Azi
Dołączył/a: luty 2017
Warszawa
14 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Jeżeli psucie sobie krwi nic nie da to po co pisać podobne rzeczy?
7
Takie postawienie sprawy utrudnia narzekanie na klub. Po co więc być rzetelnym?
17
Taką zasadę stosuje np. nasz urząd skarbowy...
4
Digne chciał odejść. Trafiła się doskonała oferta - głupotą byłoby nie skorzystać.
1
Gdyby pisali rzetelnie to by się nie sprzedali. Nie ma popytu ani na rzetelne dziennikarstwo ani na pozytywne newsy.
FCBarca.com to w zasadzie jedyna strona gdzie czytam informacje regularnie. Czasem wchodzę jeszcze na Money.pl ale to platforma WP i bardzo często daleka jest od przyzwoitego poziomu.
Wolność od mediów daje dużo spokoju w życiu. Polecam :)
0
Daj linki. Lubię takie analizy :)
1
Ciekawa analiza meczu z Tottenhamem - ogólnie polecam kanał tego gościa.
0
Otóż to! Nie zgadzamy się ale to nieistotne :)
0
"lepsza racja" - ciekawe stwierdzenie :)
Też się zastanawiam nad tą pianą. Nie wiem tylko czy ślepy upór jest w jakimś sensie lepszy ;)
0
Chłopie o czym Ty do mnie piszesz? Coś sobie ubzdurales, staram się Ci wytłumaczyć a Ty sprawiasz że tracę wiarę w ludzi...
Jeżeli tak ważne jest dla Ciebie nazwanie Rakitica box-to-box to tak uważaj. Szkoda życie marnować na bezsensowną dyskusję w dodatku prowadzoną równolegle w dwóch miejscach...
0
I od czasów Licho za Rakietą ciągnie się opinią gościa, który nie pasuje do Barcelony...
My gramy piłka. Najfajniejsze zawsze będzie niemal dosłownie wejście z piłką do bramki. Do tego potrzeba techniki a nie wytrzymałości i beigania od jednego do drugiego pola karnego.
0
Pierwotnie to był zawodnik o żelaznych płucach. Bronił i atakował. Ale nie przy akcji przy której wymienia się 30 podań tylko takiej która ma góra kilka. Ciężko aby w drużynach które grają wolno aby ktoś został tak sklasyfikowany. Paulinho łamał linie - nagle pojawiał się do podania za obrońcami, którzy tego się nie spodziewali. Za to nie brał za bardzo udziału w klepkach w środku pola.
Owszem Rakitic też tak czasem ma. Ale jest to częstotliwość raz na kilka-kilkanascie spotkań. Paulinho grał tak cały czas.
0
Jeszcze pół roku temu czytałem o transferze Arthura jako o sprowadzaniu no-name'a z Brazylii. Dr Jong powinien bardzo pasować do naszego stylu.
0
Miał problemy bo nie grał. I raczej nie czekał z wyrażaniem zdania do odejścia Lucho.
0
O tym właśnie mówię. Box-to-box wywodzi się, jeżeli mnie pamięć nie myli, z angielskiej piłki. Z tiki-taką nie ma nic wspólnego, więc ciężko o przykłady inne niż Paulinho czy obecnie Vidal. U nas tak się nie gra a raczej niemal każdy zawodnik przemieszcza się między naszym polem karnym a rywala. To nie znaczy jednak że każdy z pomocników to box-to-box.
0
Jak się uprzeć to i Busiego możesz tak sklasyfikować.
28
A potem do Douglasa. Bramka i 3 asysty w 8 meczach a my się męczymy z Semedo...
4
A taniec na rurze? Ma być dyscypliną olimpijską! ;)
0
A co takiego zrobił Rakitic że nie zasługuje?
Czepianie się Pique jestem nawet w stanie zrozumieć, bo jednak jak dzieje się coś złego to on jest w okolicy. A liczba udanych interwencji nie ma znaczenia przy jednym babolu.
0
Nasi zawodnicy nie mają oporów przed mówieniem co im leży na sercu. Alba z jakiegoś powodu nie gra w kadrze :D
Skoro prasa nie pisze o konfliktach na linii trener - zawodnicy to nie wierzę aby nagle nauczyli się kłócić po cichu :)
0
Nie chodzi o rezygnację z Rakitica. Przeciwnie - on powinien być ważnym zawodnikiem obok Busiego i Arthura w środku pola. Bardziej chodzi mi o to co chcemy grać.
Messi będzie grał tak jak chce - nie wierzę aby był na świecie człowiek, który byłby w stanie na niego wpłynąć. Drużynę trzeba więc zbudować, że się tak wyrażę, dookoła Leo. jeżeli się cofa to ktoś idzie wyżej - musi być zawsze ktoś poza Suarezem do zagrania piłki. Jeżeli Messi schodzi bliżej prawej strony to prawe skrzydło szuka przestrzeni do otrzymania podania w okolicy pola karnego a boczny obrońca obiega Messiego ściągając obrońcę lub wychodząc na pozycję. Zawsze. To musi być automat.
Jeżeli piłka idzie skrzydłem a Messi szuka wyjścia na pozycję, to trzeba już w tym momencie myśleć o pressingu i podejść jak najmocniej pod rywala na ewentualną dobitkę. To ryzyko ale rywale muszą czuć się stłamszeni.
2
To ciekawe że akurat ani Messi ani inny zawodnicy nie psioczą na Valverde.
0
Moim zdaniem w lidze powinniśmy grać inaczej niż w LM. Po pierwsze każdy rywal stawia nam autobus i tutaj nie ma nawet co dyskutować. Niektórzy (Bilbao) próbują pressingu ale jeżeli się przebijemy to i tak kończy się zwykle faulem taktycznym.
Nie upierałbym się na trzymanie piłki. Na autobus najlepszym sposobem jest szybkie przenoszenie piłki na wolne strefy. Niezbędne jest aby boczni obrońcy włączali się w każdy atak pozycyjny a boczni napastnicy schodzili do środka robiąc im (Albie i S. Roberto/Semedo) miejsce do zagrania w drugie tempo.
Mamy na ten moment na środek pola 3 zawodników: Busquets, Rakitic i Arthur. Zamiennie powinni grać dwaj z nich. Trzeci wchodzi z ławki w razie potrzeby uspokojenia gry. Jest jeszcze Vidal ale to jest joker. Nie rozważałbym go jako pivota ale jako dodatkową opcję.
Nie możemy pozwolić na to, żeby Messi wracał się do rozgrywania. Mecze w których Messi nie ma piłki są wprawdzie najgorsze w naszym wydaniu ale celem jest jak najszybsze znalezienie luki w obronie. Nie każda piłka musi iść przez Leo. Trzeba postawić na wymienność pozycji - Cou i Dembele powinni zmieniać strony. Być w ciągłym ruchu, schodzić do środka - robić miejsce dla wahadłowych i odciągać rywala od Leo. Nie brakuje nam tutaj zmienników, bo obok Rafy i Denisa (oraz Malcoma) jest jeszcze Munir. 3 z tych zawodników i tak zwykle siedzi na ławce.
I trzeba się pogodzić z tym, że od czasu do czasu stracimy głupią bramkę po jakimś niedokładnym podaniu czy stracie. W ostatnich meczach gramy wyższym pressingiem (wreszcie) - to powinna być nasza strategia obrony. Football totalny.
Trzeba koniecznie poprawić prawą stronę. Semedo MUSI wreszcie zrozumieć że ważniejszy jest atak niż obrona. (Paradoks bocznych obrońców w Barcelonie :) Nie ma znaczenia czy po jego błędzie padnie bramka dla rywala albo groźna kontra. Jeżeli będzie umiejętnie rozciągał grę i szybko wracał do obrony to błędy będą wybaczane (jak u Alby).
W Barcelonie wynik 4:2 jest lepszy niż 2:0. I tutaj jest zadanie dla Valverde. Już czas na odrobinę szaleństwa (w lidze).
0
Na treningowym był. Był na zdjęciach.
W sumie to wymarzona robota. I za niezły grosz ;)
3
PROSZĘ NIE KOMENTOWAĆ BEZ PRZECZYTANIA!
Użytkowników na poziomie @Krystian_mix proszę o pohamowanie swoich zapędów do bezsensownego komentowania :)
Co powiecie na taką małą zabawę: niech ludzie wymienią w komentarzu swoją wizję once de gala.
Dalej to już chyba proste - każdy użytkownik może głosować na te, które mu się podobają najbardziej. Zobaczymy jakie mamy preferencje do składu.
Tylko dla uproszczenia może schemat taki - podajemy skład OD PRAWEJ STRONY każdej linii jak na przykładzie - (to przykład a nie mój skład ;)
Mats - S. Robero, Pique, Umtiti, Alba - Rakitic, Busquets, Arthur - Messi, Suarez, Cou
- Prośba aby 1 osoba podała tylko 1 skład (głosować można na ile się chce)
- Nie komentujemy - tylko oceniamy (klikając przy danej osobie polecenie) - jak chcecie podyskutować to twórzcie osobne wątki dla danego ustawienia.
- Skład ustalamy na dziś ale bierzemy pod uwagę kontuzjowanego Umtitiego
- Oczywiście można brać pod uwagę zawodników ze składu B ale to ma być nasz najlepszy skład a nie skład przyszłości czy coś takiego.
0
Ciekawe. Drugi od prawej to chyba Marcus McGuane. Bardzo utalentowany ale chyba jednak nie profil zawodnika pod Barcelonę. A jednak zaproszony na trening pierwszej drużyny.
9
Świetny zawodnik. Mam nadzieję że dzięki niemu będziemy mogli zastosować trochę inną strategię.
Może być 442 z Cou i Dembele na bokach oraz 433 z Messim na 9. Pierwszy wariant bardziej mi odpowiada, bo na dziś brakuje nam trochę opcji do szybkiego poklepania w ataku. Drugi wariant daje większa kontrolę nad meczem. Niestety jeżeli Semedo nie będzie się podłączał do ataków, to prawa strona będzie kulała. S. Roberto jest w tym lepszy ale jest brakuje mu warunków fizycznych.
0
Niech Malcom pokaże na treningach, że na miejsce w kadrze zasługuje. Tylko daruj mi spiskowe teorie dziejów jak to Valverde go nie lubi albo nie umie się rozeznać. Arthur pokazał że może zrobić różnicę i wywalił Dembele z 11. Malcom też może pokazać że jest lepszy. Najwyraźniej tego jednak nie robi.
1
Przetestował przecież w FM :)
1
Już tyle razy się ten temat przewijał, że chyba powinno się robić odnośniki do danych tematów.
Vidal to box-to-box podobnie jak Paulinho. Super że daje więcej w ofensywie skoro nie zdąży wrócić jak rywal wyjdzie z szybką kontrą - a głównie tak tracimy bramki. Vidal nie jest rotacją dla Rakiticia tylko dodatkową opcją taktyczną. Jeżeli wrócimy do gry w systemie 442 to będzie grał więcej. Na dziś się nie zapowiada.
Malcom grał w Bordeaux, które gra w piłkę w całkowicie innym stylu niż Barcelona. O tym, że to nieporównywalnie słabsza ekipa i liga to chyba nawet nie trzeba wspominać. On wygląda bardzo dobrze jak ma dużo wolnej przestrzeni i może się rozpędzić. Ciężko natomiast od niego wymagać aby nagle umiał grać w tłoku, skoro najprawdopodobniej nigdy się z taką grą nie spotkał. Nie ściągaliśmy go bo ma umiejętności jak Cou ale dlatego że ma potencjał do gry. Trzeba dać mu czas. Arthur, który niewątpliwie ma DNA Barcelony, potrzebuje jeszcze czasu na dostosowanie się aby podejmować trudniejsze decyzje. Już nie wspomnę o tym, że problem z miejscem w 11 ma Dembele, który ma nieporównywalnie większe umiejętności i doświadczenie.