pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
piszesz ogólniki. coś gdzieś, zazwyczaj itd...
Widziałem w CdR jak Alba poszedł do przodu i zostawił całą swoją strone bez asekuracji i padła bramka. Nie widziałem spotkania aby zrobił tak Alves, że któryś z stoperów nie zdążył z asekuracją. Ostatnio w meczu, w nowym sezonie chciałem się przekonać kto jest najsłabszym obrońcą, wyszedł praktycznie pierwszy skład z leon i jakby nie patrzeć Alves zagrał dobrze a Alba znowu fatalnie - praktycznie nie wracał, a jak wracał to krył na radar, jego stroną szło największe zagrożenie. Mathieu 5 razy musiał go asekurować zbiegając z środka na skrzydło bo go nie było w obronie. Alves za to grał uważnie, zawsze wracał.
Sprawa z kondycją ?? Analizowałem mecz w cdR bardzo dokładnie w 90 i 93 minucie gdy zespół był totalnie wyczerpany Real ma dwie kontry Alves robi 60 metrowe sprinty za każdym razem interweniując w obronie, nawet nie chcę pisać że jeden odbiór miał po przeciwnej stronie boiska bo po 45 minutach Adriano nie chciało się wracać.
nie zgodzę się z 90% Twojej wypowiedzi, nie jestem fanem Alvesa co raczej "antyfanem jego hejterów". Te 10% z którymi się zgadzam, że jedynie ze względów finansowych mógłby opuścić barcelonę - dużo mu płacą, za rok i tak odejdzie. Nie zgodzę się, też że większość kibiców chce jego odejścia, jego odejścia chce tylko gimboforum z tej strony, ostatnio kataloński dziennik przeprowadzał ankietę i Alves według "miejscowych" powinien mieć pewne miejsce w składzie.
1
Po prostu wolałbym aby go krytykowali a nie hejtowali. niech go krytykują, piszą za co, kiedy i gdzie i tyle, nic więcej, ale i nic mniej :-)
1
Tam główny błąd popełnił Mascherano, popatrz sobie na powtórce, dwaj stoperze się cofają - asekurując się wzajemnie, przechodzą przez środkową linie boiska i tylko oni są na połowie Barcelony i nagle Mascherano wpada na debilny pomysł opuszczenia środka boiska i pójścia na chybił-trafił do próby odbioru i idzie do przodu, przechodząc środek boiska - wtedy już di Maria ma cała połowę pustą, bez jakiejkolwiek asekuracji, bez stopera.
1
Co to znaczy olanie defensywy bo tego nie za bardzo rozumiem. Uważasz, że miał szanse dogonić Bale ?? Zostawił stronę asekurowaną. Bartra dał się zrobić jak uczniak na orliku. Przy próbie wypchnięcia Bale za linię końcową zabrakło mu doświadczenia a nie możliwości fizycznych spowodowanych kontuzją. nie zdążył do bale ?? Zdążył, wypchnął go, ale za słabo, poza tym, był bardziej skupiony na Bale niż na samej piłce. Goniąc Bale nie było widać kontuzji, dopiero już gdy pilka była w siatce, goniąc go miał szanse na odbiór wślizgiem przed polem karnym, bo Bale ułatwił mu to wypuszczając sobie piłkę, tego też nie zrobił, a gdyby nawet trafił w nogi to byłoby to przed polem karnym. Tutaj zabrakło doświadczenia bartrze, a Alves nie ponosi tutaj żadnej winy ?? To tak jakby w ostatniej minucie tego meczu, winić Messiego, że Neymar trafił w słupek a nie do bramki z środka pola karnego i krzyczeć że to nie wina Neymara ale Messiego i Messi tam powinien być.
1
Pierwsza bramka - akcja idzie stroną Alby !!! Alba zostawia swoją stronę bez asekuracji i idzie do przodu i z jego lewej strony wyskakuje di Maria !! Który bieganie właśnie z lewej strony na środek boiska bo mascherano zostawil pół boiska wolnego. Przy początku kontrataku ta akcja praktycznie nie miała szans sie tak rozwinąć jak sie rozwinęła. Przy podaniu do Bale Bartra i Mascherano są dwójką stoperów którzy dobrze sie cofają i przechodzą połowe boiska i nagle Mascherano wpada na debilny pomysł zagrac va bank i próbować odbioru do piłki do ktorej nie ma szans dojść, zostawia pozycję stopera i idzie do przodu kilka metrów, zamiast asekurować środek boiska - czyli praktycznie cała połowę boiska, był to błąd taktyczny. barcelona byłaby na poziomie III polskiej ligii gdyby się obawiała stracic piłkę 30 metrów od bramki przeciwnika, po to są zawodnicy asekurujący. taka strata powinna być zneutralizowana, no chyba, że któryś z tych zawodników popełnia błąd. Przypomnę, że w chwili straty Alvesa, 3 zawodników Barcelony jest bliżej własnej bramki, od jakiegokolwiek zawodnika Realu, dopiero w wyniku błędów - di maria jest najbliżej bramki Barcelony mając pół boiska wolnego.
1
Ja nie twierdzę, że nie obniżył lotów, ale nie obniżył ich tak bardzo jak w ubiegłym sezonie Iniesta, Cesc, Busquets czy mascherano. Zgadzam się, że ma coś do udowodnienia, jednak chyba tylko sobie. Polskie gimboforum na tej stronie jest żałosne. Po meczu w CDR czy nawet ostatnim z leon zobaczysz komentarze atakujące Alvesa za wrzutki w trybuny, a on nie miał w tych meczach ani jednej takiej, po prostu gimby wymyślają, aby się dowartościować. nie twierdzę że jest najlepszym obrońcą, ale na pewno obecnie jest najlepszym z wszystkich (prawych i lewych) jakich ma Barcelona.
1
Czego ?? Przecież od miesięcy gra dobrze w Barcelonie.
1
Bo się nie da przekonać, jak ktoś z góry ma wypatrzoną percepcję. W każdej defensywnej statystyce Alves przewodził w CdR, w ofensywie grał bardzo dobrze, co nie można powiedzieć o Inieście. Nie odpowiedziałeś mi na pytanie odnośnie błędów bocznych obrońców przy pierwszej i drugiej bramce ?? Który winny utraty ??
1
Ale ja Villę krytykowałem konkretnie, a nie wypisywałem hejterowskich ogólników. Jak go krytykowałem to pisałem za co, kiedy i gdzie. Nie pisałem , że Villa gra fatalnie, był najgorszy i tyle. Pisałem, konkretnie , podawałem statystyki, pokazywałem sytuacje. O to mam pretensje do hejterów Alvesa, nie mówię, że nie macie go krytykować, ale jak go krytykujecie to piszcie konkretnie. Po ostatnim meczu krytykowałem Albę - ale pisałem co zrobił źle, kiedy nie wrócił, kiedy zrobił błąd itd...
Piszcie co chcecie, ale róbcie to z głową.
1
Skuteczne sprinty ponad 50 metrowe z wybiciem lub odzyskaniem piłki przy kontrach Realu
Alves – 4
Alba – 1
Adriano – 0
Kontry Realu po stratach zawodników Barcelony
Busquets –4
Iniesta –4
Fabregas –2
Messi –2
Alves –2
Pinto – 1
Adriano - 1
Odbiory
Alves – 8
Busquets – 6
Mascherano – 2
Bartra – 5
Adriano – 5
Alba – 2
1
Oczywiście pełen hejt, ani jednego dobrego zdania o defensywie Alvesa, w której biegał jak diabeł tasmański- kilka drobnych przykładów gry w obronie Alvesa, która według oceniających została oceniona na 1, i ani jedno pozytywne zdanie się nie znalazło.
7 minuta Alves wygrywa pojedynek główkowy z Ramosem
32minuta – fatalna wrzutka Iniesty - kontra Realu powstrzymana pressingiem Alvesa na Modriciu
34 minuta – pressing Alvesa zmusza ramosa do wybicia piłki na aut na wysokości pola karnego Realu
57 minuta- strata Neymara, próba kontry Realu, powstrzymana idealnym odbiorem Alvesa na Isco.
62 minuta – fatalne wyrzut piłki przez Pinto, bardzo groźna kontra Realu, powrót Alvesa i doskonały odbiór na Isco.
90 minuta- strata Busquetsa, ponad 60 metrowy powrót Alvesa i powstrzymanie kontrataku modricia.
92 minuta- ponad 60 metrowy powrót Alvesa na odsłoniętą lewą stronę (bo zabrakło Adriano w obronie) i doskonały wślizg na Bale.
Brak powrotów (lub spóźnione) powroty do obrony bocznych obrońców przy kontrach Realu.
Alba 45 minut – 4
Alves 90 minut – 3
Adriano 45 minut – 2
1
To co piszesz to jest typowy hejt, a dlaczego ?? Pierwsza bramka - brak bocznego obrońcy, który idzie do przodu i zostawia bez asekuracji swoja pozycję. druga bramka - brak bocznego obrońca, który idzie do przodu i zostawia asekurowaną swoja strone przez dwóch zawodników (Busquetsa i Bartrę). Który boczny obrońca jest winny utraty bramki ??
1
To napisz konkretnie za co to dam Ci spokój , bo krytyka za nie używanie mózgu ?? To zwykły dziecinny, infantylny hejt, pisany wtedy gdy chce się kogos skrytykować a nie ma się argumentów. krytyka to jest gdy napiszę że Alba w ostatnim meczu znowu najsłabiej bronił i nie wracał przez całe spotkanie, a jego błędy naprawiał Mathieu i brak jego w obronie był w 28, 34, 48, 49 co sprokurowało najgroźniejsze sytuacje dla Leon. Nie jestem hejterem jak Ty, tylko jak krytykuję to wiem za co, nie piszę, że Alba nie używa mózgu.
1
W finale PK grał bardzo dobrze. naczytałeś się przekłamań redakcji i gimboforum. W finale był jednym z najlepszych.
1
W Barcelonie gra dobrze, więc o co chodzi ??
1
W ostatnich miesiącach ubiegłego sezonu był praktycznie najlepszym zawodnikiem Barcelony, mecz z Leon pokazał że nie obniżył lotów. Pisz coś co można potwierdzić
1
A kto nie obniżył lotów ? W każdym meczu notuje idealna wrzutkę, mecz o wszystko z Atletico - idealna wrzutka na nos Pedro i co i klops, kolejna wrzutka - pada bramka messiego , nie uznana. była to wrzutka na wagę mistrzostwa. Pisz coś co możesz potwierdzić.
1
Chyba nie oglądałeś ostatnich miesięcy w jego wykonaniu i reszty drużyny. Hejt to hejt, byleby poużywać sobie, a co mi tam. jak wszyscy hejtują to nie będę gorszy, a że piszę nieprawdę, to kto by wchodził w szczegóły.
2
hejt to hejt, zawsze poprawia humor. Ważne aby się dowartościować. Jaka była ilość celnych wrzutek ?? hejt o nieużywaniu mózgu ?? Uuuu- to pojechałeś grubo, nie chyba jak zwykle.
1
To piszesz o Albie ??
2
Komentarz na poziomie, gratuluję tak przemyślanego wywodu, podziwiam bystrość i przenikliwość.
1
poprawy nie ma ? Końcówka sezonu - praktycznie najlepszy zawodnik, który ciągnął cały zespół. mecz z leon o dwie klasy lepszy od Alby. Nie wymagajmy cudów. A patrzmy na całość drużyny .
1
Zgadza się. Statystyki ma fatalne a alves pokazał mu przed wczoraj jak powinien grać boczny obrońca. Był o dwie klasy lepszy.
1
Pisałem o tym samym w podobnym tonie. Tylko przedwczoraj.
1
wczoraj były dwie klasy :-)
2
Pewnie umieścił jakiś krótki filmik że śpiewa w pokoju do poduszki. To jest teraz w modzie, aby go krytykować. Jutro będzie news że przeszedł na czerwonym świetle i daje tym zły przykład.
3
Hejty znów się zaczynają.
Alves jako jedyny krytykowany nie miłosiernie. Tutaj został skrytykowany za wszystko. Redaktor nawet nie wierzy zapewnionio samego Luisa Enrique, uważając że chwalenie go to tylko dobre wychowanie, kurtuazja bo, jak trener mógłby go chwalić jak redaktor i polskie gimboforum uważa odmiennie. Mowa o degradacji boiskowej - hmmm, zero przykładów jak zawsze. Jak Alves rozegrał przyzwoite spotkanie to trzeba go inaczej skrytykować, zamieścił filmik. A to drań, łobuz, dziecko. Jak gra dobrze to nie ważne za co, ale trzeba Alvesa skrytykować. Hmm, czy redaktor zapomniał o zdjęciach Neymara z Paris Hilton, och, zapomniał, przecież to nie Alves.
2
wczoraj zagrał dobrze. Co masz mu do zarzucenia ?/ Grał o dwie klasy lepiej od Alby.
1
No właśnie, spytałem a nie stwierdziłem, spytałem z zaprzeczeniem. Więc, czytamy ze zrozumieniem.
1
A czy ja napisałem, że mówisz o mnie ?? czytamy ze zrozumieniem.