Azi
Dołączył/a: luty 2017
Warszawa
14 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Kolejna bardzo ciekawa sytuacja: piłka od dobrych kilku-kilkunastu sekund jest w okolicy samego środka boiska.
https://zapodaj.net/images/e4d5440d9c55b.jpg
Semedo zaznaczony strzałką
https://zapodaj.net/images/c726375e91d15.jpg
Rakitic sam na prawej stronie
0
Nieporównywalnie wręcz.
Szkoda tylko że S. Roberto też ma swoje braki. W zasadzie żaden z nich nie jest opcją. Za każdym razem trzeba się pogodzić z tym, że czegoś zabraknie :(
1
https://zapodaj.net/images/f4776d027430d.jpg
Bardzo fajne ujęcie. Wyraźnie widać jak ruch Semedo wywołuje powrót rywala za nim. Nie ma się co dziwić - Semedo wychodzi na totalnie pustą strefę tuż pod polem karnym. A tam z tyłu jest jeszcze niewidoczny Pique.
e: szkoda tylko że w momencie kiedy Busi dostaje piłkę to Semedo stoi daleko za jego plecami. I Busquets zwyczajnie go nie widzi.
0
Zgodziłbym się z Tobą ale oglądam ten mecz i Semedo nikogo nie kryje ani nie asekuruje. Przeciwnie - to Pique w kilku sytuacjach asekuruje jego, kiedy zbyt późno doskakuje do rywala.
0
Nikt nie musi wierzyć na słowo - włącz mecz i prześledź sam. Link podany.
6
Jeżeli nasuwa się jakieś pytanie to takie: jak mamy grać prawą stroną skoro nikogo tam nie ma? Ciężko podać piłkę do nikogo z nadzieją że Ci ją odegra.
Tak - Rakitic macha do fanów. Zupełnie przypadkiem akurat tam gdzie w danej chwili jest Semedo...
1
Odnośnie gry Semedo:
Link do do meczu. Włączcie sobie sami drugą połowę i skupcie się na grze Semedo
https://www.fullmatchesandshows.com/2018/10/07/valencia-cf-vs-barcelona-highlights-full-match/#2
Minuty spotkania (nie filmu) - dotarłem do 70 minuty i miałem dość.
53 minuta - Rakitic pokazuje Semedo żeby podszedł wyżej
63 minuta - Rakitic pokazuje Semedo żeby podszedł wyżej (2 razy w ciągu kilku sekund)
65 minuta - Pique wyraźnie czeka aż Semedo wyjdzie na pozycję
68 minuta - Messi trochę w ciemno przerzuca piłkę na wolną prawą stronę - Semedo musi ją gonić bo stał daleko w tyle
70 minuta - Rakitic pokazuje Semedo żeby podszedł wyżej (Rakieta wygląda już naprawdę na zirytowanego - macha do niego przez kilka sekund)
Wnioski wyciągnijcie sami...
0
Tak wygląda standardowa gra Semedo:
https://zapodaj.net/images/40e310a903c58.jpg
Nikogo nie asekuruje - bo nie ma kogo. Nie ma ŻADNEGO zagrożenia wyjścia kontry jego strefą. Aż się prosi żeby podbiec te kilkanaście metrów dalej i chociaż spróbować skupić na sobie uwagę lewego pomocnika lub obrońcy rywali.
Dosłownie kilka sekund później Rakitic wyraźnie ręką pokazuje mu żeby podszedł wyżej.
https://www.fullmatchesandshows.com/2018/10/07/valencia-cf-vs-barcelona-highlights-full-match/#2
0
W pierwszej połowie z Valencią Semedo nie brakowało w ofensywie. Dwa piękne wejścia - szkoda że bez efektu bo chciałbym, żeby choć raz przyćmił Albe.
Nie wiem czemu w drugiej połowie zaprzestał prób. Mieliśmy niemal non stop piłkę a cała gra skupiała się na lewej stronie. Aż się prosiło o dalekie wypady i szybkie podania w drugie tempo.
Jeszcze jedno: w meczu z Totkami Arthur i Rakitic dwa razy zmieniali pozycję. Szkoda że nie było takich prób z Valencią.
Jeżeli to pomysł na grę Valverde - to wybitnie idiotyczny.
0
To nie mam pojęcia o co mogło mu chodzić.
0
Dwaj mediapunta? Może jemu chodzi o dwóch pivotów? Jakiś dziennikarz ostatnio pytał Valverde o taką możliwość.
0
Nie zrozumiałem. Nigdy nie widziałem Semedo samego na skrzydle a mam problem z wizualizowaniem sobie czyiś bezsensownych fantazji. Tak więc - baw się sam :)
0
"Stój sam na skrzydle i zrób sobie miejsce."
Teraz stanie w tym samym miejscu to szukanie sobie miejsca? Facet - o czym Ty do mnie piszesz? Piłeś coś?
2
Im więcej ludzi tym więcej miejsca...
No genialne!
Na tym wspaniałym wniosku może zakończmy.
0
Źródło?
0
Każdy może mieć swoje zdanie a dyskusja jest dyskusją i realnie nie ma żadnego znaczenia.
Co do tego nie podawania. To jest Barcelona. Piłkę podają tam gdzie widzą większą szansę na ukąszenie rywala. Nigdy nie odniosłem wrażenia że Semedo jest celowo ignorowany. Wystawianie go mijałoby się z celem w stakiej sytuacji.
0
Oby. Też na niego liczę :)
0
Ja nic nie sugeruje. Zwykła ciekawość.
W składzie B brakuje bardziej doświadczonych zawodników (w sensie nie ma a nie że są potrzebni). Nie jest niczym dziwnym nierówna forma i "znikanie" młodego zawodnika.
0
Ostatnio pisałeś że w Barcy B gra na boku ataku? A w kadrze?
0
Naprawdę zły dzień :D
0
Wiem - żartuje sobie tylko :)
e: Neymar chyba też miał lepsze statystyki. Sprawdziłem Pato - odpada.
0
Jeżeli dobrze liczę, to Benzema przed 20 urodzinami też miał dorobek lepszy niż Messi. Leo powinien mu oddać ZP?
Jeżeli coś się machnąłem w liczeniu to proszę o korektę.
1
19 lat, 19 miesięcy (??) i 19 dni
Nieźle. Rok Messiego ma 12 miesięcy więc Mbappe jest na lepszej pozycji!
0
Trochę stylu, który Pele nazywał "ginga" to by się nam przydało.
0
Jedna jaskółka wiosny nie czyni.
Nie. Nie wychodził. W tym problem. I dlatego nie ma szans wygrać rywalizacji z S. Roberto.
0
Jak zacznie wychodzić na to wolne pole to może się z Tobą zgodzę. Może Ty jakiegoś innego Semedo oglądasz?
0
wejdz na mój profil i przeczytaj pierwszy wyróżniony komentarz ;)
0
Dobrze piszesz :)
0
Nie znam typa. Ale odbiegamy od tematu.
Wracając do De Ligta - transfer tak ale nie kosztem robienia sobie gigantycznych długów.
0
Zgadzam się w pełni. Szkoda że Denis i Rafa są nadal w klubie. Zajmują miejsce i się marnują. Przecież mogli by grac w naprawdę dobrych klubach (patrz przypadek Paco). Nawet Douglas sobie dobrze radzi. Po co się u nas marnować?
Valverde też o tym mówił, że chce kadrę 20 osobową. Nie wiem czemu zabiera np. Denisa skoro i tak nie wejdzie. Może dogadał się z Pimienta, że nie ma to sensu a może powód jest zupełnie inny. Ale chciałbym żeby Riqui i Alena dostawiali szansę.