Azi

0

Chłopak nie grał długo w dodatku przygotowania do sezonu miał też nietypowe - tak to nazwijmy ;)
Niech pracuje spokojnie, wraca do formy, odbuduje kondycję, przygotuje się do rundy wiosennej a w styczniu dostanie swoje minuty. Ryzykowanie zmiany z Realem byłoby nierozsądne.

Azi

0

W punkt. Nie ma większego znaczenia czy skład B gra na 2 czy 3 szczeblu jeżeli nie dostarcza zawodników do pierwszej drużyny. O drużynach juniorskich nie ma co wspominać bo dla nich awans do składu B powinien być etapem w karierze.

Ostatnio trochę za dużo jest transferów do drugiej drużyny. Ale liczę że Barca B się odrodzi w najbliższych latach i będziemy garściami czerpać z wychowanków, którzy powalczą o awans do pierwszej drużyny.

Azi

1

Zostanie z nami do końca stycznia a wiadomo że to profesjonalista pełną gębą i nogi nie odstawi. Liczę na bardzo gorącą owację na pożegnalny występ.
Pełen szacunek za te lata oraz za to, że w tej sytuacji nie naciskał na transfer za free (co oznaczy dla niego wyższy kontrakt). Życzę powodzenia i sukcesów - przede wszystkim na MŚ :)
Liczę że kiedyś wróci do nas już w innej roli.

I pozdrowienia dla J. Dudka i jego stare dobre "1,40 wzrostu" ;)

Azi

0

A czemu nie Kijów? Zresztą niech grają. Przyzwoita piłka zawita do Polski. Choć raczej tylko na jeden mecz.

Azi

1

Zgadzam się z kolegą.

Cała gra opiera się na Lewym. Obawiam się że szczyt formy kadra Nawałki złapała na Euro 2016. Bez Krychowiaka, Błaszyczkowskiego i Piszczka w topowych formach nie ma nawet co marzyć o sukcesach a niestety nie zapowiada się żeby którykolwiek z nich był choćby w solidnej dyspozycji - ale dajmy im jeszcze czas. W formie powinien być tylko Glik.
Kim więc mamy straszyć? Zielińskim, który chciałby poklepać ale koledzy nie bardzo się do tego nadają? A może Mączyńskim?

Azi

1

W sensie Real zrobi szpaler dla nowego mistrza? :)

Azi

1

On celuje w te słupki czy jak? :D

Azi

1

Szpaler zrobimy im ja będą próbowali po meczu uciekać szybcikiem do szatni ;)
Uhonorujemy ich pierwsza klasa :D

Azi

2

"Taki plan to ja mam zawsze" pomyślał trener każdego zespołu który ma zagrać w tym sezonie mecz z Barceloną ;)

Azi

0

Oddać go do ekstraklasy. Taka Korona albo Arka wezmą zawodnika tylko dlatego że ma w CV Barcelonę :)
Swoją drogą co to za umowę zawarli skoro Benfica może go odesłać po pół roku? Trochę szkoda mi Douglasa ale z drugiej strony ma wpisaną w CV Barcelonę o czym marzy ogrom zawodników i nigdy nie będzie im dane nawet zagrać na Camp Nou.

Azi

3

Marnuje się chłopak u nas a szkoda bo go lubię. Talentu mu nie brakuje ale stylem gry zupełnie nie pasuje do koncepcji cierpliwego budowania akcji Valverde.
Liga włoska może mu pasować. Ewentualnie pewnie nieźle sprawdziłby się w takim Monaco albo którymś z klubów z czuba Bundesligi (wyłączając Bayern). Zespół który lubi grać piłką i nie szuka rozwiązań typu podanie na skrzydło -> wrzutka w pole karne.

Azi

0

Nie obraź się ale musisz popracować nad retoryką. Staram się doszukać jakiejś głębi w stwierdzeniu "To taj jakbys przed meczem mowil, ze wynik bedzie 1-0, a twoj rozmowca bedzie mowil ze bedzie 1-1 i oczekiwal od Ciebie przyznania racji..." i nie jestem w stanie wyłapać związku z wcześniejszymi zdaniami.

Co do screena - tak jak napisałem: jeżeli uważasz ze łatwo znajdziesz taki, gdzie Dembele stoi w linii ataku a nie pomocy i jednocześnie rysuje się wyraźny podział na poszczególne formacje, to koniecznie mi go prześlij. Ale wydaje mi się, że jak się zastanowisz to dojdziesz to oczywistego wniosku: przy budowaniu ataku pozycyjnego nie da się wyraźnie wyznaczyć zawodników poszczególnych formacji. Łatwo wskazać stoperów i bramkarza. A reszta jest tak płynna i zmienna (szczególnie w przypadku Barcelony) że gadanie czy ktoś jest pomocnikiem czy napastnikiem, skrzydłowym, wahadłowym czy bocznym obrońcą, to wszystko pozbawione jest większego sensu.

Azi

0

Podziwiam Twoją wytrwałość i upór w tym aby tylko nie przyznać się do tego że nie masz racji. Dostajesz materiał na tacy i nadal wiesz lepiej :)
Szukaj więc sceena na którym drużyna w ofensywie ustawia się na to Twoje mityczne 4-3-3, gdzie widać wyraźnie linie formacji - powodzenia ;)

A tak na poważnie. Jeżeli żyje Ci się lepiej z myślą że 4-4-2 jest tak naprawdę 4-3-3 to ja nie mam nic przeciwko. Byleby Barcelona wygrywała :)
Pozdro!

Azi

0

Obawiam się że się zdziwisz jak już Dembele wróci do gry :)

Przy budowaniu akcji trudno mówić o jakichkolwiek formacjach. W meczu z Villarrealem np. Rakitic wychodził często na pozycję 9 choć patrząc na ustawienie powinien trzymać się bliżej prawej strony. Luki jednak nie było bo wymienność pozycji robi swoje i ktoś zawsze zajmował jego miejsce. Z drugiej strony Messiemu też zdarza się wrócić głęboko po piłkę, na linię z Busim, co nie robi z niego przecież defensywnego pomocnika.

https://zapodaj.net/images/bb0d4a7a3f141.jpg
Tutaj masz ustawienie z Dembele z meczu z Juve. Akurat w tym wypadku Alba łamie linię obrony ale jest to uzasadnione. Nie zmienia to jednak faktu, że wyraźnie widać której formacji trzyma się Dembele.

Azi

0

Idąc Twoim tokiem rozumowania wystawiając S. Roberto na prawej obronie tak naprawdę gramy 3-5-2 bo to przecież pomocnik...

Nie ma znaczenia czy dany zawodnik to typowy skrzydłowy, napastnik czy stoper. Nie to jest istotne. Ważne jest jakie zadania zawodnik otrzymuje. A u nas pomocnik grający najbliżej prawej strony musi asekurować prawego obrońcę a przy ataku pozycyjnym rywala trzyma się linii pomocy a nie ataku. Identycznie sytuacja wygląda na stronie lewej, gdzie współpraca Iniesta - Alba wygląda bardzo dobrze, a w pierwszej części sezonu wręcz wzorowo.

Azi

0

A dlaczego któryś ma siedzieć na ławce? Dembele zwyczajnie będzie grał na prawym skrzydle, co zresztą już miało miejsce. Ale to nadal będzie 442.

Podstawowa 11 powinna wyglądać tak- skład podawany od prawej strony : Mats - Semedo, Pique, Umtiti, Alba - Dembele, Rakitic, Busi, Iniesta - Messi, Suarez

Oczywiście z uwagi na rotacje i wystawianie S. Roberto na prawej obronie jest to once de gala jest tylko teoretyczna.

Azi

0

Raczej nie będzie z prostej przyczyny: Valverde dba przede wszystkim o zabezpieczenie tyłów a dopiero potem idziemy po bramkę. Nie chodzi tutaj o stawianie autobusu tylko o grę na minimalnym poziomie ryzyka opartą na cierpliwym budowaniu akcji.

W takiej sytuacji, przy słabszej grze prawej strony, nie ma co liczyć na wystawianie 3 napastników z minimalną liczbą zadań defensywnych. Tym bardziej z Messim operującym bliżej środka pola i nawet schodzącym często na lewą stronę.

Przy takiej grze odkrywanie skrzydeł poprzez zabranie wsparcia dla Alby i Semedo/S. Roberto to czyste samobójstwo na które Valverde z pewnością nie pójdzie.

Azi

0

Na papierze 4-3-1-2 wygląda bardzo fajnie ale po dobrym początku sezonu Semedo się zawiesił, więc na ten moment na prawej stronie wyszedłby S. Roberto. Brak prawego skrzydła powoduje też zostawienie PO bez wsparcia, więc od razu musiałaby pogorszyć się gra w obronie - a chyba nie jest tajemnicą, ze dziś najpierw zabezpieczamy tyły a dopiero potem szukamy bramki.
4-3-1-2 jest więc ustawieniem na drugą połowę, kiedy rywal jest już zmęczony albo gra w osłabieniu a my musimy strzelić bramkę. Jeżeli chodzi o ustawienie od pierwszej minuty to można zakładać takie ustawienie tylko na naprawdę słabego rywala, dla którego nawet kontra będzie trudna do wyprowadzenia.

Azi

4

Nie sądzę aby było 4-3-3. Do czasu jego kontuzji wcale tak nie graliśmy, więc jak się wyleczy to wiele się raczej nie zmieni.
Dembele będzie biegał po prawym skrzydle. I nie można go przeciążać, więc o minuty dla Paco nie ma się co martwić.

Azi

0

Racja. Wiosna też może być :D

Azi

0

Marzy mi się PSG, City i Bayern. Ale to by była jesień :)
Ale najpierw trzeba przejść Chelsea.

Azi

0

Idealne losowanie jak dla mnie :)

Azi

0

Kuleczki już mu się grzeją ;)

Azi

0

Chciałbym trafić na Chelsea. Niby najłatwiejsi rywale to Basel i Porto + ewentualnie Szachtar (choć to wyjazd na Ukrainę w dodatku zimą) to jednak mecz w Londynie będzie zdecydowanie najciekawszy. Za to na tym etapie chciałbym uniknąć Bayernu, bo Niemcy nie zwykli odpadać na tak wczesnym etapie w przeciwieństwie do drużyn Angielskich już w tym wyspecjalizowanych ;)

Azi

0

To czy Arda chciałby tam grać jest zupełnie inną kwestią. Mysle że nie ale patrząc na zachowanie Turana ciężko cokolwiek stwierdzić na pewno.

Azi

0

Bardzo dyplomatyczna jest ta jego wypowiedź ;)

Tak zerkam na skład Besiktasu i na lewym skrzydle mają Babela - mocna firma ale facet nie ma zmiennika a ma już 31 lat. Gra wszystko i nigdy nie jest zmieniany. Na prawej zwykle biega Quaresma (34 lata).

Może są są tak mocni że nie szukają wzmocnienia ale patrząc na sam skład Arda bardzo by im się przydał. I idealnie pasuje do wzorca ich zakupów.

Nie mówię że Fikret Orman ściemniał. Raczej ich na Arde nie stać a nie "szukamy wzmocnień na inne pozycje" ;)

Azi

3

1-2 miesiące temu: "Paco za słaby, sprzedać!".

Dziś: "świetny zmiennik! WOW".



Paco jeszcze niewiele pokazał ze swoich możliwości a te ma ogromne. Na dziś dysponuje tym co zatracił Suarez - wyjściem na pozycję z ominięciem spalonego - i wykańczanie akcji. Szkoda że nie dostaje minut kosztem naszego wampira.

Ale jak się jest kumplem samego Messiego to nie zmiłuj ;)

Tak bardziej serio to cieszy mnie że rola Paco rośnie. Warto zwrócić uwagę, że im dalej idziemy w sezon tym bardziej wzrasta rola zmienników. Jest nadzieja że sezon będziemy kończyli bez nadmiernego przemęczenia co dobrze rokuje Argentynie na MŚ.

Azi

0

Dzisiejsze statystyki Rakiety O.O

Azi

0

Pomiędzy meczami PK ligowiec z Levante u siebie a po rewanżu jedziemy na Anoeta. Zakładam że w pierwszym meczu zagramy mocniejszym składem tak aby na ligę i rewanż dać możliwość rotacji. Dzięki temu wszyscy będą w miarę wypoczęci i ograni na pierwszy trudny wyjazd w 2018 roku.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?