pax

1

dlaczego bezproduktywnemu ?? ostatni mecz z leon pokazał że w ofensywie i defensywie jest on o dwie klasy lepszy od Alby.

pax

1

Resztę postaram się zaanalizować wieczorem, na pewno odpiszę. Tu nie chodzi o pokazywanie błędów Alvesa, ale jak on wypada na tle innych obrońców, więc wydaje mi się nie potrzebne wypisywanie jego błędów po których nie padają bramki, bo tak musiałbyś wypisywać dla odniesienia błędy całej defensywy. Zostało mi chyba 28 bramek od stycznia do maja - postaram się to sprawdzić wieczorem i wtedy odpiszę.

pax

1

Real – piłka podawana od strony Alvesa, kontra po stracie Messiego, strona asekurowana przez 3 zawodników, Mascherano przegrywa pojedynek biegowy z Ronaldo i daje mu dograć, Adriano przegrywa pojedynek biegowy z Jese, umożliwia mu strzał. Tu nie ma winy Alvesa – jak się przeanalizuje całość akcji.
Milan
Piłka stroną Alvesa któremu ucieka zawodnik, samobój Pique – tu jest wina Alvesa
Real Betis
Karny sprokurowany przez Alvesa – tu jest wina Alvesa
Levante
Rzut rożny – błąd Pique
Ajax – Montoya dopuszcza do zagrania w pole karne, Mascherano przyglada się piłce.
Druga bramka – strata Mascherano przy wyprowadzaniu 25 metrów od własnej bramki, złe zachowanie Pique i Puyola w polu karnym
Athletic Bilbao – strata Iniesty, akcja prawą stroną, brak prawego obrońcy Adriano, Pique próbuje interweniować na skrzydle ale nie daje rady.
Cartagena – strata na środku boiska, złe ustawienie Puyola, zawodnik wchodzi na sam na sam
Celtic – wrzutka po rzucie wolnym – błąd Pique który nie uplinował samarasa i Pinto który nie drgną z bramki gdy piłka była na 4 metrze.
Villareal – błąd Bartry
Getafe – błąd Alvesa, druga błąd Busquetsa

pax

1

Athletico
Brak Alvesa – Pique źle wymienia się kryciem chyba z Mascherano – dlatego żaden z nich nikogo nie kryje – dopuszcza do dośrodkowania i strzału. Tu jest też wina Alvesa.
Valencia
Dośrodkowanie ze strony Alby – strzał postigi tyłem do bramki
Rzut rożny – Postiga wygrywa główkę z Iniestą, ale to Alves był odpowiedzialny za jego krycie.
Sevilla
Brak Alvesa przy kontrze – strona asekurowana przez Mascherano który popełnia błąd, kolejny busquets i następnie Pique potyka się o własne nogi. Tu nie było winy Alvesa.
Druga bramka – rzut rożny – trudno znaleźć winowajcę.
RSSS – wrzutka pod stronie Alvesa, główny błąd Pique który daje się zrobić w polu karnym jak dziecko, Busquets nie asekuruje podania wzdłuż linii bramkowej.
Valladolid – rzut rożny, błąd Adriano
Milan – strata Mascherano przy zabawie z piłka na własnej połowie
Real – piłka podawana od strony Alvesa, kontra po stracie Messiego, strona asekurowana przez 3 zawodników, Mascherano przegrywa pojedynek biegowy z Ronaldo i daje mu dograć, Adriano przegrywa pojedynek biegowy z Jese, umożliwia mu strzał. Tu nie ma winy Alvesa – jak się przeanalizuje całość akcji.
Milan
Piłka stroną Alvesa któremu ucieka zawodnik, samobój Pique – tu jest wina Alvesa

pax

1

spoko, rozumiem, zdarza się, dyskusję na pewno dokończymy, bo samego mnie nurtuje jak wypada Alves i pozostali. Tak jak pisałem, wolę to zestawienie robic chronologicznie bo inaczej wprowadzany jest chaos. Więcej czasu mam wieczorami, teraz tylko godzinkę, ale do tamtej dyskusji dołączę moje zastawienie początku sezonu. najlepiej "zrobić" wszystkie bramki a potem wysunąć wnioski.

pax

1

NIGDY nie uciekałem od dyskusji. Dyskutowałem z Tobą na temat utraty bramek Barcelony w poprzednim sezonie i w jak w tym zestawieniu wypada Alves. Niestety musialem wyjechać za granicę na niecałe dwa dni. I nie uciekłem od dyskusji, tylko widząc, że dyskusję fajnie się prowadzi, napisałem do Ciebie na priva wiadomość że jak przyjadę to dyskusję dokończymy.

Napisałem 19 sierpnia 2014, 23:40 - "Mam prośbę, bo wyjeżdżam na 2-3 dni, jak chcesz to dalej robić, nie wklejaj linków do youtuba tylko chronologicznie zespół z kim grała barcelona i sytuacja w której padła bramka.
Jak wrócę to dokończymy dyskusję.
pozdrawiam".

Jak widzisz nie uciekłem od dyskusji, musiałem wyjechać a Ciebie o tym poinformowałem, wróciłem wczoraj wieczorem (co możesz sprawdzić w moich komentarzach że na 45 godzin była praktycznie przerwa). Uważam, że słabe jest zarzucanie komuś czego, czego nie zrobił, a Ty zostałeś o tym poinformowany. Wiedziałeś, że mnie nie będzie, a zarzuciłeś mi że mnie nie ma i uciekłem od dyskusji. Nie uważasz, że to dopiero słabe ?

pax

1

Tzn. ??
Możesz rozwinąć o co chodzi, że zrobiłem podobnie ??

pax

1

I tak i nie, w każdym meczu ma 1-2 idealne wrzutki które powinne zostać zamienione na bramki. On tak bezsensownie nie wrzuca, jednak robi to dość bezsensownie wtedy gdy nikt nie ma ochoty zagrać jakiejkolwiek piłki do przodu. Tak było w meczu CdR - miał tam 17 wrzutek - przeważnie ta liczba wynosi 5-7, w ostatnim meczu z Leon tylko 2. Te 17 wrzutek było wynikiem braku jakiegokolwiek pomysłu rozgrywających - Iniesta, Cesc, xavi zagrali bardzo słabo, nie było podań do przodu. Alves wtedy brał na siebie odpowiedzialność, raz robił to dobrze, raz robił to gorzej, ale to było raz więcej od pomocników. Z tych 17 wrzutek wszystkie lądowały w polu karnym, ani jedna nie była w trybuny. On różnie zagrywa, ta asysta z Leon to też była po ziemi, ale w zeszłym roku idealne wrzutka na głowę Neymara dała Barcelonie superpuchar.

pax

1

Messi w tym sezonie przekroczy magiczną liczbę 100 asyst w la Liga, jak sądzę już jest prawdopodobnie rekordzistą w lidze hiszpańskiej pod tym względem. Jednak chciałbym się upewnić.

pax

1

szukam od dłuższego czasu, ogólnie statystykami ze względu na indywidualne tytuły zajmuje się tym Marca, ale tam tego nie ma. Gdzieś to jest na pewno.

pax

1

Tu kontuzja Leo była kluczowa - bo to nie była kontuzja które dała efekty listopad-grudzień. ta kontuzja była od marca - już mecz z PSG, potem z bayernem z niedoleczoną kontuzją, w drugim już nie wystąpił. Miał 4 kontuzje w ciągu roku a jednak mógł wygrać.

pax

1

jak ktoś podaje konkretny przykład wtedy inaczej mi się rozmawia, bo sprawdzam, szukam, analizuję. faktycznie zmarnował super podanie od Messiego i nie trafił z główki do bramki. Jednak jak pisałem w tym meczu zagrał naprawdę dobrze, był aktywny, jego wrzutki siały ciągłe zagrożenie - Alexis po jego wrzutce uderza w poprzeczkę, miał kilka świetnych dryblingów i wejść w pole karne.

pax

0

A czy ja to napisałem ??

pax

1

mecz z Realem ten na SB mimo, że nie mieścił się w tych 10 spotkaniach o które prosiłem to przyznam rację, tam jako obrońca grał słabo, w meczu z Valladolid tez nie błyszczał, jednak nie widzę tutaj możliwości przypisania mu bramki.
nie o to chodzi, że chce bronic Alvesa za wszystkie spotkania, pisałeś że ostatnio gra bardzo słabo, więc poprosiłem o 10 ostatnich spotkań i tam trudno znaleźć naprawdę słabe spotkanie Alvesa.

pax

1

Spytałem o słabe mecze, nie pojedyncze błędy, spytałem o 10 ostatnich spotkań z nich podałeś tylko mecz z getafe w którym Dani nie wrócił do obrony w 90 minucie a jego stronę ubezpieczał Bartra który nawet nie podszedł do dośrodkowującego zawodnika, stał metr od niego i czekał aż dośrodkuje. Zgodzę się, że mógł zachować się lepiej, ale to nie był jego słaby mecz, to był dobry mecz okraszony świetną asystą do Messiego.

pax

1

Tylko przez 4-5 lat on ciągnął cały zespół. To nie kwestia motywacji, bo on wciąż ma takie rajdy, też ma hat-tricki. Kwestia całego zespołu, on nie może wiecznie robić wszystkiego w ofensywie - pokaz mi drugiego kto tyle strzela i tyle asystuje.

pax

1

Mś nie były udane, faza pucharowa już nie grał. W fazie grupowej nie można mu odmówić że mu się nie chciało, biegał, strzelał, dryblował, ale nic mu nie wychodziło. W meczu w którym strzelił bramkę po podaniu Messiego miał bodajże (ktoś podawał te statystyki) 40 strat. Nie wybił się ponad Ronaldo w swoim zespole i ponad messiego w reprezentacji.

pax

1

Ale ja wymieniłem Ronaldo wśród faworytów.

pax

1

w Katalonii kibice Barcelony widza Alvesa w pierwszym składzie.

pax

1

Alves ostatnio gra bardzo słabo ?? Wymień 2-3 z ostatnich 10 spotkań Barcelony w których Alves grał "bardzo słabo" ?

pax

1

Kiedy ty widziałeś Cesca na ataku ?? On w ostatnich 18 spotkaniach nie strzelił bramki. Od momentu jak Messi wrócił w styczniu to on był wystawiany w ataku.

pax

2

Tam był praktycznie najlepszy na boisku, a w obronie był obok Bartry (któremu barcelona zawdzięcza utratę drugiej bramki) najlepszym obrońcą. Przy tym meczu redakcja dała plamę przy ocenach i opisach, a potem już gimboforum puszczało hejty.

pax

1

I tak i nie. Gdyby chcieli mogliby zrobić z Reusem tak jak z neymarem. Teraz zawarliby umowę, że w przyszłym roku Reus przechodzi do Barcelony, jeżeli ktoś by chciał wtedy kupić Reusa musiałby zapłacić Barcelonie odpowiednią kwotę. Tak zrobiono z neymarem.

pax

1

Ale za co ? Grał dobrze w Realu ale nie decydująco, na mistrzostwach złapał kontuzje i nie grał praktycznie w części pucharowej.

pax

3

Złota Piłka jest za rok, a nie za sezon. Największe szanse ma Ronaldo (nawet mimo nieudanych mistrzostw) Messi i trzeci pewnie jakiś Niemiec z Bayernu (może Neuer). Wszystko jeszcze otwarte w zależności od dyspozycji sierpień-grudzień. Ronaldo i Messi są na najlepszej drodze zostać liderami wszechczasów w lidze mistrzów, Messi oprócz tego w LaLiga, wszystko rozstrzygnie się w ciągu 3 miesięcy.

pax

1

tylko problem jest inny - w byłym sezonie każdy z zawodników obniżył loty, a wielu nie osiągnęło nawet swoich 50% możliwości - jednak kozłem ofiarnym stał się Alves

pax

6

Ronaldo nie jest , nie był i nigdy nie będzie tak skuteczny jak Messi.
W klubowej karierze seniorskiej - Ronaldo 570 spotkań i 377 bramek - średnia 0,66.
W klubowej karierze seniorskiej - Messi 425 spotkań i 354 bramek - średnia 0,83
Rozgrywki ligowe - Ronaldo 386 spotkań - 264 bramki - średnia 0,68
Rozgrywki ligowe Messi 277 spotkań - 243 bramki - średnia 0,87

Najbardziej obiektywne wyniki porównania lata 2009-2014 czyli od kiedy Ronaldo gra w Realu, wtedy grają w tej samej lidze i mają tych samych przeciwników.
Ronaldo 165 spotkań - 177 bramek - średnia 1.07
Messi 168 spotkań i 188 bramek - średnia 1,12.

Ronaldo w czym ma lepszą średnią ??

pax

1

W decydującej fazie sezonu był jednym z najlepszych zawodników Barcelony, jednak przez redakcję i forumową polską gawiedź oceniany zawsze negatywnie. Kolejne mecze były podobne w wykonaniu Alvesa. Wcześniej w Lidzie Mistrzów w meczach z Manchesterem City grał co najmniej bardzo dobrze, jego dwie bramki w dwumeczu dały awans do ćwierćfinału. W drugim meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów jego wrzutki do Messiego i Xaviego powinny zakończyć się bramkami a Barcelona winna szykować się do półfinału. W finale CdR stworzył największą ilość sytuacji bramkowych, a żadna z jego 17 wrzutek nie skończyła się na aucie czy ponad bramką, wszystkie były bite w pole karne (jednak czytając komentarze po tym meczu i w ocenach co najmniej kilkanaście osób pisało bzdury, że znowu strąca wyrzutkami gołębie z dachu, a wrzutki lądują na trybunach – albo nie oglądali meczu, albo czytali tylko to co redakcja nawypisywała). Mecz z Elche, gdzie miał genialne odbiory wślizgami a następnie zaliczył piłkę meczową - 40 metrowe idealne dogranie do Messiego po kolejnym odbiorze, który nie trafił w sytuacji sam na sam. Potem mecz z Villareal – w którym na tle słabej drużyny rozegrał dobre spotkanie, jego dwa kąśliwe dogrania w pole karne skończyły się bramkami samobójczymi wyciągając wynik z 2:0 na 26 minut do końca spotkania (plus bramka Messiego), a Barcelona wciąż liczyła się w grze o mistrzostwo. Kolejny mecz to gra przeciwko Getafe gdzie Alves zaliczył genialne podanie do Messiego który zamienił je na bramkę. W najważniejszym i ostatnim meczu sezonu z Atletico wrzucił idealną piłkę na głowę Pedro, który jej nie wykorzystał, można dodać do tego, że po jego wrzutce padła nieuznana (błąd sędziego) bramka Messiego która mogła dać mistrzostwo Barcelonie.

pax

1

Już o to raz pytałem, jednak nie uzyskując odpowiedzi spytam ponownie, może ktoś wie.
Szukam statystyki asyst wszechczasów w la liga - najlepszych asystentów.
Może ktoś zna stronę internetową, albo ma takie statystyki i się nimi podzieli.

pax

1

Uważasz, że Bartra mógł zachować się lepiej ??

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?