Azi
Dołączył/a: luty 2017
Warszawa
14 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Fajny pomysł :)
0
Żeby nie było, że to jednorazowe zachowanie Rakitica ;)
51:13 minuta meczu
https://zapodaj.net/images/4002a7343b0e3.jpg
62:30/31
https://zapodaj.net/images/d41ab3a5481b7.jpg
https://zapodaj.net/images/68355608f0362.jpg
i 6 sekund później:
https://zapodaj.net/images/832978c097c05.jpg
1
Biedny Rakitic - siedział obok i nie załapał nic w takim raziem. Jak inaczej wytłumaczyć to kilkukrotne domaganie się od Semedo podłączania się do akcji?
e: @Rewolucja123 - ciekawe jaką "teorię" Gaucho wymyśli za chwilę? :D
0
Znalazłem (na oficjalnej stronie LL) ciekawe porównanie Semedo na tle Alby i S. Roberto.
https://zapodaj.net/images/e00eb6fb490d5.jpg
Źródło:
https://www.laliga.es/en/statistics-face-to-face/laliga-santander/players/semedo
2
Brakuje ale ciężko o taki kaliber prawego obrońcy.
Z drugiej strony jeżeli Semedo stoi z tyłu, to przynajmniej statystykę podań "do przodu" powinien mieć wybitną ;)
2
No jak Semedo stoi za jego plecami to trudno żeby mu podawał "do przodu" :D
3
Tak wygląda jego gra w obronie:
A tak Rakitic, który (wielokrotnie) zaprasza go aby jednak podłączył się do akcji.
https://zapodaj.net/images/6942658229b74.jpg
0
O 20:00 gra Barca B
1
Nie wiadomo. Jeżeli obejdzie się bez operacji to powinien wrócić szybko a jak z operacją to 4 miechy.
0
Prawda dziś jest bezwartościowa :(
0
Telewizja żeby mieć kasę musi mieć oglądalność. Gazety muszą mieć sprzedaż egzemplarzy a w necie muszą być oglądane strony. Inaczej nie ma reklam, kasy itp. itd.
Dlatego tytuł i treść muszą być tak zredagowane żeby zwrócić uwagę. Nie możesz napisać "zawodnik X potknął się na treningu" tylko "X skompromitował się na treningu!". Albo "lek x może wywoływać skutki uboczne u 0,01% biorców" bo ""Wziął x i walczy o życie!" dużo lepiej się sprzeda...
0
Messi wspominał kilka razy że zanim zakończy karierę to chciałby zagrać w Newell's Old Boy.
Nie zdziwię mnie jeżeli tak się stanie za parę lat.
0
Tu nie chodzi o hejt sam w sobie. Chodzi o prasę a raczej media ogólnie. Jak powszechnie wiadomo prasa pisze to co się sprzedaje a nie to co ma wartość merytoryczną.
Np: kupowałem Piłkę Nożną grubo ponad 15 lat. Jeżeli porównać artykuły z początku i końca tego okresu to wnioski nasuwają się same. Dziś po kilku słabszych meczach (czasem po jednym) od razu pada słowo KRYZYS i zaczynają się licytacje kto ma kogo zastąpić. A ludzie to czytają i bez refleksji przyjmują poglądy gościa, któremu kazali napisać artykuł "który się sprzeda". Błędne koło.
0
Valverde nawet jeżeli wygrałby wszystko w tym sezonie i w następnym to będzie to max - co zapewne popracuje w klubie. Podobnie jak Pep i Lucho. Zobacz jak to działa - każda decyzja jest kwestionowana i to w dwie strony. Zawsze ktoś powie że to zły ruch, zła decyzja. Gdyby Sir Alex Ferguson pracował w takich warunkach, to zapewne nie dotrwałby na stanowisku managera ManUtd do swojego pierwszego mistrzostwa. A zobacz jaki jest hejt na Valverde, który wygrał ligę i puchar. Z jednej strony że nie rotuje a z drugiej że nie ma wychowanków. Parę lat temu ludzie krzyczeli, że Pep jest beznadziejny bo daje za dużo szans dzieciakom, które nie trzymają poziomu liderów...
0
Ja ściągam z Netflixa na tel.
8
Nasi zawodnicy są bardziej dojrzali niż komentujący :D
3
Alena wie o swojej zmarnowanej karierze? Kurde ostatnio wyglądał na szczęśliwego. Ale to musi być szok tak się dowiedzieć...
0
Z jakiej on jest partii? Widziałem jakąś debatę parę tygodni temu i tylko on nie gadał tam głupot.
0
Znam też takie zdanie: "Wolę mądrze stać niż głupio biegać" i zgadzam się z nim. Bo Messi często mądrze stoi. Ciężko dużo powiedzieć na podstawie samych km.
Najbardziej boli mnie to, że tacy zawodnicy jak Semedo zupełnie nie pasują do tego co chciał dla Barcelony Cruyff:
"Podczas meczu piłkarz ma piłkę przy nodze średnio przez 3 minuty. No więc najważniejszą kwestią jest to, co robisz podczas tych 87 minut, kiedy nie masz piłki. To determinuje, czy jesteś dobrym piłkarzem, czy nie."
https://zapodaj.net/images/6942658229b74.jpg
0
Fakt uwziąłem się. Ale nie będę miły.
Można było go bronić nieograniem ale na 11 spotkań Semedo grał w 7. Ten argument traci na racjonalności.
Można mówić, że dobrze gra w defensywie ale jak wytłumaczyć bramkę z Tottenhamem albo taką postawę (obserwuj Semedo): [Zobacz link:
Nawet to bym mu wybaczył ale on głównie stoi i się gapi. Rozumiem, że do gry potrzebuje typowego skrzydłowego (co niejako już go dyskwalifikuje) ale żeby praktycznie wcale nie podłączać się do akcji? I to ponaglany przez kolegów? (patrz dyskusja tutaj: https://www.fcbarca.com/la-rambla,dyskusja-6745056.html )
https://zapodaj.net/images/6942658229b74.jpg - Rakitic zapraszający Semedo do gry. I to pomimo tego, ze piłka jest na lewej stronie.
Nie. To zwyczajnie nie jest ten poziom jaki powinien prezentować prawy obrońca w Barcelonie. Nie mamy ostatnio szczęścia do Portugalczyków.
0
Mecze w LL z Semedo w składzie w tym sezonie:
Alaves - 45 minut (do zejścia 0:0)
RSSS - 45 minut (do zejścia 0:1)
Girona - 90 minut (2:2)
Atheltic - 90 minut (1:1)
Valencia - 90 minut (1:1)
Talizman. Gwarantuje sukces :)
0
Przed każdym meczem marzę o 433 z Dembele, Messim i Cou w ataku. Może Suarez będzie leczył to kolano i tak zagramy?
MatS - S. Roberto, Pique, Lenglet, Alba - Busi, Arthur, Rakitic - Dembele, Messi, Cou
Może Malcom na ławkę to by coś pograł. I Vidal na zmianę.
1
3 sekundy? Usain Bolt lubi to! ;D
Niezłe masz fantazje
1
Pokaż mi taką sytuację gdzie nagle wychodzą tą 4 zawodników to pogadamy. Bo ta Twoja teoria nie przewiduje dość oczywistego faktu, że 3 z 4 zawodników, których wymieniłeś - są praktycznie zawsze za linią piłki w momencie jej przechwytu i raczej nie teleportują się nagle na naszą połowę.
Już pomijam fakt, że reszta drużyny by stała i gapiła się co robią po przechwycie a nie ruszyła do pressingu.
1
Wstawiałem już linki do konkretnych sytuacji z błędami w ustawieniu. Nie pomogło :)
1
Asekurują przecież tylko tą strefę gdzie są rywale. Jest to całkowicie normalne.
2
Przecież my piszemy o grze bez piłki a nie opcjach co może zrobić jak tą piłkę dostanie.
1
A jakie ma znaczenie jaki skład dokładnie? Chodzi o podstawowe założenia taktyczne.
1
Oczywiście że to są dwie zupełnie inne akcje. Czego Ty oczekujesz? Że wszyscy mają być w tym samym miejscu a i poruszać się zawsze tak samo?
Środkowy pomocnik ma rozciągać grę? Że jak?
S. Roberto robi to co ma robić - wychodzi na wolną strefę i zmusza rywala do rozciągnięcia obrony. Jakby nikt go nie pilnował, to w przypadku przerzutu piłki mógłby sobie z nią spokojnie wejść niemal do bramki.
1
Dobrze napisane, choć musisz przyznać, że samym czytaniem ciężko się to wizualizuje :)