Azi
Dołączył/a: luty 2017
Warszawa
14 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Jak zwykle mieli farta. Jak to mówią głupi ma zawsze szczęście...
3
Jakie ma znaczenie czy ją widział czy nie widział? Przepis nic nie mówi o tym że bramkarz ma widzieć strzleca/piłkę/czy cokolwiek innego. Zawodnik będący na pozycji spalonej uniemożliwia bramkarzowi interwencję. Taki jest fakt i dlatego był odgwizdany spalony.
0
Nie wyciągaj sobie za daleko idących wniosków.
Gdzie ja napisałem że Cou grał w PL co 3 dni? Weź sobie prześledź ile minut Cou spędzał na boisku a ile odpoczywał. Jesteś tak nieogarnięty że trzeba Ci podać wszystko na tacy, żebyś zrozumiał najprostsze rzeczy?
Klopp wspominał w wywiadach, że Cou nie nadaje się do gry co 3 dni i gaśnie w czasie meczu. To jest proste i oczywiste dla większości kibiców, którzy śledzą swój klub. Tylko Ty masz z tym jakiś życiowy problem i nie możesz się domyślić co autor ma na myśli jeżeli nie jest napisane wprost. I dziwisz się, że ktoś się irytuje jak czyta te Twoje uwagi?
Monitoruje się stan zawodników żeby wyłapać zmęczenie, unikać kontuzji przeciążeniowych i trzymać formę a nie żeby próbować zmieniać wydolność zawodników. Nikt normalny nie trenuje kondycji w czasie sezonu jak się gra co 3 dni.
Co Ty z tym obrażaniem się? Zawiesiłeś się czy co? Piszesz to i piszesz a ja nadal Ci odpisuje. To chyba znaczy że się nie obraziłem? Proszę Cię weź pomyśl zanim zaczniesz coś pisać...
1
Jak nie brał udziału w akcji jak wybitnie chodziło mu wyłącznie o blokowanie Courtois? :D
2
Nie bawię się w "gdybania". To niepoważne bo jak pokazałem wyżej można spokojnie polemizować w tej sytuacji.
Nie podoba mi się wynik ale w tej sytuacji nie mam żadnych wątpliwości. Sędziowie podjęli dobrą decyzję.
Courtois kiepsko zachował się przy pierwszym strzale. Dalej to czysty fart bardzo typowy dla Realu...
1
Czyli premie skończą się po pierwszym kwartale. Gdzie tutaj interes dla zawodnika? :P
1
Był na spalonym. Nie ma przepisu, że nie można blokować bramkarza ale tam był spalony a nie faul. Z tym czy gk doszedłby do piłki tez można polemizować:
https://zapodaj.net/images/526dc1e0f33ef.png
Moim zdaniem doszedłby do tej piłki, więc blokujący miał bardzo duży udział w tej bramce. Skoro był na spalonym to należało go odgwizdać.
1
Moim zdaniem (niestety) dobra decyzja sędziów. Tadic bardzo wyraźnie blokuje bramkarza. Ciężko stwierdzić czy ten doszedłby do tej piłki. Moim zdaniem miałby dużą szanse na spiąstkowanie jej przed oddaniem strzału ale był blokowany przez zawodnika będącego na spalonym.
0
Ile razy można Ci tłumaczyć to samo? To są dwie zupełnie różne kwestie.
Cou bardzo dobrze radził sobie w PL - nie miał problemów w bardziej fizycznej lidze, gdzie jest więcej fizycznej walki z rywalami. Zarzucanie mu, że nie radzi sobie w LL (gdzie piłka jest bardziej techniczna i jest mniej walki fizycznej) jest zwyczajnie naiwne, żeby nie powiedzieć, że po prostu głupie.
A to, że zawodnik ma taką budowę, że szybko się męczy i potrzebuje więcej odpoczynku to jest zupełnie inna kwestia, która nie ma nic wspólnego z fizyczną walką na boisku. Ot taki ma organizm i nic z tym faktem nie zrobimy. Nie ma w tym żadnej sprzeczności - jedni męczą się szybciej a inni szybciej przy jednakowym wysiłku.
0
Logika rodem z przedszkola
0
Masz to wyjaśnione wyżej. Serio jak nie rozumiesz to już jest to tylko Twoja sprawa.
0
Przecież ja cały czas tak piszę. Tylko Ty tego nie rozumiesz a w dodatku próbujesz mnie pouczać co jest jeszcze bardziej komicznie :D
Weź sobie przeczytaj to co ja napisałem a potem te swoje teorie na temat moich poglądów.
Jeżeli dawałoby nagrody za nie-ogarnianie to z pewnością byłbyś faworytem.
31
PSG ma mocny skład, multum kasy ale ich projekt sportowy jest jednak kiepski. Tym bardziej że liga francuska jest jednak dużo słabsza od angielskiej, niemieckiej, włoskiej a przede wszystkim hiszpańskiej.
Ten cyrk z Rabiotem też nie poprawia ich wizerunku w oczach zawodników. Skoro zawodnik nie chce przedłużać umowy to jest to jego prawo i basta. Robienie afery jest zwyczajnie głupie i nieprofesjonalne. Bardzo podoba mi się to co zrobiło BVB kiedy Lewy powiedział że idzie do Bayernu - nie wysyłali go do rezerw tylko wręcz dali mu podwyżkę żeby został do końca umowy. Teraz PSG nie ma zawodnika do grania ale ma takiego, któremu musi jednak płacić. W dodatku ma cyrk w mediach i kiepski wizerunek.
0
Samper kończy kontrakt a Oriol już sporo się nagrał w rezerwach. Zasłużył na szansę w pierwszym zespole a jego dalszy pobyt w rezerwach będzie tylko blokował rozwój młodzieży. Jeżeli nie da rady w pierwszej drużynie to zwyczajnie odejdzie albo się go wypożyczy ale szansę dostać powinien nawet jeżeli jest mała szansa na to że się sprawdzi.
Busiego może zastępować również de Jong ale w takim wypadku nadal Rakitic/Arthur zostają bez wartościowego zmiennika (hierarchia zawodników może być oczywiście inna). Będzie 4 pomocników na 3 miejsca + zadaniowcy (Vida i Alena) a to jednak trochę za mało przy tej liczbie spotkań. Przydałby się ten piąty, który pogodzi się z małą liczbą minut (docelowo chciałbym aby za kilka sezonów taką rolę rezerwowego sprawował Rakitic).
Rafa ma umowę do końca kolejnego sezonu. Nie zakładam też jego pozostania w klubie w jakiejś znaczącej roli. Podobnie zawodnicy wypożyczeni.
0
A, to ok.
0
Miranda już zupełnie przegrał rywalizację? Nie obraziłbym się też, gdyby w takim towarzyskim meczu zagrał Todibo.
4
Sport wyraźnie nie ma o czym pisać. Rakitic ma kontrakt do 2021 roku i powinien go wypełnić. O przedłużeniu można rozmawiać w 2020 ale nie na początku 2019 roku. Rozumiem jednak, że dla agenta i zawodnika dzisiejszy termin byłby dużo wygodniejszy (po MŚ i w związku z dużym znaczeniem dla pierwszej 11 zespołu).
W lecie przyjdzie de Jong i wreszcie będzie ktoś do rotacji w środku pola. Być może Riqui Puig zrobi na tyle postępy aby zacząć grać w pierwszej drużynie. Może Oriol awansuje w miejsce Sampera, choć na dziś wydaje mi się, że nie dostanie więcej minut niż starszy kolega.
0
Chłopie jak nie rozumiesz tak prostej rzeczy to niestety musisz poszukać rozwiązania tej "mega zagadki" w innych miejscach, bo mnie szkoda marnować czasu.
Mam prośbę: nie pisz już do mnie. Tego typu prośby o wytłumaczenia czegoś co jest zwyczajnie proste i oczywiste powodują, że zwyczajnie tracę wiarę w ludzi. Jeżeli nie rozumiesz że zwyczajnie istnieją tacy ludzie, których organizm nie pozwala na tak intensywny wysiłek w tak krótkich odstępach czasu, co wcale nie znaczy, że mają jakieś problemy czy braki fizyczne, to naprawdę nie mamy o czym rozmawiać.
0
Sorry ale po przeczytaniu tego co napisałeś nasuwa mi się tylko jeden wniosek: zmarnowałem te kilkanaście sekund życia.
Wyciągasz jakieś dziwne i sprzeczne ze sobą wnioski. Piszesz teksty sugerujące jakoby Cou był totalnym amatorem a nie zawodnikiem ogranym w LL, PL i reprezentacji Brazylii - jakby trafił do nas z przypadku, z ulicy a remedium na słabszą formę było kokszenie jakoby wydolność była dla niego najważniejsza.
W efekcie nie wiem już czy się zgadzasz z pierwszym moim postem, nie zgadzasz się czy zwyczajnie tego nie rozumiesz. Ale to bez różnicy.
Może przesadziłeś z tą "pracą i jeszcze raz pracą" na siłowni? Nie wiem i nie interesuje mnie to. Marnujesz mój czas swoimi dziwnymi dziwnymi teoriami i jeszcze dziwniejszym światopoglądem, które/y - wybacz - w ogóle mnie nie interesują. Idę więc spać - dobranoc koledze.
3
Spodziewali się że ManUtd wygra. Nawet chałupy stawiali ;)
Dziś będzie tłok w noclegowniach. Nie dość że mróz to jeszcze PSG wygrywa.
0
Jaką widzisz tutaj sprzeczność?
Co ma monitorowanie do zwyczajnie kiepskiej wydolności zawodnika? Myślisz że skoro sztab monitoruje formę fizyczną zawodnika to automatycznie jego wydolność wzrasta? Życie tak nie działa. Owszem można przez trening poprawić wytrzymałość ale mięśnie mają swoje ograniczenia.
Wyobraź to sobie tak: jeżeli będziesz nawet bardzo intensywnie ćwiczył bieganie na jakiś długi dystans to i tak nie zostaniesz mistrzem świata na tym dystansie jeżeli nie masz predyspozycji w tym zakresie.
40
Szkoda że autor nie pomyślał o jednym: gdyby Cou faktycznie grał zawsze tak samo to już w PL nauczyliby się go blokować. Jeszcze zabawniejsze jest to, że przyszedł z ligi o wiele bardziej fizycznej niż LL.
Jest jeszcze prostsze rozwiązanie jak zmusić Cou aby nie schodził do środka i nie oddawał strzału - przenieść go na prawą stronę.
Niewątpliwie Cou ma kryzys formy. Nie doszukiwałbym się jednak powodów fizycznych - jest przecież dokładnie monitorowany. Problem zapewne leży gdzieś w głowie zawodnika. Z tym też klub powinien sobie poradzić, tym bardziej, że zawodnik ma duże wsparcie kolegów. Nie ma co robić problemów ponad miarę. Teraz wrócił Dembele, więc Cou dostanie więcej odpoczynku a nie jest to zawodnik gotowy na 90 minut ciężkiej walki co 3 dni
0
Prześledziłem - oglądając przy tym heatmapy z tych spotkań. Jest tak jak napisałem - Cou może grać jako ten "pseudo" środkowy pomocnik ale nie ma takich zadań w obronie jak pozostali "środkowi pomocnicy".
Mówiąc wprost: to jest ofensywny pomocnik i też tylko pod warunkami jakie wymieniłem wyżej.
Valverde ostatnio na konferencji mówił, że Alena jest zbyt ofensywny aby grać jako środkowy pomocnik a co dopiero Cou. Oczywiście sytuacja czasem wymusza grę zawodników na pozycjach na jakich nie czują się za dobrze. I tak ustawianie Cou na pozycji np. Arthura to tak jakbyś wbijał gwoździe mikroskopem. Niby się da tylko jaki głupek tak robi?
148
"Nie jestem rasistą, po prostu nienawidzę czarnych". Mniej więcej ta sama logika.
0
Cou ma rozegranych równe 0 spotkań jako środkowy pomocnik - we wszystkich sezonach we wszystkich klubach.
https://www.transfermarkt.pl/philippe-coutinho/leistungsdatendetails/spieler/80444
Cou nie jest środkowym pomocnikiem. Owszem mógłby zagrać, prawdopodobnie z nawet dobrym skutkiem na pozycji środkowego pomocnika (np. za Arthura lub Rakitica) ale tylko pod jednym warunkiem - rywal musiałby totalnie oddać nam środkową strefę. A zespoły, które odpuściły tak walkę (w tym sezonie) możemy policzyć na palcach jednej ręki - nie używając nawet wszystkich palców...
Cou nie radzi sobie z zadaniami defensywnymi, więc w większości spotkań wyrządziłby dużo większą krzywdę niż przyniósł korzyści. I jego gra fatalnie wpłynęłaby również na Busiego i Rakitica (patrz gra środka pola za Lucho) oraz stoperów, bo ciągle musiałby być asekurowany. To nie ma żadnego sensu.
Nie mówiąc już o tym, że nie jest to zawodnik bazujący na wytrzymałości fizycznej, więc aby brać czynny udział w grze ofensywnej zespołu musiałby pokonywać na większej intensywności dużo większe dystanse niż obecnie.
0
Wydaje mi się że były dwa takie mecze:
1:2 z PSV i 3:0 z Levante
W obu Leo strzelał bramki i w obu zaliczył asystę. Tego drugiego nie widziałem, więc się nie będę wypowiadał. Ale ten pierwszy był bardzo dobry w naszym wykonaniu.
Nie mówię żeby robić takie zmiany na stałe ale Suareze nie powinien grać tylu kolejnych spotkań.
0
Przyzwyczajenia z treningów ;)
Suarez jakiś kulawy się zrobił. Odnoszę wrażenie, że to kolano jednak mu dokucza, choć w wywiadach mówi coś innego. Zastanawiam się czemu Valverde nie da mu odpocząć stawiając na fałszywej 9 Leo. Ale widać ma swoje powody.
Messi dużo traci cofając się tak głęboko. Dla niego naturalna strefa to przestrzeń między obrońcami a pomocnikami rywali (podobnie jak Cou). Schodząc głębiej traci wyraźniej na efektywności. Kiedy dostaje piłkę pod polem karnym rywali to praktycznie zawsze stanowi zagrożenie. W środkowej strefie w wielu przypadkach rywalom udaje mu się odebrać piłkę - mogę też atakować bardziej agresywnie nie obawiając się rzutów wolnych - co zresztą robią.
3
Barcelona nie gra dwoma DP. Wystarczy otworzyć kilka heatmap żeby zobaczyć, że Rakitic gra wyżej niż Busi i ma mniej zadań defensywnych (co ciekawe był taki mecz w którym jakby się zamienili rolami). Poszedłeś na straszne uproszczenie.
0
Formę trzeba mieć w kwietniu i maju a nie w lutym. Dla nas normą zwykle były kryzysy zimowe i dobra gra wiosną.
0
Może 3-5-2?
MatS - S. Roberto, Pique, Lenglet, Vermaelen, Miranda - Rakitic, Vidal, Busi - Messi, Suarez
Przy akcjach S. Roberto ma całą prawą stronę tylko dla siebie. Miranda ma dodatkowego zawodnika do asekuracji, więc może odważniej wyjść do przodu a jednocześnie mieć mniej obaw w obronie. Rakitic tym razem bliżej lewej stony miałby więcej luzu do bardziej ofensywnej gry i wspierania Mirandy. To idealny zawodnik do łączenia zadań defensywnych z ofensywnymi. Vidal z kolei może grać to co lubi - box to box.
Jedyny minus tp brak trzeciego zawodnika z przodu ale sporą część poprzedniego sezonu graliśmy 442 i jakoś to funkcjonowało - szczególnie gdy na boisku był Paulinho. Zawsze w razie potrzeby można zdjąć Mirande i któregoś pomocnika i wprowadzić Dembele i Cou.
Bilbao raczej nie stawia w tym sezonie na grę w piłkę. Raczej stawiają na szybkie kontrataki. Nie mam więc nic przeciwko dodatkowemu wzmocnieniu obrony.