Azi

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

Azi

1

Z nim czy bez niego musimy wygrać :)

Azi

3

Uła. Ta trzepocząca noga wygląda jak koniec sezonu...

Azi

1

O matko jedyna. Jaki oszołom to wymyślił? :D
Szkoła na kartki? Normalnie komuna. I to dosłownie.

Ktoś tutaj myli wolny rynek z gospodarką socjalistyczną.Wolny rynek ma to do siebie że cenę za dane dobro ustala rynek. Jeżeli wprowadzisz "kartki" na szkołę to to już nie będzie wolny rynek tylko ktoś sztucznie określi cenę danego dobra.

W opisanym wyżej przypadku każdy obywatel dostaje "kartkę" na kwotę X, która definiuje cenę minimalną (zakładając że istniałyby szkoły prywatne - oczywiście droższe). W efekcie otrzymujemy dokładnie to samo co mamy dzisiaj, tylko z "kartką" do zapisu dziecka.

Azi

0

Cooo?

Azi

0

Nie zostałem bo nie nadaje się do takiej roboty i w ogóle nie rozważałem takiej drogi kariery zawodowej. Szukasz jakiś bardzo dziwnych wyjaśnień chłopie. Bardzo, bardzo dziwnych.

Azi

0

A to moja sytuacja jest jakimś odnośnikiem? Nie wiedziałem :)
Nie jestem nauczycielem. Ale nie zazdroszczę im sytuacji.

Azi

1

Fajne podsumowanie. Polityka to taka patologia... :(
Szkoda że na całym tym bałaganie ktoś musi ucierpieć aby rząd i opozycja mogły robić sobie kampanię.

Azi

0

Od czasu jak podpisałem umowę ze swoim pracodawcą zarabiam już prawie 100% więcej. W zaledwie kilka lat.

Umowa o pracę to nie jest kontrakt czasowy gdzie godzisz się na konkretne warunki na konkretny czas.

Azi

1

Fajna teoria. Ile jest etatów w szkole prywatnej? Ilu rodziców pośle swoje dzieciaki do takiej szkoły a ilu oleje totalnie edukacja dziecka? Już tam wyżej kolega się skarżył na poziom nauczycieli.

Azi

1

Chyba nie doczytałeś do końca panie nauczycielu :)

Azi

0

A jak to przesłanie rozwiązuje problem nauczycieli albo ich ewentualnego braku/bardzo niskiego poziomu merytorycznego z uwagi na fatalnie zarobki?

Azi

1

I jakie jest z tego przesłanie? Chcesz żeby nauczelami były osoby totalnie niekompletne które zgodzą się na jakiekolwiek pieniądze? Bo nie bardzo rozumiem jakie inne wnioski mogą płynąć z tej pięknej historii.

Azi

1

Fajna idea ale nie do zrealizowania. A na pewno nie na dziś i najbliższe 50 lat. Jest sporo osób które nie popiera strajku ale to nie znaczy że nie ma takich które popierają.

Azi

1

No super. Podwyżka podwyżce nierówna. Możesz co roku dawać komuś 5 zł podwyżki a potem narzekać że niewdziedzicy się skarżą jak im źle.

Azi

0

Kto powiedział że to jest spokojny człowiek? Rozmawiamy o zupełnie innej sytuacji przecież.

Azi

0

Może lepiej się rozejrzyj. Pogadaj z ludźmi.

Azi

3

Dużo z tych nauczycieli pracuje od 20 lat i dłużej. Czasy się zmieniły. Wszyscy zarabiają lepiej. A wynagrodzenie nauczycieli rosło dużo wolniej niż przeciętne na rynku. Dziwisz się że narzekają?

Azi

2

To jest właśnie efekt tego że w tym zawodzie nie da się przyzwoicie zarobić. A jeżeli teraz się nic z tym nie zrobi to Twoje dzieci trafią na jeszcze gorszych nauczycieli. Zakładając że ktokolwiek będzie chciał w tym zawodzie jeszcze pracować.

Życie tak nie działa. Daj nauczycielom dobre warunki to chętni do pracy się szybko znajdą. I wypchną patologię. Innej drogi nie ma.

Azi

0

Nikt Ci nie broni
Nauczycielom też nie. Tylko że takie podejście nie ma za grosz logiki.

Azi

3

ZNP ma poparcie w społeczeństwie nie przez przypadek. Stawiane warunki to nie jest jakieś widzi mi się związku. Sam poczytaj o tym skąd taka a nie inną kwota i czemu teraz.

W: a to że polityka się wepchnie to wiadomo. Tyle że to tylko szkodzi nauczycielom. Opozycja nie jest że swoim podejściem lepsza od rządu.

Azi

18

Ty tak serio? Idź może do pracy chłopie. Widać że koło roboty to nawet nie stałeś z takim podejściem skoro uważasz że jak jesteś na umowie o pracę to do końca życia powinieneś zarabiać tą samą kwotę. Ależ to naiwne.

Azi

5

Bardzo dobrze że cechą. Stawki jakie dostają to śmiech na sali.

Azi

0

Nie w tym przypadku przecież.

Azi

9

Myślałem że już nic mnie nie zdziwi. A jednak!
Sasin znalazł niezbite dowody na to że Broniarz (szef ZNP) zna Schetyne. Nauczyciele z miejsca powiedzieli że skoro tak to już nie chcą podwyżek...

Co ci ludzie z rządu mają we łbach? Już są tak zafiksowani na walkę z opozycją że zamiast szukać rozwiązań problemów to szukają dowodów na wyimaginowane spiski. A nauczyciele czekają na sensowną propozycje. Bez teatralnych kompromisów z Solidarnością (sterowaną przez PiS).

Problem nie jest nie do rozwiązania. Tylko trzeba chcieć coś zrobić w tym zakresie... W zasadzie jedynie Duda wykazuję objawy normalności.

Azi

0

nie

Azi

75

Profesor filologii polskiej na wykładzie:
- Jak Państwo wiecie w językach słowiańskich jest nie tylko pojedyncze zaprzeczenie. Jest też podwójne zaprzeczenie. A nawet podwójne zaprzeczenie jako potwierdzenie. Nie ma natomiast podwójnego potwierdzenia jako zaprzeczenia.
Na to student z ostatniej ławki:
- Dobra, dobra.

Azi

20

ten hotel wygląda jakby im kloców zabrakło na wyrównanie :P

Azi

53

Jak po raz tysięczny słyszę o "cierpieniu" to mnie krew zalewa. A potem jeszcze "how was spain"...

Azi

0

Transfer Hazarda nie jest pewny. Chelsea ma bana transferowego a nie sądzę aby gotówka była im tak bardzo potrzebna. Na minus jest na pewno fakt, że Eden ma tylko rok kontraktu.

Za prawdopodobne transfery uważam np. Eriksena (też rok umowy), Dybala czy Pogba. Za skrajnie nieprawdopodobne Neymar i Mbappe. Jaki interes w ich sprzedaży może mieć szejk? Kasy mu brakuje?

Kto jeszcze może trafić do Realu? Może Salah? Dele Alli? Sancho? Mane? A może Koulibaly?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?