Azi
Dołączył/a: luty 2017
Warszawa
14 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Źle się zrozumieliśmy. Ja miałem na myśli: po co w ważnych meczach wystawiać Semedo - słabszego obrońcę. Samo zastanawianie się nad pytaniem: kto ma zagrać jest dla mnie bez sensu. Wiadomo że S. Roberto, chyba że musi łatać dziurę w drugiej linii.
0
Wystawienie Semedo zaburza płynność gry co jest dla nas bardzo ważne. Za to Portugalczyk byłby nieporównywalnie lepszy w grze z kontry i przy grze bezpośredniej. W takich wariantach to S. Roberto wyglądałby śmiesznie w porównaniu do Semedo.
Ale my nie gramy takiej piłki, więc to S. Roberto jest podstawowym obrońcą. Dużo razy już to powtarzałem: S. Roberto nie jest ideałem na prawą obronę ale gra dlatego, że Semedo nie ma minimum niezbędnych umiejętności (głównie gra bez piłki), która pozwoliłaby mu wywalczyć pierwszą jedenastkę.
Semedo zalicza jednak dość dużo minut, bo S. Roberto gra też w drugiej linii a i z uwagi na dużą liczbę minut też potrzebuje rotacji. Bardzo liczę na rozwój Wague, Moreya albo Emersona, którzy wykażą się nie tylko techniką i motoryką ale przede wszystkim grą bez piłki.
Trochę dziwię się Semedo, że nie szuka transferu. Na zostanie u nas pierwszym prawym obrońcą nie ma praktycznie szans. Kupiliśmy już dwóch ewentualnych zastępów a w La Masii jest jeszcze bardzo obiecujący Morey. W innym klubie Semedo wyglądałby dużo lepiej niż u nas. Im bardziej zespół chce grać piłką tym bardziej wychodzą jego niedostatki, które maskują naprawdę olbrzymi potencjał tego zawodnika. Zwyczajnie mi go szkoda.
0
Wróżbita Maciej ma tutaj konto? :)
0
Jaki byłby sens wystawiania w ważnym i trudnym meczu słabszego prawego obrońcy? O.o
1
Przecież jest nieporównywalnie lepsza. Te cyferki nie są potrzebne do szczęścia ;)
4
Chyba kolega nie przeczytał artykułu...
0
Szukałeś rozwiązania w googlach? :D
4
PiS kłamie mniej niż PO = sukces
Normalnie propaganda rodem z TVP.
Typowa Polska rzeczywistość... Rządzić kilka lat a wszystkie swoje niekompetencje zrzucać na poprzedników. Nie ma znaczenia kto akurat rządzi, bo każdy kolejny rząd prezentuje ten sam żenująco niski poziom a swoje niekompetencje uzasadnia niekompetencją poprzedników (jakże oryginalnie).
2
Jeżeli dobrze rozumiem to chciałeś wyciągnąć średnią z ocen 6,5/10 i 0/10
1
Zdarzyło się i tyle. Szansa na wygranie w totka to 1 do 13.983.816 a jednak czasem pada 6-ka tylko akurat nie u nas ;)
Ot świat jest zabawnie skonstruowany - inaczej byłoby zbyt nudno :)
1
I bardzo dobrze. Im mniej tępoty w necie tym przyjemniej będzie się żyło.
0
Marnie - ale z matematyką :D
1
Real Madryt nie lubi to
0
Pinto był ogranym w poważnej piłce zawodnikiem. Pena ma na koncie 10 stpokań w rezerwach. Same porównania nawet nie mają sensu.
1
Pena na Real? Totalne szaleństwo na debiut dla niespełna 20 latka, który rozegrał 10 spotkań w dorosłej piłce. Nie wierzę w taki obrót sprawy.
Wague może zagrać na lewej stronie i moim zdaniem ma większe szanse niż Miranda z uwagi na ogranie w seniorach a nawet piłce na wyższym poziomie. Pytanie czy zawieszenie nie obejmuje PK?
1
Klasyki są świętem i dodatkowe dwumecze czy to w PK czy LM bardzo mi się nie podobają. Niby wszystko super ale takie mecze powinny być w finale. W tedy zwycięstwo cieszy nawet potrójnie :)
0
Wague może wystąpić w PK czy zawieszenie obejmuje również te rozgrywki?
Morer to też prawy obrońca - coś się wyraźnie szykuje :)
e: nie wiesz kiedy Morey wróci do gry? Jakoś w lutym miał się (szacunkowo) wyleczyć.
17
Na kolejny sezon Barca ma 3 stoperów: Pique, Umtiti i Lenglet. Vermaelen kończy kontrakt i wiemy, że go nie przedłuży raczej. Murillo wraca do swojego klubu a Tobido nie grał za dużo w poważną piłkę, wiec raczej nie stanowi konkurencji.
De Ligt ma za konkurenta tylko Pique. W zasadzie o minuty nie powinien się martwić - tym bardziej, że ideałem jeszcze nie jest a Pique musi się już liczyć z tym, że potrzebuje dłuższego odpoczynku pomiędzy meczami aby utrzymać przyzwoitą formę.
Czy można sobie wymarzyć lepszy start w Barcelonie dla 20 latka niż spora ilość minut ale niekoniecznie w najważniejszych meczach?
Inną sprawą są finanse. Transfer tani nie jest. Zapewne trzeba byłoby sprzedać wszystkich wypożyczonych (różnie z tym może być) i być może Cillessena aby zrównoważyć budżet.
7
Co za różnica kto strzela? Ważne jest aby wygrać.
0
A co ma piernik do wiatraka?
4
W składzie PSG na wczorajszy mecz nie było żadnego nominalnego środkowego pomocnika :D
W pomocy zagrał stoper (Marquinhos) i dwóch bocznych napastników (Di Maria i Draxler). Ten ostatni grywał wprawdzie w Wolsburgu jako ofensywny pomocnik ale zawsze miał za sobą dwóch typowych środkowych pomocników. Podobnie Di Maria był testowany w Realu ale stosunkowo szybko zrezygnowali z takiego pomysłu.
Toż to niepoważna drużyna w tej pseudo elitarnej lidze. Może na L1 takie cuda wystarczają ale niemożliwe jest, żeby z poważnymi rywalami w LM dało się tak z kimkolwiek wygrać. A oni się obrażają na Rabiota zamiast go po rękach całować, że jeszcze pół roku chce u nich grać...
1
Chrapkę na transmisję ma pewnie połowa naszych stacji. Problem w tym, że nasze tv - z TVP na czele - żyją w świecie gdzie chcieliby dostać prawa za grosze. Nikt im tych praw po tej cenie nie sprzeda bo taki precedens obniżyłby cenę dla innych w przyszłości.
0
Śmieszny komentarz :)
0
Co jest w tym dziwnego?
0
Widzę kilka rozwiązań:
- spróbować na lewej Malcoma
- zagrać 3 z tyłu co odciąży wahadłowego z części zadań defensywnych i będzie można postawić tam bardziej ofensywnego zawodnika
- Miranda/Wague - przy czym ten drugi wydaje się na dziś bardziej pewny. Pytanie czy zawieszenie nie działa też w LL?
0
1:47 ;)
24
Tyle że bardzo możliwe że na lewej zagra Semedo
1
Ciekawy skład. Mam nadzieję że S. Roberto wyjdzie na lewej stronie i będzie współpracował z Cou. Na prawej Semedo asekurowany przez Vidala + ofensywny Alena. Z przodu Leo i Suarez. 442 ale można też rozpisać na 4231. Moim zdaniem tak to powinno wyglądać ale znając Valverde na lewej jednak wyjdzie Semedo.
1
On :)
Tak naprawdę gramy 3-5-7
Pozdrowienia dla Gmocha
0
Semedo znowu na lewej czy dziś S. Roberto?