3

@Comentateiro Idź i powiedz to Laporcie. Przecież dalej "walczymy o cztery trofea" a drużyna zaliczyła progres, mimo trudnej sytuacji wywalczyła trzy punkty z zawsze groźną Almerią.

0

@Campeon87 Już raz coś takiego napisałem odnośnie jakiejś wypowiedzi Laporty odnośnie błędu sędziego i utraty punktu, nie pamiętam co to za mecz, już nawet nie chce mi się pamiętać. Z takim przeciwnikiem Barca powinna zamknąć mecz bez oglądania się na sędziego, powinno być trzy bramki przewagi, kontrola meczu a błędy sędziego nie powinny wpłynąć na pewne trzy punkty. A Barca doszlusowała poziomem do ostatniej drużyny w tabeli. Jak mawiali starożytni Rzymianie graviora manent, najgorsze dopiero nadejdzie.

2

@RanDiFCB Ty się nie śmiej bo czeka nas jeszcze PK z czwartoligowcem i różnie może być.

1

@Elvisek Złych demonów nie trzeba przywoływać, złe demony są z nami na złe i na jeszcze gorsze.

0

@Maker0 Nie mogliśmy. Żeby zdobyć te pieniądze to trzeba grać w piłkę a ostatnio w Barcy z tym cienko.

0

Pluszaki to chodzą po boisku w bordowo-granatowych barwach.

1

@creativeopinion Nie wiem czy Laporcie marzył się drugi Pep czy Zidane, nie wiem czy oglądał się na Real, ale myślę że zatrudnił nie trenera (bo trudno było Xaviego nazwać w tamtym momencie trenerem) tylko głośne nazwisko które było by lokomotywą jego kampanii wyborczej. I tym sposobem Barca została z gościem który raczej nie jest w stanie podołać zadaniu. Zamiast zdobywać doświadczenie trenerskie wolał doić kozy i liczyć petrodolary, jako zawodnik oprócz początkowego okresu grał na dobrą sprawę ciągle w klubie walczącym o trofea i w którym nie było takiego pożaru jak teraz. Zresztą doświadczenia zawodnicze nie muszą mieć przełożenia na pracę trenerską. Tak jak w przypadku Xaviego.

0

Jeśli będzie to wypożyczenie z opcją wykupu po spełnieniu określonych warunków to Lenglet może nagle przestać grać jeśli jednym z warunków będzie określona liczba minut. Pamiętacie jakie wałki robiło atletico z Griezmannem?

0

@bebeto77 Żeby wygrywać trzeba grać a z tym w Barcelonie jest ciężko. W obecnej sytuacji nie mamy szans na wygranie czegokolwiek.

1

Pewnie inni będą mieli kryzys tylko obawiam się że Barca wpadła w permanentny kryzys zaciemniany pojedynczymi niezłymi występami i końca tego kryzysu nie widać. Patrząc realnie to gadanie Laporty na razie jest tylko robieniem dobrej miny do złej gry bo jego przepowiednie dotyczące Xaviego i drużyny nie mają jakichkolwiek podstaw.

2

Czyli Laporta postawił na tym sezonie krzyżyk. W lidze może powalczymy o trzecie miejsce, w LM z taką grą nie mamy większych szans z Napoli, zobaczymy co będzie z PK ale tu każdy męcz to będą ciężary, nawet z tym czwartoligowcem. Trudno się dziwić Laporcie, postawił na gościa który w chwili objęcia stanowiska nie miał pojęcia o trenerce kierując się jedynie jego legendą jako piłkarza i zwolnienie Xaviego było by przyznaniem się do fatalnego błędu.

2

@Rioletto Mało kogo stać na wypożyczenie zawodnika od Arabów gdzie zarabia krocie za grę w lidze podwórkowej. Nie mówiąc już o tym że to jest facet który najlepsze lata ma za sobą i może być jedynie osłabieniem a nie wzmocnieniem w poważnym klubie. Kurowski stawiając aspekt finansowy a nie sportowy jako główną przeszkodę w transferze Krychowiaka odleciał tak samo jak autor tej listy "siedmiu wspaniałych" którzy niby mieli by zasilić Barcę.

1

@against_modern_football Z jednej strony masz rację, z drugiej Lewandowski pomimo mistrza Hiszpanii i króla strzelców rok miał słaby. Z Fajdkiem nie zgodzę się że sukcesy w zagranicznych klubach nie powinny być brane pod uwagę przy nominacjach. Dzięki nim mówi się o polskich sportowcach na całym świecie, czyli popularyzuje się polski sport na arenie międzynarodowej. A kto w świecie zwróci uwagę na króla strzelców jakiejś śmiesznej ekstraklapy? Szukający wzmocnień wicemistrz Cypru?

10

Nie wiem kto to wymyślił, może komuś pomyliły się potencjalne "wzmocnienia" Barcy z Almerią albo Granadą? Zresztą jak ktoś nazywa piłkarza Totków Kanonierem to musiał zdrowo dać w banie że urodził taki "artykuł".

0

@Bajson No dobrze, ale w czym oni są lepsi od Balde, na razie nie przebili się do składu Barcy w którym Balde zdołał już zaistnieć. Poza tym Balde to LO ci dwaj to ŚO więc znowu mielibyśmy akcję z przesuwaniem zawodnika na siłę na inną pozycję? Wg mnie Balde powinien zostać, zresztą nie sądzę żeby ktoś wyskoczył z jakąś kosmiczną ofertą nad którą warto było by się pochylić.

2

@suszini A no i zapomniałem o tym: pamiętajcie że wciąż walczymy o cztery trofea!

0

@ObiwanKenobi Bardzo słusznie, ja myślę że powinniśmy sprzedać jeszcze Gaviego, Pedriego i Yamala póki są jeszcze coś warci. W końcu każdy z nich może skończyć jak Fati czy wcześniej np. Bojan więc po co nam młodzież w składzie skoro nie wiadomo co z nich będzie. Powinniśmy stawiać na doświadczonych zawodników pod trzydziestkę, oni zapewnią nam dobrą grę, stabilizację i tytuły.

1

@Bajson Tak jest, sprzedać młodego zawodnika który pomimo spadku formy dalej może być przyszłością klubu jeśli tylko znalazł by się trener który postawi go na nogi, tak jak i innych zawodników którzy u Xaviego zaliczają zjazd. Po co nam Balde, jest w odwodzie perspektywiczny Alonso, jest grający na lewej stronie PO Cancello, którego nie wiadomo czy uda się wykupić więc mamy tę stronę obsadzoną zresztą po co nam jakiś dwudziestolatek który już udowodnił że ma potencjał.

1

@Herbert Zapomniałeś dodać "zagraliśmy dobry mecz, byliśmy lepsi od przeciwnika".

1

@rogal478 O tym że odpadniemy było wiadomo już przed losowanie, mecz z Antwerpią pokazał że nawet Kopenhaga jest w stanie nas ograć zwłaszcza że przystąpili by do tego meczu z wielką determinacją a ja nie wiem z czym do meczów przystępuje Barca.

0

@pomi11 O czym ty gadasz? My nie dajemy rady słabiutkiej Atwerpii czy kulejącej Valencji a chcesz żebyśmy wygrali z Napoli? Bez trenera, z notującymi ciągły regres piłkarzami, ze zbieraniną zawodników nie bardzo wiedzących co mają robić na boisku, ze skutecznością w obronie i w ataku wywołującą zgrozę wśród kibiców i uśmiech politowania wśród postronnych obserwatorów. Na prawdę wierzysz w to że w niecałe dwa miesiące Xavi zdoła odrobić dwa lata?

2

@pacior95 Xavi sam sobie wbija szpile jedna za drugą i zaczyna już przypominać jeża.

1

@Herbert Gdzie by nie były to są potrzebne jak wrzód na tyłku. Chyba tylko po to żeby skorumpowany łysy wieprz mógł zacierać brudne łapska i liczyć kolejne pieniądze.

1

@KobeFR Teoretycznie był Koźmiński tylko że on nie potrafił zjednywać sobie baronów i kluby, za to prostaczek i pijaczek był idealnym kandydatem, takim co to można się kielicha napić i zagwarantuje że betonowe układziki się utrzymają. Byli piłkarze jak Wojtala czy Michalski mieli być powiewem świeżości a zamiast tego pieknie się wkomponowali w istniejący beton dając głosy na prymitywa diskopolowca.

0

Dembele to zamknięty i niepotrzebny rozdział w historii klubu. Wychodził na boisko i nie wiadomo było czego się po nim spodziewać i czy da radę dotrwać do końca meczu. Na zdrowego i w formie Fatiego też bym nie liczył. Kolejne kontuzje, mimo wciąż młodego wieku watpliwe jest czy uda się wyeliminować ciągle urazy i nie wiadomo jaki ślad w psychice pozostawiły ciągłe urazy.

0

@SpookyFox Ja myślę że te zdjęcia Xaviego b. dobrze ilustrują sytuację w jakiej znajduje się drużyna i klub. Zresztą biorąc pod uwagę wyniki i atmosferę wokół drużyny to pewnie ciężko by było zrobić Xaviemu zdjęcie z inną miną. Czy wygląda np.na tym jak mający zatwardzenie półgłówek? Wg mnie jego grymas z wytrzeszczonymi oczami i wygiętymi w dół ustami jest charakterystyczny dla ludzi którzy nie bardzo wiedzą co się wokół nich dzieje albo nie potrafią odpowiedzieć na zadane pytanie. Taki wyraz twarzy można rozszyfrować że ktoś chce powiedzieć "nie wiem".

1

Xavi i drużyna na każdym kroku robią Laporcie kuku i to zaufanie do Xaviego pewnie opiera się głównie na słabej kondycji finansowej klubu a zmiana trenera to dodatkowe koszty. Poza tym ucierpiał by wizerunek samego Laporty który zwalniając Xaviego przyznał by się do tego że popełnił fatalny błąd stawiając właśnie na niego. Klubową legendę nie będącą trenerem, nie mającą doświadczenia w zawodzie ale mającą nośne nazwisko które ładnie się sprzeda w kampanii wyborczej.

0

@bebeto77 Sugerujesz że Lewy zamiast do arabów albo MLS pójdzie teraz do Marsylii?

0

@Czarny_ck Z Fatim nie widzę drugiego dna, grał słabo, poszedł do drużyny gdzie miał się odbudować a zamiast tego znowu się połamał. Niestety, kolejna wielka nadzieja Barcy która wielkiej kariery nie zrobi.

0

@xavi890 Jeśli nie ma to trzeba szukać rozwiązań które ten brak zniwelują a nie trzymać się starych schematów. Swego czasu Hiszpania grała bez klasycznej dziewiątki a mimo to odnosiła sukcesy. Trzeba szyć z tego co się ma pod ręką a nie biegać do prezesa z kolejnymi zachciankami transferowymi w sytuacji kiedy budżet jest tak dziurawy że liczy się nawet niecałe 3mln z LM, których oczywiście drużyna nie była wywalczyć ze słabą Antwerpią a piłkarze zamiast odpoczywać muszę lecieć na drugi koniec świata grać chałturę jak grajkowie z podrzędnego zespoliku disco polo.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?