Azi
Dołączył/a: luty 2017
Warszawa
14 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Na podstawie czego twierdzisz że Arthur jest bardziej kluczowy niż Rakitic? To tylko Twoje widzi-misie.
Tutaj masz definicję argumentu:
https://sjp.pl/argument
Rakitic gra wszystko. To jest fakt.
Arthur jest bardziej kluczowy - to jest opinia do czasu podania jakiegoś dowodu.
Po drugie. Co to ma do rzeczy? Arthur gra z Rakiticem w składzie. I co z tego wyniuka, bo nie bardzo widzę związek z tym, że Rakitic jest niepotrzebny bo Arthur (potencjalnie) jest bardziej kluczowy. I Ty piszesz ludziom o czytaniu ze zrozumieniem? Sorry ale to straszliwa hipokryzja...
Tutaj definicja bo być może to kolejne słowo którego nie rozumiesz:
https://sjp.pl/hipokryzja
0
Weź mnie nie załamuj. Zdanie dzieli się wstawiając kropkę na końcu. Umiesz wstawić przecinek, więc z kropką też sobie poradzić. Zdolny chłopak podobno jesteś...
Kończę dyskusję bo już piszesz o czymkolwiek byle nie podać żadnego argumentu przeciwko Rakiecie.
Pozdrawiam!
0
Po trochu sam odpowiedziałeś ;)
Chumi, Cuenca, Araujo + Mingueza. Na wypożyczeniu jest Santiago Bueno a w La Masii też są utalentowani zawodnicy (Comas czy Jose Martinez żeby daleko nie szukać). W pierwszej drużynie jest Todibo.
Rozumiem że Vitao jest utalentowany ale miejsca w 11 są dwa a konkurencja jest już bardzo duża. W dodatku szanse awansu do pierwszej drużyny (gdzie jest Umtiti, Lenglet, Pique i Todibo) są małe. W zasadzie tylko tego ostatniego można wygryźć lub liczyć że Umtiti będzie długo leczył uraz (oby nie).
Dlatego przypomina mi się sytuacja z poprzedniego sezonu (i wcześniej). W ostatnich tygodniach to już chyba 3 zawodnik który tak dołącza do drużyny a nie jest to postać ograna w poważniejszej lidze jak np. Wague.
0
Znowu sprowadzamy jakiś grajków do rezerw. A prawie cały sezon był spokój :(
0
1. Oddychaj.
2. Podziel ten tekst na zdania bo ciężko cokolwiek zrozumieć.
3. Uważaj sobie co chcesz - tak jak napisałem - nic to nie zmieni. Po prostu chciałem dać Ci powód, żebyś przemyślał czy lepiej się użalać nad rzeczywistością czy zastanowić się czemu wygląda tak jak wygląda.
4. Ten ostatni akapit to była ironia - bardzo oczywista zresztą - w obliczu tego, że nie łapiesz argumentów. Bo jeżeli fakt, że Rakitic gra wszystko nie jest dla Ciebie argumentem, to sorry ale kończymy dyskusję.
5. Prześledź nasze mecze i sam zobacz w których spotkaniach z trudnymi rywalami gra jaka linia pomocy. Jakie poważne ekipy dosłownie zniszczyliśmy w tym sezonie? I kto tam grał w drugiej linii? ;)
31
Ha ha ha ha ha ha ha :D
Zapomnieli podać definicję "równego traktowania" - wszystkie decyzje na korzyść Realu.
0
Jeżeli fakt że Rakitic (z jakiegoś tajemniczego powodu ;) gra wszystko nie jest dla Ciebie argumentem to ja dziękuję :D
To znaczy że nie rozpoznajesz że coś jest argumentem nawet wtedy gdy ten kopie Cię w tyłek ;)
Możesz sobie pisać co tylko chcesz: "Semedo lepszy niż S. Roberto!" "Rakitic beznadziejny!" itp. itd. Ale to nie zmieni rzeczywistości.
Teraz czas na teorie spiskowe: "Rakitic to ulubieniec Valverde. A zły trener nie daje szans innym, bo to wuefista!". Bla bla bla...
0
To jest gadanie dla samego gadania i marudzenie dla marudzenia. Ale fakt jest taki, że Rakitic gra prawie wszystko i odpoczywa dopiero wtedy gdy już naprawdę musi. Bo linia pomocy z Vidalem to jednak NIE jest to samo, choć nie potrafisz tego dostrzec. Cóż to Twoja sprawa. Marudź sobie jeżeli Cię to rajcuje ale nic to nie zmieni :)
0
To samo można powiedzieć po kopiącym się po czole Suarezie. Problem w tym, że ten kopiący się po czole Suarez w 30 minut daje drużynie dużo, dużo więcej niż Boateng przez 60 minut. Strach porównywać Saureza w formie...
To jest różnica, której dużo osób tutaj nie zauważa. Tak jest z Semedo, który będąc w szczycie formy byłby najwyżej opcją dla (pomocnika!) S. Roberto. O innych nie grających (Malcom) nawet nie wspomnę. Nie ma nic niezwykłego w tym kogo Valverde wybiera do gry a kto grzeje ławę/trybuny. Marudzenie w tym zakresie nic nie zmieni.
Jeżeli Rakitic odszedłby z klubu to dopiero byłby płacz o naszą drugą linię. Vidal w ostatnich spotkaniach pokazuje jak dużo brakuje mu do Rakiety. Ta różnica w grze (Rakitic/Vidal) to jest po prostu kosmos! Robotę jaką robi Chorwat niewiele osób zauważa - a szkoda - podobnie było kiedyś z Busim. Ale wystarczy że jednego z nich brakuje a mamy problem z konstruowaniem jakiejkolwiek sensownej akcji w ataku pozycyjnym. Żeby było zabawnie ludzie piszą że to napastnicy nawalają :D (ok, od Suareza piłka się odbija ale ciężko wymagać od Cou, Dembele czy nawet Leo, żeby co akcję mijali 3/4/5 rywali - a tak wygląda rzeczywistość bez porządnego środka pola).
Alena natomiast to typowy ofensywny pomocnik, więc jego braki na grę za Rakietę nikogo dziwić nie powinny. Ale Ivan jest na dziś nam potrzebny bardziej niż Messi (w większości spotkań). I przyjście de Jonga tylko w niewielkim stopniu zmieni ten stan rzeczy.
6
To odpalaj FM i graj tak jak masz taki pomysł.
Na szczęście Valverde nie wystawia zawodników na jakiejś pozycji bo ma takie "widzi-misie"
0
Rafa odejdzie zapewne ale on i tak nie gra na pozycji Puiga, więc nie ma nic do rzeczy. Rakitic powinien podpisać w wakacje nową umowę (i bardzo dobrze) wiec racze nie nastawiałbym się na jego odejście. Te nowinki prasowe z nim związane to raczej gra jego agenta na nową umowę, bo Ivan ciągle powtarza, że nigdzie się nie rusza.
Na dziś mamy dziurę w środku pola. Jest Busi, Rakitic i Arthur + dwóch zadaniowców: Vidal i Alena. Od lata będzie dodatkowo de Jong.
Ale to nadal za mało. Będzie przynajmniej jeden zawodnik do rotacji, żeby uniknąć takich sytuacji jak mamy np. dziś (kontuzja Arthura). To dodatkowe 5 miejsce ww środku to powinien być S. Roberto łączący grę na prawej obronie z pomocą. Problem w tym, że Semedo daje za mało jakości na grę w pierwszej 11 a Wague to tylko opcja na przyszłość.
0
Puig jest za dobry na rezerwy ale jeszcze dużo za słaby na pierwszą drużynę. Nie ma żadnego sensu sadzania go na trybunach. To powinien być zawodnik grający sobie w rezerwach (ogranie) ale włączany do pierwszego zespołu na mniej istotne mecze (pierwsze fazy PK, końcówka ligi, mecze w LM jak ten z Totakmi na koniec grupy). Myślę że tak do 10 występów w pierwszej drużynie (realnie koło 5).
Tak szczerze to nie wierzę w Oriola. Bardzo chciałbym aby odpalił ale nie jestem w stanie sam siebie przekonać, że ma umiejętności większe niż Samper (a gdzie jest ten chyba nie trzeba pisać). Obawiam się że to będzie taki zawodnik na uzupełnienie składu pierwszego zespołu (ale kto wie?). W rezerwach trzeba robić miejsce dla kolejnych roczników. Abel Ruiz też już trochę pograł w rezerwach ale on chyba jeszcze nie zakończył przeskoku z piłki juniorskiej (świetna gra w kadrach młodzieżowych Hiszpanii) do seniorów (słabsza gra w rezerwach).
1
Wague i Oriol zapewne już latem. Jeżeli liga dobrze się ułoży to powinni zadebiutować w LL jeszcze w tym sezonie. Podobnie Miranda, Puig i Ruiz z tym, że im bardzo potrzebna jest gra więc lepiej aby spędzili jeszcze sezon w rezerwach.
1
Leo istnieje jak ma dobrych piłkarzy obok siebie z którymi może poklepać.
Strasznie śmieszne są za to komentarze typu: X gra słabo bo Messi mu nie podaje!
Messi uwielbia grę z klepki, przerzuty i podania za plecy obrońców. Ogólnie grę piłką. Jeżeli ktoś ma umiejętności i umie się ustawić to na pewno znajdzie z Leo wspólny język. Patrz: współpraca z Suarezem (klepki) czy Albą (wyjścia na wolne pole). Wcześniej z Alves, Iniesta, Xavi itp. itd.
2
Widziałem i nie polecam. Żona bardzo lubi pierwsze dwie części i też była bardzo rozczarowana tym współczesnym gniotem.
Film bardzo słaby aktorsko, beznadziejnie głupi scenariusz i wpychane na siłę popieranie LGBT... Do tego nawiązania polityczne. Szkoda czasu.
Owszem jest parę scen z których można się pośmiać ale nie na tyle by wydawać kasę.
0
O awans się jakoś nie martwię. W LM w tym sezonie mamy szczególną motywację czego nie można powiedzieć o meczach ligowych :D
0
Nawet jeżeli to szkoda. Bardzo liczyłem że zobaczę w akcji takich zawodników jak Mendy, Aouar i Fekir. Trochę mnie dziwi, że ten ostatni tak długo gra w klubie.
0
Nie załapałem przesłania...
0
Co do naszej drugiej linii: patrząc na każdego z osobna można powiedzieć że wszyscy grają fajnie. Ale jak patrzy się na formację całościowo to odnoszę wrażenie, że każdy ma zupełnie inne wizje jak mają wyglądać nasze akcje.
Ten mecz pokazuje jak bardzo potrzebujemy S. Roberto w drugiej linii. Nie zdziwi mnie jeżeli wejdzie Semedo za Alena/Vidala/Boatenga a Sergi przejdzie wyżej.
0
Tak. Tak. Oczywiście. Semedo jest lepszy. Dlatego gra S. Roberto. Ulubieńcy. Bla. Bla. Bla...
2
Tia. Dlatego właśnie jest pierwszym prawym obrońcą.
Zamiast pisać do mnie te wywody lepiej poświęcić ten czas na zastanowienie się dlaczego jest tak jak jest. Użalanie się w komentarzach nie zmieni rzeczywistości.
0
Co musi zrobić Semedo? Zapewne być lepszym prawym obrońcą niż S. Roberto...
Co to za głupie pytania ludzie zadają...
0
Jeszcze dużo do poprawy. Ale zgodzę się że porównując jego grę dziś i z poprzedniego sezonu to wygląda nieporównywalnie lepiej.
Kibicuję każdemu naszemu zawodnikowi ale powiem Ci szczerze że nie wierzę aby Semedo mógł zrobić duży przełom jeszcze. Jednak pewne błędy (powrót truchcikiem, kiepskie wyjście z pressingu, odpuszczenie swojej strefy) powtarzają się u niego nagminnie. Ta pozycja to problem bo S. Roberto jest nam dziś bardzo potrzebny w środku pola jako zamiennik. Ale prawa strona nie może być odpuszczona z tego powodu.
0
Sprawdzam na stronie speedtest.pl
Nie mam pojęcia na ile jest wiarygodna i czy to ma jakikolwiek sens ale ufam że ma ;)
0
Vidal zmiennikiem Busiego?
Malcom zmiennikiem Leo?
Semedo pierwszym prawym obrońcą?
Że jak? :D
0
Nie wymienię niestety z pamięci nic ciekawego. Nie czytałem nic z tego zakresu od jakiś 5 lat ale jak będę w domu to poszperam na półce o ile nie zapomnę :p
Generalnie jednak (nie będę oryginalny) nie polecam jakoś specjalnie książek o pokerze. Mnie osobiście nudziły a swoją strategię i tak każdy wypracuje prędzej czy później sam. W końcu każde rozdanie można rozegrać na tyle różnych sposobów że ciężko stwierdzić który jest najlepszy i najskuteczniejszy.
Od siebie dodam tylko że fajnym prezentem może być np walizeczka z żetonami albo specjalnie robiony żeton (kolega dostał od żony srebrno-złoty i wygląda mega). Ale to już zależy od gustów a wiadomo że o tym nie ma sensu dyskutować :)
0
Poker to super sprawa. Tyle że większość myśli że to gra czysto-losowa a umiejętności nie mają żadnego znaczenia :D
e: kurde dawno nie grałem :(
0
On umie już grać czy chciałby się nauczyć?
0
No geniusz nie ma co :D
Ale to Real więc pewnie go nie zawieszą... :(
0
Super. Powiedź mi jeszcze jaki net. Mam do 100 mb/s ale realnie wyciąga standardowo między 60 a 70