania na myszach i po 30 latach wypowiada się bez badań, bo nie widzę tutaj wyników badań. Był jednym z naukowców wchodzących w skład zespołu badawczego robiącego eksperymenty na myszach, szczurach żabach i muchach 30 lat temu z mRNA.
Badania nad mRNA trwały od 1960r., czyli już ponad 60 lat, nad szczepionką przy użyciu myszy od 1989 i ten naukowiec był częścią zespołu. W czasie gdy inni opracowywali szczepionkę na Covid on sprawdzał skuteczność leczenia Covidu lekiem na zgagę.
Amantadyna nikomu krzywdy nie zrobiła?
Wystarczy zobaczyć jakie mogą wystąpić skutki uboczne.
https://www.doz.pl/leki/w51-Amantadyna
czytam o amantadynie - możliwe skutki uboczne , myśli i próby samobójcze, złośliwy zespół neuroleptyczny, niewydolność serca, możliwość wywoływania nowotworu - czerniaka itd.
https://www.healthline.com/health/drugs/amantadine-oral-capsule#interactions
https://accessmedicine.mhmedical.com/content.aspx?bookid=391§ionid=42069820
Dalej nie napisałeś czy można leczyć jakąś nową chorobę, czy mając jakikolwiek medykament na nią trzeba czekać z leczeniem mając przebadaną i zaakceptowany medykament bo nie został sprawdzony po kilkunastu latach.
1
@sokot
Widzę, że unikasz odpowiedzi.
Po co piszesz tu o Amantadynie skoro nie została przebadana na działanie wobec koronawirusa? Nie wiadomo czy pomaga czy szkodzi. To, że coś jest przebadane wobec jakiegoś schorzenia nie oznacza że jest skuteczne wobec innego i tak samo może wywoływać skutki uboczne.
Zadam pytanie. czy według Ciebie obecnie można jakikolwiek medykament stosować wobec Covid?
0
@sokot
"Ewentualnie przenieść kogoś w przyszłość by zbadał efekty długoterminowe? "
To jest właśnie brak zrozumienia. Uważasz że obecnego np. wariantu omikron nie można skutecznie zwalczać ani mu zapobiegać bo nie ma skutecznego medykamentu który był przebadany i sprawdzony przez wiele lat w badaniach klinicznych? Wskaż jaki medykament został przebadany w kierunku wariantu omikron koronawirusa.
Amantadyna przebadana na covid ?? Pokaż badania, wiesz że piszesz głupotę, ale to twoje sprawa. Dziwne, że tutaj w tym wątku wiele osób przeciwnych szczepieniu na covid ma pretensje o to, że dr Bodnar nie prowadzi badań w stronę skuteczności Amantadyny na covid. Po co miały takie badania prowadzić skoro jak piszesz byłaby ona przebadana na covid? Widzę, że uważasz dr Bodnara zachwalającego Amantadynę jako skuteczną na covid za idiotę, skoro ma badać coś co zostało przebadane.
Uważasz, że nie można walczyć z jakąkolwiek nową chorobą mając medykamenty na nią, które są skuteczne w badaniach klinicznych ale nie sprawdzono ich zastosowania przez wiele lat, więc mimo potwierdzonych badań trzeba olać walkę z chorobą?
Wskaż badania Amantadyny na covid?
1
@Existimati
"czyli jako..." to czyli jako to nie jest argument.
Poszły wielkie kwoty na badania, zaangażowano niespotykaną wcześniej liczbę ośrodków badawczych bo w ostatnich latach nie było takiego zagrożenia.
Skoro zostały zakończone wszystkie III fazy badań klinicznych to zostały badania zakończone. Są nowe warianty koronawirusa więc na nowe warianty mogą być ponawiane badania co nie oznacza że nie zostały wcześniej zakończone.
Można oczywiście uważać, że nie ma czym walczyć z koronawirusem bo skoro aż takiego zagrożenia nie było to znaczy jeśli nie sprawdzono ani jedno medykamentu sprawdzając jego skutki po 10 latach. Więc nie można stosować amantadyny, szczepionek czy jakiegoko0lwiek inne środka począwszy od paracetamolu. O to chodzi ? Jak pojawi się w pewnym momencie jakaś choroba to nie można stosować jakiegokolwiek przebadanego medykamentu bo nikt nie wie jakie będą skutki po 10 latach? Dla mnie w obecnym przypadku nie jest to argument. A czemu po 10 latach, a czemu nie po 50 latach, może nie leczmy przez pół wieku jakiekolwiek nowej choroby bo żaden środek nie został przebadany w kierunku ku skutków po 50 latach.
0
@Existimati
Amantadyna może mieć status eksperymentu w leczeniu Covidu a nie szczepionki.
0
@Existimati
Jak ma być zatwierdzony jako eksperyment, przecież Ci od tej ekspertyzy piszą że eksperyment przeprowadza się przy badaniach klinicznych a tu od ponad roku szczepionki są dopuszczone.
Status eksperymentu mogły mieć szczepionki 2 lata temu a nie teraz po badaniach klinicznych i ich zatwierdzeniu i dopuszczeniu.
1
@Existimati
No właśnie jest. Jeśli byłby to eksperyment to musiałby jak piszą obligatoryjnie uzyskać pozytywną opinie Komisji Bioetycznej, sami o tym piszą. To jest obowiązek aby jakiś medykament/metoda była uznana za eksperyment. Gdyby taka opinia byłą to pod względem prawnym/faktycznym można byłoby to uznać za eksperyment. Więc sami siebie orają.
Czyli twoim zdaniem szczepionki jaki to eksperyment? Medyczny nie bo nie spełnia przesłanek do uznania jako eksperyment medyczny, prawny tak samo, rozumiem że jest to jedynie eksperyment społeczny?
1
@Existimati
Widzisz to:
O eksperymencie można mówić gdy jest ekspertyza Komisji Bioetycznej, jeśli nie ma ekspertyzy uznajemy że jest to eksperyment, bo jeśli by była to potwierdza nam to że to eksperyment.
Typowe, mamy z góry założoną tezę i dopasowujemy wszystko pod tezę - jak nie ma ekspertyzy to eksperyment (mimo, że jej brak potwierdza, że nie jest to eksperyment), jakby była to też eksperyment.
1
@Existimati
Dwie instytucje i Ci sami ludzie, związani z grupami antyszczepionkowymi, ale dobra. Ja bardzo lubię jako naukowiec sprawdzać źródła i jak widzę dr Witczaka którego przypisy sprawdzałem to źródło nie wskazywało to co wymyślał i w publikacjach i gdzie powoływał się na rzeczy których w publikacjach nie było.
Przeczytałem pierwszą ekspertyzę i jest tam niesamowity bełkot i brak prawnych przesłanek.
Mogę przedstawić kilka przykładów.
Piękny podkreślony druk. "EKSPERYMENT LECZNICZY JEST PROWADZONY W RAMACH NARODOWEGO PROGRAMU SZCZEPIEŃ NA LUDZIACH ZDROWYCH POMIMO, IŻ NIE WYPEŁNIONO OBOWIĄZKU WSKAZANEGO W ART. 29 UST. 1. USTAWY O ZAWODZIE LEKARZA I LEKARZA DENTYSTY, TJ.: UZYSKANIA OBLIGATORYJNEJ I POZYTYWNEJ OPINII O PROJEKCIE WYDANEJ PRZEZ NIEZALEŻNĄ KOMISJĘ BIOETYCZNĄ".
Ma to być dowód że jest to eksperyment, bo nie było opinii komisji biomedycznej. Przecież właśnie dopiero wtedy gdyby była taka opinia można byłoby mówić o eksperymencie. Sami siebie orają.
0
@sokot
Ale to że jest mniej zjadliwy to było wiadomo od początku bo główne miejsce inkubacji jest w oskrzelach a nie w płucach. Jednak jak na razie w Polsce Omikron nie jest nawet dominującym wariantem.
0
@sokot
Liczba testów jest uzależniona od liczby zgłaszających się do lekarza, nikt nikogo nie zmusza do testów.
Liczba zakażonych nie ma bezpośredniego przełożenia na liczbę hospitalizacji i zgonów w danym dniu. Jak popatrzysz na poprzednie fale nawet tą grudniową to największa liczba zakażeń była w pierwszej połowie grudnia a zgonów w drugiej.
Ja w źródłach niemieckich nie widzę, aby było tak jak mówi Niedzielski a w polskich mam że podkoloryzował aby przedstawić fatalną politykę rządu z covidem w lepszym świetle.
https://konkret24.tvn24.pl/zdrowie,110/niedzielski-mowi-o-dwukrotnie-wiekszej-liczbie-zakazen-w-niemczech-i-inaczej-pokazywanych-zgonach-sprawdzamy,1086052.html
0
@sokot
Poprosiłem o źródło. Wystarczy link. Jak widać w tej dyskusji ja szukam u źródła. Jak ktoś coś podaje to też warto sprawdzić jak jest. Nie wiem czy tak jest więc poprosiłem o źródło. Instytut Kocha jest odpowiedzialny za raportowanie w Niemczech.
1
@Existimati
Możesz podać źródło o NIemczech?
Do końca listopada na pewno były podawane dane z chorobami współistniejącymi
https://www.deutschland.de/pl/news/koronawirus-w-niemczech-informacje
Na stronie Instytutu Kocha nie widzę aby była jakakolwiek zmiana o raportowaniu, ale może jest o której nie wiem a TY wiesz. MOżesz podac źródło.
https://www.rki.de/EN/Home/homepage_node.html
4
@Worny
Nie było 100% sytuacji której mógłby nie zepsuć i nie było tak trudnej z której mógłby w ekwilibrystyczny sposób nie strzelić.
1
@maciar
Są na to jakieś potwierdzone badania? Czy tylko twierdzenie Pana od Amantadyny, który uznał bez badań klinicznych że jest skuteczna i na tym swoim twierdzeniu zbija kapitał polityczny zakładając partię polityczną.
To wspaniały dowód na możliwość dopuszczenia leku dla chorych na konkretne schorzenie, nie mógł wstać do toalety a potem już z niej korzystał. Pewnie w rekomendacjach i wnioskach po badaniach klinicznych ten fakt będzie odnotowany i badanie kliniczne będzie obejmowało odległość łóżka do toalety.
3
@Deraxium
Każdy ma swoje źródła wiedzy, Ty czerpiesz z jakiegoś mignięcia w TV, ale nie wiesz gdzie ale gdzieś, nie wiesz kto się wypowiadał ale uważasz że było to ważne i zgodne z tym co uważasz. Przed chwilą pisałeś : "bo Ci to Pan w garniturze i fartuchu powiedział na prezentacji xD". Raz wyśmiewasz osoby które słuchają innych niby lekarzy, niby ekspertów po czym sam to robisz, gdy pasuje Ci do tezy. To się nazywa hipokryzja.
Ja patrzę na źródło, czyli do instytucji która w Europie dopuszcza medykamenty do stosowania.
https://www.ema.europa.eu/en/human-regulatory/overview/public-health-threats/coronavirus-disease-covid-19/treatments-vaccines/vaccines-covid-19/covid-19-vaccines-development-evaluation-approval-monitoring
Tu masz pełne uznanie dla szczepionki Pfizera w USA.
https://www.fda.gov/news-events/press-announcements/fda-approves-first-covid-19-vaccine
0
@Deraxium
Uwielbiam jak ktoś zaczyna wchodzić na obraźliwy ton, wtedy wiadomo, że nie za wiele ma do powiedzenia a nadrabia brak argumentów chamstwem.
"Gościu ale jesteś odklejony xD [...] Ty swoim mózgiem i nakłanianiem zmuszasz innych". Wskaż gdzie kogos do czegoś zmuszam. Znowu mijasz się z rzeczywistością. Jak mówię kultura i jej brak świadczą o nas samych, naszym wychowaniu.
Wskaż gdzie szczepionki są eksperymentem medycznym? Szczepionki są niesprawdzone? NIe przeszły badań klinicznych, nie przeszły wszystkich trzech faz badań?
1
@TiKiTakA2018
Co Ty masz z TVP1? Ciągle o tym piszesz, ludzie pokazują Ci fakty, dają argumenty a Ty tylko o TVP1.
Powiem grzecznie i mam nadzieję, że tym wszystkich sceptyków uciszysz. Podaj linka do wyników badań klinicznych Bodnara w kierunku stosowania amantadyny u chorych na Covid. Sądzę, że każdy wtedy przyzna Ci rację.
0
@domin682
Ja Cię nie chcę przekonywac tylko pokazuje fakty a one są takie że nie ma badań które, by potwierdzały jej skuteczność lub nie skuteczność. Tyle. Pisanie, że jest inaczej jest dezinformacją.
0
@domin682
"Z ponad 1500 osób, którym przepisano amantadynę, większość nie miała wykonywanego testu na COVID-19. U 608 osób badanie dało wynik dodatni".
"Minister zdrowia Adam Niedzielski w rozmowie z TOK FM poinformował w czwartek, że jego resort „analizuje” doniesienia na temat dra Bodnara. – Tutaj nie mam wątpliwości, że stosowanie tych leków w takiej skali u osób bez dodatniego testu w kierunku COVID-19, było nadmiarowe. Oceniam to negatywnie. Zastanawiamy się, jakie konkretne kroki podjąć".
Zastanawia Cię dalej dlaczego go odsunięto? Z tego co jest napisane to przepisywał niesprawdzone lekarstwo na covid nie wiedząc czy ktoś jest nawet zakażony covidem.
1
@TiKiTakA2018
Amantadyna jest lekiem ale nie na Covid. Nie ma dopuszczenia i nie ma badań aby o niej mówić że jest lekiem na Covid. Tak samo możesz pisać o psychotropach, że są lekiem ale czy leczą Covid musiałby potwierdzić badania.
"kiedyś z Kopernika też robiono debila wariata za jego odkrycie i też niby wielcy uczeni mówili co innego że Kopernik nie ma racji spalić go na stosie a co się okazało każdy wiem"
O czym Ty piszesz?? Dzieło Kopernika "O Obrotach sfer niebieskich" zostało wydane po jego śmierci, to kto go chciał spalić na stosie. To jest podstawowa wiedza.
1
@domin682
Chodzi o niego?
"Jak ujawniło śledztwo TokFM, Włodzimierz Bodnar nie przyjął 3000 pacjentów z COVID-19, lecz jedynie 608. Spośród osób, którym lek. Bodnar wypisał receptę na amantadynę, 17 zmarło. Jak przyznał Włodzimierz Bodnar, przez długi czas pracował niemal bez przerwy, wypisując nawet 100 recept dziennie. Jak ustaliło TokFM, wizyta u lek. Bodnara kosztuje 200zł. Według orientacyjnych szacunków na eksperymentalnej terapii lek. Bodnar zarobił od 500 tys. do nawet ponad miliona złotych".
Naprawdę się dziwisz? Teraz zakłada własną partię by zdobyć kapitał polityczny.
0
@domin682
Co Cię dziwi? To, że ktoś nie chce pozwolić innej osobie brać nie przebadany na konkretne schorzenie specyfik?
Bardziej mnie dziwi, że ktoś nie chce brać coś przebadanego i dopuszczonego a woli brać coś nieprzebadanego i niedopuszczonego do leczenia na Covid.