4

Więcej szczęścia niż rozumu. Kopanina dzisiaj straszna.

1

Dlatego nie dowierzam, że to jedyny powód ;)

13

No widzisz, z drugiej strony jest wiele dzieci, które nie pochodzą z rodzin katolickich, a i tak chodzą na religię w szkole, bo "nikt nie będzie robił etyki dla jednego ucznia".
Tak szczerze to co mówisz jest dla mnie absurdalne, bo wigilia jest mocno zakorzeniona w tradycji słowiańskiej i nie jest tak, że to święto tylko dla katolików. Jesteś pewny że to jedyny powód?

2

W Polsce również jest z tym ciężko. Moja ciocia też miała bardzo ciężki poród, w wyniku którego była dosłownie zmasakrowana w dolnych partiach ciała. Mało tego, po 8 latach okazało się, że Aleks ma guza w mózgu, który na 99% powstał właśnie w wyniku ucisku podczas porodu.

23

Masakra. 21 wiek, a w Polsce poród dla kobiety bardzo często nadal jest gehenną. Dziwić się, że coraz mniej kobiet decyduje się na potomstwo, kiedy słyszy się takie rzeczy.

5

Nevada. Faceci z wąsami mają zakaz całowania kobiet w hrabstwie Eureka.

2

Uwierzysz, że na pisowskim Podkarpaciu? :P

3

PiS Pisowi nie równy. Nie wiem jak było u Ciebie, ale w moim mieście urządzili sobie łapankę i każdy kto chciał startować z listy Pisu to mógł, bez względu na poglądy czy cokolwiek innego. Tylko żeby głosy były. Ostatecznie PiS przegrał, tak jak przez ostatnie 15-20 lat.

17

https://www.facebook.com/160812534315751/posts/669589746771358/

Ktoś tu pomylił żonę z niewolnicą.

3

Z jednej strony piłkarz musi być ambitny i nic dziwnego, że nie podoba mu się sytuacja, w jakiej się znalazł. Ale z drugiej strony czego on oczekiwał? Nie po to latem został sprowadzony Malcom i Vidal, żeby siedzieli na trybunach, tylko dlatego, że trzeba było wzmocnić skład między innymi dlatego, że Denis Suarez kompletnie nie spełnia oczekiwań.

27

Musiała się czuć fantastycznie. W końcu każda kobieta lubi być traktowana jak przedmiot.

1

Dostał 100 tysięcy euro więc nie taką drobną :P

52

Dembele spóźnia się na treningi, bo ich widocznie nie potrzebuje xd

2

Spokojnie, mam potężny elektorat negatywny!

7

No nie jest to takie oczywiste. W piątek prowadziłam warsztaty językowe dla dzieci w podstawówce i w jednej z grup miałam przyjemność obcowania z dość ciekawym osobnikiem. Wyzywał mnie, przeklinał i pokazywał środkowy palec kiedy nie miał ochoty brać udziału w zajęciach. To jest ciężka praca, bo trzeba trzymać swoje emocje na wodzy i podchodzić do uczniów z ogromnym profesjonalizmem.

64

Faceci to naprawde proste istoty. Wystarczy coś wspomnieć o hymnie Realu i od razu wszyscy zainteresowani.

264

Jeśli w następnym roku wygram, to wrzucę filmik, jak twerkuję do hymu Realu Madryt. Róbcie screeny.

5

Pokaż mi drugi tak dobry mecz Semedo ;)

9

Życzę sobie takiego zaangażowania i porywającej gry w każdym spotkaniu, no przynajmniej w większości. Dembele fantastyczny.

2

Ogólnie rzecz biorąc ten kompromis, który obecnie w Polsce obowiązuje jest idealny i mam nadzieję, że nigdy prawo aborcyjne w Polsce się nie zmieni. Prawo, które broni kobiety tak naprawdę w obie strony. Przede wszystkim kobieta ma prawo wyboru, a wybór to jeszcze nie jest aborcja. Poza tym prawo broni też kobiety przed sytuacją sprzed 1993, gdzie często były zmuszane przez partnerów do aborcji. Po co zmieniać coś co działa. Niech rządzący lepiej zajmą się realnymi problemami.

1

Frontière(s), Martyrs. Skazani na strach i I spit on your grave, ale tylko pierwsza część jest dobra.

6

I przede wszystkim wszyscy będą potulnie płacić te wyższe rachunki, jedynie psiocząc na rządzących.

4

Ja uwielbiam Rafaello, sernik gotowany i zielony mech. Polecam :P

0

To jednak zupełnie różne rzeczy. W Polsce nie wsadza się do więzienia kobiet, które poroniły, czy dokonały aborcji. Nie jesteśmy traktowany jak podludzie... w każdym nie zawsze.

12

https://wiadomosci.wp.pl/koszmar-11-latki-spod-rzeszowa-mogl-trwac-kilka-lat-6323830104462977a?amp=1

Naprawdę przeraża mnie to co się ostatnio dzieje. Ojciec maltretuje rodzinę, żona mu "nie przeszkadza", nastoletnia dziewczyna gwałcona przez członków swojej rodziny... Masakra. Najgorsza jest ta bierność społeczeństwa, bo zazwyczaj jest tak, że ludzie o tym wiedzą, a nie reagują.

16

Nie jestem zwolenniczką tego programu, ale bez względu na to, czy ten mężczyzna miałby 500+, czy nie, to i tak wszystko by przepijał i znęcał się nad rodziną.

0

I temu człowiekowi marzy się zostać prezydentem xd

0

Pod powierzchnią - warto obejrzeć czy lepiej dać sobie spokój?

4

Hah, widzisz właśnie o tym mówię. Ci ludzie są bezkarni, sprawy zamiatane są pod dywan. Matka dostała w łapę i siedzi cicho. W tym rzecz właśnie, że Kościół to instytucja, która przykrywa grzeczny ludzi.

3

Nie, to jest twoja interpretacja tego co ja mówię. Mieszkam w 10 tysięcznym mieście, wokół jest mnóstwo niemałych wiosek, w każdej jest kościół, w moim mieście są dwa. W tak małej społeczności, mogę podać przykład księdza, który dopuścił się pedofilii i został przeniesiony do innej parafii, księdza, który ponad 15 żył ze swoją gosposią, z którą ma 2 dzieci i pod przykrywką budowania nowego kościoła zbierał od ludzi ogromne pieniądze, za które sobie żył, mogę też przytoczyć sytuację, gdzie księdza z gosposią zakleszczyło podczas seksu i była afera na całą wieś, ale na tym w zasadzie się skończyło. To wszystko wydarzyło się w moim najbliższym otoczeniu, gdzie jednocześnie jest też wielu bardzo dobrych księży. W moim kościele nie istnieje coś takiego jak opłata za chrzest, ślub, pogrzeb, mszę w intencji. Proboszcz od lat wspomaga bardzo biedne rodziny, osobiście pomaga im w poszukiwaniu pracy jeśli jest taka potrzeba. Księża sami na siebie pracują, nie są roszczeniowi, są bardzo blisko młodzieży. Jeden z księży nawet założył pewną organizację pomagającą nieletnim narkomanom i innym osobom, które borykają się z problemami i te wszystkie rzeczy są super, godne pochwał. Ale jednocześnie nie można udawać, że te czarne owce to problem marginalny. Problem jest u góry, władz kościoła, które przymykają oko.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?